Špatný spermiogram. Máme rovnou počítat s IVF?

velbloudzde
14. srp 2023

Ahoj holky, potrebovala bych podporit nebo poradit 🙂 Partner byl dnes na spermiogramu a bohuzel je to asi docela spatny: Progresivne pohyblive 0% neprogresivně pohyblivé 6% co se tyce morfologie tak normalni jsou jen 2% :// Zaver je: oligozoospermie, Asthenozoospermie, Teratozoospermie...Mate s necim podobnym zkusenosti? Mame rovnou pocitat s IVF? Zatim nam nic nerekli, schuzku mame domluvenou za nekolik dni. Dekuju za jakekoliv postrehy :(

pajusz
14. srp 2023

@velbloudzde řekla bych že ano. Neměli jsme zdaleka tak mizerný výsledek (taky 3 poruchy) a závěr znel Ivf s metodou icsi. Nicméně jsem zkoušela 4x inseminaci a tomu Ivf jsme se nevyhli, mě to nevadilo celej ten proces byl zajimavej a bavil me, máme z něj syna 3.5❤️ chlap začal užívat Macu a na odběru při OPU neměl poruchu už žádnou a loni se nám podařilo otěhotnět přirozeně (14 let to neslo, nejstaršímu bylo letos 15 let) takže za mě buď pomohla maca nebo zázrak 😄

velbloudzde
autor
14. srp 2023

ok, tak ja ho nacpu asi vitaminama a pak uvidime co dal budou navrhovat, ale uprimne jsem docela z toho spatna... kdyz si predstavim ta vsechna vysetreni apod :// a prachy :D :// jinak gratuluju k prirozenemu otehotneni 🙂 je videt, ze nic neni definitivni

pajusz
14. srp 2023

@velbloudzde ať zkusí nějaký vitamíny (selen, zinek, tu Macu klidně, můj chlap je kuřák a svůj životní styl nezměnil ani o mm a vitamíny pomohli) a za 3 mes třeba dalsi odběr. Mezitím bych zkoušela to IUI pokud to dr neshledá jako ztrátu času, to platí pojišťovna a můžeš mít 6pokusu ročně. Jako výhodu vidim ten opakovaný spermiogram. Jo díky moc, byl to šok

velbloudzde
autor
14. srp 2023

@pajusz to verim :D ale tak super asi po prvotnim soku. Uvidim co mi tento týden řekne doktorka ještě l nějakým mojim vysledku...ale do vitamínů urcite přítel pujde, zatim je to to nejmensi co muze udelat. Ty jo 6 pokusu rocne je docela dost.... bylo by super kdyby to vyslo a nemusela bych na ivf

tereziecedikova
14. srp 2023

Příteli zabralo Fertility Blend 🙂 brali jsme oba

clairexr
14. srp 2023

Muj mel taky mizerny spermiogram, vnutila jsem mu vitaminy, macu, kotvicnik, vsechno mozny ... a nepomohlo. Takze IVF. Jak mela dcera rok a pul, tak dalsi spermiogram opet katastrofalni 😀 Ja osobne bych to nenatahovala a sla rovnou do IVF se vsim vsudy. Trva to dlouho, podarit prirozene se vam mezitim klidne muze.

pajusz
14. srp 2023

@clairexr určitě souhlasím, pokud ještě člověka tlačí věk tak není na co čekat. My měli celkem štěstí, první konzultace v říjnu, v lednu stimulka a v únoru nevydařený ET a v dubnu vydařený KET. Ale pro někoho je to běh na delší trať.
@velbloudzde to IUI je pohodička, ale taky to nemusí vyjít. Kamosce ale zrovna vyšla hned první inseminace, ale oni neměli závazně problémy, defacto spolu prostě jenom nespali no🤦‍♀️🤷‍♀️

clairexr
14. srp 2023

@pajusz U nas to byla taky jaktakz “rychlovka”, 9 mesicu od prvni navstevy 3. KET uspesny z druheho cyklu. Ale napor na nervy neskutecny. Nedokazu si predstavit, kdyby to melo trvat dyl. Proto doporucuju vrhnout se do toho po hlave hned, nez neuspesne zkouset vitaminy a babsky rady a ztracet cas.

katule1990
14. srp 2023

Nepises kompletni vysledky, chybi napr. udaj o koncetraci (poctu) spermii, i kdyz ze zaveru je jasne, ze je nizky. Pokud se zadne spermie nepohybuji dopredu, tak to samozrejme dobre neni. Manzelovi taky vysly vsechny tri poruchy (zadna hodnota ale nebyla nulova), nasadil vitaminy, pozdeji Fertilan (hodne jsem o tom nacetla a tyto jsou slozenim nejlepsi). Vysledky se zlepsily, ale bohuzel se stejne zazrak nestal, nepomohlo ani zadne z 5 IUI, podstoupili jsme IVF. Synovi jsou skoro 3 roky, nechranime se a nikdy ani tuk. Zazraky se sice deji, ale ne kazdemu, nekdy je holt potreba jit stesti vic naproti. Zkusila bych Fertilan minimalne na 3 mesice, pak treba IUI a pokud se do pul roku, roku (nevim, kolik vam je), nezadari, pripravovala bych se na IVF. Hodne stesti 🍀.

squezy
15. srp 2023

@velbloudzde určitě s tímhle výsledkem nechoďte do ivf, bylo by to naprosto zbytečné. Podle mě i iui. Ode dneska už může zobat vitaminy, manzel bral Reproman. A ještě dneska ho objednej k mudr. Zamecnikovi, pred lety pracoval v pražském Iscare, na konzultaci jsme tenkrát čekali 2 měsíce. Chlapovi udela ultrazvuk kulicek a vezme mu krev. Za tu konzultaci jsme platili 1500kc. Pak uz komunikovali přes email. Manzel dostal erecept, 2 měsíce bral 1 prasek a po 3 měsících naprosto v pořádku spermio. Neměl ho tedy tak špatný jako ten tvůj, ale všechno slo o minimálně 50% nahoru (pohyblivost atd.). Necerpej si pokusy na ivf, necpi do sebe hormony. I když by vam udělali isci, tak ty spermie jsou téměř nepoužitelné, skoro nic by neoplodnily.

velbloudzde
autor
15. srp 2023

@katule1990 ahooj koncentrace 5m celkovy počet 8m :/// je to na prd no. Jinak děkuji moc za podporu. My urcite na zazrak cekat nebudeme .. dnes jdu na gyn. vyšetření, kde budem resit i to spermio a naplanujeme co dal no :// Děkuju za podporu a rad

velbloudzde
autor
15. srp 2023

@squezy Ahoj dekuju za nazor a podporu. Ja jdu dnes na konzultaci ke sve gyn to vse probrat a jeste poresit moje vysledky (Amh apod) a uvidime co nam teda doporučí...ale doufam ze nejake leky a vitaminy přítelovi pomuzou abysme mohli mit aspon ivf / iui. Je z toho hodne spatnej chudak :( ale aspon vime kde je problém

velbloudzde
autor
15. srp 2023

@clairexr děkuju za radu :// no doma nalada ponura, ale určitě to budem resit hned...asi stejně bude nutné vrhnout se do toho po hlave...abysme vubec meli sanci...

wladimira
15. srp 2023

@velbloudzde souhlasím s
@squezy když je takhle špatný spermiogram tak se oplodní fakt minimum embryí a z toho můžeš čekat potraty takže bych se fakt nejdříve snažila zlepšit spermiogram a pak až IVF do IUI bych vůbec nesla ztráta času …

squezy
15. srp 2023

@wladimira přesně, absolutně souhlasím. Tady mu vitamíny nepomůžou. Samozřejmě at je bere, pomůžou, ale ne, aby se šlo na ivf. Nic z toho nebude a přijdete o peníze a hlavně o pokusy hrazené pojišťovnou. A fakt doporucuju se objednat k tomu Zámečníkovi. A až se chlap z toho drobet vzpamatuje, tak ten doktor byl v show Jana Krause, bylo to docela vtipný 🙂

velbloudzde
autor
18. srp 2023

@wladimira dekuju za rady, dava to smysl. My jdem za par dni na konzultaci uz do CAR, tak uvidim co reknou. Ale i gynekolozka mi nejdrive rikala, ze se asi budou snazit nejrpve vylepsit spermie, ze je zbytecny me ted ladovat hormonama nebo delat pokusy, ze by tam byla mala pravdepodobnost uspechu.

velbloudzde
autor
18. srp 2023

@squezy diky moc, mrknu na nej. Partner je z toho spatny dost no ://

pajusz
18. srp 2023

@velbloudzde věřím že vám nabídnou ten odběr spermií z kulek, nevím jak se tomu říká tomu zákroku. Nebo i dárce je možnost, když se chlapovi nepodaří spermie probudit 🤷‍♀️ ale to ne každej taky zkousne. Držím palce 🍀 a ať to jednou (brzy) vyjde

squezy
18. srp 2023

@pajusz na to je ještě brzy. Nejdřív určitě zkuste androloga, všechno se da (skoro tedy všechno) celkem řešit.

velbloudzde
autor
24. srp 2023

@pajusz zítra jdem na první konzultaci do CAR tak jsem zvedava ...dam vědět...dekuju za podporu

wladimira
25. srp 2023

@velbloudzde moc držím palce 🙏🏻🍀 určitě dej vědět a když budeš chtít přidej se do skupiny IVF asistovaná reprodukce

pajusz
25. srp 2023

@velbloudzde 🍀🍀🍀myslím na Vás

velbloudzde
autor
25. srp 2023

@wladimira @pajusz ahoj holky, tak dnes prvni konzultace, vysetrili me (UTZ ...) a vzali nam krev na spoustu veci 🙂) a jdeme tam zas za tyden a dle vysledku se uvidi co bude dal. Dr rikala ze inseminace je zbytecna s temahle spermiema, ze to vidi spis na IVF. Dnes pritelovi koupim ty vitaminy. A ja musim zhubnout :// Priste bychom se snad mohli dozvedet i cenu. Ma nekdo z Vas zkusenost kolik se doplaci? Ja jsem koukala na jejich cenik a vubec se vtom nevyznam :D

wladimira
25. srp 2023

@velbloudzde cena je hodně individuální ale určitě počítej 1 IVF cca 20-30tis já mám za sebou dvě IVF plus 5 transferu a vyslo nás to na 120tis a dítě nemám žádné … tak přeji ať se podaří co nejdříve

pajusz
25. srp 2023

@velbloudzde hele těžko říct co budete potřebovat, to nejde takhle jednoduše spočítat, plus léky atd. Byl tu na MK dotaz na ceny Ivf a teda já cumela ptz tam byla částka i půl Mega za nevím kolik cyklu.. a myslím že i Wladimira co tu komentuje tam psala a výsledek už čteš výše ... To je prostě hop nebo trop a to samý ta konečná cena a nejde říct jak to bude i vás. Stále držím palce

velbloudzde
autor
25. srp 2023

@wladimira no.. pěkné pokožky....preji at se brzo zadari ,🫂

velbloudzde
autor
25. srp 2023

@wladimira jdu se přidat do te skupiny🌺

veronikav31
28. srp 2023

@velbloudzde chlap měl taky špatný spermiogram, zdvojené hlavy i bičíky spermií,to bylo vysvětlení mých sam.potratu. bral vitamíny,ještě jsme šli na imunologické vyšetření.no,mě v době ivf bylo 32,partnerovi o 6 let víc,oocytu jsem měla odebraných 12,všichni se oplodnily,do 5.dne jich zbylo 3,Et se povedl,ale bohužel nedopadlo to, z 1.Ket mámě krásnou dcerku.kdyz jsme si šli pro posledního mrazacka,tak se povedlo,ale bohužel...pak následovalo domácí snažení s clostilbegytem a počet sam.potratu narostl,otěhotnět se mi nakonec podařilo těsně před konzultací na 2.ivf, máme syna, těhotenství bylo rizikové,brala jsem léky na snížení imunity, to byl i jeden z mnoha důvodu potratů a nejen ten.do dalšího pokusu ať ivf nebo přirozeně jsme již nešli.

simonasimka
29. srp 2023

@velbloudzde my měli IVF jednoznačně jedinou možnost skrz mne... Nakonec se zjistilo,že ani manžel na tom není zrovna nejlíp,taky tam měl některé z těch vašich diagnóz... Lékař mu poradil ať bere reproman, jsou to nějaké vitaminy volně přístupné... Na další spermiogram jsme měli o 15% lepší výsledky 😉

velbloudzde
autor
4. zář 2023

@simonasimka tak to je skvela sprava, ja pritelovi koupila Folandrol tak uvidime. Nam rekli ze jedine IVF... no ted nam to schvaluje pojistovna a v rijnu bych mela jit na stimulaci, tak sem zvedava a jsem z toho vseho takova nejaka vyjukana :D