Proč to nejde? Ovulace probíhá, oba jsme zdraví

saga100
30. črc 2015

Jsem kratkodoba snazilka. Snazime se teprve od kvetna, ale i kdyz ovulace dle testiku probiha a m se tulime a i kdyz ja jsem zcela zdrava dle testu a to stejny i pritel tak proc to nejde? Nekdy si rikam vyssi moc? Jak dlouho se Vam tělo dalo dokup po antikoncepci? Mam momentálne ukazkovy cyklus, i ovulaci a stejne nic. Nechci vysilovat, ale ani nic podcenit...

lzii
30. črc 2015

Maš stejny problém jako já .... U mě je chyba v psychice , jelikoz si miminko moc přeji . Snažíme se od března, cyklus mam taky srovnany na 28dni , beru vitaminy a leky na spravnou ovulaci takze vse jde jak po masle jen ne a ne se podarit. Antikoncepce se ze me dostala po pul roku , chce to aby s ti telo vycistilo .
Včera jsem se už psychicky sesypala že nevím kde je chyla po půl roce snažení :( Je to strašně těžké

dita1979
30. črc 2015

Jo jo, to znám.......měla jsem to tak také a nemohla jsem to pochopit....bylo to v hlavě. U druhého dítěte jsem nic nesledovala ani jsme se skoro netulili a bylo to hned... Snažíš se opravdu krátkou dobu, pokud máš ověřenou ovulaci testama, tak tomu nech volný průběh a neboj, vím jak se cítíš, zkus si užívat léto a ono to přijde 🙂

runyia
30. črc 2015

http://merenibt.xf.cz/index2.html 🙂 Mrkni, v jednom cyklu otěhotení tak 20% žen, takže i zdravým párům to může chvilku trvat ;)

mika251
30. črc 2015

Len pre začiatok - pozitívny ovulačný test ešte nemusí znamenať, že ovulácia prebehla. Test indikuje zvýšenie LH hormónu, nie ovuláciu samotnú - občas sa stane, že je LH zvýšený, ale folikul nepraskne.
Skúsila by som pre začiatok merať bazálnu teplotu, tá dokáže ovuláciu predikovať spoľahlivejšie (dlhodobý vzostup teploty po ovulácii v dosledku aktivity progestérónu.
Inak, i keď je všetko v poriadku, obaja ste zdraví, styk prebehne presne v čas ovulácie, tak šanca, že sa to podarí je asi 20%. Takže netreba vešať hlavu, ono to nie je tak jednoduché, ako nás rodičia a okolie celú pubertu strašili ... 🙂

mineate
30. črc 2015

Bud trpeliva, honi se mi hlavou to same, snazime uz od unora. Presne jak pise @mika251, otehotnet neni tak samozrejmy, jak nam vsichni tloukli do hlavy, abychom do toho nevlitly predcasne.😀 Ve skutecnosti je ta sance pomerne mala, i kdyz vsechno funguje jak ma. Drzim palce, at vam to brzy klapne.😉

kessa
30. črc 2015

Omlouvám se zadavatelce, ale nedá mi to.. Ono z tulení se otěhotnět nedá, to chce SEX 😀 😀

Ale je dost možné, že je to v hlavě, vyprdněte se na sledování, ono to přijde. A pokud enmáte pravidelný cyklus mohu doporučit Gynex.

alen_ka
30. črc 2015

To chce klid a trpělivost, občas se najdou šťastlivci, kterým se to povede napoprvé, ale jinak je průměrná doba u zdravého páru půl roku (my jsme toho ukázkovým příkladem), vím, že je to naprd ta nejistota, ale zatím opravdu není co řešit
já jsem vysadila antikoncepci v říjnu, na začátku ledna jsme se začali snažit a otěhotněla jsem v červnu, a to jsem měla cyklus úplně rozházený a byla jsem přesvědčená, že ovulaci ani nemám

wendissek
30. črc 2015

Ahoj mi si řekli ze by jsme miminko chtěli a ze tomu dame čas chystali jsme svatbu a tak ani nebyl čas přemýšlet nad ovulaci atd otehotela jsem hned první měsíc. Jenže ted v 11tt nam přestalo byt srdíčko a musela sem na revizi. Ted musíme dodržet šestinedělí a opět tomu necháme cas je to lepší než se psychicky deptat ze to zase nevyslo

srnkadanka
30. črc 2015

Myslím, že užíváním antikoncepce to není. Já ji užívala víc jak 10 let, pak jsem ji v listopadu vysadila a v dubnu dalšího roku jsem otěhotněla, vlítla jsem do toho naprosto nečekaně a ani jsem nevěděla kdy přesně. Byla jsem v 6tt, když už mi bylo něco "divné" a zašla jsem si konečně na gyndu 😀. Když jsem chtěla už plánovaně otěhotnět podruhé v 36 letech, pila jsem pravidelně kontryhelový čaj a brala vitamín E. Myslím, že nejdůležitější je to prostě furt neměřit, netestovat, nemyslet na to při milování, protože pak z toho není radost ale prostá "výroba", která psychice nepřidá.

lucifereeek
30. črc 2015

Někdy to prostě nejde. My jsme oba taky zdraví na nic jsme se nelecili a otěhotněla jsem poprvé az 13 m od prvního snažení. Tehu bohužel nevyšlo. Napodruhé to vyšlo po 4 m snažení a potřetí stačily 2 m 😉 říka se ze by se to melo povest do roka. Pak už je dobře to začít řesit s dr.

janie1988
31. črc 2015

Většinou to bývá v hlavě. Přestaňte se "tulit", vyprdněte se na "snaženíčko", naplánujte si dovolenou, jeďte na výlet. Když se to přehání, zaručeně to nepůjde. Mějte sex spontánně, ne plánovaně. Omluvám se za slova v uvozovkách, ale jsem na něj alergická. Můžeme se snad vyjadřovat normálně....:D

alice.r
4. srp 2015

Stále se píše o psychice, a že je to v hlavě, ale podle mne je to blbost. Jde o správný načasování. Jak tu někdo psal, otěhotnět tak snadno nelze a chce to svůj čas. Taky se snažíme půl roku. Držím palce, ono to půjde!

vera_vila
4. srp 2015

Moc se snažíte, moc na to myslíte... Vypni, soustřeď se na něco jiného a půjde to... Většinou to tak funguje... Prostě se na to přestat soustředit, tulit se pro radost, ne proto, že chcete zplodit potomka... Jak tu píše většina, je to v hlavě...

netanel
4. srp 2015

Za dva měsíce otěhotní málokdo. Normální je to do roka, takže hlavně klid.

pavlina1709
10. srp 2015

Já jsem brala antikoncepci dlouhodobě. Po vysazení jsme se snažili půl roku a stále nic, přesto že jsme byli oba zdraví. Pak mně Dr. napsala nějaké hormony, které jsem brala dva měsíce a vůbec to nezabralo. Pak jsem dostala kontakt na jednoho léčitele, který mi dal homeopatika a do měsíce jsem zjistila, že jsem těhotná. Nyní jsem v 7.tt 🙂

sekeble
4. říj 2015

Jsme na tom úplně stejně... Snažíme se od května a stále nic. Vím, že bych měla být hlavně v klidu a tolik to neřešit, ale sakra jak to udělat??? Miminko moc chceme, navíc máme od května po svatbě, takže od okolí pořád poslouchám, že už jsem určitě těhu. Gynekolog mi tento měsíc napsal utrogestan po kterém mám šílenou pleť, takže hned všichni, ze to bude holka a pořad podobný tlak z okolí. Ráda bych na to přestala myslet, ale ono se to lehce říká:(

darazv
4. říj 2015

My sme tiež obaja zdravý a miminko k nám neprichádza 8 rokov ..Ale stále verím na den D // 😉

jjustyna
4. říj 2015

Já jsem čekala 18 měsíců a pak mi došlo, že kromě zdraví to chce pozitivně myslet, dát se do pohody a věřit že to vyjde. A ve chvíli, kdy jsem srovnala hlavu, tak šly obě děti napoprvé. Navíc se snažíte tak hrozně málo, stresuješ zbytečně brzy, radši si to užívej. Nemusíš si dávat na nic pozor, nemusíš brát na nikoho ohled, užívej si sex, manžela, potom už to nikdy nebude stejné.... jak rádi teď vzpomínáme na týdny, kdy jsme se ani neoblékali, na hektolitry vody a pěny do koupele, co protekly vanou, na večeře a snídaně do postele, na výlety do lázní...pak si dlouho tak neužiješ.

iveta93
4. říj 2015

Ahoj, já vysadila HA v 19 letech, ne že bych chtěla mimčo jen jsem už nechtěla HA. Brala jsem to tak že co se má stát se stane. No otěhotněla jsem až po 3 letech. Nikdy jsem si neměřila ovulaci apod. Jen jsem už potom přemýšlela jestli jsme v pořádku a chystala jsem se jít na nějáké testy. Začala jsem brát kontryhelový čaj aby se mi MS srovnala - měla jsem ji opravdu nepravidelnou, vynechala mi klidně i měsíc. Přítel omezil kouření, rozbil se nám notebook tak ho neměl pořád na klíně, taky omezil kafe a spali jsme spolu tak ob den. Přestala jsem na to myslet a řekla jsem si že jestli do roka nic nebude tak půjdeme na testy. A ono asi dva-tři měsíce na to vyšlo. Málokomu se to povede hned nám až po 3 letech. 😉

shine2015
4. říj 2015

Já si myslím,že tomu chybí ta správná energie, vášeň.....že jakmile se lidí milují pro to že chtějí miminko, tak se to sekne. Nejde to ovlivnit asi tak moc když touha je veliká....ale v momentě kdy se stane sex hlavní důvod k plození dítěte, tak to nejde....a nepomůže oblbovani sebe sama že jako to není kvůli mimcu.....chce to opravdu se zaměřit na něco jiného, nový sport, stěhování,svatbu,dovolenou,cvičení,školu atd atd....hlavně neresit testy a těhotenství.....pokud se vám toto podaří, otehotnite ani nebudete vědět jak....
Hodně štěstí všem!

blha
17. říj 2015

Problém může být i v partnerovi. V poslední době je stále víc mužů, kteří nemají kvalitní spermie. Moje kamarádka tvrdí, že to je tím, jak si pořád vyhřívají ty sedačky v autech 😀 😀 😀 . Nevím, ale shodou okolností mi nedávno v lékárně doporučili podpořit plánování těhotenství i u manžela preparátem Folandrol. Tak třeba tohle by mohlo zafungovat. Ale chce to opravdu klid.