Rok se snažíme o miminko a pořád nic. Co vám pomohlo?

macuska1984
13. led 2016

Zdravicko devcata a damy....je mi 31 let a s pritelem se snazime uz rok o miminko a porad nic...brala jsem HA od mych 16 let a presne na silvestra minuly rok jsem vysadila....mam porad nepravidelnou menstruaci...nedojde mi treba I mesic...od pana doktora jsem dostala prasky ktere mi upravily jen na tri mesice menstruaci...po dobrani jsem mela opet nepravidelnou menstruaci...A tehotenstvi nikde...naposledy jsem mela menstruaci 13.12. A to jen dva dny a ted zase cekam jestli prijdou...vcera jsem si delala test a byl negativni...beru i kyselinu listovou ale uz si nevim rady.....je mi uz par dni zle od zaludku....chci se zeptat zda je tady nejaka Maminka o fo mela stejne Ci podobne a co vam pomohlo....dekuji za odpovedi

pandabox
14. dub 2016

@majkyna91 kamaradka drzela specialni dietu na PCO a do tri mesicu se ji podarilo otehotnet. Krasne zhubla a je to krasna a zdrava mamina..

pandabox
14. dub 2016

@gabulkam no 14 let antikoncepce je celkem sila! to s clovekem asi udela svy. ROzhodne bych dobrovolne zadne prasky nebrala a podivala bych se na svuj zivitni styl. Cvicit, dobre jist, hodit se do pohody. Hormonalni profil je dobry napad. Kadopadne nejlepe na hormony funguje prave dobra zivotosprava - vim o cem mluvim, pred 4 meisici jsem prekopala totalne svuj jidelnicek..otehotnela jsem hned dva mesice po te - bohuzel se spatnym koncem a mimo to se citim o dost lepe.

krissstyna
16. dub 2016

Ahojky 🙂 Nám se také dlouho nedařilo, pak jsem na internetu objevila lubrikacni gel, který urychluje spermie a udržuje PH takové, aby mohly spermie déle přežít. Byly na to strašně dobré ohlasy, tak jsem ho objednala, jmenuje se Conceive Plus. A ono ejhle, fakt jsem patřila k něm dalším xxxxx, kterým to pomohlo 🙂 Takže za mě doporučuji tenhle gel 🙂

luciebx
16. dub 2016

holky my se snazime uz 3 roky.. od ledna sem taky zmenila zivotospravu.. chodim pravidelne cvicit.. psychicky sem na tom taky lip.. tak uvidime... ono obcas to chce fakt asi zmenu.. tehu sice zatim furt nic.. ale pevne verim ze to letos vyjde 😵

brrbrr
19. dub 2016

Mám podobný problém jako zakladatelka diskuze.V létě mi bude 28let.V prosinci 2014 jsem po 11letech vysadila antikoncepci s tím,že by jsme se nebránili miminku,ale že na to nebudeme nějak spěchat a hrotit to.Po vysazení jsem měla měsíc bolesti a křeče a těhotenské příznaky.Menstruace a ovulace žádná.Po půl roce od vysazení na pravidelné kontrole na gyndě mi Dr. řekla že mám hrozně malinké vajíčko,ale že to je po tolika letech HA běžné a nasadila mi Duphaston.Ten zařídil pravidelnou MS ale ovu žádná.Na kontrole po půl roce užívání Duphastonu ani žádné vajíčko.Začalo se mi bělat po Duphastonu špatně,migrény,bolesti břicha a padání vlasů.Tak sem se rozhodla že ho po 7měsících užívání vysadím a budu brát jen kys.listovou.Od té doby žádná MS ani OVU.Párkrát jen 1-3dny slabého špinění.Teď jsem se podle diskuzí tady rozhodla,že s tim skusím něco udělat pomocí bylinek.Takže dnes je to týden co beru 3xdenně gynex,jeřáb ptačí a kys.listovou.Občas piju kontryhel ale jsem na něj flink,tak ne pravidelně.Dr.mě furt straší,posílá do CARu ale o tom manžel nechce ani slyšet.Za dva dny jdu zase k Dr.na kontrolu a už čekám,že mě seřve že sem vysadila ten Duphaston a beru bylinky a že sem nebyla v tom CARu.Tak nevim co mám dělat,ale hormony a chemii se mi brát moc nechce.Příjde mi,že na mě nic nezabírá.Při užívání Duphastonu jsem brala i Nosifol,kterej je tedy dost drahý a ovulaci jsem stejně nejspíš žádnou neměla.Výsledky žádné....

myjusiatko
19. dub 2016

@brrbrr preco priatel nechce do CAR? Kamaratka sa trapila pol roka. Na prvy pohlad vsetko ok. No nakoniec zistili, ze priatel nema dobre spermie. :/ Po prvom pokuse o IVF im to klaplo.
Takze minimalne by som sa nechala vysetrit, seba aj jeho. Oni i tam pomozu, zistia, co ten cyklus a tak dalej. Lepsie nez tvoj gynekolog. Maju viac skusenosti.

brrbrr
19. dub 2016

@myjusiatko No on trvdí,že je na to dost času a že dokud nejsem v pořádku já (není MS a Ovu) tak nikdo nemusí řešit jeho.Že dokud to nebude nutný,tak to do žádnýho kelímku dělat nechce.... Nemám pádný argumenty jak ho přesvědčit,ale vlastně i uznávám,že má pravdu když nejsem v poho já...

myjusiatko
19. dub 2016

@brrbrr a to tam zatial nemozes ist sama kvoli sebe?

tulikiss
19. dub 2016

@brrbrr promin ale tohle nepochopim bude dite chces a nezbyde ti nez jit do CARu aby te poradne vysetrili a zjistili proc nemas cyklus nebo ho zase tolik nechces a budes brat bylinky i kdyz vlastne nevis poradne ktery a na co potrebujes. Vsak v tom CARu nemusis hned podstupovat IVF nebo tak, ale proste tam tebe i manzela poradne otestuji aby zjistili co je za problem. U me napr. az v CARu zjistili ze mam spatnou stitnou zlazu.

tulikiss
19. dub 2016

@brrbrr on je ale problem ten ze prvni koho budou chtit vysetrovat bude tvuj partner, jasne tebe taky ale oni potrebujou vysetrit i jeho, navic jeho vysetreni je pro ne to nejmene nakladne.. ja fakt nechapu tu sobeckost chlapu, on se ma chudak nekde v soukromi udelat do kelimku a je to silena tragedie do tebe tam budou koukat jako do kina a zadny drama z toho nedelas.

brrbrr
19. dub 2016

@myjusiatko Dr. mi řekla,že se tam chodí v páru.Tak nevím....

brrbrr
19. dub 2016

@tulikiss No jo,ale když tak musíme jít oba?On se nejspíš bojí,co se doví.Já ho furt utěšuju že je problèm ve mě,kdyz nemám cyklus...je to těžký.Dítě by jsme chtěli,ale extrémě nespěchám abych do sebe musela cpát nějaký hrozný driáky.Po tich letech HA mi to stačí,docela se proklínám,že jsem to svinstvo vůbec brala a tak dlouho :(

klotylda01
19. dub 2016

hlavně být v psychické pohodě, nemyslet pořád na to, že to nejde. Necpat se chemií, zkusit se pročistit bylinkama... něco ve svém životě změnit, zaobírat se něčím jiným než tím, že něco nejde. Doktoři léčí jen důsledky, né příčinu. Milovat se pro potěšení, partnerská pohoda....

tulikiss
19. dub 2016

@brrbrr ale vsak nemusis do sebe cpat driaky proste vas vysetri a budete vedet na cem jste a s cim muzete pracovat.. a ze se boji vysledku no boze dneska ma problem s plodnosti vic jak pulka chlapu aspon bude vedet ze je treba brat vitaminy a vyvarovat se rizikovym vecem, u chlapa se da dost spravit ale musi vedet ze ma neco delat. my mame syna z IVF a teda manzel nikdy nedelal nejaky problem, jo jako nebyl nadsenej z toho ze se udela do kelimku ale poprve mohl doma a do pul hodiny dovest, takze pohoda.

brrbrr
19. dub 2016

@klotylda01 Už jsem zkoušela vše co píšeš.Měnila jsem práci,vdala jsem se,takže nebyl čas ani přemýšlet na dítě.Bylinky teď beru.Snažim se zlepšit jídelníček,trochu sportovat...s manžel máme krásnej vztah,nesexujem jen kvůli výrobě dítěte 🙂

brrbrr
19. dub 2016

@tulikiss No a pak je tu ještě jedna věc.Manžel je dost náruživej a já mám takový podezření,že spermie ani nestíhají dozrát.A hlacně jsem slyšela ze na to vyšetření do CARu by měla být 3denni abstinence sexu a to on nedá 🙂

tulikiss
19. dub 2016

@brrbrr no tak pokud je tolik naruzivej tak prave i v tom muze byt problem proc se nedari, pokud tedy pominu ze nemas cyklus. moc nechapu proc ti tvuj doktor uz davno nevzal krev a neudelal hormonalni profil

pandabox
19. dub 2016

@tulikiss ta stitna plaza by me zajimala. Jak se to pak resilo??
Brala jsi pilule a otehotnela?

pandabox
19. dub 2016

my uz zazili jedno biochemicke tehu, gynekolozka rikala, ze je to lepsi nez spermograf🙂 Muj je cely nadseny, ze ma funkcni vojaky🙂 Bohuzel, to ze se trochu trapim tim, ze ja asi moc funkcni nejsem nechape. Snazime se teda osm mesicu...za posledni rok jsem strasne nabrala - a to ziju dost zdrave myslim a dokonce i sportuju..takze fakt nechapu..mozna je to tim.

tulikiss
19. dub 2016

@pandabox ja na ni mela podezreni uz pul roku predtim ale podle testu byla vporadku, pak jak mi delali hormonalni profil tak to vylitlo a ihned nasadily Letrox a ten beru do dneska, hned jak vedeli ze uz beru prasky tak jsem mohla podstoupit IVF a pak me krev brali asi jeste dvakrat behem tehotenstvi aby videli jestli je davka dostatecna. kdyz je to kompenzovane tka pak neni zadny problem, ja pak rok po porodu naprosto prirozene otehotnela takze lecena stitka neni nicemu na prekazku

brrbrr
19. dub 2016

@tulikiss No to jsem se dočetla až tady,že se řeší hormonální profil,řeknu jí to až tam teď pujdu.Jestli mě teda hned nesežere za to že si dělám co chci.

tulikiss
19. dub 2016

@pandabox ty jo to by mohla byt stitna zlaza, ja prave behem asi 3 meiscu najednou nabrala 15kg a to mi prave delali ty prvni testy a tam nic, no a za pul roku uz to bylo na trvalou medikaci.

pandabox
19. dub 2016

@tulikiss moc gratuluji. U stitny je blby, ze se da velmi blbe poznat, jestli tam jsou nejaky problemy ci ne.

pandabox
19. dub 2016

@tulikiss ty jo, no tak ja mam o deset kilo vic..cvicit muzu treba desetkrat tydne a ne a ne dolu. 😠

tulikiss
19. dub 2016

@brrbrr tak pokud ji vysvetlis ze ti ty prasky delali fakt zle tak by snad mela byt v klidu, me zrovna ty tvoje prasky jako jediny aspon trochu sedeli, ostatni byly u me na nic a cyklus mi nesrovnaly

tulikiss
19. dub 2016

@pandabox no pokud to bude stitna zlaza tak se priprav na to ze to bude boj, ja pred 2 rokama zhodila 15 kilo, ale pak prisel nic moc rok operace, skola deti prace a ja nestihala a uz to zase o 7kg vylezlo, se stitkou to jde proste strasne spatne a clovek se musi dvojnasob hlidat a delat vic nez ostatni.

pandabox
19. dub 2016

@tulikiss to verim, ja byla loni na zacatku roku na dvou konizacich cipku, dvakrat jsem mela zakaz sportu na sest tydnu a mozna tim to odstartovalo.
Jeste ale v lete jsem byla hubenour🙂 ted musim nakupovat hadry na leto, do niceho se nevejdu, Kalhoty z 38 na velikost 42..fakt 😢 😢 😢 😠

tulikiss
19. dub 2016

@pandabox jo to znam, ale ber to tak ze pak bude super se zase zpet vracet k tem mensim vecem. ja se ted porad jeste drzim na 38 ale uz na hrane obcas mam pocit jako bych zapinala kalhoty pod vodou (musim se zhluboka nadechnout) 😀

pandabox
19. dub 2016

@tulikiss je to fakt zahada🙂 chodim do fitka trikrat tydne🙂 pohybu mam dost..moc diky za zkusenosti🙂

brrbrr
19. dub 2016

@tulikiss no snad máš pravdu.Rěknu jí že chci ten hormonální profil.A doufám že třeba uvidí nějaké vajičko,doufám že bylinky zabírají.po pár dnech užívání cítím na sobě trochu změny.Pobolívá mě břicho,občas píchne ale jsem furt strašně unavená.Spala bych celej den kdyby to šlo.No zkusím toho mého ještě jednou ukecat na CAR a když bude protestovat,tak půjdu sama.