Revize - početí po první MS (po zamlklém těhotenství). Máte zkušenost?

sishina
28. srp 2022

Ahoj holky,
chtěla bych vás poprosit o postřehy ze života. Byla jsem na kontrole, po revizi dělohy, vše v pořádku. A hrozně mě překvapilo, když mi pan doktor řekl, že jakmile po revizi proběhne první běžná menstruace, považuji se za zdravou a můžeme se hned snažit.

Různě ve fórech jsem četla, že minimálně 3-6 měsíců by se mělo čekat, alespoň 3 menstruace atp.

Mile mě překvapil názor pana doktora, který mi vysvětlil, že rekonvalescence po revizi je prostě 4-6 týdnu a ve chvíli kdy dojde k menstruaci je děloha už zahojená.

Tak, jednak bych tu tenhle názor přímo od odborníka chtěla sdílet a druhak, bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti?

Já se cítím moc dobře, jsem po revizi 3 týdny a občas už úplně zapomenu, že se mi něco takového přihodilo. Jen čekám ještě na tu menstruaci a pak už se nebudu nijak omezovat. Věřím, že tělo samo pozná, že je na miminko zase připraveno.

vikysek0987
28. srp 2022

@sishina Ahoj mě řekla dr.půl roku čekat, než se začneme snažit-já se cítila dobře(ani po zákroku jsem nekrvácela, nic mě nebolelo, kromě dušičky,ale to je věc jiná)tak jsme nečekali, prošla jedna MS a začali jsme se snažit a podařilo se po třetí MS,nyní jsem ve 29.týdnu a princezně se daří dobře, tak v to doufám i nadále....
Kamarádka otěhotněla po první MS a porodila zdravého chlapečka....
Řekly jsme si,že pokud se má zadařit a bude tělo připravené, tak to vyjde....
Přeji hodně štěstí v dalším snažení a těhotenství ❤️

lencaa11
28. srp 2022

@sishina hodně žen počkalo 14 dní sli na kontrolu a kdyz lékař řekl že jsou v pořádku tak dali přírodě volnou cestu je to individuální každá žena je jiná jedna otěhotní v 6 neděli jinak 3 mesice a další třeba do roka myslím že tělo si samo řekne kdy je přípravné tak že je to na každé jak se cítí jinak jsem četla nedávno že v Americe byla studie a ženy které začali brzo po revizi tak měli vetsi úspěch otěhotnět a už více lékaru doporučuje klidně po 1 Ms ☘️☘️

elis16
28. srp 2022

mně doktor řekl, že po první MS se můžeme za začít snažit. Takže jsme počkali na první MS po revizi a druhá už nepřišla, jelikož jsem hned otěhotněla a těhu dopadlo dobře 🙂

tereziecedikova
28. srp 2022

Také jsem prodělala revizi, před týdnem skončila 1. menstruace po revizi. Doktor řekl počkat 1-2 menstruace, tak uvidíme, kdy se zadaří. Pila jsem po revizi kontryhel na srovnání sliznice a jim jen listovku. Tak drzim palce 😊👋

sishina
autor
28. srp 2022

Díky holky! ☺️

modejkun
5. zář 2022

@sishina me taky doktorka rekla, ze staci pockat po revizi 1-2 menstruace, nechali jsme tomu volny prubeh a ta druha ms uz neprisla. Ted jen doufam, ze uz to tentokrat bude dobre.. Drzim palce!🙂