Špinění po Gynexu, máte zkušenost?

radkan91
26. lis 2017

Ahoj, začala jsem užívat kapky Gynex kvůli zmírnění menstruacnich potíží a pro podporu početí. Tři týdny jsem kapky užívala a nyní mam týden pauzu (dle návodu). Cykly mívám min 28 a max 33 dní. Již 27. den cyklu se mi objevilo špinění,které trvá dodnes(dnes jsem 29. den cyklu),takové špinění se mi nikdy neobjevilo. Menstruace nikde,břicho cítím jen trochu,těhotenský test z dnešního rana negativní...máte někdo podobné zkušenosti? Užívat Gynex dal nebo raději přestat užívat?

duckie
26. lis 2017

@radkan91 Já užívám Gynex druhý měsíc (teď mám týdenní pauzu). Cykly jsem mívala pravidelné 25-26 dní. Začla jsem ho brát pro podporu otěhotnění.
Při první "várce" užívání se mi cyklus prodloužil o den na 27 dní, pak týdenní pauza.
Teď jsem začala už 17. den špinit, až to přechází do slabé menstruace nebo co.
Každopádně většinou mě při ms slabě bolí břicho. Teď vůbec nic.
Těhotenský test jsem si nedělala, ale silně pochybuju.
Taky vymejšlím, co dál....jestli to příští sobotu zase na ty tři týdny prubnout, nebo se na to vykašlat 😖

radkan91
autor
26. lis 2017

@duckie Také jsem mívala velké ms bolesti a teď se zatím nic neděje. Já mám sto chutí přestat užívat. Předtím bylo vše ok,teď mám strach,co se bude dít,jestli ms teprve přijde a když ne,budu muset nejspíš na vyvolavacku,je to zdržování při snažení se o miminko...nebo jestli být trpělivá a začít znovu užívat...asi se zajdu zítra poradit tam,kde jsem Gynex koupila,co dělat dál...koukám,že tobě taky moc nepomohl,spíš jen samé komplikace...těhotenský test můžeme pro jistotu ještě zkusit...

duckie
26. lis 2017

@radkan91 Já ho koupila celá natěšená, jak všichni všude chválí, zázraky to dělá, otěhotnění s Gynexem snad pomalu i bez chlapa 😀 😀😀

Já ho kupovala po netu, takže mi poradí leda prdlačku 😝

radkan91
autor
26. lis 2017

@duckie přesně tak,taky jsem ocekavala zázraky a když ne ty,tak jsem určitě nečekala zhoršení 😀...já se zítra zeptám a dám vědět,třeba by stačilo snížit dávky,kolik si užívala kapek?

duckie
26. lis 2017

@radkan91 No já právě jela max - tedy 3x denně 7 kapek.

radkan91
autor
26. lis 2017

@ duckie já tedy 2x denně 5 kapek,myslím že na příbalovém letáčků i píšou,že se mají snížit dávky,pokud dojde k přechodnému zhoršení zdravotního stavu...no snad budu zitra moudrejsi🙂

duckie
26. lis 2017

@radkan91 Tak ok, pak dej prosím vědět, co ses dozvěděla. Mně ty "přechodně zhoršené obtíže" začaly až teď posledních pár dní před pauzou, takže jsem ani neměla čas snížit dávku 😒

syrinxka
26. lis 2017

Já ho také užívám teprve pár měsíců, nejdřív jsem testovala co to se mnou udělá a dávala 1x denně 4kapky a to jsem nezpozorovala snad žádný změny, teď dávám 2x denně 4kapky a mám menstruaci přesnější a kratší. Ale špinění žádné jak popisujete. Ale taky jsem čekala větší zázraky :D

syrinxka
26. lis 2017

Jo a nevím teda jestli to beru správně, ale beru ho jen do začátku ovulace a pak další až s 1.dnem menstruace. TAkhle jsem to někde vyčetla. Jinak taky kupovala přes net bez rádců :D

radkan91
autor
26. lis 2017

@syrinxka na každého asi působí trochu jinak,pro někoho jsou zázračný,někomu nepomohou🙂...brát by se měly 3 týdny,mělo by být jedno,jaký den cyklu se začnou užívat a potom by měla být jeden týden pauza...

aneven
26. lis 2017

Ja na nej nedam dopustit. Uz nekolikrat mi pomohl pri dlouhodobe absenci menstruace...Ted jsem kvuli nemoci uz par mesicu bez menses, minuly tyden jsem zacala kapat Gynex a podle ovulacnich testu to vypada s ovulaci uz konecne pozitivne...Nicmene co jsem tak cetla, Gynex obvykle pomahal tem, ktere mely s cyklem nejake potize..kdyz to zensky braly jen "preventivne", nekdy si stezovaly, ze jim naopak rozhazel cyklus...Nicmene nehazela bych Gynex do zita po tak kratkem uzivani. 🙂

amoretspes
26. lis 2017

Jsou to byliny,takze užívat min 3 mes aby to mělo nějaký čas působení.davka by se měla při začátku uzivani postupně navyšovat.A další měsíc už normálně brát dávku jak jste zvyklá 2-3x 7kapek.J e potřeba dostatečně pit.a už zneužívat žádné jiné bylinky.

duckie
27. lis 2017

@amoretspes Beru k tomu jen kyselinu listovou a pitný režim mám ukázkový.

@aneven Neměla jsem problém s cyklem, ale jaksi jsem zatím neotěhotněla, takže proto jsem s ním začala. Navíc jsem ho brala už před víc než rokem, kdy jsem vysadila hormonální antikoncepci - jen tři měsíce, ale právě to nahodil cyklus na těch 27 dní a tak jsem to dál už neužívala.
Určitě to s ním ještě dál zkusím...pravda je, že po dvou měsících člověk nemůže čekat zázraky s ničím 🙂

aneven
27. lis 2017

@duckie No právě...s bylinkami a doplňky stravy to chce trpělivost. Obecně se říká opravdu ty 3 měsíce užívat, jinak to nemá moc smysl, a to platí pro všechny preparáty i čaje...Taky nemá význam se "přeplácat" různými tinkturami, multivitamíny a bylinnými čaji naráz. Jednak může docházet k nežádoucím interakcím, o kterých laik nemá páru a jednak je tělo z toho zmatené a "neví, co dřív". Ale listovka by podle mého laického úsudku neměla ničemu vadit. 😉

radkan91
autor
27. lis 2017

Souhlasím, že by to chtělo užívat déle, jenže já měla cyklus poměrně pravidelný a teď mám strach, že jsem si ho akorát rozházela a jestli vůbec přijde další měsíc ovulace, když jsem zatím v tomto měsíci normální menstruaci nedostala...takhle se miminka nedočkáme, když budu mít rozházený cyklus a budu kolik měsíců čekat, než se mi srovná...takže já už kapky užívat nebudu, cyklus jsem měla před užíváním víceméně pravidelný, ovulaci jsem také měla přibližné ve stejném období, teď jsem si spíše přihoršila....Gynexem jsem chtěla vyřešit menstruační bolesti a podpořit početí....ale jak říkám, na každého působí jinak, pokud má někdo potíže, věřím, že může pomoct, pokud větší potíže nejsou, raději bych nechala tělo fungovat přirozeně bez zásahů...

lucii732
6. říj 2021

@radkan91 Já brala gynex taky na podporu otěhotnění, když je všude tak vychvalovanej. První měsíc brání se mi zpozdila menstruace o 14 dní, když jsem to pak konečně dostala tak už se jen menstruace střídala se špiněním, celý měsíc dokud jsem gynex nepřestala brát, pak se vše vrátilo do normálu.
Teď mi gynekolog doporučil brát mastodynon, prý je to také na přírodní bázi, podobné gynexu, výrazně levnější a zatím dobrý 🙂