Snažilky České Budějovice. Popovídáme si?
Ahoj holky.
Sice už tady téma Česko Budějovice je, ale už je dooost obsáhlé a jsou tam především maminky. Chci tedy založit nové téma, jen pro ty, které ještě miminko nemají, ale rády by měly 🙂 A samozřejmě jsou z ČB 🙂
Tak si pojďte povídat 😎
Stručné shrnutí
- Sledování ovulace se v praxi řeší měřením bazální teploty (BT), ovulačními testy moči a testy na sliny (mikroskop); v diskuzi byly zmíněny ceny ovutestů kolem 19–49 Kč a mikroskopu na sliny cca 300 Kč.
- Gynekologické vyšetření včetně ultrazvuku (UTZ) se používá k diagnostice nepravidelného cyklu a k vedení léčby; v diskuzi byla zmíněna jednorázová platba za UTZ 200 Kč a lékaři předepsali „prášky na navodení cyklu“ na 10 dní s očekáváním menstruace do 10 dnů.
- Volně dostupné doplňky a bylinky zmíněné jako podpůrné prostředky při snažení: kontryhelový čaj, Femigard, listovka (kyselina listová) a Calibrum Babyplan; uživatelky uváděly jejich užívání pro úpravu cyklu nebo přípravu na těhotenství.
Nejčastější otázky
Q: Jak přesně vypočítat plodné dny u nepravidelného cyklu?
A: V běžném 28denním cyklu se ovulace často počítá jako 1. den MS + 14 dní; v diskuzi bylo uvedeno, že u cyklů 26–27 dní je třeba posunout vypočet na cca 11.–12. den DC, protože „+14“ by při kratším cyklu vycházelo pozdě.
Q: Jak se měří bazální teplota (BT) a jaké hodnoty očekávat?
A: BT se měří ráno před vstáním, ideálně 5 minut v klidu; v diskuzi se uvádělo, že před ovulací bývá běžná teplota kolem ~36 °C až 36,6 °C a po ovulaci stoupá směrem k ~37 °C, přičemž individuální hodnoty se liší.
Q: Jak fungují ovulační testy moči a testy na sliny a kolik stojí?
A: Testy moči detekují vzestup LH před ovulací; v diskuzi uživatelky uváděly ceny běžných ovutestů cca 49 Kč, někteří zmiňovali nákupy i za ~19 Kč, a mikroskopy na sliny byly zmíněny kolem 300 Kč; slinné mikroskopy zobrazují „kapradiny“ při plodných dnech, ale spolehlivost byla v diskuzi považována za spornou.
Q: Jaké léky se používají na navození cyklu a jak dlouho se berou?
A: V diskuzi gynekolog předepsal „prášky na navodení cyklu“, které se braly 10 dní a mělo by dojít k řešení menstruace do cca 10 dnů; byly také zmíněny konkrétní preparáty Utrogestan a Estrofem.
Q: Kdy je zapotřebí gynekologické vyšetření nebo návštěva CAR (centra asistované reprodukce)?
A: V diskuzi byly zmíněny běžné postupy: při dlouhodobé anovulaci či opakovaných neúspěších gynekolog indikuje ultrazvuk a odběry, výpovědi lékařů se lišily a jedna diskutující byla doporučena do CAR; rozhodnutí o CAR se odvíjí od výsledků vyšetření a klinického obrazu.
Q: Jaké vitamíny a doplňky se doporučují při snažení o dítě pro ženy i muže?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny: listovka (kyselina listová), Calibrum Babyplan a Femigard; uživatelky uváděly i podávání listovky mužům jako možnou podpůrnou možnost.
Závěry z diskuze
Shoda
- Měření BT a ovulační testy jsou v praxi nejčastěji užívané metody pro identifikaci ovulace.
- Ultrazvuk (UTZ) a gynekologické vyšetření se používají k diagnostice nepravidelností cyklu a k rozhodnutí o léčbě.
- Bylinné čaje (kontryhel) a volně prodejné doplňky (listovka, Calibrum Babyplan, Femigard) jsou běžně zmiňované podpůrné prostředky při snažení.
Sporné názory
- Mikroskop na sliny: někteří uživatelé hlásili, že mikroskop zachytil „kapradiny“ ve plodných dnech, jiní považují slinné testy za nespolehlivé.
- Úhrada UTZ: někteří pacienti zaznamenali placení (200 Kč), jiní uvádějí, že v těhotenství pojišťovna některé UTZ hradí — praxe se liší.
- Metoda BT vs. ovutesty: část diskuzí preferuje BT jako přesnější grafickou metodu, jiní upřednostňují ovulační testy pro rychlé rozpoznání LH špičky.
Otevřené otázky
- Jak spolehlivě stanovit ovulaci u výrazně nepravidelných cyklů?
- Jak dlouho držet farmakologickou „nadstimulaci“ (10 dní vs. delší režimy) při opakované anovulaci, pokud se cyklus nevrátí?
- Jaké konkrétní diagnostické kroky a vyšetření pojišťovna standardně hradí mimo potvrzené těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Telefonica O2, Znamylekar.cz, Modrykonik.cz, Wunschkinder.net, FertilityFriend, Bejbycentrum, Miminko.com, Žena-in.cz, ovulation-calendar.net, patentnimedicina.cz, tehotenskytest.cz, Antear.sk
Zmíněné produkty a metody
Kontryhel (čaj), Femigard, listovka (kyselina listová), Calibrum Babyplan, Mamatest, ovulační testy moči, mikroskop na sliny (ovu mikroskop), bazální teplota (BT) měření, UTZ (ultrazvuk), „prášky na navodení cyklu“ (10 dní), Utrogestan, Estrofem, Mojžíšová (metoda/poloha)
Místa a osoby
České Budějovice, Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, Karlštejn, Soběslav, Liptovský Mikuláš, Bratislava, Dr. Švec, Dr. Turková
Jako neobjevila se ani tá první čárka? Tak to je chybný test. To se občas stane. Jaku značku testu si delala?
Ja si jednou delala 5 testu a 2 byly pozitívne, 2 negatívne a jeden uplne čistý. Dr. na to taky čumel jak z jara. 😀
Ahoj holky, no konečně se to tu rozjíždí 🙂
Marcel zkus Mamates, co tady čtu ty bejvaj nejvíc spolehlivý ani nejsou moc drahý 😉 Držím palce, aby se objevily // 🙂
No, já nakoupím ovu testy a hurá do testování a snažení 🙂
Mám tyhle testy http://www.tehotenskytest.cz/tehotensky-test-g-...
Dostala jsem je zdarma k ovulačním testům http://www.tehotenskytest.cz/ovulacni-test-your....
Snad zítra už to vyjde líp.
Tak já zase běžim do práce, mějte se dneska fajn.
Ja mám doma taky Mamatest.
Tak jsem zvedavá zítra, Marcelko. Moc držím palečky ať tam jsou // 🙂
Ja počítam spíš s dalším snažením jako s testováním. Ale prubežne budu dávat info.... 😉
slavus, to by bylo super kdyby ti to vyšlo...bysme aspoň těhulkovali třeba spolu 😀
Je obed a zatím nic. Minulý mesiac som ich dostala až večer, takže ešte je spousta času. Ale dle grafu na tehu moc neverím. Ikdyž si říkam že prášky jsem jedla tak jak minulý mesíc, tak proč by tam ta ovulka nebyla 😢
Budu ráda i když to vyjde tenhle mesíc tebe. Ja verím že se brzo pridám. 😉
Ahoj,
tak jsem si dnesk dělala test. Mám je asi nějaký divný nebo co...kontrolní čáka se mi už ukázala, ale hrozně slabá. Ale na to, že byla slabá, tam nakonec i ta druhá byla, i když taky hodně slabounká. Myslim, že kdyby ta kontrolní byla normálně silná jak má bejt, tak i ta druhá bude líp vidět.
No, každopádně zítra bude další pokus. A dneska si jdu koupit jiný testy.
Ahoj.
Tak gratuluju k obou slabým čárkam. 🙂 To vyzerá že tam jsou 😉 .
Zkus ten mamatest. Mne ešte nekecali. Když ukazali že nejsem tehu, tak jsem nebyla 😢 . A pozitívny jsem ho zatím nemela ale tu kontrolní čárku jsem mela vždy silnou a viditelnou.
Ja ješte mrchu nedostala. Tak počkám pár dní a uvidím co bude.
Nafocíno mám, jen jsem ráno nestihla zmenšit fotky a vložit. Takže zítra určitě dám do alba.
Dneska jsem koupila dudlíka 🙂
Ahoj holky, tak jak při pátku 🙂
Jeee, Marcel mooooc gratuluju k // 🙂 , jak dlouho jste se snažili?
Slavuš a co ty, pořád mrcha nikde?
No, já si ted užívala 2 dny bez šéfa, tak asi budu mít dneska fofry, ale je pátek tak mi to až tak nevadí 😉 .
AHoj holky
Marcel mooc gratuluju k //. Určite budou silit.
Ja mrcha nikde. Včera jsem se ptala MM kdy budeme testovat a řekl že tomu dáme týžden. Takže za týžden testuju a uvidím.
Dashi mrkni mi na grafiky, prosím a řekni svuj názor na tento mesíčny. Dle mne tam ovulka nebyla i když jím prášky. Proto si nedelám nadeji že bych mohla být tehu 😢
At to v práci neni tak stresujúce při pátku. 😉
Minulomesačný
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...
tothomesačný
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
To je na práci fajn že dokáže útíkat. Když je nuda v práci tak to ani nebaví a zdá se to věčnost. 😲
No popravdě, se v grafech BT moc nevyznám, tu teplotu bys měla mít vyšší, či co?
Já určitě zkusím ty ovu testy, protože minulý měsíc jsem měla cyklus (po vysazení Ha, přírodní Ms) 24 dní a ted 30dní. No asi se tělo srovnává z těch hormonů.
Ahoj holky. Tak já mám dneska dovču. A jsem za to fakt šťastná, protože nevim jak bych to v práci zvládla. Včera jsem se tam dvakrát rozbrečela, protože jsem to prostě už nezvládala....ale útéct nejde...musim vydržet a bejt prostě profík, i když bych ty lidi nejradši poslala někam.
No a dneska... před chvílí jsem teprv vylezla z postele. Už jsem teda ednou vzhůru byla, dala jsem si s manžou snídani, vypravila ho na služebku do Prahy a zase se zavrtala do postele.
Ráno jsme dělali zase test...dokonce dva...a nic. Prostě nikde nic, žádná druhá čárka 😢
Taky jsem si vzpomněla, že mám volat doktorovi jak dopadli výsledky běžnýho preventivního vyšetření. No a prej, že to neni zrovna moc ideální a že mám co nejdřív přijít na další vyšetření a prej by se moh dělat i nějakej zákrok. Ještě jsem řekla o tom jak jsem/nejsem těhu a prej že to taky proberem. Takže pádim k dr. v pondělí.
Tyjo, jsem z toho celkem v háji...fakt netušim co se děje. ☹
Marcelko, tak to jsem zvedava co ti Dr. řekne. Kam chodíš k obvodákovi? Ja vlastne nevím v které části budejic bydlíte. - možná si to už psala.
Ten test si delala ten co doted? nebo už si zkusila ten mamatest?
Dneska jsem zkoušela mamatest i ten co předtím. A nikde nic.
A k dr. půjdu ke gynekologovi - ten mi dělal to vyšetření.
Jinak bydlim na Máji. A nornální doktorku mám Trochtovou, protože je to i naše "firemní" doktorka.
hmmmm tak to je zvláštni. Ale jelikož ideš ku gyndovi, tak uvidíš co ti řekne. A určite se mrkne. Ja to pochopila že k obvodákovi 😀
Hlavne bud v klídku. Když ti kázal prijít, a na neco prišel, tak to určite vyřeší.
Mne taky zjistila dr. že nemám ovulku. Tenhle mesíc jsem ji asi stejne nemela, tak tam asi pujdu zase a budu chtít vetší vyšetření. Mne totiž ani nebrala tedkom krev.
Já hlavně nevim co si o tom mám myslet a co se děje. Včera dvě čárky, dneska žádná...
To bude víkend v napětí tyjo.
Marcelko ja jednou delala 5 testou a nevedela jsem nic. Hlavne klídek a další testíky si nedelej. Bude te to stresovat. V pondelok si u Dr. Tak se mrkne a bude vedet presne.
Držím palečky at to dopadne dobre.
Mne málem chcípnul PC. Už som myslela že sa mi ide formátovat hardisk.... By ma šmejklo - nemala som zálohovane účto ale od začiatku. By ma fakt piclo. Po 3 hodkách sme ho rozhýbali, zazalohovali a dokonca jsem i tady 😀
slavus tak hlavně už je PC ok a že to rozdejchal 🙂
Zato já včera myslela že se zhroutim. Stalo se to, co jsem absolutně vůbec nečekala. Přišla mrcha 😢
Podle toho posledního testu bych to pochopila, i podle teploty...nejhorší jsou ale ty pocity...já prostě cítila, že jsem těhu. Ale asi jsem prostě jenom blázen a všechno jsem si to vsugerovala. Je to ale hroznej pocit, já si byla fakt jistá, že ta mrcha už nepřijde 😢
Tak to je škoda že došla mrcha. 😢 to ma fakt mrzí.
Každopádne uvidíš čo ti řekne Dr. v pondelok. Som zvedavá proč te volá.....
Ahoj holky.
Dneska som delala testík a taky negatívny.
Takže nám všetkým začína další mesíc snažení.
Ja idem volat Dr., protože jsem mrchu nedostala a zase to začne nanovo. Vyvolávačka, prášky, mrcha, snaha a nic 😢 😢 😢
Držím nám palečky.
Ahoj holky 🙂
Je, Marcel tak to mě fakt mrzí, že Ti dorazila mrcha ☹ Já myslela, že aspoň jedna z nás už bude těhule ☹ Tak hlavu vzhůru a v pohodě do dalšího měsíce, hlavně se nestresovat 😉 🙂
Slavuš ta jako nemáš ovulku, vím že některý cyklus to bývá, ale asi by to němělo bejt často neee 😒
Ahoj.
Co jsem vysadila antikoncepci, tak to mám asi na prd. asi 2 mesiace som normálne dostavala mrchu, tak sme mysleli že sme netrefili. Pak sme nahustili, mrchu jsem nedostala, test byl negatívny. Tak som šla k dr. a ta řekla že ovulka neprobehla, že mám nizkou slinici...... takže mi píchla vyvolávačku, mrcha nedorazila, tak mi dala prášky. Potom konečne dorazila mrcha a dala mi prášky na ovulku. Minulý mesiac som ovulku mala ale sme to nestihli 😢 a tenhle mesíc ovulka zase nikde a mrcha taky. 😖
Na pátek jsem objednaná k Dr., tak jsem zvedavá čo vy,yslí. říkala že dame vyvolávačku, že nebudeme kombinovat prášky na ovu a prášky na mrchu.
Tak já mám novinky...dneska ráno jsem byla u dr.
Takže diagnóza: první fáze zhoubného nádoru rakoviny děložního čípku.
Pan doktor byl fakt moc hodnej a docela mě uklidnil. Příští týden jdu na vyšteření a třeba už tam nic bejt nemusí, že mám silnou imunitu a mohlo to zmizet samo. Jestli ne, tak by se to přeléčilo a snad by to bylo v pohodě. Ještě prej štěstí, že jsem se nechala očkovat na tohle a že jsem přestala kouřit, jinak by to mohlo bejt ještě horší.
Miminko zatím přímo nezakázal, ale na jednu stranu, že by bylo lepší počkat, jak se tohle vyřeší a až pak mimi. I když prej na druhou stranu by bylo lepší mít mimi teď, protože kdyby se to zhoršilo, tak bych musela na nějakej zákrok, po kterým bych nemusela moct mít děti vůbec.
No...tak nevim...zatim z toho ani nejsem nějak špatná, nechci se zbytečně nervovat...třeba se to povede nějak zastavit a zaléčit. Každopádně to, že se nám miminko zatim nepovedlo s tim může mít dost společnýho.

Ahoj slavus.
Tak mám dneska 29.DC a dělala jsem testík. Nevim, kde se stala chyba, ale neobjevila se mi na něm kontrolní čárka. Takže budu nervní zase až do zítra až budu testíkovat znova.