Těhotenství. Je u mě nějaký problém, hormonální nebo tak?

havajanka
8. črc 2021

Ahoj holky,jsem už z toho trošku smutná,snažíme se o druhé miminko,malej se nám povedl hned,ale teď po dva a půl roce co se malej narodil se snažíme 4 měsíce a nic ☹ vím,že je to málo ještě,ale zkoušela jsem tento měsíc i ovulační testy a ovulaci mám vím to 20 den cyklu,sex proběhl,říkala jsem si třeba to vyjde ale 3 dny před očekávanou menstruaci jsem začla špinit což u mě znamená,ze se rozjede menstruace :;( myslíte,že je u mě nějaká chyba? Hormonální nebo tak ? Prosím o jakékoliv třeba i podobné zkušenosti ? Děkuji

michaelarousova
8. črc 2021

@havajanka syn byl taky hned a druhe taky trvalo x mesicu☺️Zadna chyba to neni ..4 mesice jsou prd ☺️ Clovek to nesmi tak resit jinak to pujde hur a hur☺️

mamikry
8. črc 2021

@havajanka Z vlastni zkusenosti - cim vic se na to upinas, tim dele to trva. 🙂

evelyn777
8. črc 2021

@havajanka ahoj, syn byl hned a ted to trvalo temer rok a pul a posledni ctvrt rok jsem brala Fertipronu a chlap taky neco pro chlapy (tusim Forentol? Tak nejak) a najednou carka na testu. Zkuste doplnky stravy. Jsou teda drazsi, ale aspon na zkousku.

lachtanice86
8. črc 2021

@havajanka 4mesice nic nejsou. Šance že se podaří otěhotnět v jednom cyklu zdravému páru, je zhruba 15%. Tak to prostě je

jako_mala_holka
8. črc 2021

Po 4 měsících fakt není nic špatně, nám trvala dcera skoro rok 😉

piskle89
8. črc 2021

Syn byl zhruba po půl roce snažení, druhé nám trvalo 1,5 roku. Až poslední měsíc se zadařilo. Měsíc, kdy jsem řekla, že končím. Že si dám pauzu, očkování, dovolenou a potom už to budu řešit s Dr. No a najednou pozitivní test. Psychika.. opravdu udělá hodně

havajanka
autor
8. črc 2021

Děkuji za názory,je to asi tou psychikou,tlačí mě čas malého mě nevzali do školky a já nemám možnost hlídání 🙂 druhé samozřejmě chceme ,ale chtěla jsem to právě sfouknout při jedné mateřské,ale hold čas mám do prosince tohoto roku a pak už budu muset nastoupit do práce jsem zdravotní sestra, takže budu muset řešit služby, ale snad to nějak půjde ...hold se na to musím teď vykaslat
a nějak to dopadne...je pravda,že to že to chceme teď u mě dělá hodně ...ještě si říkám zda nemám krátkou luteální fázi zda mám brát utrogestan doktorka mě ho chce napsat ale hormonální profil mě nedělala.Ja si zase říkám proč do sebe rvát umělý hormony,když to šlo před tím musí to vyjít přirozeně i teď.....navíc mě dělají hormony zle.....existuje třeba něco přírodního ? Máte s něčím zkusennosti?

michaelarousova
8. črc 2021

@havajanka ja to mela haky tak..syn nastup v zari do skolky takze jsem to chtela stihnout aby to navazovalo..noo q nakonec mam termin v zari😂

havajanka
autor
8. črc 2021

@michaelarousova tak to gratuluji,to máš hezké takže se nakonec zadařilo dřív,když za chvíli rodíš,no můj problém je ten že já mám ráda věci do předu naplánované 😱😉a když se něco nedaří podle plánu ,tak mě to hned vykolejí ☹hold jak říkám pokusím to nechat a zaměřit se na něco jiného a třeba to půjde ...

michaelarousova
8. črc 2021

@havajanka je to tezke☺️ Me pomohly vanoce tehdy☺️ Jeste ten covid clovek sedel stale doma na zadku☺️Tak snad se brzo zadari☺️ Js zkousela i gynex ,dmek..za pokud nic nedas dost lidem ro pomohlo☺️

havajanka
autor
8. črc 2021

@michaelarousova ten jsem zkoušela ale nijak mě to nepomohlo ☹ brala jsem to 3 měsíce

lucbednar
8. črc 2021

Když to řeknu lidsky, tak o mně se dcerin otec jen otřel a byl to. Nyní jsme s mužem miminko plánovali, dali jsme tomu volný průběh v lednu 2020. Po dvou ZT jsem teď potřetí těhotná ve 13+2 a doufám, že bude vše v pořádku. Takže 4 měsíce jsou jak prd... 👍🏻😉

havajanka
autor
8. črc 2021

@lucbednar no já jsem teď měla právě dvě ty biochemické těhotenství...uvidíme noo...

lucbednar
8. črc 2021

@havajanka doktoři se prý začnou zabivat sekundární neplodnosti, až když je to rok, co je nechráněny sex a žena neotehotni...

themuffin
8. črc 2021

@havajanka my se snažíme už dva roky, zkuste tomu dát čas a neupínat se na to tolik

t_e_r_k_a
8. črc 2021

@havajanka Ahojky, zkušenost s krátkou luteální fází mám. První syn se povedl na první pokus. Od porodu jsem pak měla vždy před MS špinění. Podruhé se mi nedařilo otěhotnět, už jsem byla zoufalá. Za prvé jsem měla rozhazenou štítnou žlázu - nasazen Letrox. Za druhé jsem zkusila dle rad brát vitamin B6 (pyridoxin) Vyšší dávky, dvě tabletky ráno a dvě večer. Hned další cyklus jsem otěhotněla, žádné špinění před očekávanou menstruací se neobjevilo 😊 Nevím co z toho zabralo, možná obojí, ale určitě zkus tu B6. Můžeš dohledat nějaké info nebo diskuze, je toho plno 😊

havajanka
autor
8. črc 2021

@t_e_r_k_a a můžu se zeptat ten Pyridoxin se může brát bez předpisu ? Nebo se mám raději poradit s doktorkou no a já to tak mám právě taky to špinění začínám špinit 4-5 dní před menstruaci právě a pak 5 dní krvacim a pak zase tak 3 dny spinim takže celou menstruaci mám tak cca 14 dní

havajanka
autor
8. črc 2021

@t_e_r_k_a no ta Štítná žláza mě taky napadla,kontrolovali mě ji naposledy při malým v tehu a to bylo ok ale je to už 2 a půl roku ...

havajanka
autor
9. črc 2021

Ahoj holky,tak nevím co to zase je,ale to spineni trvalo jen jeden den a nic,zítra to mám teda dostat, ale většinou spinim 3 dny před než se mě to rozjede ještě počkám ale napadlo mě zda to měl někdo taky z vás a bylo to třeba nidacni krvácení a byli jste tehu a hlavně dopadlo tehu ok aspoň nějaká naděje,myslím,že to stejně zase dostanu a obrecim to....ale slabá naděje tu je?😉

journals
9. črc 2021

Boze...4 mesice nic nejsou! Cim vic se tu holky budete takhle nervovat, stresovat, testovat a vysilovat uplne zbytecne, tim spis to nepujde. Fakt tohle nechapu. Bud rada ze mas dite na prvni dobrou. To neni samozrejmost, jak si myslis!

havajanka
autor
9. črc 2021

@journals já si ale nemyslím,že je to samozřejmost já jsem si taky prošla jedním potratem v 20 TT těhotenství a až pak byl malej a s tím prvním jsem ležela celou dobu v nemocnici a stejně to bohužel nedopadlo...nikoho jsem nechtěla mým dotazem rozčílit ...dnes není nic samozřejmost !!!!

t_e_r_k_a
9. črc 2021

@havajanka je bez předpisu, já jsem to brala bez porady s Dr. Pak jsem otěhotněla, dávku postupně snížila a pak úplně vysadila. Jinak já tomu rozumím, ono je těžké, když se člověk namlsá tím, že první miminko se povede na první pokus a pak se diví, že podruhé už to tak není. Je to normální, opravdu to většinou trvá. Ale naprosto chápu to zklamání každý měsíc. Neboj se, zadari se 🥰

petramana
9. črc 2021

@havajanka test jste si delala?

havajanka
autor
9. črc 2021

@petramana ještě ne právě čekám....zda to dostanu nebo ne

margriet
9. črc 2021

@havajanka Před těhotenstvím jsem několik let pravidelně před MS pár dní špinila. Když jsem otěhotněla (neplánovaně), tak se dostavilo klasicky špinění pár dnů před termínem MS. Trvalo pár dní a dál nic. Takže naděje, že to tentokrát vyšlo, určitě být může 😉

havajanka
autor
9. črc 2021

@margriet tak uvidím,děkuji ti za určitou naději,kéž by to vyšlo a měla si prosím tě potom to těhotenství bez problémů ? Nenasadila ti doktorka Utrogestan na to špinění?

margriet
9. črc 2021

@havajanka Špinění doktorka vůbec neřešila. Přestalo po pár dnech. A těhotenství bylo pak v pohodě. Držím pěsti, ať to vyjde 🍀

havajanka
autor
9. črc 2021

@margriet,děkuji si hodná,já tomu moc nevěřím,určitě se mi rozjede menstruace ale malou naději díky tobě mám 😉dám vědět jak to dopadlo ....p

havajanka
autor
11. črc 2021

@margriet tak jsem to dostala,takže to tehu nebylo ale pozitivní je,že jsem to poprvé od doby po kojení dostala tak jako dřív,ve stejné době a stejný průběh

lucahv
12. črc 2021

@havajanka my jsme na tom stejne. Syn šel téměř hned. Teď mám po biochemickém v lednu, v únoru se hned povedlo ale v dubnu zjistili ZT a šla jsem na revizi. V červenci se povedlo zase ale testy nesílí takže zase biochemko. Doktor k tomu má 14 dni dovolenou tak čekám kdy to dostanu.