Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

bejuna29
8. čer 2020

@emilyd doktorka mi řekla, že se hlavně nemám bát a zkoušet to dal. Ze ZT je opravdu velmi časté a stává se to bez rozdílu věku. Hned mi taky spočítala, kolik má teď těhotných 40+ 🙂. Já si alespoň ověřila, že otěhotnět mohu a nezbývá než věřit, že příště vše dotahneme i do zdárného konce. Mám sestrenku 45 let, taky se snaží o dítě. Ale ji o nic nejde, má 15tiletou dceru. Jinak ja mam ted kámoškou 40 let, teď pár dní porodila. Nevlastní ségru, která rodí v září a teď tu švagrovou v 8tt. Když se zadaří po první precizní MS, ještě budou pořád naše děti kousíček od sebe věkově 🙂 jen už to přesně nikomu neřeknu až do 3-4 měsíce.
Musíme věřit a vydržet. Ono to nakonec klapne! A tady je spousta spřízněných duší, které chápou a podrží. Takže držím palce nám oběma a vlastně všem tady 🙂

bejuna29
9. čer 2020

tak mám kontrolu po revizi za sebou. mám požehnání po první MS na to hned znova vlítnout, MS by měla přijít cca za 2-4 týdny...
od samé radosti jsem někomu solidně odřela bok auta zrcátkem ☹, nechala jsem tam číslo, snad na mě nebude moc řvát ☹, achjo

bejuna29
9. čer 2020

@emilyd jsem po kontrole po revizi, všechno oka, mám požehnání na to po první MS hned vlítnout... od samé radosti jsem při parkování hned někomu odřela auto, chjo...
MS by měla dorazit 2_4 týdny...tak snad to bude co nejdřív... o spoustu povzbuzení se snažila moje doktorka, hlavně že věk je jen číslo zapsané v papírech, ale vůbec o něj nejde a že se tímhle zážitkem nemám nechat vystresovat... ono to půjde...

emilyd
9. čer 2020

@bejuna29 to mĕ moc těší 🙂 Z auta si nic nedělej. Já mĕla revizi už 1.4., na kontrole po třech týdnech taky všechno ok, ale doktorka je asi konzervativní, tak radila 3 měsíce počkat. První MS jsem dostala přesně na 1. máje, měsíc po revizi 🙂 Po ní se tedy nezdařilo, ale teď jedu ten druhý cyklus, myslím, že mám akorát ten plodný hlen dle všeho :D Jak jsem to nikdy nesledovala, teď z toho mám taky radost. Asi máš super doktorku 🙂 Ta moje je taková suchá, taky uvažuji, že ji vyměním 🙂 Tak snad jsme si to už fakt vybraly! Je super, že tĕ povzbuzuje a neslyšíš žádné kecy ohledně věku 🙂