To už je možná i ovulace?

emmanessa
14. zář 2020

Hezky den, vcera nic moc,dnes takhle, to by mohlo vypadat na blizici se ovulaci?Na sobe ale pozoruju, ze uz asi probiha...je to mozne?

mzacikova
14. zář 2020

Chce to testovat aspoň 6 dní po sobě, ať máte větší jistotu

emmanessa
autor
14. zář 2020

@mzacikova ja testovala nedavno dvacet dni po sobe a do ovulace jsem se stejne netrefila🙂jeste mam asi tri testy...

mzacikova
14. zář 2020

Já měla třeba ovulaci běžně 11-12.den a najednou bum 21. A pak 16-17. 🤦‍♀️ takže to fakt člověk nemusí vychytat. Nebo to test taky třeba neukáže

emmanessa
autor
14. zář 2020

@mzacikova na prave,ale ovulace u me asi bezne probiha,jsem se bala,jestli ji vubec nemam...bohuzel jako dukaz mam minuly mesic pozitivni test,ktery odesel s MS.Doktorka mi rikala,ze prvni mesic po zamlklem tehotenstci se to vetsinou nikomu nepovede,ale tak kdyby nahodou...

katy166
14. zář 2020

Ahoj holky, pridam se k vam s dovolenim 😊 Ja mela ovu bezne kolem 18-19 DC, ale tenhle cyklus od 2 DC piju jeden bylinkovy caj a plodny hlen mi prisel nejak driv, tak jsem delala posledni 4 ovu testy, co jsem mela doma od zacatku roku.. Myslite, ze ovu mohla uz probehnout? Vim, ze nemam uplne pozitivni test, ale z drivejska vim, ze jsem vlastne nikdy nemela uplne pozitvni test a presto ovulace byla.. Ale ted si nejsem nejak jista.. Dekuji za vase nazory 😊

emmanessa
autor
14. zář 2020

@katy166 hele ja myslim,ze by to klidne k ovulaci mohlo byt blizko ten 14.DC,mas to podobne jako ja...ja ani nevim,kdy a jestli mam ovulaci..ale myslim,ze mam.Kdyz uz jsem otehotnela i minuly mesic,ale.bohuzel to nedopadlo a jedno dite uzmam,tak si rikam,ze je snad vse v poradku.A jak je to s tim plodnym hlenem,jako ja od vcera ho mam docela dost,proto jsem si udellala ten test...on je v den ovulace nebo i ored ovulaci?To by znamenalo,ze muj test je pozitivni

katy166
14. zář 2020

@emmanessa ja jsem u sebe vypozorovala uz driv, kdy jsem delala ovu testy, hlidala hlen a merila bt (to bylo ale uz v loni), ze ovulaci mam vzdy posledni den plodneho hlenu nebo den po nem.. Coz by sedelo i tenhle cyklus.. 14 DC jsem byla v patek a v sobotu jsem byla uz temer bez plodneho hlenu a vcera uz uplne.. Coz by sedelo i podle ovu testu, jak tam pisou, ze ovulace nastava do 48 hodin po pozitivnim testu... Ale docela me prekvapilo, ze mam plodny hlen tak brzy.. Zacala jsem pit jeden caj a necekala jsem, ze bude mit ucinek uz tak brzy a ze mi i posune ovulaci dopredu, pac to ma byt caj na zmirneni bolesti pri menstruaci.. Ale je tam i malinik a vrbovka a co jsem se docetla, tak malinik nejak pomaha ovulaci a vrbovka upravuje cervikalni hlen.. Tomu bych i verila, pac takovy "krasny a kvalitni" plodny hlen jsem smad jeste nikdy nemela...🤨🤔

palja
14. zář 2020

@emmanessa když mám takový test já, rak testuji i několikrát denně, jinak se do pozitivního testu taky netrefim. Jinak v pribalovem letáku uvádějí, že po pozitivním testu nastává ovulace do 24-36 hodin, ale u každého je to jiné. Já mívám ovulaci do 10 hodin od pozitivního testu.

emmanessa
autor
14. zář 2020

@palja je to vsechno ve hvezdach🙂tohle jsem u prvniho tehotenstvi neresila,to ani nevim,kde jsme ke dceri prisli🙂

palja
14. zář 2020

@katy166 pozitivní test neznamená ovulaci. Proto se má měřit i bazální teplota, aby se to potvrdilo. Podle mě byla ovulace kolem 15dc, v pribalovem letáku uvádějí, že ovulace nastává 24-36 hodin od pozitivního testu

emmanessa
autor
14. zář 2020

@katy166 malinik mam snad jeste doma od porodu,tak uvidime...dnes to zkusime a bud se zadari nebo zase ne no,co nadelam

palja
14. zář 2020

@emmanessa no právě, u první jsem to taky neřešila, otěhotnět se mi podařilo až po dvou letech snažení. Teď se snažíme už rok, tak jsem začala dělat testy a měřit teplotu, ale stejně je to pro mě strašná věda 🤦‍♀️

emmanessa
autor
14. zář 2020

@palja asi cim vic to clovek resi,tim je to horsi

katy166
14. zář 2020

@palja ja vim, v loni jsem merila i bazalni teplotu, takze vim, ze ovulace probiha.. Ja bych ty ovu testy ted nedelala, ale zacala jsem pit jeden caj a asi diky nemu jsem zacala mit plodny hlen driv, nez obvykle a hlavne bylo ho daleko vic, az jsem mela dole pocit mokra.. A diky tomu pocitu jsem zkousela ty posledni 4 ovu testy, ktere jsem mela doma uz dyl.. Jinak bych absolutne nic z toho nehlidala.. Na zacatku tohoto cyklu jsem se zarekla, ze minimalne do konce roku nic resit nebudu.. Ale toto me ted hodne prekvapilo..

katy166
14. zář 2020

@emmanessa ja piju caj, ktery ma byt na tu menstruaci, viz foto. A jak jsem psala o prispevek vyse, tak me tohle hodne prekvapilo, jinak jsem nic nechtela resit...

levandulka_fialova
14. zář 2020

@emmanessa Řekla bych, že tohle ještě není pozitivní test, zítra bych udělala dopoledne a odpoledne, abych věděla. Teoreticky by zítra mohla být.

emmanessa
autor
15. zář 2020

@levandulka_fialova tak dnesni rano,plodny hlen je hodne bych rekla..to znamena,ze ovulace teprve prijde?

levandulka_fialova
15. zář 2020

@emmanessa Vypadá už lépe, udělala bych ještě odpoledne nebo večer, ještě buď zesílí a nebo už bude slábnout, ovulace by měla nastat za 24-48 hodin, takže dnes se určitě snažit 😉

emmanessa
autor
15. zář 2020

@levandulka_fialova ja uz zadny test nemam😒jeste tak jeden by se hodil..snazili jsme se vcera,tak radeji jeste dnes😁

levandulka_fialova
15. zář 2020

@emmanessa Jestli včera, tak klidně až zítra, ale určitě bych to pojistila. Když nemáš test, nedá se nic dělat. Ovulace by prostě měla v nejbližších dnech být.