Snažilky o druhé mimi od září 2011
Ahoj holky plánujete některá druhé miminko a chcete se začít pokoušet štěstí od září letošního roku? Pak honem sem ať si můžeme navzájem držet palečky 🙂
Stručné shrnutí
- Matky plánující druhé dítě diskutují sledování plodných dnů pomocí ovulačních testů a měření bazální teploty (BT) jako běžnou strategii ke zvýšení šancí na početí.
- V diskuzi se zmiňují volně prodejné doplňky a bylinky jako Femigard, čaj podle Ludmily Mojžíšové, kontryhel, vrbice, kapsle/kapky Kokoška (výrobce Grešík) a 100% brusinkový džus jako prostředky k nápravě menstruačních nebo močových potíží před snažením.
- Pokud se nedaří otěhotnět několik měsíců až let, ženy v diskuzi uvádějí možnosti lékařských intervencí: hormonální stimulace, inseminace a IVF (včetně zmínky o IVF u dr. Machače).
Nejčastější otázky
Q: Jak sledovat ovulaci při plánování početí?
A: V diskuzi ženy doporučovaly ovulační testy a měření bazální teploty; jeden z uváděných BT záznamů se pohyboval mezi 36,8–37,2 °C.
Q: Pomáhají bylinky a doplňky otěhotnění?
A: V diskuzi ženy užívaly Femigard, čaj podle Ludmily Mojžíšové a další bylinky; některé uváděly těhotenství „hned napoprvé“ po užití Femigardu, ale toto jsou anekdotické zkušenosti a účinek není v diskuzi ověřen jako obecně platný.
Q: Co používat při opakovaných zánětech močových cest před plánovaným těhotenstvím?
A: Zmiňovaly se brusinkový džus (100%), přípravky jako Urinal Akut, urologické čaje a lidově doporučovaná „kokoška“ (bylinné kapky, Grešík) jako domácí prostředky; v jedné zkušenosti pomohl 100% brusinkový džus během 2 dnů (anekdotické).
Q: Jak dlouho trvá návrat plodnosti po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskuzi lékařka údajně uvedla, že tělu trvá 1–1,5 roku, než se srovná, ale zároveň byly zmíněny osobní případy, kdy otěhotnění proběhlo už během několika měsíců nebo i hned napoprvé.
Q: Kdy uvažovat o asistované reprodukci (inseminace, IVF)?
A: V diskuzi ženy, které se delší dobu nedařilo, zmiňovaly konzultaci s gynekologem a postupy jako hormonální stimulace, inseminace a plánované IVF (zmíněn dr. Machač jako lékař provádějící IVF).
Q: Jak ovlivní hubnutí nebo výchozí váha plán snahy o další dítě?
A: Většina diskutujících uváděla snahu zhubnout před pokusy o druhé těhotenství; konkrétní programy ani přesné cílové váhy v diskuzi nejsou uvedeny, ale redukce hmotnosti byla prezentována jako běžná příprava.
Q: Jaké diagnostické testy se v souvislosti s těhotenstvím v diskuzi zmiňovaly?
A: Byly zmíněny krevní testy potvrzující těhotenství, triple test, ultrazvukové vyšetření „plodovka“ a rutinní sledování BT a výtoku; v jedné zkušenosti potvrdila laboratorní krev těhotenství po pozitivním domácím testu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina diskutujících upřednostňuje zdraví a připravenost před dalším těhotenstvím (úprava váhy, řešení močových potíží, vitaminy/kyselina listová).
- Sdílení zkušeností s domácími prostředky (Femigard, bylinky, brusinkový džus) a s metodami sledování plodnosti (ovulační testy, měření BT) je běžné.
Sporné názory
- Některé ženy připisují úspěch v početí užívání Femigardu a bylinkových čajů, zatímco jiné upozorňují, že těhotenství přišlo i bez těchto příprav; účinnost doplňků zůstává v diskuzi nejednoznačná.
- Lékařské doporučení ohledně doby nástupu plodnosti po vysazení HA (údajně 1–1,5 roku) je v rozporu s osobními zkušenostmi žen, z nichž některé otěhotněly během několika měsíců.
Otevřené otázky
- Zda je slabé špinění a zvýšený bílý výtok spolehlivým časným ukazatelem těhotenství v konkrétním případě.
- Jak rychle je vhodné přejít od přirozeného snažení k lékařským metodám (inseminace, IVF) při neúspěchu po několika měsících.
Zmíněné značky a firmy
Femigard, Ludmila Mojžíšová, Grešík, Urinal Akut, Pfanner, Biolit, Ambipur, dr. Machač
Zmíněné produkty a metody
Femigard, čaj podle Ludmily Mojžíšové, Kokoška (bylinné kapky, Grešík), kontryhel, vrbice čaj, 100% brusinkový džus (zmíněna značka Pfanner), Urinal Akut, ovulační testy, měření bazální teploty (BT), kyselina listová, vitamíny, hormonální stimulace, inseminace, IVF (zmíněno IVF u dr. Machače), triple test, ultrazvuk („plodovka“), Brufen (ibuprofen), Biolit (zásuvkový osvěžovač „Hajánek“), císařský řez
Místa a osoby
Vysoké Tatry, Oravský hrad, Adršpach, Bouzov, Ludmila Mojžíšová, dr. Machač
@helen_h Já nevím, kdy mám ovulaci. Trochu tuším, že je to v první polovině cyklu, ale nevím to jistě. Jinak MS pořád nic, ale břicho občas pobolívá. Pokud nedorazí, tak asi ve čtvrtek testnu, protože to bude už týden od nedoražení. No, to je vlastně 1.12., to ty chceš taky testovat, že?
@lucikf Jojo, vidíš, to chci zkusit testovat taky 🙂 Týden po nedostání ms je myslím ideální, to je už akurátní doba, aby se něco ukázalo, já bych to měla dostat zítra, takže přece jen ještě tak daleko jako ty nebudu. Včera jsem zkusmo dohledala dřívější ms kalendáře a zjistila, že při min. těhotenství jsem testovala až 36 DC, právě tak týden po nedoražení, to jsem ale měla trpělivost! 😀 Však jsme tomu nechávali volný průběh, neřešili to, bylo to chvíli po svatbě a takhle se pěkně hnedka povedlo... 😉 No, tak uvidíme ve čtvrtek, snad to bude po všech stránkách "plodný" den! 😎
Testovat by 1.12. ještě chtěla taky ta druhá nová Lucka (viz včera), to se to sešlo...
Jo a ještě dotaz - jak tě pobolívá břicho? Tak nějak celý podbřišek či nějaké bolesti v určité části?? Mně taky už skoro týden pobolívá břicho, s přestávkami tak nějak skoro pořád...
@poletuszka No to je síla, vy si fakt nevydechnete, minulý víkend to malování a teď nervy o tchána... To je síla 😖 Snad to bude dobré! Hlavně, že už je v nemocnici!!!
@lucajdak Díky, ještě se nám líbí Vítek, ale celkově mám pocit, že je hodně pěkných klučičích jmen. Za to holčičí nějak pořád nemůžeme vybrat, Tonda mohl být případně Eliškou, ale je jich posl. dobou hodně a taky se nám to už zas tak stopro nelíbí... Tak nevím, co si připravíme 😀
@poletuszka Je to zajímavé, viz výše, že ty zase máš připravených spoustu holčičích jmen a ne a ne vybrat klučíčí 😀
@lucikf Mám pocit, že ta zpoždění normálně dělá psychika, že si člověk prostě přeje, aby to nedostal... Já naštěstí zatím zpoždění nemívala, naopak se mi teď v září a říjnu ms objevila třeba o den dřív, nazývala jsem to "milosrdnou menzes" 😀 - že mě jako netrápila a neudržovala v naději, když nebylo proč. Tak doufám, že si se mnou tělo nepohraje, nechci zpoždění a nic pak z toho, to to radši šupky dostat a zase moc začít znovu...
@lucikf a @helen_h holky dekuji.. doufam, ze to bude dobry.. ted pro nej jel.. ze pry si ho nakonec v nemocnici nenechaji 😕 😕 ale ze vic mi rekne az pak
@helen_h tak to je asi jasny znameni, ze cekame dalsiho chlapecka 😀 no me napadl mikulas, patrik.. ale setkalo se to s velkym neuspechem u muze.. nechapu proc?! 😨 😀
@lucikf a @helen_h takze cekate s testovanim do 1/12?? drzim palecky, at je tam uz konecne dalnice 😵
@veruvojtkova Jj jsem ale já byla u dr a bral mi krev. Pro výsledky si jdu zítra jelikož čtvrtek a pátek tam teď dokrot nebyl. Ale sama si jsem jistá 🙂
Tak Vás tu holky po třech dnech zdravím. Holky ten doktor tam nebyl ani ve čtvrtek ani v pátek , dělají tam rekonstrukci takže se pro výsledky krve zastavuji zítra. A co vy?
@lucajdak ahoj, vítej 😉
@helen_h takže testuješ prvního? to je za chvíli, držím palce🙂 jj, toník je pěkné, jmenuje se tak můj taťka i bráška 🙂 přijde mi že se teď hodně to jméno jakoby vrací do kurzu, dost maminek i tu na MK má Toníčka🙂
@poletuszka to je mi moc líto☹ tak se držte doma a bude to určitě dobré! tchána určitě brzo ze špitálu pustí, na svátky se bude pěkěn šetřit a bude mu dobře, uvidíš 😔 á, teď čtu, že jede už domu, tak ať odpočívá pěkně nohy nahoře 😉 a co mu bylo, jen nějaká slabost?
@lucikf teda další kdo bude testit 1.12. to je pěkné datum, držím palce🙂
@poletuszka myslíš že to bude znova kluk? 😀 já jsem si u sebe na 90% jistá, mám zase břicho do špičky 😅 😀 patrik je pěkný, proč se neujal? 🙂
@modrouckeocko jakto že si nejsi jistá? 😕 nedostala jsi to a test byl pozitivní? a ultrazvuk ti nedělal? určitě to dobře dopadne tak zítra dej vědět, držím palce!
@veruvojtkova Já sem psala že si sem jistá!!! Jinak před týdnem UZ dělal ale nic tam vidět ještě nebylo jen velká citlivá sliznice. Bral mi krev a na výsledky jedu až zítra. Ale já to na sobě cítím. MS žádná, test pozitivní a ne jeden. Prsa boli, zacala jsem vic jist, pali me zaha, chodim porad curat, jsem unavena. Takze si myslim ze tam bude nase mala lentilka 🙂
@modrouckeocko jé, já jak jsem unavená tak se mi slévají písmena na monitoru a už ani neumím číst 😀 tak to je jasné že jsi těhotná, když je test pozitivní, ms nikde a navíc máš příznaky, tak na dalším utz už bude i miminko, tedy lentilka 🙂
@veruvojtkova ¨No to doufám.Měla sem tam jít až Pátého, ale já to nemůžu vydržet a chci výsledky vědět a je mi jedno zda mě bude chtít doktor vidět teď nebo až za týden. JInak v pohodě, taky občas utíkají písmenka 😀 😀
A jak si na tom ty?Těhulka nebo netěhulka ? nemám též přehled. 🙂
@modrouckeocko tak koukni ke mě do pasu, jsem 15 tt, takže těhule jak hrom 😅 nevolnosti přešly, únava skoro taky, ale mám hrozně velké břicho, takové jsem měla s v prvním těhotenství až tak v šestém měsíci...budu almara na pochodu 😀
@veruvojtkova Tak to gratuluji. No já ještě břicho naštěstí nemám 😀 . A co si přeješ? Já holčičku 🙂
@modrouckeocko počkej to brzo přijde 😀 u druhého je prý to břicho vžydcky větší..pokud jsi teda necvičila a nezpevňovala svaly, to já fakt nedělala měla jsem to po prvním dost povolený, tak to jde samo 😝 no já asi víc kluka a manžel zase holku, právě přemýšlím nad tím jestli si to nechat říct nebo je lepší to vědět z tý praktický stránky, že nemám doma vůbec nic pro holku, vše je po malým na kluka, ale chtěla bych zažít to překvápko na sále🙂 necháš si říct pohlaví? a už máte vymyšlená ta jména? my furt nic 😝
@veruvojtkova Tak to já nic nespevňovala a necvičila, občas sem si vlezla na míč ale to bylo málo. Já to po prvním měla taky dost povolený. No přítel si to říct nechtěl. Ale já jo proto jsem ten typ člověka co je nedočkavý 😀 , Ale zase na druhou stránku já mám doma vše po malém ale i na holčičku mám vše. Jen ten kočárk by se pořídil neutrál. Takže uvidíme 😀 Jména, no já chtěla aby se jmenovala po mě Kačenka a taťulda zase po něm čili Lukášek. Ale jinak se nám ještě líbí mě Adámek a taťuldovi Natálka. 🙂 🙂
@modrouckeocko jakto, že máš vše i pro holčičku? to jsi podědila, nebo jsi nakupovala při prvním ve dvou barvách? 😉 já mám právě vše pro kluka, sice nějaké neutrální barvy se najdou, ale nic moc..ale tak to se pak dá vše dokoupit. taky jsem nedočkavec, je mi jasný že jestli si to nenechám říct, stejně budu pozorovat každý snímek z ultrazvuku a hledat na něm pohlaví 😀
@veruvojtkova Tak něco sem podědila a něco i nakoupila , ono když je to v akci tak nekupto 🙂 Já mám i dost neutrálních barev. Sice skoro všechny kamarádky mají chlapečky ale jsou i vyjímky kd eje holčička 🙂 🙂 Tak to jsme na tom stejně, taky ty UZ pořád zkoumám , já do dneška koukám na UZ malého 🙂
@modrouckeocko Čau, tak se vysvětlila ta telefonická nedostupnost ordinace, když rekonstruují. Držím palce na zítřek, ale jestli seš si jistá, bude to jasné. A chceš eda rovnou skočit na prohlídku a udělat uzv? Nebo na to půjdeš až za týden??
@veruvojtkova JJ, plány jsou testovat prvního, ale mně se to zdá ještě jako děsně dlouhá doba! 😀 Aspoň už je to pod týden! Z hlavy to prostě vyhnat nejde, tak se ovládat opravdu neumím... A testuje nás více, zatím to vypadá na tři čekatelky 🙂
@poletuszka Patrik se mi taky líbí, myslím, že je i v nejužším výběru u ségry. Kámošce se taky moc líbil, ale její manžel je spíš na tradičnější jména, nakone volí mezi Lukášem a Tomášem, pokud to bude kluk.
A holka tedy Markétka? To je tvůj tip??
@helen_h Ahoj, no když tam nebude mít lidi tak klidně teďka hnedka dneska. Když tam bude mít lidi automaticky až příští týden! 🙂
Ahoj holky přeju krásný den 🙂
@poletuszka bobku drž se snad to bude v pořádku, ale vůbec nechápu jak ho mohli pustit domů, pokud měl plicní embolii, nebo i podezření na ní. 😨 Jinak Patrik je moc krásné jméno taky mě napadlo když jsem ho vybírala 🙂 a ty už víš že to bude chlapeček??? 🙂
@helen_h moc držím palce aby to vyšlo, do prvního už to není tak daleko, ale věřím ti, to čekání je hrozné, člověk na to nechce myslet a stejně mu to nedá a pořád přemýšlí 🙂
@veruvojtkova veru a kdy se to dovíš co to bude? Já už se nemůžu dočkat až mi to doktor poví, do 15.12. je pro mě nepředstavitelně daleko 🙂
ahojky holky,přeju hezký začátek týdne 🙂 😉
@veruvojtkova @modrouckeocko to si pište že bývá většinou břicho větší 😀 😀 já po prvním zhubla do pul roku 20kg,a byla sem jak proutek,ale presto u druhýho sem měla takový břicho,že mi každej říkal že čekám dvojčata 😝 a ted po druhým sem nezhubla nějak tak to ani nechcu vidět to budu vypadat jak na trojčata,neli hůř 😀
našla sem foto,to bylo nějakej 7-8měs.takže to břicho bylo pak ještě větší,no doufám že mít takový banděro už nebudu 😀 😀 😀
to je hezké že to přibývaj další těhu a čekatelky 😀 😀 😀 😀 držím palečky 😉
doufám že holky ukážete jak se nám hezky zakulacujete 😀 😀
já su pěkně nachcípaná,kašlu,doufám že to na nic nebude mít vliv,zítra baštím poslední clostík 😀 a pak už jen čekat jaké to má následky 😀 hlídání na cestu už mám zajištěno,jen doufám že mi dokt.na ultraz.řekne dobré zprávy,sem tak nedočkavá,už aby byl příští týden 😝
pojedu ted pro děti,malej šel konečně do školky po třech týdnech,ale to vstávání,to je teda něco jak válčíme,a konečně se pustím do uklidu a měla bych do perníčku 🙂
Ahojky holky🙂 krasny tyden zacatek tydne teda preji🙂))ja se ted vratila s CARu odebrali mi 37 vajicek...ted uz tam budu jen tri dny volat a zjistovat co jak dal🙂))po 5 dnech budou zavadet🙂)))


ahojte holky, jen nakouknu a pozdravim.. mame za sebou narocny vikend a jeste asi narocny bude dal.. pred par hodinama manzel odvezl tchana do spitalu, zatim nic nevime.. je po plicni embolii a ted se mu z niceho nic zase pritizilo ☹