Teratozoosperimia - zkušenosti - lze otěhotnět?

marymaryk
24. dub 2019

Ahoj holky,

Přítel byl minulý tyden na vyšetření spermiogramu. Řekli mu že ma nadprůměr spermií jen se jich málo má možnost dostat k vajíčku. Že můžeme otěhotnět normálně má jen prestat nosit v kapse mobilní telefon, nejezdit na kole… Tedy může ale ne každý den… Se spravou pujdu ke gynekologovi příští týden. Jen ted sem cetla zprávu hledala si jeho výsledek : teratozoospermia a úplně jsem se vyděsila že to neni dobrý :(… Ted tomu nerozumím proc mu na klinice rekli tohle a ja oak čtu tyhle šílený zprávy jak je skoro nemožné otěhotnět… :( :,( Dost sevted bojím ze deti mít nebudeme :( Posílám i vysledky... Dekuji moc předem za odpovědi

malenka3
Autor odpověď smazal
Zobraz
malenka3
24. dub 2019

No, já bych si vyžádala posudek jiného lékaře, uvidíš, co řeknou na gyndě. Má sice opravdu hodně spermií, ale naprostá většina špatná, takže pokud otěhotníš, a ta šance není velká, může se taky stát, že budeš mít zamlklé těhotenství, potraty, nebo miminko s vývojovými vadami.
Já osobně bych začala jednat. Kup příteli nějaké přípravky na zlepšení spermiogramu, lepší režim (jak jsi psala), za čtvrt roku bych nechala udělat znovu, jestli je patrný posun a jestli je s takovými výsledky možná aspoň inseminace, kde vyhodí ty špatné spermie a do tebe dají jen ty dobré a pro tebe to nebude taková hormonální darda, nebo bude lepší rovnou IVF. Ale zkusila bych udělat nějaká opatření, jestli má přítel šanci ty výsledky zlepšit. Taky záleží, co už máte vše za sebou, kolik je ti let, jak dlouho se snažíte atd.

jeanny13
24. dub 2019

@marymaryk u nas: snazili jsme se od ledna, v srpnu byl na spermiogramu a vysly mu velmi podobne hodnoty jak u vas, v lednu jsem zjistila ze jsem tehotna. v zari se nam narodil zdravy kluk a po roce jsme si rekli ze jdeme do druheho a na prvni pokus to vyslo. Takze neveste hlavu, priroda je mocna. Ale urcite je dobre dbat tech rad plus bral multivitamin (selen, zinek je tam dulezity) a z prirodnich Maca. Verim ze to pomohlo. Jinak se stravujeme zdrave a sportujeme (kolo teda moc ne) takze tam nebylo potreba nic moc upravovat 🙂 Drzim palce

katule1990
24. dub 2019

@marymaryk Já bych to neviděla tak tragicky a už vůbec si nemyslím, že by ti hrozily potraty nebo miminko s vývojovými vadami, jak píše malenka3. To, že spermie nevypadá úplně předpisově neznamená, že nenese dobrou genetickou informaci. Znamená to, že má menší pravděpodobnost se dostat do vajíčka. Ale zase tam je těch spermií dost a dobře se hýbou, takže tam šance určitě jsou. Další věc je, že morfologie spermií může být vyhodnocena trošku subjektivně na menším vzorku. Kritéria, jak má spermie vypadat, jsou opravdu přísná a i ty, které "neprošly" hodnocením můžou oplodnit vajíčko. Pokud se nesnažíte nějak moc dlouho a netlačí tě věk, tak bych to zkoušela normálně přirozeně, příp. můžete zkusit to IUI. Určitě je dobré, aby přítel bral nějaké vitamíny (např. Fertilan je prý dobrý, levnější je např. Selzink, ale není v něm tolik věcí). Spermie může přítel také podpořit každodenní studenou sprchou 🙂. A ještě jedna věc - výsledky spermiogramu se můžou i výrazně lišit, takže z jednoho výsledku se ješět nemůže 100% říct, že to třeba příště nebude o hodně lepší. Už o tom víme své, ale manžel má teda o hodně horší výsledky než vy. Hlavu vzhůru, věřím, že s tímto výsledkem to určitě může vyjít 🙂.

marymaryk
autor
25. dub 2019

@katule1990 moc dekuj9 za názor, nejak aktivněji se snazime od září minulého roku, což je necelý rok. Ale muj gyn chtel poslat přítele na testy co nejdřív, a muj cyklus taky neni vzorny zkousel mi dat prvbi měsíc Clostilbegyt kvuli Ovu.... je mi 29, přítel ma 25 ale ja zacinam mít stres ze me tlačí věk. Tenhle pozitivní názor me moc těší jsem zvědavá co můj gynekolog az za nim dorazím..... Děkuji moc.

gruyerre
25. dub 2019

@marymaryk Opravdu ty výsledky vůbec nejsou špatné. Doporučuji před sexem v době ovulace pustit třeba na minutu dvě studenou sprchu na varlata. Spermií se pěkně rozpohybujou.

gruyerre
25. dub 2019

Teď koukám, že jsem blbě koukala, vy máte pohyb dobrý a zlobí vás jen ta patologie 🙂 tak opravdu nasaďte vitamíny a neboj, určitě se brzo zadaří

marymaryk
autor
26. dub 2019

Dekuji moc holky, jste me potěšili, přítel vcera vyfasoval selen-zinek, b-complex, kyselinu listovou, dobira fertility blend, ochotně začal jíst zeleninu až se divím že mi neřekl že jsem "bába bláznivá" 😁....tak se budeme snažit klidně dál. V pondrli jdu ke gynekologivi tak jsem zvědavá co jeste řekne......

katule1990
26. dub 2019

@marymaryk Určitě je dobré to podpořit vitamíny, jak píšeš. Vitamíny pomáhají na všechny parametry, tak bude třeba i těch spermií víc, takže zase se zvýší šance 🙂. Nesnažíte se vůbec dlouho, ani věk vás netlačí. Dala bych tomu nějaký čas a zkoušela přirozeně. Věřím, že vám to vyjde 🙂. Pak dej kdyžtak vědět, co ses dozvěděla na gynekologii 🙂.

marymaryk
autor
1. kvě 2019

Tak holky včera mi lékař nerekl nic negativního k testum od partnera,řekl jen že je to v pořádku jen musime tomu pomoct, minulý měsíc jsem měla clostilbegyt i přesto byla plánovaná ovulace docela pozdě tak mi změnil dávkování a uvidime jakbto bude tenhel cyklus.. Pritel bere vitaminy poctivě každý den, tak se budem snažit 😊

gruyerre
1. kvě 2019

@marymaryk Aha, takže ty máš anovulacni cykly jo? Držím palce, ať si brzy těhotná.

fatal_error
11. kvě 2019

@marymaryk co myslis tim pozde? ja jsem mela po clostilu 1-0-1 IUI 20.dc, to je taky o neco dele, ale pokud mas delsi cykly i normalne, tak to ani clostil zas az tak neurychli, to ale nevadi.
a IUI bych ti doporucila, protoze vzorek spermatu se ocisti od zmetku, nechaj se jen ty pekny a ty se zavedou. u nas taky teratozoospermie, ale trosku lepsi a IUI vysla hned prvni.

hasara33
11. kvě 2019

@marymaryk ahojky, já bych to také neviděla tak tragicky, my se snažili rok a půl a poté co manžel podstoupil spermiogram nám zjistili jen 4% progresivní pohyb spermií čili bylo jich dost, byly zdravé, ale velmi pomalé ..... nasadili jsme vitamíny a já do dvou měsíců otěhotněla 😉

marymaryk
autor
5. črc 2019

Tak vam pisu dnes po pár měsících, tento na kontrole u gyn, nas doktor poslal na kliniku aby nás převzali do péče ze to tak bude lepší vzhledem k výsledkům. Docela dost se bojím že nám to nepůjde, jedna slecna mi řekla že jeho vysledky jsou vazne špatné a ze nemáme šanci mit deti ani u IVF 😥 ja si mslim ze by to rekli partnerovi rovnou po testech ze je to tak moc špatné.... Ani gyn nerikal zeby nebyla šance. Ale opravdu uz mam sileny strach......

malenka3
5. črc 2019

@marymaryk já bych nešílela. Předně - bere partner ty přípravky na zlepšení spermií? Dívali se na jeho výsledky z dubna nebo už máte další spermiogram za sebou (pokud bere a výsledky hodnotili staré, vůbec bych nešílela).
Jaká slečna vám to řekla? Jako v CAR? Už jste mluvili s někým v CAR? Na IVF stačí jedna spermie, jedno vajíčko, nevěřím, že by to bylo tak marné. Jestli teprv jdete do CAR, máte vše před sebou, nezoufej.

fatal_error
5. črc 2019

@marymaryk nesmysl! jestli plati cca ty vysledky, co jsi davala pred casem a 0,5% spermii je ok, tak to na IVF staci bohate, dyt ve vzorku jsou desitky milionu spermii a pul procenta je furt dost. akorat u inseminace bych si nebyla tak jista, jestli to staci, muz mel 3% ok, to na inseminaci staci.
kazdopadne spermiogram kolisa, jednou muze bejt tragickej a za 3 mesice zas muze byt o dost lepsi.
nenervuj se zbytecne predem, drzim palce! urcite neni nic ztraceno.

marymaryk
autor
6. črc 2019

Bere vitamin selen a zinek, teď zacal brát vitamín E. Nebere je pravidelně taky prostě zapomene.

Do CARu jdeme 15.7 na vstupní konzultaci, oba by jsme si orali porad počít přirozenou cestou uvidíme co nam řeknou jestli na tohle mame naději.....

malenka3
6. črc 2019

@marymaryk to, jestli bere pravidelně, tady u těch vitamínů asi nehraje roli, pokud je víc bere než ne. Takže nový spermiogram nemáte? Jestli ne, tak nezoufej, v CARu vás proklepnou, zjistí co a jak, udělají nový spermiogram, třeba bude všechno úplně jinak.

marymaryk
autor
6. črc 2019

No uvidíme, určitě mu udělají nove vyšetření. Pořád tam zdrave spermie má což je důležité jen by jsme si prali aby se nam to povedlo přirozeně. V dobe kdy delal prvbi test byl po uraze žeber bral nejakou dobu leky od bolesti což taky mohlo hrat roli. Každopádně ty obavy jsou šílené, hlavně teď řešíme finance u případného IVF nebo IUI... Musime to nějak zvládnout...

Děkuji moc

marymaryk
autor
12. črc 2019

Ahoj holky, tak jsme se to smazili s přítelem vse vypustit z hlavy. Navštívili jsme bylinkare na základě doporučení oboum nam namíchal čaje, pritel ještě bere macu, vitamin E, selen zinek...
Zkoušíme to brat z dobreho konce, ze to stále není tak spatne aby se nam to nepovedlo i normálně... Na kliniku sice jdeme ale i tam jsme se rozhodli smerovat k tomu tak ze si přejeme pocit nejlépe přirozeně a nejméně invazivní cestou. Uvidíme co nam tam řeknou, nesnazime se jeste rok tak snad to bude v pořádku 😊

borjuvka
12. črc 2019

@marymaryk u mužů to může být pokaždé jinak, takže věřím, že Vám výše zmíněné pomůže 🙂 hodně štěstí

marymaryk
autor
25. črc 2019

Ahoj holky, Tak nám tento týden na klinice doktorka řekla, že výsledky partnera nejsou vůbec špatné. Že má takové množství spermii že i když má výsledek o
0,5 je jich například přes 100 000 zdravých, jen je unas problém trefit se do ovulace mám ji strašně pozdě. Doktorka to vidí na přirozené početí maximálně IUI. Byla jsem na měření, v sobotu večer si vezmu Ovitrelle. A v neděli se tulime....

Úplně že mě vše spadlo, doktorka co si nás vzala pod křídla je úžasná. Vlastně celý personál kliniky je ochotný, milý.... 😊

bekak
24. led 2020

@marymaryk
Ahoj. Sleduji zde tvůj příběh. Máme podobný výsledek (morfologie 3%). A 7.mesic se nedaří. V Caru se na to teda takto pozitivně vůbec netvarili. Rovnou doporučili Ivf.
Tak by mě zajímalo jak to u vás dopadlo... Jsem teď v situaci, že se rozhodují, co dál...

marymaryk
autor
24. led 2020

@bekak ahoj nám doktorka nakonec řekla že přítel nemá vůbec zlé výsledky,které se nám zdají hororové ale má nadprůměrny počet spermií že se nám povede podle ní otěhotnět bez umělého oplodnění.... Přítel má sice terazospermii ale v tom nadprůměrném množství to dělalo 100 až 200 tisíc zdravých 😊.....tak mi nasadila femaru a injekcí na spuštění ovu....a přítel bral preventivně zinek ....poslední cyklus kdy nám dávala poslední možnost zkusit to normálně plánované doma bez IUI.... A povedlo se nám 😊 v říjnu před narozeninami kdy jsem vše vážně hodinka za hlavu,byly jsme po dovolené....jsem najednou seděla v koupelně s pozitivním testem . Teď jsem 20tt zatím vše v pořádku 😊

Takže za mě nezoufat ono se provede,na klinice umí zázraky...😊 ... Určitě bych jim věřila,co řekli přesně vám ? Že je opravdu nutné IVF ?

Má vysoké množství spermií partner ? Může mít výsledky jinačí v množství spermií.....

bekak
25. led 2020

@marymaryk
Tak to je paráda. Moc gratuluji.
Partner má právě vysoké množství spermií a i pohyb silne nad průměrem. Pouze ta morfologie je 3 %, máme za sebou 1.spermiogram a nyní zkoušíme vitamíny, také návštěvu urologa, který nám řekl, že jinak je partner v pořádku a vzhledem k velkému množství a dobre pohyblivosti to není žádná tragédie.
V únoru nás čeká 2.spermiogram.
Jinak já jsem naprosto zdravá, pravidelný cyklus, ovulace...

bekak
25. led 2020

@marymaryk tady ten spermiogram.
I s referenčním hodnotama

katule1990
25. led 2020

@bekak Tak toto je luxusní spermiogram, vůbec bych se nižší mofrologií nestresovala 🙂!

katule1990
25. led 2020

@bekak A ještě dodám, že absolutně nechápu, proč by vám CAR na základě takového spermiogramu doporučoval IVF, to je teda síla. Můj manžel měl spermiogram takový, že morfologie byla 2 % a množství jen 0,5 mil/ml a stejně jsme v CAR zkoušeli IUI, nenutili nás hned do IVF. Nakonec jsme na něm teda stejně skončili, ale my máme o mnoho horší výsledky. Toto je fakt super, to nemůže bránit přirozenému početí 🙂

bekak
25. led 2020

@katule1990 tyjo.
Nám hned na 1.sezeni v Car řekla, že IUI by nedělala,ze to pravděpodobně neklapne a že by šla rovnou do Ivf a to nám problém vyřeší. Na urologii už se tam pesimisticky netvarili a mě to také nepřijde taková tragédie. Navíc já mám 30 a manžel 35, tak tomu dáme ještě nějaký čas... 🙂

marymaryk
autor
25. led 2020

No taky jsem překvapená že vám radili hned IVF ...spermiogram má dobrý. Nevidím v tom takovouto tragédii . A ještě když máš super cyklus,já ho měla dost rozhozený a ovulaci až někdy 21den tak nám akorát pomohlo vše načasovat 😊
Brala jsem femaru a injekci na ovu....tohle u vás nezkusili? Možná jste se měli domluvit takhle ...

To nucení do IVF mě skutečně překvapuje 😮..