Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lichtakova
21. lis 2010

@lucie.krajcarova ahojda, jéje,osmičky ,teďka je na ně akorát zase období, kdy zlobí, chuděrko

mircisek
21. lis 2010

Ahoj holky, já jsem dnes po kontrole na gyndě. Miminko bylo nádherné, MUDr. to přepla i na 3D UTZ, což jsme viděli poprvé. Divila jsem se i ušima. Mrňousek roste a prospívá přesně tak, jak má. A já se z toho ani nemůžu radovat, protože o to větší mám strach, že o něj přijdu. 8.12. jdeme na screening. Mezitím musím stihnout veškerý předoperační vyšetření, 9.12. anesteziologie a 14. nástup.
Pokusím se na vás takhle na dálku prsknout nějaký ten těhotenský bacil, dokud nějaký mám. Tak kdo bude další? 😉

fram
21. lis 2010

Ahoj holky,
@leheckova tak v tom ti neporadím. Mrkla jsem,jaký už máš krásný bříško. Předpokládám, že jste s miminkem v pořádku. 🙂
@jahudka80 když je krásně, tak se do práce nechce, ale práci na 4 hodiny je malej zázrak, já bych to brala hned, kdybych měla malý prtě jako máš ty.
@lichtakova ahoj, jak je?

fram
21. lis 2010

@mircisek gratuluju k úspěšné kontrole. Tak to už budeš v 2.trimestru, když tě čeká ta operace. Budu moc držet palce, určitě to dobře dopadne. A prskej, už dlouho jsme neměli žádnou novou těhulku.

fram
21. lis 2010

@lichtakova ty jsi odborník, já osmičky ještě nemám 😕 😅 Je to v mém pokročilém věku normální? Jinak se zubama žádný problémy nemám, ťuk ťuk, nikdy jsem neměla ani plombu. 🙂

lichtakova
21. lis 2010

@fram ahoj, no třeba je vůbec nemáš. A nebo jsou schované, každopádně, po 20-22 letech už fakt neprořežou samy, to jak se říká, že zase rostou, to jen bolí ten zánět, co je okolo....

jahudka80
21. lis 2010

@leheckova mělo by to být že máš odpracováno alespoň 270dní, a přechod do jiného roku v tom nehraje roli, alespoň já bych to tak viděla, protože já pracovala jen do března a mateřskou jsem měla normálně. Můžeš nastoupit 6-8týdnů před TP. A máš nárok na plnou délku MD nic se nekrátí tedy 28týdnů 😉

lichtakova
21. lis 2010

@mircisek prskej, prskej, moc moc držíme pěsti, ať je všecko všecičko úúúplně dobré

jahudka80
21. lis 2010

@fram také to byl malý zázrak, je tam paní na zkrácený úvazek má syna 24let, dceru 17let, a dvojčata 10let 😀 tak je ráda že končí ve 14:30 a může s nima dělat úkoly a ták . A já jsem zas moc šťastná že tam jsem prakticky v době kdy malá spí tak aspoň tolik nevyčerpá prababičku a tu hodinku s ní prababí vydrží a v 16h je už doma manžel. Já i když se v práci nezastavím a jsem vlastně od 13h -18h na nohách a příjdu domů utahaná tak jsem zjistila, že mi je tam vlastně dobře, odpočinu si od domáctnosti a je mi fajn. 🙂

jane84
21. lis 2010

@lichtakova když tady byl dotaz na osmičky, zeptala bych se taky. Mně se zuby měnily celkem pomalu, až v 19 mi vytrhli poslední mléčný zub a to se mi ani nekýval. Pokud vím, tak když roste pod ním nový, tak tlačí a kořen mléčného postupně odumírá. To se mi nestalo u posledních dovu zubů, oba měly dlouhé kořeny a můj zubař měl co dělat aby je dostat ven. Ale zajímalo by mě, jestli je normální, že v 26 mám jen tři sedmičky, jedna se mi ještě neprořezala, ani nemám rentgen jestli tam vůbec je

jahudka80
21. lis 2010

@mircisek děkuji za prskání jen prskej a neboj vše dobře dopadne budem Ti tady všichni držet palečky 🙂 No kdo bude další nevím 😀 😀 😀 😀 Co JANÍÍÍÍ ŽE BYCHOM MY DVĚ 😀 😀 😀 😀 😀 zaplnily vrchní tabulku 😀 😀 😀 😀 😀 haha sranda néééé.

fram
21. lis 2010

@jahudka80 to je jasný, prostě se v práci odreaguješ od toho každodenního stereotypu. A fakt jsi měla kliku, že jsi to sehnala a ještě taková pěkná , voňavá práce 🙂

jane84
21. lis 2010

@jahudka80 ale já chciiiiiii a moooooc 🙂 takže žádná sranda jo?!

jahudka80
21. lis 2010

@jane84 😀 😀 😀 😀 koukám ty jsi zubama ještě dítě co tu děláš 😀 😀 😀 a ještě by chtěla mimí 😀 😀 😀 😀 😀

jane84
21. lis 2010

@jahudka80 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀

jahudka80
21. lis 2010

@jane84 já chcíííí taky , ale víš jak na tom jsem 😀 😀 😀 😀 ale jak říká manža no nemáme penízky budem se zabývat zábavou pro chudé a tak se milujem a milujem a milujem 😀 😀 😀 a já už nemůůůžu 😀 😀 😀

jane84
21. lis 2010

@jahudka80 u nás dost podobná situace, už taky nemůžu ale chuť mám pořád 😀 😀 😀 😀

lichtakova
21. lis 2010

@jane84 je fakt, že někomu se to prořezává fakt dlouho, loni jsem trhala pětku dceři naší laborantky, ale v nešich letech je to fakt extrém. Jinak je to, jak říkáš, když je normálně založený stálý zub pod dočasným, tak mu "užere" kořen a nahoře zbyde jen tak korunka a ta se odlomí-vyviklá. Ale hlavně se to má sledovat už v době, kdy se má druhej zub objevit v puse a případně udělat rtg, jestli jsou založený všechny zuby.
Já nevím, jak tys to měla a kdy se to trhalo?

jahudka80
21. lis 2010

@jane84 ňo ťák to byla legrace 😀 tak já si budu prát abysme to nedostaly 😉 no když to u mě nepříjde do Mikuláše tak bych řekla že mám jasno 😀 😀 😀

jahudka80
21. lis 2010

@jane84 nejnadčenější byl manžel ten by moh furt i 2x denně 😀 😀 😀 a co já 😠 pak sotva lezu 😀 . No nic holky já musím jít makat na heuréku nebo to ani nestihnu dodělat

jane84
21. lis 2010

@lichtakova problém byl, že jsem v té době měla hooodně blbého zubaře, nakonec jsem od něj odešla a s přítelem máme stejného a jezdíme spolu. Ono mi taky nic jiného nezbyde, protože on tam skoro vždycky omdlí, tak ho někdo musí odvézt domů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Protože nemám problémy, tak to nějak neřeším. Občas mi trochu zduří dáseň, tak si říkám, že by už vylezla, ale nikdy z toho nic není. Nikde bokem neleze, tak si bude o zub míň na starosti 😉

lichtakova
21. lis 2010

@jane84 no to si nemysli, on když není zub v puse vidět, může klidně dělat paseku, být tebou, tak si nechám udělat OPG, dokud nejsi těhotná

jane84
21. lis 2010

@lichtakova ok, dám na tebe, v lednu půjdu na prohlídku, tak s ním promluvím.

lichtakova
21. lis 2010

určitě, hele, to hradí pojišťovna jednou ročně, teda jestli má smlouvu, a máš po starostech, já takhle posílám i děti v šesti nebo 8-9 letech, když nejsou šestky nebo potom pětky.Spočítáme to a je to 😉

lucie.krajcarova
21. lis 2010

@leheckova u mně to bylo tak, že celou dobu, co jsem byla na rizikovce a pak na mateřské mi vznikal nárok na dovolenou. potom mi to proplatili - hned po skončení mateřské, bylo to plných 25 dní, takže super plat. myslím, že by to mělo platit dodnes.

lucie.krajcarova
21. lis 2010

@leheckova u mně to bylo tak, že celou dobu, co jsem byla na rizikovce a pak na mateřské mi vznikal nárok na dovolenou. potom mi to proplatili - hned po skončení mateřské, bylo to plných 25 dní, takže super plat. myslím, že by to mělo platit dodnes.

lucie.krajcarova
21. lis 2010

@lichtakova to je nějaké horší a lepší období na osmičky? na čem to záleží? během dne se to naštěstí ztratilo. ale je mi jasné, že se to zas někdy vrátí.
@jahudka80 s tou mateřskou neporadím. ale vím, že kolega to taky tak udělal, že si to s manželkou nejdřív přehodili - aby měl nárok na dvouleteou a pak zas zpátky. zkus pohledat na koníkovi, mohlo by to tam být. přímo na socce bych se neptala, ono je to trochu podvod.

jahudka80
21. lis 2010

@lucie.krajcarova no trochu, ani né, pokud to zákon umožňuje 😀 😀 😀 😀

no nic jdu spát mám toho plné kecky 😒

jahudka80
21. lis 2010

holky moje tak tedy nevím co je a co není pravda a čemu mám nebo nemám věřit 😠 ale našla jsem článek...
http://www.penize.cz/rodivovsky-prispevek/90701... tak se na to mrkněte určitě se to bude týkat i vás

mv
22. lis 2010

@lichtakova syn neměl do 16 měs.jedinej zub v puse, už jsem se děsila a lítala s ním, jestli je má vůbec založené.A měl. 😉 I výměnu za druhé má opožděnou, dodnes, do 15 let nemá vyměněné všechn zuby.Na rovnátkách mi vždy protivná mudra říká, že to takhle nejde a už potřebuje rovnátka trvalé a ne vyndavací,a pořád prý nemá druhé zuby.
Minule jsem se neudržela a zeptala se jí, jestli mu je mám z pusy teda vyrazit, či jak to mám ovlivnit. 😀 A od té doby mlčí...

Celou noc jsem nespala.Večer se ukázalo, že má syn už 4 měsíce problémy s průjmama, a bolením břicha a nechtěl nám to říkat.Jsem ho večer nachytala u táty, jak tam byl na Wc a musel s pravdou ven, že doma bychom si všimli, že lítá často, tak chodil 2x denně k němu, pak ve škole a pak doma, aby nám to nepřipadalo divný.Tak mám nervy na pochodu, že má po manželovi Crohna.Má úplně stejné příznaky, co tu nebudu popisovat, co měl manžel, když mu to začínalo.A testy měl na hranici pozitivity už před 4 rokama,ale naposled v pořádku před rokem.
Takže se dnes objednáme na kontrolu na gastroenterologii.Bude muset kromě odběrů na CT, či magnetickou rezonanci, to si vydupu.
A manžel večer řekl, že počkáme na výsledky a pokud to bude mít pozitivní, tak končíme s jakoukoliv snahou a na iVF vůbec nejdeme.Nehodlá se prý u dalšího dítěte roky jen nervovat, že to po něm zdědí.Pravděpodobnost je podle statistik 10%. 😠 😠 😠
Tak se klepu, jak ratlík, ať je hlavně v pořádku.Když vidím manžela, jak mu to hrozně negativně ovlivňuje život, tak představa, že to má syn taky a celej život před sebou naprd.... ☹ 😝 ☹ 😝 ☹ 😝

zzzzuuuuzzzziiii
22. lis 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
meiki (31let, SP 7/2010, kys.listová ) - 11.10. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //

sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..............................................................................29DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................28DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,jeřáb ptačí)....................................28DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................................27DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)........................................................................26DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel, kyselina listová).................................................25DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................24DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................22DC
endie(23let, MA 3/2010)..................................................................................................................19DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................18DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ..........16DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................15DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................ ..14DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................11DC