Teratozoosperimia - zkušenosti - lze otěhotnět?

marymaryk
24. dub 2019

Ahoj holky,

Přítel byl minulý tyden na vyšetření spermiogramu. Řekli mu že ma nadprůměr spermií jen se jich málo má možnost dostat k vajíčku. Že můžeme otěhotnět normálně má jen prestat nosit v kapse mobilní telefon, nejezdit na kole… Tedy může ale ne každý den… Se spravou pujdu ke gynekologovi příští týden. Jen ted sem cetla zprávu hledala si jeho výsledek : teratozoospermia a úplně jsem se vyděsila že to neni dobrý :(… Ted tomu nerozumím proc mu na klinice rekli tohle a ja oak čtu tyhle šílený zprávy jak je skoro nemožné otěhotnět… :( :,( Dost sevted bojím ze deti mít nebudeme :( Posílám i vysledky... Dekuji moc předem za odpovědi

bekak
25. led 2020

@marymaryk no nam nenabidli právě žádnou variantu. Hned vybafli ivf, když jsem se ptala na vitamíny atd... Tak že můžeme zkusit, ale že to mmoc nemá smysl. Urologa jsme vyhledali samostatně, abychom měli více informací...
Moc dekuji, aspoň vím, že není nutné se hned pouštět do Ivf...
A ano, já mám cyklus +-2dny přesný a i ovulaci pravidelnou...

marymaryk
autor
12. únor 2020

@bekak dejte vědět jak jste dopadli, jestli se to nějak pohnulo. Držím pěsti 😊👍

fatal_error
13. únor 2020

@bekak to je divny, treba v pronatalu nam pri 3% ok iui udelali. sice rikali, ze delaj od 5%, ale taky ze spermiogram kolisa a ty 3% (97% zmetci) byl vysledek v den iui.
jinak ted mi tu jedna spermie po hned prvni iui lezi prisata na prsu. ❤

bekak
13. únor 2020

@fatal_error tyjo. Tak to je hustý, že vám klaplo iui a hned 1.
Ona by nám na žádost iui udělala, ale řekla, že šance je téměř 0 a tím pádem to nemá smysl.
Tak to ráda slyším, že to někomu vyšlo 🙂

marymaryk
autor
14. únor 2020

Tak to je krásný ! Pak že to nejde ♥️

Nám se to povedlo normálně pomocí ovitrelle a femary ..a hned druhý cyklus....pak jsme měli jít na IUI.....teď mám pod srdcem 6.mesic chlapečka. Těšíme se na něj ♥️

fatal_error
14. únor 2020

@bekak u nas ale nebyl problem ani tak v tech spermiich, protoze i 3% zdravych spermii jsou furt miliony, to staci. u nas byl problem, ze ja neovuluju, takze se ovulace podporila clostilbegytem a tim to bylo predevsim. k cemu spermie, kdyz nemaji co oplodnit.

prvni syn byl pocat prirozene, po roce a pul se zadarilo, takze vlastne i to ani netrvalo nejak straslive dlouho. jenze to jsem byla mladsi a po tricitce je kazdej rok ta situace horsi a horsi, bohuzel. ted jsem otehotnela ve 35 a to uz se na me divali jak na nejakou starou babu. 🙈🙈🙈

bekak
24. únor 2020

@marymaryk
Ahoj všem.
Chtela bych jen napsat hlavne pro ostatní, co mají podobný problém s morfologii.
Po 2 měsících vitamínů nám dnes spermiogram vyšel normozoospermie s nadprůměrnými výsledky. Takže naprosto normální zdravé hodnoty.
Čili opravdu se ta morfologie (aspoň v některých případech) zlepšit dá 🙂
Hezký den 🙂

marymaryk
autor
24. únor 2020

No super....👍😊