Spermiogram. Co znamenají výsledky?

25. bře 2024

Dobry den, prosim kdyz ma manzel ve spermiogramu uvedene motilita spermii v %.
Progresivní - 9 %
Neprogresivni - 25 %
Nepohyblive - 66 %
Co to prosim znamena a jedna se o spatny vysledek? Snazime se o miminko uz 2 roky. Dekuji za odpoved.

hasara33
25. bře 2024

A co ti k těm výsledkům řekl lékař? 🤷🏼‍♀️
Jinak nepamatuju si ostatní údaje, ale můj muž měl 4% progresivní pohyb spermií, což nebyl zrovna dobrý výsledek. Doporučili nám na genetice vitamíny s kotvičníkem, který zvyšuje produkci testosteronu a vitamín E, já jsem ještě přidala macu. Za dva měsíce od spermiogramu jsem otěhotněla, předtím nám to trvalo rok a půl. 🤷🏼‍♀️

katule1990
25. bře 2024

Ano, neni to dobry vysledek, je to dost pod normou, progresivni pohyb by mel byt aspon 32 %. Zalezi take, jake jsou ostatni vysledky - pocet, morfologie a objem, to neuvadis. Spermiogram se da nekdy zlepsit doplnky, super je Fertilman. Vysledky se ale projevi po 3 mesicich (doba zrani spermii).

autor
25. bře 2024
katule1990
25. bře 2024

Pocet spermii je super, mofrologie v poradku. Pod normou je tedy jen ta pohyblivost. Muzete zkusit ty vitaminy na podporu, to by mohlo vysledky zlepsit.

rosalindamelinda
26. bře 2024

Ahojky, ve Zprávě o vyšetření spermatu - SPERMIOGRAM - máš všechno přehledně uvedeno. Dole pod motilitou máš uvedeno - Orientační morfologie - v normě, takže je to v pořádku, spermiogram je v normě!
Celkové hodnocení je astenozoospermie, kde máš navíc komentář. Určitě by bylo vhodné, aby manžel začal brát nějaké vitamíny, nejlépe REPROMAN nebo Folandrol 😉

katule1990
26. bře 2024

@rosalindamelinda Spermiogram v norme neni, proto je tam i zaver astenozoospermie, coz znamena, ze jsou spermie malo pohyblive.

sorboni30
26. bře 2024

Doporučuju nasadit manželovi kapky kotvičník. Zvyšují a zlepšují celkove mužům kvalitu spermií..Manžel nesmí nosit uple trenky, neměl by do saun a horkých lázní a více větrat, sportovat a zdravější jídlo. Prošla jsem tím na klinice takže vím co nám lékaři říkali když měl ex diagnózu jako váš manžel.

rosalindamelinda
26. bře 2024

@katule1990 Prosím tě, co to vykládáš za nesmysly? Jak si můžeš dovolit tady poučovat lidi o něčem, čemu nerozumíš.🙈 My jsme teď v zimě taky byli na spermiogramu a máme doma stejnou zprávu. Navíc si pamatuji, jak nám lékařka podrobně vysvětlovala, co znamená ten a ten pojem ---zoospermie a taky nám vysvětlovala všechny ostatní položky v té zprávě, takže to vím - říkala mi to lékařka, takže mě neopravuj, když v podstatě píšu to, co mi sdělila lékařka !
Podívej se na tu fotku - podívej se znova - Tam, kde má paní palec je napsáno - Orientační morfologie - JE tam KŘÍŽEK U HODNOTY - V NORMĚ??? NO JE 😉
Není křížek u hodnoty mimo normu, takže laskavě přestaň psát nepravdy a dezinformace. Vůbec tomu nerozumíš. V komentáři je navíc vysvětlení pojmu astenozoospermie a opět se tam píše - Celkový počet a koncentrace splňují normu!!!

ileni
26. bře 2024

@rosalindamelinda ale taky je tam napsáno,že je málo pohyblivých spermií😉 morfologie je jen jeden z faktorů, který se zkoumá. Ten je v pořádku, takže to je ok, ale pohyblivost je špatná...

hasara33
26. bře 2024

@rosalindamelinda prosím tě zklidni hormon ty hvězdo 🙄 evidentně si nedávala pozor, když ti to ta lékařka vysvětlovala.... spermiogram u zakladatelky v normě není - závěr je astenozoospermie, což je typ poruchy a znamená to, že spermie mají nízký progresivní pohyb, což je pohyb dopředu a to je ten klíčový pohyb, díky kterému se spermie dostávají k vajíčku. Ostatní údaje v normě jsou, to je pravda. Kdyby bylo vše v normách, závěr bude "normospermie" nebo tak něco.
Když už tady chceš někoho poučovat, tak ze sebe nedělej blbce a použij alespoň google. 😉

rosalindamelinda
26. bře 2024

@hasara33 Ty laskavě zklidni hormon ty frajerko, dávala jsem sakra dobrý pozor a vím, co mi ta lékařka říkala. Zatím tady ani jedná z vás, když jste teda tak chytré, nezmínila - že u spermiogramu záleží především na koncentraci. Celý výsledek se vztahuje k této podstatné a důležité hodnotě, kterou je koncentrace.
Prý Google 😀 TVL 😀 A tak mi řekni ty chytrolínko, jak se stanovuje normální koncentrace spermií, podle čeho? No a jaké jsou všechny možné výsledky spermiogramu? Já to totiž vím, takže jsem zvědavá, jak mě svou odpovědí ohromíš. Rozdíl mezi námi dvěma ale je, že já nemusím otevřít ten google 😀
TY JO A NEUMÍŠ ČÍST? VŽDYT TADY JE FOTKA!!!! A JE TAM CELKOVÝ VÝSLEDEK - KŘÍŽEK JE U POLOŽKY - V NORMĚ. A tuto zprávu vystavuje lékař, takže jak můžeš popírat závěr lékaře, to nepochopím, to je tak stupidní až to bolí tvl 😅

hasara33
26. bře 2024

@rosalindamelinda 🙈🙈🙈🙈🙈 co k tomu říct....v normě je morfologie, což je jedna z kontrolovaných hodnot 😉 hodnotí se morfologie, pohyb, množství atd ..a na základě toho se určuje diagnóza - těch diagnóz je několik v závislosti na tom, který údaj normu nesplňuje 😉 v tomto případě normu nesplňuje pohyblivost a od toho se odvíjí závěr, který je ASTENOZOOSPERMIE, což je typ poruchy, co si myslíš jinak, že astenozoospermie znamená? 🙈 Řečnická otázka, odpovídat nemusíš.

ileni
26. bře 2024

@rosalindamelinda možná by bylo dobré ubrat na té agresi vůči ostatním ozivatelum Jde mu málo spermií dopředu. Resis jen jeden ukazatel. Závěr je málo pohyblivé spermie s normální morfologie, pokud sis fotku prostudovala,jak pořád píšeš, je to tam. Takže to ok není

rosalindamelinda
26. bře 2024

@hasara33 Vážená paní, nechci se s vámi hádat, takže vám odpovím slušně. Já jsem vzdělaný člověk a o tomto tématu něco vím, proto vám napíšu fakta a čísla.
Spermiogram se stanovuje dle WHO, snad víte, co to znamená 😝 - je to uvedeno v "komentáři" výsledku spermiogramu. Málokdo ale zná hodnotu stanovenou WHO z r. 2010, tak vám ji napíšu.
V roce 2010 stanovilo WHO jako normu 15 mil./ml!
takže - pokud je norma 15mil./ml a dle tohoto spermiogramu má pán 80 mil./ml, takže je CELKOVÝ VÝSLEDEK - V NORMĚ 😉
Dílčí položky, které jsou v normě - převažují nad položkami, které v normě nejsou. Když uděláme průměr (jako v matematice), pak nám vyjde výsledek v normě jako převažující. Doufám, že už to chápete. Pokud ne, pak to nemá cenu dál vysvětlovat 😅

rosalindamelinda
26. bře 2024

@ileni Hej kolik dalších ženských mi ještě napíše, že to není ok 🙈🙉🙊
Tvl, lékař vystavil spermiogram se závěrem "v normě" a nějaké fifleny na Modrém koníkovi to budou popírat a tvrdit, že to není ok, protože a protože... To fakt stačí 😀 Jo, úplně, vsechny jste tady nejchytřejší a potřebujete si to dokázat, ale akorát se zesměšňujete. Přečti si můj komentář, co jsem psala hasara33. Dle WHO je spermiogram víc než v normě dle koncentrace. Právě tato hodnota vyrovnává ty vaše dílčí položky, které v normě nejsou. Tohle lékaři celé vysvětlují, když se baví s párem o výsledcích spermiogramu. Jde vidět, že jste to vážně nepochopily nebo nedávaly pozor holky 😀

hasara33
26. bře 2024

@rosalindamelinda dobře 🙈 budu se řídit pořekadlem "když se hádáš s blbcem, hádají se dva blbci".......takže ano máš naprostou pravdu, spermiogram je v pořádku 👍🏼

ileni
26. bře 2024

@rosalindamelinda 🫣přečti si ještě jednou závěr a přestaň urážet. Závěr je ten poslední řádek ne predposledni

rosalindamelinda
26. bře 2024

@hasara33 tak samozřejmě, když nemáš argumenty a fakta, abys dokázala, že nejsi blbec... tak se musíš spolehnout na pořekadla 😀 ano 😀

rosalindamelinda
26. bře 2024

@ileni jaký řádek??? o čem to píšeš? a o čem se se mnou vůbec hádáš, ten výsledek je podle lékaře v normě, tak o čem se tu hádáš, jsi normální? neumíš číst? jak víc polopaticky ti to mám napsat...podívej se na tu fotku od zakladatelky!

ileni
26. bře 2024

@rosalindamelinda výsledek hodnocení😉

rosalindamelinda
26. bře 2024

@ileni Ano, výsledek hodnocení - je u tady toho pána - astenozoospermie. Tak si napíšeme další pojmy: normozoospermie, oligozoospermie, asthenozoospermie, teratozoospermie, azoospermie, aspermie atd. Je toho moc.
Ale tyto samotné názvy jsou výsledkem kombinací výsledků jednotlivých položek ve spermiogramu. Když vyjde pánovi dobrá koncentrace, pak je jeho výsledek asteno v normě! První 3 - normo, oligo a asteno jsou pořád v normě.
Až terato je myslím horší, to jsou patologické hodnoty morfologie, čili mimo normu. Chápete? Pán to má v pořádku - v celkovém souhrnném výsledku B-) mějte se

katule1990
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rosalindamelinda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz