Slabá MS a těhotenství. Poradíte?

nuninka2705
27. bře 2020

Ahoj holky, je ni 26 let a snazime se chvilku o dite, presneji receno mame za sebou dva mesice s presne namerenou ovulaci a stykem a nepodarilo se nam. Jde o to, ze mam velmi slabou MS, jeden den spinim pak mam jeden den MS a pak zas trochu vetsi spineni. Myslite, ze tam muze byt zakopany pes? Mam strach, ale nechci v teto dobe plasit na gynde. Jsem po prodelane tromboze z HA, genetika v poradku, hormony ale jiz nikdy nesmim. Dekuju za rady.

tez83
27. bře 2020

@nuninka2705 já mám třeba PCO,a díky tomu také slabou ms.

nuninka2705
autor
27. bře 2020

@tez83 no ja si nemyslim, ze bych mela PCO, mam MS naprosto pravidelne a pravidelne mam i ovulaci (vzdy jsem ji poznala bolestmi bricha a hlenem a ted uz i testy)

tez83
27. bře 2020

@nuninka2705 Hmm,tak to asi nebude PCO.

amazonkajanik
27. bře 2020

@nuninka2705 ještě chvíli bych počkala,dva měsíce je krátká doba. Začala bych to hrotit až tak po roce,ale mám takový dojem,že vás se to týkat nebude...jde o můj vnitřní pocit!.....

martina_cz
27. bře 2020

@nuninka2705 ahoj, je možne že máš nízkou děložní sliznici a vajíčko se nemá kde uchytit když píšeš že máš slabou ms. Já pila kontryhel od 1dc-ovulace a maliník take, nebo prý pomáhá grep. V září jsem vysadila ha a v prosinci otěhotněla. Držím palce 😊

nuninka2705
autor
27. bře 2020

@martina_cz o te nizke delozni sliznici jsem slysela, da se to lecit pry i hormony pomerne spolehlive, ty ja ale uz nikdy nesmim, proto mam ten strach. ☹ caj urcire zkusim! Diky

nuninka2705
autor
27. bře 2020

@amazonkajanik je mi jasne, ze je to brzo, v cervenci mam preventivku, prinejhorsim by me prohledl tam. Ale doufam, ze do te doby se zadari ! A jaktoze mas takovy vnitrni pocit? To rikas kazdemu na uklidneni? 😀

amazonkajanik
28. bře 2020

@nuninka2705 to ne,ale občas přijde takový okamžik,někdo tomu říká šestý smysl. A většinou mám pravdu. Akorát mě štve,že když jde o průšvih,tak mě nikdo neposlouchá a až s křížkem po funusu přijde "a jo,tys to říkala " moje mamka má na tohle taky talent

vendelinka08
28. bře 2020

@nuninka2705 asi bych teď ještě neřešila nic a nechala to být. Brala jsi antikoncepci, tělo se dlouho srovnává. I proto můžeš mít takovou ms. Teď bych si užívala snažení, nic tady nečetla a až budeš mit pocit, že to klaplo, tak sem napsala. 2měsice je velmi krátká doba, ani bych to nenazývala snažení.

gbp
28. bře 2020

@nuninka2705 doporucuju Infolic, kontryhel, malinik, tehu vitaminy a uzivat si slunicka 👍☀️

nuninka2705
autor
28. bře 2020

@vendelinka08 dekuju, prestala jsem brat HA v lednu minuleho roku, kvuli nalezene tromboze, soucasne nasazeno Xarelto na redeni krve, takze naopak az do srpna menses naredeny leky, silny jak blazen. Takze se to srovnava teprv od zari a od te doby je to slabe. Snad to dobre dopadne, nastesti jsme mladi. Ja vim, ze se skoro vse da resit, ale prave kvuli te tromboze jiz nikdy nemuzu zadne hormony, takze to je z medicinskeho hlediska krapet omezeni. Dekuju moc.

nuninka2705
autor
28. bře 2020

@amazonkajanik moc dekuji, dodala jsi mi nadeji! Mej se hezky 🙂

vendelinka08
28. bře 2020

@nuninka2705 já hormony nejím už 15let a rozhodně je mi lépe...

nuninka2705
autor
28. bře 2020

@vendelinka08 ja bych je po zkusenosti i kdybych mohla nikdy v zivote znovu nebrala jenom tak z pohodlnosti (hlavne v pripade HA) ale verim, ze mohou pomoci v pripadech, kdy to jinak nejde. Na druhou stranu asi to tak melo byt, v tehotenstvi budu hodne hlidana a sledovana, coz bych v bezne situaci nebyla. Asi se to tak melo stat, vse ma svuj duvod 🙂 jsem rada, ze uz to do sebe zeny nehazou tak jako driv !! 🙂

p4vl4
28. bře 2020

Já jsem si téma MS při více než tříletém snažení tak nastudovala 😅, že ti můžu říct, že její délka o ničem nevypovídá. Jeden den krvácení může být pro někoho plnohodnotná MS, podle toho skutečně nelze nic hodnotit, obzvlášť, když je takto pravidelná.

Pokud máš pochybnosti, poraď s lékařem. Určitě ale nevadí, když teď ještě pár měsíců počkáš - jednak snad mezitím skončí ta pandemie, jednak se vám to třeba podaří samo. Dva měsíce nejsou nic. Do roka údajně otěhotní asi 90 % zdravých párů, do dvou let skoro 100 % zdravých. Obávám se, že pokud lékař na tobě žádný zdravotní problém neshledá, zatím se s tebou na toto téma moc chtít bavit nebude... 😕