Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mircisek
9. únor 2011

@fram No jasný. 🙂 I když já jsem zbabělec a asi se budu bát až do porodu a pak ještě víc. 😀

fram
9. únor 2011

@mircisek to já se taky budu bát už pořád, ale teď potřebuju překonat 1.metu - 1. trimestr 😀 pak bych konečně mohla uvěřit, že jsem těhotná 😕 😅

mircisek
9. únor 2011

@fram To už asi bude úděl všech z tohohle tématu. Zdoláváme mety - otěhotnět, 10TT, 1. trimestr = NT screening, tripple testy, UZ na VVV, cukrovka, UZ ve 30. týdnu a završíme to porodem. 😀

fram
9. únor 2011

@mircisek když to vidím takhel shrnuto, tak jsem vyplašená ještě víc 😀 Do čeho jsem to vlezla 😀 😀 Ale ty drobečci nám za to stojí 🙂

angelina987
9. únor 2011

@fram ty máš jeětě čas na plašení, i když ono to strašně rychle uteče...

tiburcia
9. únor 2011

holky dobré mety 😀 😀 on se člověk po tom všem asi už bojí všeho dokud to miminko neporodí...ale nebojte, už bude jen dobře 😵

daniela699
9. únor 2011

Ahoj holky moje, zdravim po dlouhe dobe a jen tak trochu jsem neco docetla, takze urcite nevim vsechno, ale snad to nejzasadnejsi.
Uplne nejdriv jeste dodatecne gratuluju maminkam k uz narozenym miminkum. Jsem nakoukla do tabulky a nemohla verit vlastnim ocim, jak to strasne rychle uteklo. 🙂 A Lehe a Angelina uz to maji za par, takze drzim palecky, at i ten cisar dobre dopadne a hlavne at jsou drobatka i vy v poradku.
No a pak samozrejme gratuluju novym tehulkam - zejmena Fram a Jahudce, vim jak dlouho jste se holky snazily, takze o to vetsi mam radost. 🙂 Opravdu jste me moc potesily, jste me mely videt, kdyz jsem si to pred par dny precetla. 😀 A moc moc drzim palce na NT screening. Jahudko, jsem se divala do FF tabulky a myslim, ze ti to otehu vychazi presne na moje narozky. 😀 Hehe. Jo no jooo vlastne, kdyz se vam bude chtit, tak pak v tabulce mi to zmente na 35. Des a hruza, i kdyz ted mam jiny myslenky. 🙂
Jako treba ze bych mela zacit poradne premyslet nad nejakou vybavou pro miminko. Zatim na to nebyl nejak cas.
Jinak miminko snad roste tak jak ma, zitra jdu po mesici na kontrolu, UTZ i testy nam vysly zatim vsechny v poradku, takze tuk tuk. Ja se taky citim celkem v poradku, nemam ani nejaky obtize, zada me zatim nebolely, i kdyz se to mozna blizi, protoze si zacinam pripadat prohnuta. A pribrala jsem zatim 6 kilo, tak snad ten narust nebude celkem veliky. Mimis se teda obcas hezky ozyva, ze se mi az objevuji boule na brise. 😀 Jen o tom pisu tak uz se prevaluje. 🙂 Bude to tedy nejspise chlapecek, jmeno zatim vybirame, mame nejaky seznam, ale sama jsem zvedava jak to dopadne. Pritel uz se tesi jak mu bude kupovat hracky 🙂 (samo aby si to i on uzil). 😀 😀 A ja si rikam, koho budu ucit ty rucni prace a s kym budu travit chvile u hackovani. 😀 😀
No obcas me prepadaji celkem obavy, jak to vsechno zvladnu, v praci toho je hodne, a abych poridla vsechno co mam, a taky co porod a pak ta pece. No snad to pujde.

Tak at nepisu romany. 🙂

A jeste moc moc drzim palce Jane na zitrejsi statnice. A pak hned jak opadne stres, tak preju darecek do briska. 🙂

daniela699
9. únor 2011

Jahu a dekuju za ten odkaz na latkove pleny, je to tam hezky popsane, precetla jsem toho sice zatim par, ale ulozila jsem si to. Urcite do nich pujdu, mozna v nejake kombinaci, jeste uvidim, takze takovyhle pekny popis se mi hodi. 😀

daniela699
9. únor 2011

Holky s tema metama, tak to mate teda uplnou pravdu. 😀 Presne takhle jsem si to rikala. A verit uplne jsem asi zacala, kdyz jsem ucitila pohyby a meli jsme po velkem UTZ, do te doby jsem porad mela trochu strach. I kdyz jsem taky tak nejak citila, ze by to mohlo byt uz dobre, tak snad jo. 🙂

lucie.krajcarova
9. únor 2011

@daniela699 jéé ahojky, to je prima, že píšeš!!! a že jste oba v pořádku. už 26tt, to teda letí 😉

helcenka
9. únor 2011

Ahoj Dančo,
to je dost, že se ozveš. A e-maily taky nečteš, co? To by se mohl jeden upsat.
Ale hlavní je, že je miminko OK.

fram
9. únor 2011

@daniela699 ahooj 🙂 tak chlapeček 🙂 🙂 🙂 Neboj, třeba spolu přeci jen budete dělat ty ruční práce. Oni jsou kluci kolikrát šikovnější než holky 😀 Jinak jsem ráda, že je u vás všechno v pořádku a přeju,ať ti to krásně a bezproblémově utíká 🙂
Já se teď vrátila od dr. a jsme objednaný na NT na 15.2., tak se těším a trošičku bojím. Ale mrňouska jsem dnes viděla na UZ a je v pořádku. 🙂

yfka30
9. únor 2011

Ahoj holky 🙂 , tak jsem se rozhodla, že se do toho konečně pořádně obuju dokud mám přítele doma, než zase někam odjede 😔 . Nakoupila jsem si ovu testy, jeden udělala, je pozitivní, akorát mě trochu mate, co u toho píšou, že ovulace nastane za 24-48h a já myslela, že když je pozitiv, že už ovulka je. 😕 . Když by jsme na to hupsli dneska a pak pozítří, tak snad by to vyjít mohlo, co myslíte? 🙂 Ještě jsem si přikoupila vitamíny, takže @lucie.krajčarova dopiš mi do tabulky Calibrum Baby Plan 🙂 .

Ted vás jdu dočíst, abych byla v obraze 😉

fram
9. únor 2011

@yfka30 ovu testy ukazují vzestup hormonu před ovulací, možná bych to pojistila i zítra 😉 Držím palce.

yfka30
9. únor 2011

@fram děkuji 🙂 . Oni tam právě píšou, že pokud se chce otěhotnět mělo by se sexovat za těch 24h. Tak hold budu muset dneska vydržet 😀

fram
9. únor 2011

@yfka30 otěhotnět můžeš i před ovulací, tak možná byste těch 24hodin čekat nemuseli 🙂 Sichr je sichr 😀

yfka30
9. únor 2011

@fram Máš recht, třeba tam bude nějaká brzda spermie a doplave tam až za těch 24h 😀

tiburcia
9. únor 2011

@fram neboj, bude to ok 😉

@yfka30 škoda že to nemáš vyzkoušené...mě třeba ovu chodila až první den po pozitivním testu... takže jsem měla třeba 20,21 pozitivní testy /dělala jsem ráno a večer a byl pozitivní 20DC večer a 21DC ráno/ a ovu dle teplot byla až 22DC...takže být tebou (jak tam píšou že ovu bude za 24-48 hodin) bych sexíkoval zítra a pozítří 😉

yfka30
9. únor 2011

@tiburcia oni to tam právě tak píšou, že bude ovu za 24-48h 🙂 . Já to nikdy nesledovala, až ted, takže nevím jak to funguje 😀 . Stejně nevěřím, že by se to hnedka povedlo, tak aspon budu pro příště vědět co a jak 😉

tiburcia
9. únor 2011

@yfka30 Jestli dobře počítám tak mě chodí od prvního pozitivního testu za 48 hodin 😉 nám to při sledování ovu vyšlo na poprvé..tak snad to tak bude i příště 😉

yfka30
9. únor 2011

@tiburcia A děláš si těch testů víc? Dneska jsou obě čárky stejný, tak třeba jestli by zítra byla ta testovací silnější? Já si začla měřit i BT, jenže dneska jsem neměřila, protože jsem si večer zapoměla nachystat teploměr 😖 , takže nevím kolik dneska byla 😠 . Kamoška taky dlouho nemohla otěhu, tak ji gyndr doporučil hlídat ovuli a povedlo se hnedka, tak třeba budeme mít taky takový štěstí 🙂 .

tiburcia
9. únor 2011

@yfka30 mě chodila ovu kolem 29DC docela pozdě...testy jsem začla dělat tak 3 dny předem a dělala jsem ráno (asi v 10) a večer (asi v 7) a ještě tak dva dny po ovu... ono kolikrát se to měnilo rychleji než kdybych dělala 1x denně...ale tady v čr jsou ty ovu testy drahé,já je kupuju na ebay.... tady jde třeba vidět, jak rychle se to změnilo...Jestli to půjde teda vidět...

tiburcia
9. únor 2011

@yfka30 15DC ráno negativní, večer pozitivní, 16DC ráno pozitivní, večer negativní a ovu byla 17DC 😉

rozum
9. únor 2011

@meiki byla jsem upozorněna tady na modrákovi, že ve Femibionu je všeho míň. To znamená, že třeba kyseliny listové je tam množství v mikrogramu a v normální kyselině listové je miligram, tak jestli nemáš lepší brát klasické B - komplex?

tiburcia
9. únor 2011

@rozum no ono je to špatně...tam je to jinak protože ta kyselina je už štěpená a je lepší, tak Femibion, je nejlepší forma kys.listové, proto tomu odpovídá i ta jeho cena 😖

yfka30
9. únor 2011

@tiburcia tak to je mazec s těma testama. Jsem z toho trochu tatar, to chceš říct, že ráno ovu je a večer už ne? 😅 Ještě tu mám 3, tak zkusím zítra dopoledne a pak večer. Dneska jsem ho dělala asi kolem 16h

tiburcia
9. únor 2011

@yfka30 no zjistila jsem, že dělat jednou denně je u mě neprůkazné..kdybych dělala jen večer tak si myslím že je pozitivní 15DC a kdyby jen ráno tak 16DC a bylo to 17DC... takže já jich dělám víc 😉

yfka30
9. únor 2011

@tiburcia ok, tak děkuji 🙂 . Zkusím ještě zítra ty dva a uvidí se

meiki
9. únor 2011

@rozum , nene je mozne sice ze jsou tam napsane mg ale 0,8 mp je stejne jako 800 mikrog, a 0,8mg je max mozna denni davka, ostatni vitaminy ja beru jako bonus navic, takze jsem nesledovala max hodnoty na den

meiki
9. únor 2011

@rozum a je to presne jak pise tiburcia, je tam 400 normalni a 400 uz stepene - lepe strebatelne