Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

pe_t
7. říj 2010

@anavirez přesně tak 😉

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@anavirez ahojky, vítám tě tady. my se potkali někde u plodovky ne? je mi moc líto, co se ti stalo.. a že na zamlklé těhu přišli až tak pozdě... držím palečky na příště. co se týče snažení, my do toho jdeme po 2 měsících. jsem naprosto fit, tak není na co čekat 🙂 ještě bych ti chtěla dodat naději, my s breberuškou jsme po velkém potratu ve 2. trimestru (v tabulce značka VP), ale i tak se snažíme po 2. měsíci a breberušce se to už povedlo 🙂))) chtěla jsem se zeptat, když je malé 3 roky, tak to už chodíš do práce?
@jahudka80 tak to ses moc nedověděla, viď..

rozum
7. říj 2010

Tak už jsem podruhé zpět. Výsledky krve byly kolem 55 tis, minule 11, takže to je dobré. Řekl, že jednoznačně nemůže nic říct, takže kontrola za týden, která vše rozhodne. Jsem klidnější, jelikož vím, že se ten příští týden rozhodne ať tak nebo tak. Teď bych váhala, počkat, objeví se... A tak to bude jasné. Jdu na oběd a pak Vás dočtu. Viděla jsem, že tu máme novou kámošku, tak ji musím přivítat. Tak se mějte a děkuji

breberuska
7. říj 2010

@rozum mám radost, že aspoň to HCG je pěkné! věřím, že srdíčko vykoukne!!

pe_t
7. říj 2010

@rozum 🙂 tak to je dobrá zpráva. Držím palečky, příští týden srdíčko určitě bude 🙂

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@rozum tak to je fajn, mám radost i za tebe 🙂

daniela699
7. říj 2010

Rozum, ty brdo, ted jsem nakoukla na tu predposledni stranu a uplne ve mne hrklo. Pak ctu dal a vidim, ze jsi 6/7 a to si teda myslim, ze je opravdu jeste brzo na takovy zavery. HCG ty krasne roste, takze pristi tyden bude vsechno v pohode. Ja nevim ze te tak stresuje. Fuj tajxl. Bude to urcite dobry. Casto pisou ze v sestem tydnu je videt srdicko, ale co jsem tak koukala uz driv na diskuze a tak, tak vsichni to vetsinou meli pozdeji. V sestem sli na potvrzeni a za dalsi dva tydny na srdicko. Bude to dobry. Drz se. 🤐

daniela699
7. říj 2010

Anavirez, vitej, je mi to moc lito, ale jak jsem psala vise, tak me to tady moc pomohlo, tak snad i tobe ten pobyt u nas prospeje a doda nadeji. Ja jsem byla na revizi ve 13 tt, v dobe kdyz jsem si myslela, ze uz to nejhorsi mam za sebou. Bylo mi moc smutno, protoze to melo byt me prvni miminko, ale doufam, tuk tuk, ze ted uz to bude v poradku. Drz se.

pe_t
7. říj 2010

@lucie.krajcarova kdy se chystaš testit? 😉

daniela699
7. říj 2010

Jahudko, a nebyva zvyseny prolaktin v tehu? 🙂 No a pokud by jsi nahodou nebyla, tak by to mozna byl duvod proc by to neslo, ale da se to rychle a snadno lecit, takze kdyby naaaaahodou, tak odstaneni priciny je snadny. 🙂

jahudka80
7. říj 2010

@daniela699 Já vím už jsem to měla před prvním barala jsem léky cca3/4roku . Po pravdě mám teď jiné strosti než těhotenství. Asi to odložíme...na neurčito a třeba za rok dva.... kdo ví zatím se tu mějte hezky.
@zzzzuuuuzzzziiii jo a klidně mě vymaž s tabulky ať vám tak za týden zbytečně na hoře nevysím

anavirez
7. říj 2010

@lucie.krajcarova no, v tem je ten hacek.
kdyz jsem ted byla tehu, tak jsem v praci rekla dopredu, ze jsem na rizikovem tehu. tudiz si za me nasli nahradu.od pondeli aduska chodi do skolky a ja bych mela chodit do prace, ale jsem na neschopence (jak dlouho to teda nevim) a pak to je velky otaznik. ze zacatku jsem si myslela, ze by moje nynejsi PN presla na rizikove tehu, kdyby se nam to povedlo. ALE nechaji me tak dlouho na neschopence? nemam se kam vratit, i kdyz sef mi rikal, ze mi pomuze. skutecnost ale nevim jak bude. tot velky otaznik.

anavirez
7. říj 2010

@rozum
tak to jsem ráda, že to tak dopadlo. nekdo v diskuzi výše psal, že holky které objeví //, tak se jim to udrží, tak veřím, že i tobě 🙂

pe_t
7. říj 2010

@anavirez já byla od Gyn. na PN 6 týdnů - v podstatě o konce šestinedělí. No a po jejím ukončení jsem navázala od praktické dr.. Ta mě nechala ještě celý měsíc. A to jsem si o ukončení řekla už sama, klidně by mě ještě nechala, ptala se mě, jestli to fakt chci ukončit.....ona je strašně fajn. No a teď čerpám dovolenou, kterou jsem tím co se stalo neměla a doufám, že už nebudu muset nastoupit, že se zadařilo 😉 uvidíme. Ale nehrotím to, buď ted, nebo příště. Pak už nastoupím i kdybych za týden šla na riz. Teď už nebudu nic riskovat. Tak se pak domluv s obvodním - kromě toho, moje dr.mi říkala, že je to jasný, že na to mám nárok....může ti to hodně pomoct a zklidnit 🙂
Za mě totiž už taky byl zástup, takže jsem jim to trochu zkomplikovala. Tak šéf nakonec byl rád, že jsme to tak vyřešili. Jsem učitelka a bylo důležité, aby děti měly aspoň čtvrtletí jednu uč. ....Hlavně řed.ví, že se pokoušíme o druhé a může to být kdykoliv, takže mu to vyhovuje - dokonce mi to sám navrhl. Já jsem se tím taky dala hodně do klidu a je už mi fakt dobře, i psychicky. 🙂

anavirez
7. říj 2010

@pe_t
snad se s dr. domluvim tak jako ty. obvodni dr je taky fajn, i ma gyn. dr. ale nevim. gyn. dr. jsem to mela uz domluvene, ze z RD pujdu rovnou na rizikove. snad to dopadne dobre.
dala jsem se diky vam trosku do klidu a domalovala adusce pokojicek (domecek s pejskem a kocickou od capka). takze jsem i po teto strance rada.

@daniela699
to muselo byt hrozne, me hodne pomohlo, ze uz mam adulku a taky me hodne pomaha manzel

martasl
7. říj 2010

anavirez-ahoj. 😉 .já byla na neschopence do 11.1.,porod/potrat(v 16tt) jsem měla 9.12.říkal,že mě dýl nechat nemůže,že neví,co by mi tam napsal.měla jsem i prášky na nervy(psychika totálně v hajzlu).zkus se na to ještě pořádně poptat nebo to zkus u obvoďačky.

rozum-hlavně že hcg stoupá,to je dobré znamení.nevím,jestli si tady pamatuješ kopretinku.ta taky neměla srdíčko a špatný utz a tuším i krvácela(ale to už nevím jistě) a už jí chtěli hnát na revizi,tak nakonec počkali týden a je všechno v pořádku.tak se snaž být co nejvíce v klidu(vím že to bude asi těžký) a hlavně se šetři a nepřepínej se.džím pěsti i palce a myslím na tebe. 😉

jahud-to vypadá,jako by ses s náma loučila 😅 😅 to snad ne???

jane-taky si myslím,že je to brzo.určitě testni o víkendu nebo začátkem týdne.tak tfuj tfuj tfuj.....(udělala bych znaménko nekonečna,ale nevím jak se na pc dělá 😅 )

martasl
7. říj 2010

holky,dnes jsem nechávala vyvolat katce ty fotky k talentovkám.jsem na ně děsně zvědavá.nakonec se bude asi hlásit na dvě umělecký a pak se uvidí.

jane84
7. říj 2010

holky my se byli teď podívat na ten dům. Jako já jsem zralá na panáka. Přijedeme tam zároveň s paní z realitky, ta byla strašně fajn. u dveří vypadné sklo, tak že asi vítr, ale žádný zvonek, telefon majitel nebral, nakonec telefon vzala jeho žena. Nebyl to vítr, ale manžel po hádce, ještě prokopl pár latí u vrat do průjezdu. On vyměnil zámek od dveří, takže musíme přes dvůr, ale ona ten nemá na nic sahat, podle rady policie. A že tam máme jít sami, protože on má zbraň a vyhrožoval jí zabitím. Podpaloval utěrky a házel je pak do dětské postýlky. Tak jsme nakonec do dvora vlezli, ten se nám nelíbil. Paní z realitky nakoukla do baráku, tam byla puštěná voda v kuchyňské lince a tekla na dlažbu v kuchyni a odtud do obýváku na plovoučku. Už tam byly tak 3 cm vody. Kromě toho prý bordel, plno flašek od chlastu. On někde v domě byl, ale neozýval. Tak jsme vypadli. Paní se nám moc omlouvala, sama tohle prý nikdy nezažila a byla v šoku, že ten dům asi stáhne z prodeje. Podle fotek krásnej dům, ale s takovýma lidma teda jednat nechceme

jane84
7. říj 2010

@rozum já se úplně lekla, když jsem četla tvou první zprávu, hrkly mi slzy do očí. Ale to hcg vypadá dobře. Věřím, že to dopadne dobře. budu moc držet palce a myslet na tebe
@martasl tu třetí školu bych dala pojišťovací, osobně buď nějakou ekonomku nebo veřejnou správu

Jinak děkuji všem za podporu ohledně toho testování. Myslím, že to neklaplo, dneska už mě hafo bolí břicho, myslím, že MS brzy přijde

fram
7. říj 2010

@rozum tfujtajbl, ty jsi mě vyděsila 😕 , ale hcg stoupá a uvidíš , že to bude v pořádku. To jsou ale nervy.
@anavirez ahoj, potkali jsme se na Revizi 🙂
@martasl to jsou nervy, aby se ty děti v životě neztratily 🙂

mv
7. říj 2010

@daniela699 jo, jo, na Tenerife jsme byli.Ani to nebudu psát a prudit s tím tu, jak bylo... 😀 Krásně prostě, oceán 25stupňů, jak kafe i na mne, zmrzlíka.

@anavirez vítám tě tu, mně tu holky hodně pomohly na začátku, ty první týdny to bylo moc fajn pokecat s někým, kdo ví, jak člověku je.čímž nemyslím, že teď už bych sem ráda nechodila.. 😉 😵

Z toho dnešního vyšetření mám rozporuplné pocity. ☹ ☹ ☹
Jednak mě dostalo, že jsme tam ze šesti párů byli jednoznačně nejstarší, ostatní byli min. o 10 let mladší a pak mě nepotěšila doktorka při pohovoru, když nám řekla, že jsme přesně ten případ, kdy se většinou nic nenajde, pár už jedno dítě má a teď po velkém časovém odstupu to nejde.Prý je to horší případ, než když se najdou protilátky, či jiné a to se přeléčí Prednisonem a pak už není problém s otěhotněním.
Takže mi řekla, že vzhledem k ucpanému potrubí, trombofílii, tak by bez ohledu na nález a výsledky u nich uvažovala v našem případě o IVF.
Pozitivní je, že spermio ze dneška má manža ukázkové.Prý jak mladík 😀 😀
Takže čekáme teď měsíc na výsledky a uvidíme.Manžel je stále jak beran a přesvědčenej, že do vánoc chodím s břichem, tak nechce o dalších variantách a možnostech nic slyšet.

fram
7. říj 2010

@jane84 ☹ ☹ kdyby to náhodou neklaplo, tak nakonec asi opravdu otěhotníme spolu. Ale ještě to úplně nevzdávej, strašně moc ti přeju, abys na mě nečekala.

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@anavirez teda, to je situace.. na pPN tě tak dlouho určitě nenechají... normálně tak 14 dní max, když nejsou komplikace..
@jane84 teda to je barák.. asi se rozvádějí ne??? od toho ruce pryč..
@mv teda aspoň něco, aspoň víte, že jste zdraví.. náhodou do vánoc je prima termín, uteče to. tak pak uvidíš. amáš na manžela páku, pokud by to do vánoc nevyšlo. tak pak ivf.
@jahudka80 tak ty už se loučíš? to je veliká škoda... ale na byteček moc držím palce!!

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@pe_t co se týče testu, tak mám asi ještě čas. až budu tak 33DC, tak třeba jo.. dřív asi ne. když mi ten předchozí cyklus naskočil až 38DC..

mv
7. říj 2010

@martasl upřímně závidím, že už máte vybráno školy.Nás to čeká příští měsíc, fuj... 😝

@jane84 a vy chcete kupovat domeček?
Já mít holku, tak maže právě na tu státní správu, to je dneska jistota do budoucna.Uplatnění dobré, nástavby jsou na to možné.Jen u kluka mi to moc nesedí.

jane84
7. říj 2010

@mv bratranec si udělal po gymplu vyšší odbornou tu veřejnou správu, dělám teď v Brně na dopravním ohledně těch trestných bodů, má práce nad hlavu

mv
7. říj 2010

@lucie.krajcarova vidím to tak, že za měsíc se dojdu do CARU objednat(což manža nemusí zatím vědět...) ,to se dostaneme na řadu někdy v únoru na vstupní pohovor a stejně než k něčemu dojde bude duben.Takže má možnost se přes půl roku předvést se svýma plavcema přirozenou cestou, když si je tak jistej úspěchem. 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@mv tam se tak dlouho čeká? nebo tak dlouho trvají vstupní pohovory a prohlídky?

veraakubik
7. říj 2010

ahojky,celej den jen tak malo nakukuju..Mam cerny myslenky-nemam na nic naladu,je mi teskno-zitra mam jit behem dopoledne na tu kontrolu a hrozne se bojim-sice nebude ult.,jen vystereni,ale i tak se hrozne bojim... 😒

rozum
7. říj 2010

@brebe, @daniela, @anavirez, @pet, @lucie, @verakubik,@fram, @jane a všem moc děkuji za podporu. a první euforie z toho hcg je fuč, je mě tak divně... 😔
@verakubik- zítra ať jsou samé dobré zprávy 🙂 , nechápu, jak gyndař nemá u sebe ultrazvuk?
@fram - co jsem se to zpětně dočetla? Zas ta mrcha přišla, hergot!!! Ale vyzkoušela jsis muže, že je schopný udělat cokoliv a přijet na ovulaci, tak hlavu vzhůru.
@jane - jsi zlatá, že jsis vzpoměla, že jdu na kontrolu, měla jsem hodně práce a nebylo kdy se dostat na počák
@jahu - jak jsi psala o tom bytu v podkroví, tak ten vyšel, jo? Četla jsem i tom, jak tam proběhla ta manželská hádka, tak to byl jiný? Chápu to dobře? A Ty se s náma loučíš???
@ivasa + @anavirez- vítám Vás tady, ani jste se tady neohřály a už mě podporujete 🙂
@brebe - Ty jsi šikulka, Tobě to hned dockvalo, že Lehe bude mít chlapečka, já jak jsem to četla, tak mě to vůbec nedošlo, ale až jsi podala vysvětlení, tak je to jasné a logické. Pálí Ti to! 🙂
@lehe - já cévkuji denně v práci, a už to mám taky vyzkoušené sama na sobě, není nic bolestivého, jen nepříjemné, trochu to zatlačí a je to! Určitě znáš bolestivější věci 🙂 Grtaulace ke kontrole!
@dančo - ono to možná tak je, že se třeba srdíčko ukáže do 9tt, ale doktoři to taky poznají podle velikosti váčku, embryjka. U mě poprvé nerostlo nic, a tak řekl, a potvrdila mě to i dr, která mě vyšetřovala před zákrokem, že podle rozměrů by to mělo mít srdíčko. Napadá mě otázka, že třeba by se ten plod mohl vyvíjet pomaleji a to srdíčko by se tam objevilo, popř. se ho na to zeptám příště, ale oni tak ví ty rozměry, kolik má co mm v jednotlivých týdnech a podle toho určí, co to má a nemá mít. V tomto jim důvěřuji, samo bch si přála, aby se třeba vydrželo do 9tt, uvidím , promluvím si s ním, ale doufám, že už to nebudeme muset ani řešit. Dnes, když jsem tam šla, tak jsem neměla dobrý pocit, ani jsem to MM neříkala, já na to nedám, teda nikdy jsem to nemívala a teď najednou, tak jsem si říkala, kdyby to nebylo fajn, tak vím, do čeho jdu, hlavně žádné scény,. U mojeho dr. v poho, potom velký ultrazvuk, a tam jsem se rozeřvala, ani mluvit jsem nemohla, trapas! Obě dvě mě utěšovaly, ať tam chvilku zů§stanu, ale já nechtěla zdržovat, tak jsem otřela slzy a šla, nejhorší je, že jsem ani mluvit neomhla. Pak zavolat MM, ten jak slyšel ticho a vzlykání, tak mu to bylo jasné. Chjo, Tak nic čekat do čtvrtka.
Ještě jednou všem moc děkuji 🙂 🙂 🙂