Špinění před i po MS. Rozhozené hormony?

hanickablbecka
7. zář 2019

Zdravím, potřebuji radu. Snažíme se cca 3 měsíce o další mimi (jsem 7 měsíců po porodu), jenže teď jsem začala před MS špinit a špinim pořád i po... U doktora jsem byla 2x a podle vyšetření nic nevidí. Příští týden jdu na cytologii. Občas pobolívá různě břicho. Možná to přeháním s různými vitamíny na podporu těhu a přes léto jsem pár dní brala Norethisteron, takže jsem si třeba rozhodila hormony. Neměla jste některá něco podobného a jak to dopadlo?

hermij
10. zář 2019

To vypadá na nerovnováhu. Můžeš si zažádat o hormonální profil (dělá se při menstruaci do 5. dne cyklu - 1.DC je první den červeného krvácení, což jistě víš, když už mimi máš). Bez hormonálního profilu bych odmítla jakoukoli léčbu, protože hádání z větru nesnáším... HP je z pojistky zdarma... pokud by ho dr nechtěl udělat, tak si ho můžeš zaplatit (tuším do 1.500Kč). Kojíš ještě? Občas? Častěji?
Může jít o cystu, myom, fibroid, ale taky jen o ty poblázněné hormony. Naslepo doporučím denně užívat B6 + hořčík. Jeden bez druhého se nevstřebá. Zainvestovat do doplňků, anebo ze stravy (brokolice, květák, oříšky, semínka, lahůdkové droždí, bio játra...). Možná už je v nějakých doplňcích máš - co vše užíváš? V žádném případě neuškodí, jde o velmi významné živiny pro zdravý cyklus ženy.

hanickablbecka
autor
17. zář 2019

@hermij
Už nekojim vůbec. Dělal mi 2x ultrazvuk a vše vypadalo ukázkově, tam by cystu nebo něco podobného viděl, ne? Včera jsem byla na cytologii, tak uvidíme jak dopadne ještě tohle 🙁
No, brala jsem...gynex, listovku, fertipronu, do toho ještě občas kontryhel...co jsem kde načetla to jsem si koupila a přes léto ten Norethisteron...

hermij
17. zář 2019

@hanickablbecka Ano, něco takového by viděl + uvidíš, co výsledky. Rovnou Ti doporučím přestat užívat kontryhel a Gynex. Jedna česká bába tohle vymyslela a celé Česko si myslí, že to jsou pomocníci při snaze o početí 😒 Jsem v kontaktu s certifikovanými herbalistkami a žádná kontryhel nedoporučuje. Je obsažen i s dalšími fytoestrogen v Gynexu, takže ten taky ne. Ano, Koník je plný povzbudivých vzkazů žen, které začaly užívat a do měsíce otěhotněly. Náhoda. Věřím, že by se jim zadařilo i bez toho. Příp. mohly mít nějaké obtíže, na které zrovna kontryhel dobře zapůsobil a skutečně pomohl. Jde o báječné byliny, ale užívají se v konkrétních případech, při konkrétních obtížích, ne jen tak naslepo. I bylinky jsou léčiva a mohou ublížit 😢 Fertiprona již kyselinu listovou obsahuje, takže netřeba užívat dva doplňky pospolu, pokud jsi to tak dělala. Tak nějak všechno, co jsi zkoušela je na estrogenní bázi. Máš prokázaný nějaký deficit estrogenu? Možná jsi až přeestrogenizovaná 🙊, když se zamyslím nad tím četným špiněním, to dělává nedostatek progesteronu. Progesteronu bývá i nedostatek, pokud jsi pár měsíců po porodu a produkovala jsi hodně prolaktinu. Hledala bych tedy spíš látky, které budou podporovat produkci progesteronu. Doporučím i sledovat se symptotermální metodou (info zde: http://cestykditeti.cz/e-book-zdarma/ ), abys dokázala poznat, kdy proběhla ovulace a jaká je délka luteální fáze (důležité pro otěhotnění a udržení plodu v děloze). je toho moc...? Snad ne... 😇

Zkus ještě ten hořčík+B6, příp. mě napadá Sarapis Plus+ (nenechat se odradit ženskou v klimakteriu, co je na obalu, jde o složení, jsou tam výborné minerální látky a vitaminy) - obsahuje mateří kašičku a Q10, podporují právě ten progesteron. Pokud máš známého včelaře, tak můžeš sehnat mateří kašičku od něj. Samozřejmě jen tehdy, pokud nejsi alergická na včelí produkty.

bibi_du
17. zář 2019

@hermij Teda,vy toho víte...Já spinila před MS několik let,pak jsem musela na konizaci,po té jsem měla x let klid - tři těhotenství a loni v květnu jsem zhubla na svou předtehorenskou váhu a znova spinim.Na gynde nic,prý hormony,ale ten profil si nechat udělám...Četla jsem o červeném lucnim jetelu....

aklin
17. zář 2019

Se spinenim bojuji taky. Piju ajurvedsky, ktery mi kdysi pomohl, ale tentokrat telo na neho nereaguje. HP mam v poradku i prolaktin mam v norme. Kazdopadne zmenim CAR, v nynejsim se mi nelibi pristup.

vineta
17. zář 2019

@hanickablbecka Ahoj, zrovna se potýkáte s něčím podobným, absolvovala jsem dva neúspěšné cykly IUI, kdy mě trochu stimulovali femarou a následně utrogestan a od té doby se mi nějak nemůže srovnat cyklus, vždy jsem měla ukázkový, teď ale byly cykly kratší a do toho jsem špinila- uprostřed cyklu, před začátkem MS asi 3 dny, dva dny po skončení MS znovu... Vloni jsem měla hormonální profil v pořádku, možná si ho teď nechám vyšetřit znovu, každopádně do stimulace už se mi po tomhle moc nechce 😕.
@hermij Jaký máš prosím názor na drmek? Bála jsem se jo brát, když jsem měla cyklus v pořádku, ale teď jsem ho kvůli těm výkyvům nasadila, tak nevím, zda jsem udělala dobře... beru ještě fertipronu a Q10.

hanickablbecka
autor
17. zář 2019

@hermij
Super, moc děkuji je toho dost, ale aspoň to zní rozumně a smysluplně 🙂
Vždy jsem měla intervaly mezi menstruacemi spíše delší a po porodu mi to vycházelo na cca 25 dní, tak jsem usoudila, že mi chybí progesteron a někde radili fertipronu(...no jedna bába povídala, jak se říká). Než jsem teda přes léto užívala Nerethisteron a cpala se vitamíny. Ovulaci jsem nikdy nechytla (test mi nikdy nevycházel a měřit teplotu..jsem na to nezodpovědná). Takže zkusím ten hořčík a počkám jak dopadne ta cytologie.. děkuji 😉

hermij
17. zář 2019

@bibi_du "Hormony" je strašně obecné, chce to radši ten profil 😉 Já špinila dlouhá léta... co se pamatuju, tak už od puberty. Nejsem uživatelka hormonální antikoncepce, takže jsem mívala jen své, přirozené cykly, a brala jsem to za normál. S tím, co vím nyní, jsem si od toho dokázala pomoct. Objeví se mi výjimečně v období velkých stresů, anebo ve spojitosti s obtížemi. Za normu považuji špinění 1 den před příchodem MS (max. 2) a pak došpinění po menstruaci.

@vineta Zkus taky ten Sarapis Plus+ s mateří kašičkou a Q10. Příp. kašičku od včelaře. A rovněž doporučím sledovat si cykly, pak aspoň budeš vědět, zda ovuluješ. Pokud bude probíhat ovulace, netřeba ji stimulovat. Pokud bude kratší druhá fáze po ovulaci a nezlepší se ani s užíváním doplňků stravy, tak je na místě třeba ten Utrogestan, ale ten až po ovulaci, aby podpořil uhnízdění a udržení plodu v děloze. Proti drmku nic nemám, jen si nejsem jistá dávkováním. On je to totiž fytoprogesteron. A progesteron, přestože se v určité hladině uvolňuje pořád, se ve větším množství produkuje po ovulaci. Pokud je produkce progesteronu snížená, tak mi přijde logické užívat ho až po ovulaci, abych PRO podpořila. Žádné bylinky by se neměly dlouhodobě. Takže i to mi k tomu sedí. Bude se užívat po ovulaci cca. 2 týdny a pak se při "neúspěchu" začne znovu užívat v dalším cyklu.

hermij
17. zář 2019

@hanickablbecka Jen dodám k té zodpovědnosti s měřením... jde o Tvé zdraví ❤. Symptotermální metoda je asi jediný spolehlivý nástroj, který Ti pomůže rozkrýt, co se v Tvém těle, v Tvém cyklu odehrává, máš ho plně ve svých rukou, nepotřebuješ k tomu lékaře a nedá se tu ani pořádně popsat, co všechno jsem už s ženami díky STM odhalila. Od hormonálních poruch po možné důvody neplodnosti 🤰. Měří se denně po probuzení 2 minuty (netřeba stejná ranní hodina, ale je třeba poznamenat si někam ten čas měření). Jsou to 2 minuty pro mé zdraví, které mi v jinak nabitém dni nijak nechybí 🍀

luj89
17. zář 2019

vynechala bych ty vitaminy. Např. kontryhel způsobuje (může způsobit) špinění. Já otěhotněla až po jeho vysazení.

hanickablbecka
autor
30. zář 2019

Cytologie byla v pořádku, dokonce mi zmizela nějaká dvojka co jsem měla několik let a musela jsem chodit po půl roce na kontroly (to dávám za vinu matcha čaji) 🙂
Teď mám týden zpoždění, ale nechci plašit, tak dělám zatím jakože nic (pořád to můžou být ty hormony). Vitamíny užívám podle rady 😉