S druhým partnerem (manželem) mám problém otěhotnět

inessitka
16. zář 2015

Máte někdo druhého partnera či manžela, máte dítě s předchozím se kterým nebyl problém otěhotnět a nyní s druhým to nejde? Já takový problém mám, ale přičítám to spíše svým nynějším zdravotním problémům a vyššímu věku, ale na spermiogramu jsme ještě nebyli, tak zatím nevíme ze které strany to je....

mrnous81
16. zář 2015

@inessitka ahoj,já si tímto momentálně také procházím...s předchozího manželství mám 2 děti!Neříkám,že se tam zadařilo ihned. První syn se podařil po 9 měsících a druhý syn po 3 měsících,avšak závažný zdravotní problém tam zjištěný nebyl. Nyní mám nového partnera,snažíme se 9 měsíců,avšak zatím bezúspěšně!Já mám za sebou zatím základní vyšetření,dle kterého je u mě zatím vše v pořádku.Přítel bude příští týden podstupovat spermiogram,tam ten problém být může,naznačila mi to dr.,protože přítel je kamioňák a řidičů prý ten problém bývá,že mají méně kvalitnější a pomalejší spermie. Ale u nás to může být zapříčiněno i tím,že jak přítel je doma málo(přes týden vůbec),tak se asi nemůžeme trefit do plodných dnů ☹ On už jinak má z předchozího vztahu dceru. Mně je tedy 34 a příteli teď bude 40,takže ten věk už také není ideální na brzké početí. No uvidíme,jak dopadne ten spermiogram a co nás bude čekat dále...

inessitka
autor
16. zář 2015

Ano, někdy je to z každé strany trošku a je tady problém....manžel zase pracuje v extrémě teplém prostředí, to spermiím taky nesvědčí. Ale jak říkám, spermiogram nás čeká a já zkouším ovul. testy 🙂. tak uvidíme 🙂. Mě je 36, tak taky žádná sláva....

vlastadankova
29. pro 2015

Taky mám stejný problém s prvním přítel po dvou měsících snažení vznikl syn a teď s druhým přítelem se snažíme 14mesicu a furt nic :(

tlustakarkulka
31. pro 2015

Mám dvě děti s bývalým mužem - obě první nástřel. S druhým partnerem to bude v únoru rok, co jsme tomu dali "volný" průběh. Ovšem přestávám to brát volně ☹

inessitka
autor
1. led 2016

@tlustakarkulka : my už dva roky ☹

tlustakarkulka
5. led 2016

Partner má z předchozího vztahu dospělého syna, takže snad by neměl být problém. Ovšem oba si dost uvědomujeme jaké je štěstí, že máme děti byť dohromady a ne společně a nevím jestli by byl ochoten předat naši snahu do rukou odborníka. Myslím, že to dost nechávám na kole štěstí ...