Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

antana123
8. říj 2013

Ahoj holky 🙂
@cital no super moc gratuluju 🙂

cital
8. říj 2013

@sanuli @petulaho @shyanne @ofina1 Ségře se to stalo ve 22 letech a může za to fakt, že má predispozice ke krevním sraženinám, je chudokrevná. Jelikož tento fakt nikdo nevěděl, tak brala vesele 5let antikoncepci a ta způsobila, že se ji ucpaly cévy mozku. Je to taková vražedná kombinace. Následky jsou velmi podobné, jako u mozkové mrtvice (u mrtvice cévy praskají). Ségra už dlouho není na JIP, ani na pokoji. Léčí se doma...fyzicky vypadá normálně..mluví, hýbe se, myslí ji to...Pořád ji vyšetřují, takže kdo ví jak to bude. Psychologa má přiděleného z nemocnice, jenže ten na ní nemá čas. Prý tam věčně není. Musím ji říct ať na ně přitlačí. Tento týden má sérii vyšetření. Tak snad to bude dobré. S psychikou to bude asi na dlouho.

petulaho
8. říj 2013

@cital skvělý...mám takovou radost...

petulaho
8. říj 2013

@cital potřebuje to čas,ale věřím,že se brzy srovná úplně...pokud nemocniční nebude fungovat,vyhledala bych soukromého...

cital
8. říj 2013

Koukněte na tu fotku z UTZ, ten obličej je šílený! 🙂

cital
8. říj 2013

@petulaho Já to s ní včera řešila v textovkách. Jsem od ní daleko, nemůžu jí pomoct. O víkendu s ní budu a něco vymyslíme. On je taky kámen úrazu, že teď nic nedělá....musela přerušit školu a nudí se 😖 .

hayete
8. říj 2013

@cital obličej je super 🙂

petulaho
8. říj 2013

@cital jéé krása:-*...věřím že se ségrou na něco přijdete🙂

shyanne
8. říj 2013

@cital achjo, to je hrozný co se děje a je tak mlaďounká. Ale díky tomu si myslím, že když bude mít dobrého psychologa tak se dá rychle dohormady a zvládne to-potřebuje něco na co se bude těšit🙂 a tím je i tvoje miminko🙂

shyanne
8. říj 2013

@cital moc gratuluji k úspěšné kontrole, mám radost a fotečka je krásná🙂 musíš být tak moc šťastná co? 😉

cital
8. říj 2013

@shyanne Ona se těší na miminko, strašně se stará a všechno mi zakazuje. Je to těžké, když víš, že z holky plné snů, ideálů a optimismu se stane člověk bez vidiny "lepších" zítřků. Nemá vůbec chuť do života. Ale ona to zvládne!
Ano jsem šťastná 🙂. Mám velkou radost a doufám, ŽE SE VŠECHNY SNAŽILKY dočkají!!!! Moc doufám! Ale víš jak to je...ještě dlouhá cesta před námi!

shyanne
8. říj 2013

@cital no to je začátek, že se těší a stará se o Tebe, alespoň trochu se zaměstnává. Bylo by dobrý, kdyby měla nějakou pravidelnou činnost, která by ji bavila a zaměstnávala-víš jak to myslím. Jasně, že to zvládne, je to mladá holka, když už zvládla tohle tak vše! To věřím, musí to být úžasný pocit, a doufám, že už brzy ho taky budme prožívat. Vím, že je to ještě dlouhá cesta, ale vy to zmáknete🙂

bibianca
8. říj 2013

Ahoj holky, jsem v práci fakt za hňupa. Řekla jsem dost a šla jsem se obhajovat s dobrými argumenty před šéfa. Ten to však opět obrátil proti mě :( Sakra... Taká kravina a tak jsem z toho rozhozená, že minimálně týden kvůli tomu nebudu spát. 😒

ofina1
8. říj 2013

@cital jůů supèr,že je mimísek na svém místě a fotečka je překrásná. Ještě jednou gratulace .takže jsi v kolikatem týdnu? A proč krev nedělají současně? S ultrazvukem? Me to dělali v jeden den a to jsem byla 13+1 myslím tak nějak. No ale hlavní ž jste v pořádku a nasadila ti nějaké léky?
Sestra je teda strašně mladá to je hrozný ,že se to stalo,ale myslím,že nejhorší má za sebou a teď musíte hodně pomáhat adostane se z toho a bbude se vracet fo školy ?to ji určitě taky pomůže návrat mezi lidí bude těžký ale snad potřebný

ofina1
8. říj 2013

@bibianca jejda co se stalo? Nenevruj se nestojí to za to a zdraví jd přednější

bibianca
8. říj 2013

@ofina1 Včera jsem zapsala fa do salda o korunu míň, šéf ji uhradil. Dnes na to přišel a zjebal mě, že si mám vzít tu korunu a jít ji zaplatit hotově tomu dotyčnému a nechat si vystavit doklad na jednu korunu. Obhajovala jsem s tím, že směrnice říká: účetní přijatou fa zapíše do salda předá ji příslušnému technikovi ten ji zlikviduje a ona ji následně zaúčtuje. Teprve potom se provede úhrada. On mě však argumentoval tím, že když je na dovolené tak faktury ani nevidí a úhrady dělá někdo jinej. Řekl mi, Blani vím jak to myslíte, ale nedělejte to. 😒 Sakra... Vím, že jsem hňup, ale zas takový nejsem a nelíbí se mi, když někdo dělá ze mě něco co nejsem. 😒

cital
8. říj 2013

@ofina1 Jsem strašně šťastná 🙂. Jsem dnes 10+2, dle UTZ 11+0. Krev by měla být brána do 11tt (budou mi vyšetřovat navíc srážlivost, kvůli ségry), UTZ by měl být dělán okolo 13tt. Já beru kočko od začátku utrogestan (2 večer) a ještě ho budu asi 2 týdny brát.

@ofina1 @shyanne Holky ono to je staršně složité všechno...nemůže dělat ještě všechny věci (sportovat, chodit do školy, být sama...). Samozřejmě, že je v kontaktu s lidmi a hodně. Školu jsem ji po konzultaci s dr. na rok přerušila. V té době nikdo nevěděl jak na tom ten mozek bude. Musí se na něj pomalu.

cital
8. říj 2013

@bibianca Blani, to jsou malé věci....povznes se nad "to". Chápu tvé rozčílení, někdy mě jistí lidé v práci taky pěkně ser*.

bibianca
8. říj 2013

@cital Teprve ted jsem si precetla co se stalo tvoji segre. Takhle mlady clovek, ale ver ze se z toho dostane prave, protoze je mlada. Uvidis. Drzim palecky, aby lecba sla jak pomasle.

cital
8. říj 2013

@bibianca Díky kočko, ona je už z toho téměř venku, právě proto, že je tak mladá.

cabalkova
8. říj 2013

@cital tak moc gratuluju k paradni kontrole, doufam, ze budu za tyden hlasit taky dobře zprávy jako ty. 🙂 Se ségrou to není nic snadného, ale dobry psychoterapeut by ji urcite mohl pomoci, jen to nebude asi ze dne na den, no. Drzim palce, aby se to zacalo zlepšovat, ono to mu asi taky nepridaji ty kratici se dny a malo svetla... ale perspektivu prece ma, do skoly se vrati, jeji život se ji taky vrati a bude to zase ok, jen to ted zvladnout.

shyanne
8. říj 2013

@cital to je hrozný, ale hlavně, že se z toho dostává a snad už brzy na tom bude lépe i psychicky. Mám radost, že je vše s miminkem v pořádku a je fakt síla, že je dle UTZ větší, většinou to bývá naopak 🙂

cital
8. říj 2013

@cabalkova Určitě to bude v pořádku....těším se na tvé zprávy z příštího út.. Já se teď začetla do kontrol, které mě čekají...a v 16tt má být braná krev na triple test...máme jet zrovna na dovču....nevíš jestli nebude vadit, když se to malinko posune?

cital
8. říj 2013

@shyanne I doktorka valila oči 🙂. Měřila ho 4x 😀. Taky se není čemu divit, když maminka a tatínek měří 180cm 😀.

shyanne
8. říj 2013

@cital no tak to je hezký, zase máš jistotu, že to změřila správně, no to tedy vy jste veliáni, to je jasný, že musí být větší-jinak by to těžko doháněl🙂

petulaho
8. říj 2013

@cital a ségra nemá přítele?ten by jí myslím hodně pomohl....

antana123
8. říj 2013

@cital krásný mimuško 🙂

cital
8. říj 2013

@shyanne Ale kdo to bude rodit 😀 ? Zase jsem se utvrdila v tom, že je vážně skvělá 🙂. Dokonce budu platit za NT screening jen 300Kč místo 1450Kč. Co ta tvoje imunologie? Jak to dopadlo?

hayete
8. říj 2013

@cital kam jedete na dovču? Já si teď užívám týden doma...mám ještě téměř všechnu dovolenou z loňska 🙂

cital
8. říj 2013

@petulaho Má Péti a když se to stalo tak byl skvělý (na to kolik mu je)...jenže ona to s ním už nechce řešit. A bylo to tak traumatické, že všichni na to chtějí zapomenout, rodiče a i on. Proto to řeší alespoň se mnou...a tak blízkou kamarádku, které by se s tímto mohla svěřit nemá.