Symptotermálna metóda PPR. Stretli ste sa s ňou?

ikuska26
8. dub 2008

Ahoj holky, tehulky, mamicky a snazilky...chcem sa opytat, ci ste sa niekto nestretli s touto metodou, ktora vraj pri prepocitani - plodnych, neplodnych dni, alebo tak nejak, je rovnako spolahlivou metodou ako hormonalna antikoncepcia...dakujem... 😉

andelka
8. dub 2008

Já jsem se s ní střetla a dokonce ji používám (zatím 2 měsíce)stejně jako některé moje kamarádky. Dokonce se chystám chodit s manželem na školení v této metodě, protože přece jen chlap porozumí spíše odborníkovi a taky má spustu otázek, které mu lékař lépe zodpoví. Jestli tě tahle metoda zajímá, podívej se na stránky cenap.cz, lpp.cz, rodina.cz, merenibt.xf.cz. Pokud budou další dotazy, ráda zodpovím. 🙂

androna
8. dub 2008

ikuska tato tema tu urcite je.skus pozriet do snaziliek.ale tu mas odkaz na nejake podrobnosti
http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

andelka
8. dub 2008

Anebo tak. Občas se musí hledat témata i dozadu a obnovit je třeba.

tiki
8. dub 2008

Jo, taky jsme chodili na kurs PPR a funguje to, i kdyz ted uz ani nevim, co to cyklus je, protoze furt kojim 😀
Ale podle mne je to dobra vec a urcite stoji za zkuseni...

bora.b
8. dub 2008

me prijde divne odkazovat na ppr u snazilek, kdyz by ji ikuska rada pouzila na oddaleni poceti 😉
ikuska, mam za sebou 10 let (skoro) praktikovani, jelikoz po case telo samo reklo, takze to byla spis sympto nez symptotermalni, ale vysla mi na 99%
odkazy na lpp.cz doporucuju, vyborne, ale neni nad osobni zauceni 😉

andelka
8. dub 2008

bora.b : ale v tom je to právě skvělé, já taky zatím tuhle metodu používám pro oddálení početí, ale po čase ji změním na plánování početí. Jde jen o to, vyhodnotit ji podle aktuální situace. 😉
Já si taky myslím, že nejlepší je, erpat přímo od zdroje. Já od počátku, kdy ji používám, chodím na konzultace k doktorce, která povede právě to školení. aspoň budeme mít možnost se na cokoli zeptat a poznat se i s jinými páry, které tohle chtějí praktikovat.

ikuska26
autor
9. dub 2008

ahojky andy, tak ja som tu temu dala vyhladat ale nic mi nenaslo, tak neviem ako funguje ten vyhladavac...

ikuska26
autor
9. dub 2008

dakujem za odpovede holky, a neni to velmi zlozite?
co ak si zle vypocitam nieco...alebo tak, tie meriania, hm 😒

andelka
9. dub 2008

Složité to není, já to pochopila brzy, ptám se většinou jen když si něčím nejsem jistá, nebo pro kontrolu. Ono tělo většinou nefunguje přesně tak, jak je to popsáno v příručce. Když si člověk princip STM pořádně prostuduje, pečlivě a má někoho, s kým to může konzultovat, kdo je v tom odborník, tak to není těžké. Já jsem zatím vyhodnocovala dva cykly a nespletla jsem se. Problém se ale taky objevil - nemám plodný hlen a mám moc krátkou luteální fázi. Až budu chtít být těhu, budu to muset prokonzultovat. Zatím mi to nevadí, nejsem snažilka.