Utrogestan - máte zkušenosti s užíváním?

saryn
10. pro 2012

Milé maminky, nebo snažilky, braly jste nebo berete utrogestan? Otěhotněli jste s ním, nebo snažíte se? Prosím o Vaše zkušenosti

lorakv
21. zář 2017

@biedronca
Ahoj, doufám, že už to máš vyřešené. Co ti dr.řekl?
Já bych ti stejně moc nepomohla. Mám Utro teprve druhý měsíc. Ten minulý mi cyklus určitě neoddálil, spíš mi přišlo, že o den zkrátil.
Drž se!

tynka75
21. zář 2017

utrogestan by se měl brát až po ovulaci

biedronca
22. zář 2017

@lorakv Víš co, ja tam na gyn volala, nikdo mi to několikrtá nebral, tak jsem ho nenasadila. No uvidím, třeba se na přístí kontrole dobrovolně mojí gyn. přiznam. Mě by se jen protáhl o dost cyklus, a to zase ja moc nechci. Jsem rada, že ho mam kratky 28 - 29 dní a pravidelny. Protože MS by došlo, až kdyz dojím poslední Utrouš, tak ZARUČENE se cyklus musí protahnout...

fillipula
12. říj 2017

@saryn Ja jsem se snazila s pritelem otehotnet 3 roky nedarilo jse pak jsem zasla na gyndu predepsala mi utrogestan a o 2 mnesice na to jsem otehotnela 😉😉 takze verim ze utrogestan pomah 😉🙂

giss
16. říj 2017

@fillipula a můžu se zeptat, kolikátého dne si ho začala užívat a jak dlouho?

fillipula
30. říj 2017

@giss ahoj tak ja jsem ho zavadela 14 dni od zacatku menstruace rano a vecer 10 dni 😉

90bobisek90
3. lis 2017

Holky,ja mam utrog od 12 DC do 24DC. Mam nejakou sanci otehotnet?Minule jsem to dostala za dva dny,ted je to treti den a stale nic..pry to muze trvat i sedm dnu,nez to dostanu,ale utrog beru kvuli uprave cyklu a takhle by mi to zase chodilo ruzne. Jsem z toho takova spatna,ze nevim,co cekat.

marrrtinna
4. lis 2017

@90bobisek90 je to jak u koho někdo otěhotní do 3 m někdo do roka . Teď je důležitá taky psychika je to těžké ale nejlepší je se nějak zaměstnat ať furt na to nemyslíš . Já brala dohromady utrogestan na úpravu menses a clostilbegit na ovulaci.

90bobisek90
4. lis 2017

Posledni dny mi je obcas na zvraceni a dnesla jsem zvracela,ale vcera byl test negativni, tak uvidim. Kazdopadne to cekani je strasne. A muzu se zeptat,ten clostil,nedelal neplechu?Cetla jsem dobre,ale i spatne recenze.

90bobisek90
15. lis 2017

Holky,mohla bych se jeste zeptat,kdy ten utrogestan brat? Brala jsem ho od 12DC,ted jsem byla na kontrole 10DC a mam folikul 13mm. Doktorce jsem rekla,ze jsem cetla,ze uzrog by se mel brat pozdeji,tak mi rekla,ze teda od 17DC. ALE,uz mi nerekla,kdy by mi ta ovulace mela prijit. Mam strach,abych nezacala utrog brat a ovulace by jeste neprisla. Dle ovulacniho testu to ma teprve prijit.

beruda
15. lis 2017

@90bobisek90 Bere se až po ovulaci, doktorce zavolejte, ať vám řekne, kdy ta ovulace má nastat, pokud to sama z předchozího měření bazální teploty nevíte (já třeba ovulovala už 11 DC). Utrogestan může pomoci k miminku tím, že v podstatě oddálí menstruaci, udrží vysokou sliznici a oplodněné vajíčko má větší šanci se uhnízdit a nespláchne ho menzes.
Jinak já jsem utrogestan brala jak po IUI, tak po IVF. IVF se povedlo na první pokus, teď jsem v 19 týdnu a Utrogestan si zavádím stále (2 večer) a to hlavně z toho důvodu, aby se zabránilo předčasnému porodu. První dceru jsem porodila v 35 týdnu.
Doporučuje se zavádět, protože při orálním podání se účinná látka metabolizuje v játrech a do těla dostanete minimum. Pan doktor Koucký od Apolináře dokonce tvrdí, že braní Utrogestanu ústy je placebo. Při zavádění do pochvy se ale látka dostane přímo na děložní sliznici a ta absorbuje maximum a vyhnete se nežádoucím účinkům. Já i přes to, že ho beru vlastně od konce července (nejdřív 2-0-2, teď 0-0-2), jsem žádné nežádoucí účinky nezaznamenala a přibrala jsem jen necelá 4 kila, ale to přičítám těhotenství.

90bobisek90
15. lis 2017

@beruda dekuji,no pani doktorka je v ordinaci pouze jednou tydne,tak si budu delat ovulacni testy,ale myslim,ze tento tyden by mela ovulace prijit,takze to snad do 17DC stihnu. Budeme to proste zkouset.

snazilka139
17. lis 2017

Ahoj holky. Měla bych takový dotaz. Mám za sebou druhou IUI s clostylem a Utrogestanem. Utrogestan myslím od 5. dne po IUI a až do té doby než přijde MS. Beru 2-0-2, MS je ale i po tom MAX 2 dny. Jakože jeden den krvácení a jeden den špinění. I bez všech těch léků mám MS jen 2-3 dny. Stalo se Vám to některé? Doktor z IVF centra mi tvrdí, že to tak může být. Mě to příliš normální nepřijde. Ale nechci být zas moc histerická, přecejenom nejsem doktor. Díky za Vaše zkušenosti.

dzulinkka
29. lis 2017

Ahojte, potrebujem poradiť. Doktor mi predpísal utrogestan na úpravu cyklu, 15DC som začala s užívaním, dnes mám 21DC, mám brať 10 dní 1-0-1 takže mi ostávajú ešte 3 dni užívania. Lenže už včera prišlo nejaké špinenie, a dnes je to trošku silnejšie ale furt to nieje to pravé menštruačné krvácanie…Mám to dobrať alebo vysadiť? Mám toto už brať ako začiatok nového cyklu? Prosím poraďte. Moc ďakujem za odpovede 🙂

90bobisek90
29. lis 2017

@dzulinkka Ahoj, první cyklus s utrošem jsem začala dříve krvácet, ale to jen proto, že jsem si ho jednou nevzala. Cyklus začni počítat znovu až tehdy, až to bude opravdu menstruace. Další cyklus by to už snad mělo být v pohodě 😉

dzulinkka
29. lis 2017

@90bobisek90 ďakujem a tak myslíš že ho mám doužívať? tie tri dni čo mi chýbajú?😯

90bobisek90
29. lis 2017

@dzulinkka určitě ano, protože zatím jen špiníš, nemusí to být ani tím utrogestanem. Takže bych počkala na pravou menstruaci 😉

1306
28. pro 2017

Ahojky, zavadim si jiz tyden utrogestan, chci se zeptat, taky po nem po zavadeni mate tak natekly prsa a tak zhorsenou plet?Jsem 10 den po IUI. Dekuji za odpovedi. V pribalovem letaku zadny vedlejsi ucinky pri zavadeni neuvadeji, jen pri polykani.

beruda
28. pro 2017

@1306 ano, taky jsem měla. Jsou to velké dávky progesteronu, tedy ženského hormonu, který tohle v těle běžně způsobuje (kromě ještě dalších věcí. Vydržte, já ho beru od konce července a budu ho brát určitě do konce února.

1306
28. pro 2017

@beruda
Aha...Myslela jsem si, ze to muzou byt priznaky toho, ze se to treba povedlo..Tak uvidime, co dal.

beruda
28. pro 2017

@1306 bohužel jsou příznaky těhotenství téměř totožné s příznaky přicházející menstruace a léky na podporu početí v tom jen dělají ještě větší bordel. Pokud jste v procesu léčení neplodnosti a užíváte hormony, nemůžete se na nějaké "příznaky" vůbec spolehnout.

biedronca
16. led 2018

MÁ UTROGESTAN VLIN NA ZVYŠOVÁNÍ HCG V KRVI? Mohou být výsledky (jestli hcg stoupá? ) zkreslené?

beruda
16. led 2018

@biedronca nemá

biedronca
16. led 2018

@beruda díky za bleskovou odpověd.
První hcg napráno bez utrogestanu, potvrzeno hcg 1352.
Zítra bych měla mít doufám kontrolní odběr, jestli hcg roste.
Mezitím ale nasazen UTROGESTAN, pro špinění, hnědé.

beruda
16. led 2018

@biedronca tak to je v pořádku, já ho beru celé těhotenství, aby se zabránilo předčasnému porodu. Už ho vlastně beru půl roku. Na HCG opravdu vliv nemá a při špinění se předepisuje úplně běžně. Držím palce

biedronca
16. led 2018

@beruda Děkuji moc. No našla jsem pozitivní lehce TT, trubka hned volala na gyndu, a oni mě vzali hned. Samozřejmě, nešlo vidět nic, ani váček, jen vysoká sliznice a tak nabrali krev. Tam potvzreno 1352. Cca je to 3 tydny od ovulace, mam 14 dnů spozdění. Ale celý víkedn jsem začala dost spinit, takové hnědé a neustavalo to. Vcera nasazen utrogestan, a zítra mam přijít na kontrolu znova. Sna naberou znova HCG, jestli roste... nějak testy vubec nesílí jsou stejné a do toho to spinení, bojím se, aby to neodešlo... :(

beruda
16. led 2018

@biedronca když nenaberou, nech si v laborce vzít krev na HCG pro samoplátce, nepotřebuješ na to žádanku, stojí to asi dvě stovky a výsledky bývají cca do dvou hodin (tedy v Praze, nevím, kde jsi ty)

biedronca
16. led 2018

@beruda Já jsem z Orlové, to je asi 25 km od Ostravy. Tady v našem městě laborka není, vše posílají do Ostravy, nebo do |Karviné právě. No určitě naberou, zeptám se jich. Snad..

xcibetka
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronca
16. led 2018

@xcibetka Ja vim...kdyz to má odejít, tak at to odejde hned co nejdříve. to chápu..., ale strasně se toho bojím.
Právě proto chci zítra na krev, kdyz tam budu na kontrole, at víme jestli HCG roste. A vám dělalil kontrolní odběry, a zjistili že hcg nestoupá????? A pak to vše následně odešlo?