Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

nejbe
19. únor 2008

aqulla - kde sis jí objednala - já jí hledala na seznamu ve zboží a nikde jí skladem nemaj ☹. Depky mám poslední dobou dost často, hlavně když jsem sama doma - asi to fakt moc hrotim.

aquila
19. únor 2008

http://www.kosmas.cz/knihy/107269/na-ceste-za-d...

Však já vím, taky někdy nervím a brečím a vztekám se a lituju se a jsem naštvaná na všechny co se jim to povedlo napoprvé a tak... No prostě je to někdy psycho...

nejbe
19. únor 2008

po pravdě řečeno jsem ráda, že takové stavy nemám sama

aquila
19. únor 2008

Neboj nemáš, jsme přece snažilky po třicítce a k těm to patří 🙂

nejbe
19. únor 2008

brundik - dík za tip - levné knihy - knížku mám za 39,- a už se těším domů

dckami
19. únor 2008

Jé Nejbe , ty se máš, u nás levné knihy nejsou. Tak si musím počkat do konce března. 😖

nejbe
19. únor 2008

nebo ti jí můžu koupit a poslat - nic mi to neudělá - měli tam ještě 2

dckami
19. únor 2008

Jéé, to bys byla moc hodná, tak mi jí, prosím,kup také 🙂 a pošly mi jí poštou i s číslem tvého účtu. Já ti ihned pošlu penízky i za poštovné. Písnu ti do IP svoji adresu.

nejbe
19. únor 2008

OK - zítra se pro ní zastavím, a odpolko bych jí poslala - ještě dám vědět, jestli byla.

koni.klec
19. únor 2008

Teda holky, to je zas po par týdnech pocteni... Fakt je mi lito, ze nam "po tricitce" to jde ztuha. Ale neni to tak trochu nahoda? Neni to tim, ze maminky, ktery maji prvni dite po tricitce bez problemu sem proste nelezou? Nechce se mi verit, ze je takovy rozdil mezi 25 let a napr. 32 let. Jde prece o milion faktoru. Proc je teda zrovna tato diskuse o neplodnosti?????? I kdyz Vas chapu, ze pokud jiz vite, ze mate problem, tak ho resite. Ale na druhe strane se jako jedna tricatnice, ale zatim "nediagnostikovana" bojim, abych z techto diskusi totalne nezblbla, tak sem radej chodim jen hodne zridka. Jinak 31, snazeni 5. mesic.....

evamik
19. únor 2008

Koni.klec: To je jasný, že tohle není žádný reprezentativní vzorek... Neboj! 🙂 Chceš tedy přidat do tabulky?? 😉

koni.klec
19. únor 2008

Klidne me pridej, ale krome veku a pokusovyho cyklu nemam zadny dalsi udaje. Na spermoně pošlu přitele az nejdriv v lete. Rika se jeden rok, tak jeden rok a zadnejch 5 mesicu. Proste nechci stresovat ani jeho ani sebe. Muj dedecek se narodil matce jako prvni dite ve 43 letech a to zadny IVF nebylo.... tim nechci rict, ze bych mela bezdetnej program na nasledujicich 12 let, ale nechci ani, abysme meli mindrak, ze je nam 30. Dyt uz jenom ten sex po tricitce je supr proti dvaceti ne? 😀

evamik
19. únor 2008

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................stimulace ovu............v únoru (snad) IVI
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření

Koni.klec: Je to takle OK? 🙂 Já tedy rozhodně do 43 nečekám!!!! 😠 Ani sex mě v tom neovlivní... 😀

jenniffer
19. únor 2008

Ahoj holky, když jsem objevila vaše téma, hned jsem se zaradovala, že se mezi vás musím přidat, neboť jsem taky třicátnice. 🙂 Začala jsem vás číst a nějak mi došlo, že vlastně nemáme moc společného. Jak píše koni.klec, všechny tu řešíte problémy s otěhotněním a já snažilka druhý měsíc si nechci zatím žádný problémy připouštět. Všem vám přeji, aby se vaše problémy brzo vyřešily a všechny jste měyi zdravá miminka. 🙂

Holky, co tu jste nebo jen chodíte na tohle téma občas juknout, hoďte sem taky pár pozitivních příspěvků, ať mám trošku lepší náladu. 🙂 Když vás čtu, tak se zatím se jen děsím, že jsme s MM asi měli začít snažilkovat o pár roků dřív. Tak šup šup, chci slyšet, že i po třicítce se dá "přirozeně" otěhotnět. 🙂

maart
19. únor 2008

....Jennifer, da!!!!! 🙂 🙂 🙂 . Ja jsem mela vsechny 3 deticky po tricitce, bez problemu jsem otehotnela, prirozene porodila, takze ano da a v pohodicce!

jenniffer
19. únor 2008

Maart, díííííky. To jsem potřebovala slyšet. 🙂 🙂 Hned je mi líp. Koukám máš 2 kluky a teď holčičku. Gratuluji. Asi to byla radost, když jste se dozvěděli, že třetí mimčo bude dcera, nebo jste chtěli třetího klučíka?

evamik
19. únor 2008

Maart, snad můžu napsat, že všechny děkujeme!!!! 😀
Jennif, je jasné, že to je dominantní téma tady, ale myslím, že nemusí být jediné... Taky se tady ještě tolik neznáme, takže se možná příliš striktně držíme tématu...

koni.klec
19. únor 2008

Jezis Maart, 3 deti po tricitce, navic 2 kluky a holcicku, to je muj sen. Resp. brala bych i jen 3 kluky nebo 3 kluky a holku. 😝 Evamik, dik za zarazeni, ale stejne bych se bila za to, aby nas tu bylo cim dal tim vic opozdenejch tricatnic bez leceni neplodnosti a cim dal tim vic s TT v profilu. 😀 Tak honem, dem do toho. Vsak my to tem dvacitkam natrem. 😵

jenniffer
19. únor 2008

Koni.klec, no jasně, natřem jim to. 😀 😀 Za chvílí tu bude určitě plno těhulí. 🙂
V profilu máš "jiné zahraničí", můžeš to trošku přiblížit?

jenniffer
19. únor 2008

Jo, holky, tři děti jsou fajn. Já jsem vždycky říkala, že bych chtěla dvě. Ale bude pro začátek stačit, když se nám podaří zplodit alespoň jedno. 😀

koni.klec
19. únor 2008

Ale jo, v podo Jenif, to my vime, ze nemuzem zacit hned od toho tretiho. 😉 Pak se taky rika, ze matky po tricitce jsou uz rozumny a hlavne trpelivy............. tak musime videt i nejaky ty pozitiva ne? 😅

koni.klec
19. únor 2008

Jo, sem od nemeckejch hranic, ale z francouzsky strany

aaa
19. únor 2008

čau holky, je mi 35 a ráda bych letos otěhotněla. žádné problémy zatím neřešíme, necháváme to na přírodě.
moje kolegyně otěhotněla hned druhý měsíc snažení a v dubnu jí bude 39 let.

aquila
20. únor 2008

Ahoj holky,
jasně, že budeme rády, když tu mezi námi budete i vy, co nemáte žádný problém s otěhotněním. Jen vím podle sebe, že jsem skoro rok chodlila na koníka jen číst a nepřispívala jsem, protože jsem neměla problém - nebo spíš jsem o něm nevěděla no a tak jsem si četla a doufala, že to taky přijde. No a když jsem zjistila problém, tak jsem najednou začala mít pocit, že je fajn si o tom s někým popovídat. A myslím, že je nás tady takových většina. Takže je určitě víc holek, co problém nemají a jen nás čtou než nás, co si tady píšem a máme každá nějaké to trápení. Taky mám spoustu kamarádek, co se jim to povedlo po 30 skoro hned. Myslím, že nikdo z nás nechce, aby naše diskuze působila depresivně, jen od ní čekáme vzájemné rady a povzbuzení 🙂

brundik
20. únor 2008

Dobre rano 🙂
Juuu, tady to vcera frcelo 🙂
No, ja kdybych zacla se snazenim pred 10 lety, tak nejspis resim ten samy problem.
Holky, znam taky par mamin, ktere mely deti po tricitce, takze kliiid 😀
Ja jsem taky pro velkou rodinu. Tri deti by se mi libily moc 😵

aquila
20. únor 2008

Já taky, já taky 😀
A pokud půjdeme do IVF, tak se vůbec neděsím dvojčátek, právě naopak!!!

brundik
20. únor 2008

Dvojcatka by byl zahul, ale proc ne. Jen nevim, jestli bych to ustala zdravotne. Mam 2x operovane nohy po krecakach a uz je tam mam zase. Asi bych tehotenstvi s dvojcatkama byla zavesena jako netopyr 😀

campi
20. únor 2008

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................stimulace ovu............v únoru (snad) IVI
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření
campi....33....5 let....vysetreni ok, bez priciny...............IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?

campi
20. únor 2008

Porad si myslim, ze kdyz clovek se snazenim zacina, tak je lepsi nic nevedet, nepatrat a neresit, ale samozrejme si nemyslim,ze by do teto diskuze patrily jenom problematicke snazilky.
Ja mam hodne kamaradek s detmi po 30, vlastne vetsina z nich pocala tak pred 2-3 roky (zacaly plodit kolem 30), bohuzel v podstate vsechny - krome me a jeste jedne - otehotnely temer hned.

deren
20. únor 2008

Opravuji u sebe:
evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření
campi....33....5 let....vysetreni ok, bez priciny...............IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?