Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

premca
11. črc 2016

Ahoj holky, znáte Femigard (www.femigard.cz)? Já jsem ho kdysi také brala - půl roku jsem krvácela - měla jsem velký psychický stres, po jedné lahvičce se to spravilo. Nyní moje kamarádka, které je 35 a měli problémy s otěhotněním - neměla ovulaci, tak se to podařilo a je 11tt 🙂

romelia
11. črc 2016

@jannyss držím moc moc palce ať to vyjde! chce jen věřit a ono to přijde samo! ne za každou cenu to ne ale proste nechat volny průběh a věřit ze je na tom člověk dobře a vyjde to. Já jsem taky věřila sice nám misto holčičky chlapečka, ale je zdravý a snad nám bude dělat jen samou radost. a kdo by z doktorů řekl že během půl roku otehotnim když mi je tolik a vídáme se jen o víkendech? Každý by řekl že je to tak pravděpodobnost milionu 🙂 takže věřit a Já držím palce! 🙂

jannyss
12. črc 2016

@peta73 taky budu držet palečky...je hrozný, že člověk spěchá na takovouhle věc jen kvůli tomu, že už mu nezbývá čas ☹(...raději bych nechala vše přirozeně plynout i kdyby to vyšlo za nějaký rok, ale už to tak bohužel nejde.....

jannyss
12. črc 2016

@marlah díky za podporu, teď co jsem přijela z dovči je vše úžasný a nechám léto asi aby bylo to nejlepší z nejlepších a jedeme na konci srpna na dovču a pak s ním o tom budu určitě mluvit...připadám si, že můj život by byl opravdu strašně šedý a i když přítele strašně miluju....tak za to, jak mě v tomhle před rokem nepodpořil cítím opak ☹...

jannyss
12. črc 2016

@romelia děkuju🙂, je pravda že já na to asi nemyslím hodně, nechávám to v klidu, ale když se blíží ovulka tak samozřejmně chci aby nám vyšlo milování tak, aby byla šance.
Je pravda, že poprvé jsem byla těhotná po roce a letos když to opět nedopadlo tak to byl zase rok, tak snad ta šance je, a nějaký zdravý vajíčko se tam najde. Jinak dle doktorů jsem absolutně zdravá a v kondici🙂...no a já bych zase brala chlapečka 🙂)...ale budu šťastná i za holčičku. Jsem ráda že mám podporu i od matky a sestry přítele, ptže ta mě chápe a sama mi řekla, že až kdyby se to povedlo, že bude štastnej jak blecha...tak snad uvidíme🙂

winter
18. črc 2016

@iry Jsem objednaná na konzultaci do CARu, ale z důvodu dovolených buhužel až na poslední týden v srpnu. Zatím beru Inositol 4 g denně a melatonin 3 mg denně, k tomu kys. listovou. Určitě budu chtít udělat hormonální profil, to je základ a pak uvidíme.

martasl
1. srp 2016

Ahoj holky,můžu se přidat?Mám dvě holky,plnoleté a po neúspěšném třetím těhotenství (před 6 lety),dalším dvouletém neúspěšném snažení jsme se doma rozhodli(tedy spíše já,stálo mě to 4měsíční přesvědčování manžela),že to ještě zkusíme a pokusíme se o miminko.Od vysazení MTX před 5 měsíci a povolení od mudry(revmatolog) jsme se začali nyní snažit.Doufám a hlavně si moc přeju,aby nám to tentokrát vyšlo,vše proběhlo v pořádku a dočkali jsme se zdravého drobečka.Co vám na vaše rozhodnutí pořídit si dítě v pozdějším věku řekla rodina a okolí?U nás to ví jen naše dcery a mé dvě nejlepší kamarádky.

peta73
1. srp 2016

@martasl Ahooj, my jsme se s manželem domluvili, že nikomu nebudeme říkat nic. Takže to neví ani děti, ani rodina. Stejně si myslím, že by si mysleli, že jsme přišli o rozum 🙂. Pokud by se zadařilo, sdělíme to všem až budou výsledky z genetiky. i když nevím, jestli bych to dokázala ukrýt před dětmi - někdy mi připadá, že mám těhotenské břicho už teď 😀. Držím moc palečky. Jinak my se snažíme 4 měsíc.

martasl
1. srp 2016

@peta73 no doktor řekl od září,ale já měla vždy problém s otěhotněním i v ,,mládí" takže jsem si řekla,že už začnem.Nehledě toho,že jsem to ,,nesnažení" už nemohla vydržet.myslela jsem si,že po dvouletém neúspěchu mě to pustí,ale se 40tkou na krku mě to nějak víc chytlo.Vždy jsem chtěla aspoň 3 děti,no a od té doby,co jsou naše holky už dospělé mi ten drobeček nějak chybí.Holt přece nemůžu po dospělých dcerách chtít,aby se mazlily,nechaly se pusinkovat a pod. jak mi dokola opakují.Je kolem mě hodně neteří,ale vlastní je vlastní.neteře musím vždycky vrátit 😒 .Jediný do čeho by manžel nešel a odmítá je IVF....takže musím doufat,že se nám zadaří přirozeně,jinak mám smůlu.
Zpětně si pročítám vaše diskuze a je tady dost snažilek,co podstupují nebo plánují IVF.Je tady ještě nějaká snažilka,která to nechává na přírodě?
Holky,co užíváte za vitamíny a podpůrné prostředky?Já zatím jen femibion a echinaceu na posílení imunity.

winter
1. srp 2016

@martasl My jsme to s manželem vůbec nikomu neřekli, že se snažíme. Měli by nás za blázny.... To vím z několika různých reakcí, které jsem viděla. Dceři je 7 let, když byla menší, přála si sourozence a já jí říkala, že uvidíme. Pak to najednou ustalo.
Já sama už v přirozené otěhotnění nedoufám, po 9 měsících snažení... Uvidím co mě řeknou koncem měsíce v CARu, ráda bych zkusila IVF nativ, ale manžel o tom nechce ani slyšet.
A kolik ti je let?

winter
1. srp 2016

@martasl Jak jsem psala výše, beru Inositol 4 gramy denně + Melatonin 3 mg denně (večer), kyselinu listovou 800 mg.

smargarita
1. srp 2016

@winter Jee, můžu se zeptat, na co je ten melatonin? Já mám jen listovku.

winter
1. srp 2016

@smargarita Melatonin je spánkový hormon. Prodává se v tabletách, koupila jsem ho u Dr. Max. Beru 2 tabletky večer, chce se mi po něm spát 🙂 Ale musí se brát společně s Inositolem, melatonin právě podporuje účinnost inositolu.

xyrina
1. srp 2016

@martasl Já se hlásím. Absolvovala jsem sice v březnu IVF, ale nepodařilo se. Doktor řekl, že s darovaným vajíčkem by to bylo na 90 procent. Ale o tom neuvazujeme. Od dubna tedy zkoušíme jen tak. Začala jsem chodit k cinskemu doktorovi a on tvrdí, že jsem šla na IVF naprosto nepripravena. Předepisuje mi nějaké kombinace přírodních léků (je to i cajich) a jednou za dva měsíce ho zajímá jen má menstruace 🙂 Nevím, jestli toto nějak moje vajíčka povzbudí k těhotenství, ale hlavně by to nemělo uškodit. Hormonální profil mám sice nic moc, ale jsou na tom některé i hůř. Takže zkoušíme, ale už se nespolehame. Snad až na to někdy úplně přestanu myslet, tak pak se podari 🙂 vlastně se to většinou stane až když se to vůbec nehodí. V pátek jsem dala výpověď z práce, takže není lepší doba 🙂

martasl
1. srp 2016

@winter v lednu mi bylo 40.S manželem jsme 21 let manželé,jinak 26 let spolu.Manžel má hlavně strach,aby to nedopadlo jako u třetího těhotenství.V 18 tt se zjistilo,že miminku nebije srdíčko,přestalo bít v 15tt.Byla jsem hooodně psychicky na dně,pak neúspěšné snažení a nastaly zdravotní problémy.Ale nyní,se 40 jsem nějak vnitřně přesvědčená,že to vyjde a bude vše ok.Ani nevím,proč,prostě to tak cítím.Přesvědčit manžela mě stálo hodně sil,nakonec se podvolil,ale jen přirozeně.No dcery se na mě ze začátku dívali tak nějak divně,prej jestli už nejsem stará....No nakonec usoudily,že je to na mě,hlavně,že si z nich už nebdu chtít dělat miminka 😀 .
jen jsem musela počkat nějakou dobu po vysazení MTX a vysadit ostatní prášky,abych na snažení byla ,,čistá" -teda,to zní divně.....

martasl
1. srp 2016

@xyrina s tou prací jsme na tom stejně,já taky skončila,ale měla jsem 3 měsíce na DPP.Od ledna jsem byla ofiko nezaměstnaná,prodělala jsem hlubokou ž.trombózu,takže mi neprodloužili smlouvu.Pak občsné DPP.Nyní plánuji návrat do mé tehdejší práce,kde jsem pracovala skoro 12let.Koukám,že sis taky prošla nelehkou cestou.Myslím,že je to hodně o psychice.Jak jsem psala,cítím se nějak vnitřně klidně a vyrovnaně-natěšeně.Sama nevím proč.Možná nastal ten správný čas.Nechci se nějak moc pozorovat,nechci měřit BT ani dělat ovulační testy.Jen se chci objednat k doktorovi(měla jsem hned po propuštění z nemocnice a zákazu horm.antikoncepce),ale nějak ještě nebyl čas se objednat....Jen si chci nechat udělat ten hormonální profil.No uvidíme,co mudra na to.

martasl
1. srp 2016

Jinak jsem byla v červnu na hematologii na odběrech krve kvůli té trombóze.První výsledky vyšli dobře,pro další výsledky a kontrolu jedu 8.8.Krev mi posílaali i na genetiku,kvůli tomu dřívějšímu neúspěšnému těhu,tak jsem zvědavá na výsledky.

emisekkk
1. srp 2016

Jééé, já jsem v červnu taky dala výpověď, po zamlklém těhu v 10 tt. Myslela jsem, že to tentokrát vyjde a skončilo to špatně. Obor, ve kterém jsem dělala, jsem opustila po 10-ti letech. Totální vyhoření. Jinak už se můžeme zase snažit, ale nijak už to nehrotím. V mém věku je šance pramalá a o IVF neuvažuji vůbec.

marlah
1. srp 2016

@martasl @xyrina @peta73 @winter
Ahoj holky, všechny vás zdravím. Mně bude v záží 41, mám doma dceru 16 a syna 14 z prvního manželství, jsem rozvedená a 4 roky žiju s přítelem. On děti nemá, moc bychom si mimi přáli. Letos v dubnu jsem po roce otěhotněla, jsem jinak zdravá, ale brala jsem na podporu otěhotnění i 3 měsíce léky, nakonec se zadařilo. Bohužel v červnu v 10 tt zamlké těhu a revize. Neměla jsem žádné potíže, ms přišla po 33 dnech, nyní mám po ovu, jsem 20 dc a uvidíme příští týden, rozhodně se už snažíme, doporučila mi to i gynekoložka. Beru listovku, kapky Gynex (ty mě urovnali cyklus) a pila jsem čaj kontryhel. Jelikož těhu na mě šlo poznat, bylo mi hodně špatně, věděla to už rodina a děti. Ty se moc těšili, bylo to smutné. Rozhodně na IVF už nechceme jít, bylo by to náročné nejen finančně, doufám, že to prostě vyjde. Momentálně "žiju" jen tím, vím, že to bude asi ještě delší cesta, ale snad.... Jak jste na tom vy?
A ještě jedna věc, která mě hodně dostala a musím na nic myslet. Moje mamka byla někdy v květnu u kartářky (to ještě nevěděla, že jsem těhotná) a zeptala se i na mě a mimi, jestli je to ještě reálné). Kartářka jí řekla, že rozhodně letos ne, že těhotenství nedopadne, že až příští rok. Když mi to mamka řekla, moc jsem tomu nevěřila. A vidíte, opravdu to nedopadlo, měla jsem mít termín porodu v prosinci. Pořád na to musím myslet .... Jeestli letos nebo příští rok ....
Všem nám "starším" maminkách moc držím palce a jsem moc ráda za každou podporu. 😉
Myslíte že to teď vyjde? Jinak si myslím, že jsem spíš racionální člověk, ale tohle mě dostalo.

marlah
1. srp 2016

@emisekkk
Ahoj, to jsme na tom úplně stejně, taky zamlké těhu v červnu v 10 tt. Jak jsi na tom zdravotně po revizi? Jdete znovu do toho? Jak jsem psala, já jsem zdravotně OK, takže teď se první měsíc opět začínáme snažit. Uvidíme, moc a moc bychom si mimi přáli. Přítel děti nemá a je o 10 let maldší... Na IVF taky ale rozhodně nepůjdeme. Držím ti moc palce.

martasl
1. srp 2016

@emisekkk a hledáš nějakou další práci?já do práce chci,ale taky musím,kvůli financím....ale doufám,že se v ní dlouho neohřeju 😀
@marlah to mě mrzí.....když jsme u té kartářky....já byla u jedné,když mladší měla cca 3 měsíce,což je už bezmála 18let a vše,co mi řekla se do puntíku vyplnilo.taky mi řekla,že budu mít 3 děti,z toho jednoho syna....mluvila i o mých zdravotních problémech do budoucna(v té době) a vše sedlo....takže ve mě ta malá jiskřička na další dítko pořád je a je mi úplně jedno,jestli holka nebo kluk...hlavně ať je zdravé a v pořádku.U nás IVF nepřipadá v úvahu taky z finančních důvodů,ale manžel to i odmítá.Možná,kdybychom neměli ještě žádné děti,tk by do toho šel,ale jinak ne.Ale v žádném případě tuhle metodu neodsuzuju,někde je to prostě jediná naděje pro páry,které touží po dítěti a jsem ráda,že tato možnost existuje a že je Česko v tomto oboru jedničkou 😉

holky,musíme tomu prostě věřit,doufat a myslet pozitivně,z vlastní zkušenosti vím,že psychika dělá hodně....no a zobání vitamínků,užívání bylinek a jiných metod nám může být jen ku prospěchu...

martasl
1. srp 2016

@marlah tak to jsme na tom se snažením stejně,my taky od tohoto měsíce.tak tfuj tfuj ať nám to vyjde a nejenom nám 🙂

smargarita
1. srp 2016

@winter Děkuji, to jsem nevěděla. To je úplná alchymie 🙂

emisekkk
1. srp 2016

@marlah já byla na revizi v květnu, takže mám nyní 3 porevizní MS. MS velmi silné, krvácím jak kráva...jinak dobrý. Doktorka mi řekla, že se můžeme po 2 MS snažit, ale my se prostě nekontrulujeme už od dřív. Já teď byla těhu po roce snažení, takže si nemyslím, že by to šlo tak hned.
Všechny děti jsem měla na první dobrou 😀 , ale po čtyřicítce už to tak rychle nešlo - krom toho jednou spontánní potrat v 7 tt a teď po roce snažení zamlklé těhu v tom 10 tt. Já mám první 2 děti (14 a17 let) z prvního manželství a teď s druhým manželem 😀 mám holčičku skoro 5 let (tu jsem měla v 39 letech) a chtěli jsme ještě jedno. ale obávám se, že už to neklapne...tak to nehrotím. Protože jsem se fatk těšila na další a když to tak dopadlo....no však víš, znáš ty pocity.
Jinak manžel je taky o 10 let mladší, byl bezdětný, proto jsem šla do toho třetího kvůli němu a jsem za to ráda a jsem ráda, že poměrně rychle po seznámení, protože kdybych čekala, tak by s enám to už asi nepodařilo.
Držím Ti place!

emisekkk
1. srp 2016

@marlah jo a s prací? Já celej život makala i na mateřské, hend 4 týdny po porodu. Takže já mám teď od manžela přikázanou náhradní mateřskou dovolenou. 😀 Udělala jsem si rekvalifikační kurz masérskej, já to vždycky chtěla dělat. Začala jsem šít a o práznidnách práci neřeším...až po. Loni mi našli rakovinu kůže, letos vyhodili z práce po 6-ti letech, pak práce nová, zamlklé těhu - prostě už dost - chce to chvíli vypnout. Vždycky jsem si myslela, že bez práce 10 hodin denně nemůlžu být...a můůůůžu.

soyevita
1. srp 2016

@marlah
@emisekkk Šance je vždycky,minulý rok jsem prodělala zamlklé těhu.Otěhotnět se mi podařilo po 3měsích snažení .Pila jsem kontryhelový čaj,brala listovku a pila grapefruitový džus na plodný hlen.
Po revizi jsem si zašla k bylinkáři pro čistící čaj a řekl mi,že jsem v pořádku.Že to jen podpoříme tím vyčištěním.Dva měsíce jsme se sexem počkali a pak se povedlo na první pokus.Nemohla jsem tomu ani uvěřit.Za pár dní se mi narodí 4dcerka a bude mi skoro 43.
Držím všem moc pěsti,ať vám to vyjde .

emisekkk
1. srp 2016

@soyevita jé tak to je super, tak to velká gratulace a užij si miminka...děti jsou dar!

soyevita
1. srp 2016

@emisekkk Děkuji,3.8. mám druhý termín,tak snad už to bude brzy🙂

martasl
1. srp 2016

@soyevita tak to je krásná a pozitivní zpráva.gratuluju a těším se na fotečky miminka 🙂

marlah
1. srp 2016

@soyevita Moc ti gratuluju a ať vše proběhne lehce a mimi je brzy na světě.