Utrogestan. Zkušenosti?

cumlik19
29. srp 2020

Ahoj chci se zeptat sem teď 2DC, v pondělí jdu na gyndu to budu 4DC, napíše mi Dr něco na udržení mimca? Hodně sem se dočetla že se dává Utrogestan. Ovulaci mám, ms chodí teď po 28-33 dnech, snažíme se rok, měla sem pár duchu na testu ale vždy to odešlo. U Dr sem byla několikrát a vždy vše v pořádku, sliznice ok, folikuli dorůstají, ale prostě plod neudrzim. Žádné jiné vyšetření nemám. Zajímá mě napíše mi Dr Utrogestan i bez vyšetření? Napsal ho doktor někomu aniž by musel podstoupit nejdřív nějaké vyšetření nebo partner? Pomohl někomu když měl ovu v pohodě ale prostě se plod neudržel? Kdy jste začali brát? Je lepší zavádět či polykat? A povedlo se hned ten cyklus nebo jk dlouho? Mohla bych ho začít brát už tento cyklus až mi skončí ms? Děkuji

evculinda
29. srp 2020

@cumlik19 Sama mám za sebou dva spontánní potraty. Doma mám skoro triletaka, s ním průběh těhotenství úplně bez problémů. Doktor mi u třetího těhotenství nasadil utrogestan, aby plod udržel. Za mě, pokud se těhotenství nemá udržet, zvlášť ze začátku, má to tak být. A žádný utrogestan nepomůže, spíš to MUDr. předepisují, aby jako něco "předepsali", ale žádná objektivní studie, která by prokazovala vliv utrogestanu na udržení těhotenství, neexistuje. Mně utrogestan akorát prodloužil samostatné vylučování plodu, cca o týden, ale stejně nepomohl, jen prodloužil ...
Brát jsem ho začala v 8. týdnu, kdy jsem začala krvácet.

cumlik19
autor
29. srp 2020

@evculinda moc děkuji. A ten Utrogestan když bych náhodou otěhotněla tenhle cyklus tak bych ho musela brát dokud by mi neřekla Dr? Nebo až bych našla dvě čárky tak pak můžu vysadit nebo je lepší ho brát ? Já jen že sem četla že když holky Utros vysadili že přišla na do pár dní.

evculinda
29. srp 2020

@cumlik19 určitě bych zkonzultovala s MUDr., sama bych si ho "nenasadila". Kolikrát Vy máte zkušenost s potratem, že zatím MUDr. neřeší? Utrogestan opravdu není všespásný... Já brala 2tbl 2x denně a stejně to nedopadlo, jen se to vypuzování prodloužilo o týden. Říká se, že se opakované potraty se řeší, až k nim dojde třikrát po sobě. ☹ Také nevíme, proc to u nás dvakrát nedopadlo. Jinak vyšetření, která se dělají: hormonální profil, vyšetření štítné žlázy, genetická vyšetření z krve...

cumlik19
autor
29. srp 2020

@evculinda já měla za rok 3-4 biochemické, měla sem na testech duchy a i spozdeni atd, a pak to odešlo s ms. Teď znovu, měla sem spozdeni 5 dní, na testu duch, týden mě bolel podbřišek jako že má přijít MS, bolelo mě prsa atd a včera přišla ms, silná s kusy opět jako už několikrát předtím :( Dr mi řekla že potrat už nepozna, nwm co je na tom pravdy. Mě prostě přijde že plod neudrzim 😢
Moje Dr je skvělá ale tohle sem s ní ještě nemusela řešit, syn 2016 se povedl ani nwm jk, druhý též ale potratila sem 2018 leden, a snažíme se až vlastně poslední rok 8/2019-do ted

loylii
29. srp 2020

@evculinda pokud neudržis těhotenství z důvodu nízkého progesteronu, jako jsem měla já, rozhodne smysl má.. je to hormon, který je moc důležitý aby těhotenství ze začátku se vyvíjelo jak má, posiluje žluté telisko atd...neptej se tady, ale svého Dr zda v tvém případě má smysl a proč. Já jsem pro jakoukoliv medikaci, i kdyby měla pomoci jen v 1% procentu. Od toho léky jsou.