Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

aagnes
23. led 2013

@ofina1 je to těžké si na to vzpomínat, ale tyhle myšlenky mi chodí do hlavy neustále. Můžu se o tom bavit, s tím nemám problém 🙂 Myslela jsem, že nové těhu zmírní bolest, ale bylo to ještě horší. Přišlo mi to kvůli Simonce nefér, ale datumy kdy chodím na kontroly jsou tak zvláštní, že věřím, že ona na nás dává pozor. Teď v pátek jsem viděla mimíska a teprve to maličko zmírnilo bolest, ale nikdy nezapomeneš, však víš.
Nejhorší je když soudí někdo tvoje chování a hlavně člověk, který si to prožil taky, jako moje rodiče. Přišli o první dceru s tím, že dva dny po porodu umřela.

ofina1
23. led 2013

@aagnes no musíš mít vždy divný pocit na kontrolách já už ted vím, že pokud bud těhotná , tak budu mít na kontrolách asi větší strach než když jsem byla před tím. Protože tedka už budu vědět, že se něco může stát. Ale musíme myslet pozitivně. To tělo taky pozná.A Simonka na Vás bude dávat pozor .
Mě taky trochu zarazila tchýně, která řekla-né teda přímo mě, ale manželovi. že jestli bychom se už na to neměli vyprdnout a prostě mít jen jedno dítě, když mám takové problémy. A přitom její první holčička umřela asi 3 týdny po narození.. Umřela na vzácnou genetickou vadu. No a potom měla ještě 3 děti. A taky to nevzdali. Tak jsem si říkala, že ona zrovna má co takhle mluvit. No ale asi to nemyslela zle,ale zamrzí to .
tedka už vidím tu reakci okolí " a vám se pořád nedaří " " no nesmíte na to myslet" a jak nastoupím do práce taklto bude pořád " a "vy jste nechtěli druhé " takový kecy mám nejradši nejraději bych je všechny poslala do p......

ofina1
23. led 2013

holky jestli může ještě jeden dotaz jak dlouho jste měli po revizi krvácení? já jsem po revizi 2 den a už v podstatě nekrvácím. je to v pořádku?myslela jsem že to bude horší ..díky

aagnes
23. led 2013

@ofina1 divný pocit, kéž by jen divný pocit. Jela jsem teď v pátek a to jsem byla s nervama na dně, seděla jsme na záchodě a pak jsem tam měla vraženou hlavu jak jsem se bála, když sme jeli, tak jsem měla slzy v očích a sotva jsem tam dolezla, mám co dělat, abych jim tam pořád nebulela. ☹ Každý tu hranici strachu má v jiném týdnu těhu, člověk si pak řekne a už bude dobře, jenže já budu mít trochu klid až ve 30tt.
Myslím si, že tchýně to myslela, tak že mají o tebe strach a vidí jak tě to položilo, ale nesmí zapomínat, že ženská je silná duše. Zamzí to, protože si to vysvětlíš po svém.
Okolí pokud se bude vyptávat, tak jim řekni, že si myslíš, že je to vaše věc, ne? normálně je odpálkuj, neuvědomují si jak to bolí. Když nám řekli, že máme jít na IVF, že přirozeně neotěhotním, tak jsem měla co dělat, abych to nějak vstřebala a švagrová se mě každej měsíc ptala zda jsme to dostala a že naši to řeší za mýma zádama, tak už jsem začala ječet, zda nechcou můj menstruační kalendář, že už mě všichni serou se každýmu zodpovídat. 😠 a od tý doby jsem měla klid. Nakonec jsem otěhotněla přirozeně díky gelu na podporu otěhotnění. 🙂 hned na poprvé a opět nám pomohl. 🙂

maximka33
23. led 2013

@ofina1 jj nejdřív po 20 dnech, to byl spíš šok nečekaný. tak to mě mrzí dvakrát, taky čekám srpňátko.. drž se, kočko. jestli můžu poradit, můžeš jít na kosmetiku, kafe s kamarádkou, číst, poslouchat hezkou muziku, prostě se trochu rozmazlovat. nebo třeba večeře s manželem.

nessik
23. led 2013

@ofina1 já slabě krvácela jen v den revize, pak jsem asi 3 dny jen špinila a pak jsem ještě 3 dny slabě krvácela a docela m i bolelo břicho, ale na ultrazvuku vše ok a pak ještě 1 den špinila a teď už týden ok, nekrvácím ani nešpiním. Takže myslím, že je to v pořádku. Dr. říkala, že nesmí být teplota, velká bolest a silné krvácení.

ofina1
23. led 2013

@aagnes se nedivím, že máš takový strach.Myslím že to prostě člověk nějak neudělá aby neměl ☹
švagrová se teda taky nevidí do pusy ☹ že jim to ale nedojde když něco takového říkají . jak mě kamarádka, kterou jsem viděla po nějaké době a věděla že se už dlouho snažíme jako první větu řekla " jé víš že se Radce narodila holčička a to ani nějak nechtěli a nesnažili se " já nevím, že těm lidem to nedojde, že nás to bolí. nevím asi ne ☹ ale přesně jak říkáš ať se jdou všichni bodnout !!!!!

@maximka33 v sobotu mám oslavu mojich narozenin s kamarádkama, tak třeba přijdu na jiné myšlenky- příští týden ples tak snad --- jen opět mi to všechno připomíná, že jsem si říkala, že už na plesu budu mít bříško ..no to bude asi ještě dlouho a nic s tím nenadělám.

@nessik aha tak snad to bude v pořádku na kontrolu jdu příští pátek

maximka33
23. led 2013

@ofina1 a ještě je fajn dělat věci, které s bříškem nemůžeš,hubnout, papat, pít alkohol, jíst tatarák a tak. já se děsně těšila na vánoční párty, že budem mít hlídání syna a můžem být dlouho vzhůru, no a nakonec to nešlo 🙂 taková pozitivní motivace je fajn, nejlepší je na každém stavu najít to dobré.

ofina1
23. led 2013

@maximka33 to je fakt, že člověk by na tom měl hledat to pozitivní,ale v této chvíli bych vyměnila cokoliv za to zůstat těhotná a tyhle věci nesmět dělat

eva518
23. led 2013

@pavlina26 chápu, že máš strach. To je prostě celou dobu, než člověk porodí a potom zase je strach o dítě..
Ale nemůžeš být pořád v nervech. To taky nejde. Jestli tam byl ten manžel jen takovou chvilku, tak je to nepravděpodobné, že bys něco chytla.
@ofina1 já asi po 21 dnech, ale hodně slabou a pak další asi za 33 dní - měla jsem pak delší cykly celkově.

eva518
23. led 2013

No, tak jsem ráda, že jse ty lístky na dnešní divadlo v Olomouci prodala.. Dneska zavřeli i FN Olomouc kvůli epidemii chřipek 😖 aspoň nebudu mít výčitky, že lezu mezi tolik lidí. A na hru pojedeme do Prahy, aspoň bude výlet 😎

janikana
23. led 2013

@eva518 dobre jsi udelala, stejne by sis to divadlo vubec neuzila a byla z toho akorat nervozni

janikana
23. led 2013

@pavlina26 nestovice jsou daleko infekcnejsi nez pasovy opar. U pasoveho oparu je infekcni obsah tech puchyrku a s tim jsi urcite do styku neprisla. A pokud jsi osetrovala deti s nestovicema, tak je skoro jistota, ze protilatky mas. Mylsim, ze muzes byt uplne v klidu 🙂

janikana
23. led 2013

@nessik ja jsem taky po revizi merila a ovulace prisla az po 4. tydnech a MS pak za 12 dni. A dalsi mesice uz viceme pravidelne. Urcite bud v klidu, bude to zpozdene.

hayete
23. led 2013

@ofina1 já druhý den po revizi také téměř nekrvácela 🙂

ofina1
23. led 2013

@hayete děkuji to jsi mě taky potěšila snad je všechno v pořádku 🙂já si taky říkám, že když tam všechno vyškábl tak teoreticky by to nemělo krvácet moc-jen jako z rány a né žádná sliznice a tak

luckap91
23. led 2013

.. v pondělí jsem se dozvěděla, že jsem bohužel v 6tt potratila... Doktorka mě prohlídla a řekla, že v děloze nic nevidí, vaječníky jsou v pořádku a že nebudu muset na revizi, že se to vyčistilo dostatečně samo. Znamená to teda, že nebudeme muset tak dlouho čekat a budeme se moct snažit o miminečko v blízký době? 🙂 .. a po jak dlouhé době přijde MS?

maximka33
23. led 2013

@luckap91 ahojky, pokud opravdu odešlo vše samo a nebude potřebná revize, tak se tělo vyčistilo samo, to je vždycky lepší. takhle některé holky otěhotněly už druhý měsíc. ale hlavně ať tam není infekce, to je nebezpečné. po revizi doporučují počkat 3 měsíce. je mi to fakt líto, občas jsme v zajetí přírody..

luckap91
23. led 2013

@maximka33 Díky 🙂 .. počkáme tak dvě ms a hupsnem na to 🙂 .. jojo.. ale příroda nejspíš ví kdy, co a proč, hold tak to je zařízený 🙂 .. co se má stát, stane se.. jak jsem vyšla z ordinace, chtělo se mi hrozně brečet.. ale pak jsem si řekla, že není všem dnům konec a snažit se budeme láskyplně dál 🙂 tak ještě jednou díky :o)

janiczka2011
23. led 2013

@ofina1, moc me mrzi co se stalo, chce to cas 😢 holky vse uz napsaly vyse 😢 co se tyka revize tak ja krvacela jen bezprostredne po ni, a pak uz jen asi 2 dny spineni, bolesti zadne, vse probehlo dobre. Akorat si pak davej pozor, nepouzivala bych aspon 2 cykly tampony, ja pouzivala menstruacni kalisek a vykoledovala si zanet cipku 😖 Preci jen po jakemkoliv zakroku je to tam haklivejsi.

nessik
23. led 2013

@janikana děkuju, určitě to tak bude i u mě 🙂

hayete
23. led 2013

@ofina1 uvidíš že brzy bude MS a pak budeš brzy těhulka. 3 kamarádky poprvé potratily a jedna má už 3 děti 🙂 taky se tím uklidňuji. Kdybys viděla kolikrát mě napadlo, že mám všechna vajíčka špatná a že třeba vůbec nejsem schopná mít dítě a zůstanu bezdětná...

janikana
23. led 2013

@hayete taky mě ta představa děsí. Zatím teda jsem ještě celkem klidná, ale napodruhé to musí vyjít, jinak bych se z toho asi zbláznila

winterska
23. led 2013

ahojky, hlásím dnes 1DC - prosím doplnit do tabulky - děkuji . tento měsíc nám to doma v době ovulky moc neklapalo, tak jsem ani nedoufala - takže mrcha jako švýcarské hodinky přišla přesně na den... ☹.. Snad bude únor klidnější a plodný 🙂

maximka33
23. led 2013

@winterska tak je tu nový začátek pro vás, tentokrát se už třeba zkusíte sejít ve správnou dobu 🙂

winterska
23. led 2013

@maximka33 dokonce jsem začala hned po novém roce brát i ten gynex a bylo to k ničemu.. snad tento měsíc to vyjde 🙂

ofina1
23. led 2013

@janiczka2011 @hayete děkuji 🙂 je to fakt těžké,mám chvíle kdy jsem v pohodě a chvíle kdy brečím a hroutí se mi svět.

@janiczka2011 myslíš, že tampóny se nemají používat ještě i při první ms?já myslela jen ted po revizi ? tak to nevím jestli dám 🙂 jsem na to dost háklivá no zeptám se doktora. Taky mě drží to že mám toho nejskvělejšího doktora.Vždy mě dokáže podržet a povzbudit.

maximka33
23. led 2013

@winterska Ber to dál!!!!! může tě to pročistit. mně to přijde jak malý zázrak.

eva518
24. led 2013

@janikana jo. Taky si to myslím.. Půjdeme jindy, mají to běžně v repertoáru 😎 za dva týdny nás čeká ples, tak to už snad bude s těma chřipkama trochu lepší a vyrazíme ven namísto divadla 🙂

Jo, jinak si představte, že ten, kdo o mě v práci bezostašně, aniž by to doopravdy věděl, rozhlašuje, co se mi stalo v červnu, je šéf... Chce se mi blejt, velebnosti... Takže největší drbna je zase chlap! Jak jinak.. A ty tři slepice se tím ochotně baví, protože bez drbů by nepřežily pracovní dobu 😠 😠 😠

ofina1
24. led 2013

@eva518 taky jdeme příští týden na ples sice na to nemám vůbec náladu, ale asi budu muset nějak začít žít- tedka mě přijde že jen tak přežívám ☹a pořád nad vším přemýšlím.Už abych šla aspon na kontrolu můj doktor je pro mě jak psycholog-je to úžasný člověk kterému se můžu se vším svěřit a vždy mě vyslechne.
šéf je teda pěkný kretén ☹no chlapi jsou někdy horší něž ženské