Pozitivní ovu test až po ovulaci. Čím to může být?

denissima
14. lis 2019

Ahoj,
chodím na folikulometrii, v pondělí dr viděla 2 folikuly 16mm, dnes už tam jsou žlutá tělíska. BT mi dnes stoupla na 36,98, takže jsem si myslela, že teda ovulace byla včera. Je asi reálné, že folikuly od pondělka vyrostly do nějakých těch 18-20mm. ALE - ovulační test je pozitivní až dneska. Nemáte někdo zkušenost s tím, že by byl ovulační test pozitivní až po ovulaci? Čím to může být?
Beru clostylbegyt, ale asi to na to nemá moc vliv.
Děkuji za názory 🙂

martaskaaa
14. lis 2019

Folikul praská kolem 20-22mm, roste 1-2mm za den, takže je možné, že ovulace tedy mohla být ze včerejska na dnešek, a dnes už tam je žluté tělísko. Test tim pádem může být ještě dnes pozitivní. Já ho třeba nikdy neměla pozitivní den dva předem, ale v ten den ovulace, kde mě vyloženě bolelo břicho. Tak bych byla v klidu, držím palce ať se zadaří.

sudylichozrout
14. lis 2019

@martaskaaa Já taky. Pozitivní tak max 12h před prudkou bolestí v podbřišku/samotnou ovulací. I jsem si jednou dala záležet a fakt sledovala vývoj intenzity čárky co 4 hodiny.

denissima
autor
14. lis 2019

Já jsem ho teda úplně pozitivní neměla nikdy, ani když jsme se snažili o první dítě. A teď je úplně pozitivní, obě čárky stejně silné, to se mi nikdy nestalo. Akorát ty folikuly už teda praskly, no😁

terka80
14. lis 2019

@denissima brala jsi Clostilbegyt?a pichala injekci

denissima
autor
14. lis 2019

@terka80 clostilbegyt jsem brala, ale injekci jsem nepichala.

tynka2904
14. lis 2019

@denissima Ahoj! Jake mate zkusenosti z clostilem? 🙂

martaskaaa
14. lis 2019

@denissima ja po Clostilbegytu dostala ještě injekci na "vyvolání" ovulace, ale nikdy jsem tedy zásluhou toho neotěhotněla, ani když mě tím stimulovali na IUI. Ale zas jestli byly folikuly dva, tak máš větší šanci. Uvidíš za 2týdny, zda se zadařilo 😊

martaskaaa
14. lis 2019

@tynka2904 Není dobré to užívat dlouho. Mě po stimulaci vždy vyrostl jeden folikul, jen jednou se teda stalo že žádný, ale jak jsem psala výše, k otěhotnění mi to nepomohlo. Měla jsem ale ještě jiné problémy s vaječníkama (PCOS).

denissima
autor
14. lis 2019

@tynka2904 já ho teď brala první měsíc a reaguju na něj dobře, dva folikuly a sliznici mám prý pěkně vysokou (po clostilu může být nízká). Nežádoucí účinky jsem nepozorovala. Jestli mi pomůže k otěhotnění, to zatím nevím, ale doufám, že jo 😁

denissima
autor
14. lis 2019

@martaskaaa jo, vím, že se píchá pregnyl nebo ovitrelle. Chtěla jsem to po své doktorce taky, ale ona říkala, že to zkusíme zatím takhle. Jo, mám větší šanci na dvojčata 😁🙈

terka80
14. lis 2019

@denissima ja mela 6 foliku 😂 na kazde strane 3

martaskaaa
14. lis 2019

@terka80 a povedlo se? 😀

terka80
14. lis 2019

@martaskaaa to jeste nevim,jsem teprve 4-5 dpo 😄

martaskaaa
14. lis 2019

@terka80 tak šance je velká, docela koukam, že jich máš tolik 😀

terka80
14. lis 2019

@martaskaaa gyn.mi k tomu nic nerekla jen ze sem reagovala moc dobre na ty prasky.Jo ale vis jak bolestiva je ovulace kdyz mas 6 folikulu,praskaly mi postupne cely vikend sem myslela ze se .....

terezka345
21. lis 2019

Nevím, jakou značku Ovu testu používáte, ale na většině je v návodu napsáno, že dvě silné čárky vyjdou DEN PO ovulaci. Ovulační test neukazuje, že DNES máte ovulaci, ale že VČERA proběhla ovulace.

terka80
21. lis 2019

@terezka345 what 😮 to je mi ale novinka,a je to uplne naopak kdyz jsou obe carky silne znamena ze ovulace probehne za 12-24 hodin.vase informace jsou velice ale velice nespravne

denissima
autor
21. lis 2019

@terezka345 No, já už jsem pár značek ovu testů vyzkoušela a tohle jsem tam teda nečetla. Naopak, dvě čárky by měly znamenat, že ovulace teprve proběhne.

lilian2111
21. lis 2019

@terezka345 nesmysl :D

martaskaaa
21. lis 2019

@terezka345 by asi bylo docela blbý zjistit až PO, ne? 😀😀😀😀

volodnik
22. lis 2019

Holčiny, mám prosbu, dnes 17.den cyklu, BT ze včerejších 36.23 dnes 36.70. Včera i předevčírem OT slabounky duch, dnes v podvečer pozitivní (dvě stejně tmavé čárky), bolest největší dnes. Tak jsme dnes pojistili, ale podle OT by měla být tedy až zítra ovu?? Máme ještě v neděli jistit? Zítra budou nedozrale spermijky... Díky moc za radu..