Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vynechaná MS po Duphastonu. Zkušenosti?

ella95
16. únor 2021

Dobrý den,
Máte prosím některá zkušenosti s Duphastonem? Beru ho půl roku pro srovnání cyklu, vždy se po něm MS dostavila den po dobrani. Beru ho 20-26 den cyklu, nyní mám 6 den zpoždění. Tt jsem zkoušela v den kdy měla přijít ale byl jasně negativní. Udělala jsem si i čaj z kontryhele pro vyvolání ale ne a ne MS dorazit. Tak prosím jen o zkušenosti jestli se Vám to některé taky stávalo, ať hned neplasim a neletim k doktorce a kdy případně si ho vzít další měsíc? Jestli si to napočítat podle ovulace nebo jak? Moc děkuji

amazonkajanik
16. únor 2021

@ella95 ty brďo, z vlastní zkušenosti,i co psaly jiné, tak jsme jej brali cca od 15 DC. Já ho měla na srovnání a do dvou měsíců jsem otěhotněla ...

ella95
autor
16. únor 2021

@amazonkajanik já mám 15 DC cca ovulku, pak 20-26 beru ten duphaston a 28 mám MS, před měsícem jsem měla kontrolu, kdy mi doktorka řekla, že působí krásně a že je potřeba ho ještě užívat, zarazila mě bolest, kterou jsem měla jako vždy přes MS ale trvá doteď... Ale v den zpoždění by test jistě něco ukázal, ještě mě napadla cysta ale nikdy jsem s tím problém nemela...

amazonkajanik
16. únor 2021

@ella95 15DC je potvrzena? Páč jestli ano, tak by mohl být od toho 16DC. Duphaston prý ovulaci blokuje. Já ji mívám 13-14DC lékařsky nepotvrzenou, poznám ji. Cyklus před užíváním byl 27-32, po užívání 28. Syna jsme zplodili přesně v den ovulace a to jsme měli původně jet ještě na genetické vyšetření,apod. Jak my,tak i doktorka ,jsme byli překvapení, že se povedlo tak rychle...před tím jsem pod vedením jiné lékařky užívala gynprodyl, bylo mi zle a prodělala jsem min 2x biochemické těhotenství. Syna máme po 6letech snažení

ella95
autor
16. únor 2021

@amazonkajanik wow, to jste si musela projít starostmi, ale je důležité, že to dopadlo dobře 😊 Jako s partnerem používáme prerusovanou, kterou používáme 5let ale některé tu píšou, že mají čárku i 9 dní po ovulaci. Objednala jsem si test ale přijde až ve čtvrtek a do té doby přemýšlím, čím by to ještě mohlo být. Ovulace byla potvrzená testem 3 měsíce po sobě a vždy 15-16 přišla, také ji s duphastonem cítím. Doktorka mi i řekla ať si měřím bt a po shlédnutí těch teplot mi řekla, co řekla.. Příbalový leták mi řekl pouze to, že je na dalších 1000 problémů, kdy jsem akorát zacla zvažovat jestli mi víc neublíží jak pomůže 😃

amazonkajanik
16. únor 2021

@ella95 mno,to je potom těžký,no. Já zkoušela ovu testy při gynprodylu a všechny v podstatě negativní, čárka musí být fakt silná a u mě byly sotva zabarvene. Bt teplotu jsem nemerila, špatně bych to určila,páč jsem jak plaz,mám nízkou teplotu oproti jiným (už 37,5 je u mě horečka),ale záleží na fyzické aktivitě a já měla tou dobou fyzicky i psychicky náročnou práci. Prostě hříčka přírody 😂 i teď mi vycházejí výsledky z oxymetru a tonometru hraniční, že si chlap dělá srandu, že kdybych nemluvila, tak by si myslel,že bych měla být v bezvědomí -po smrti ...
Jinak,mě krásně ukázal těhu test z benu s kapatkem a pak klasika mamatest 3 dny před ms.

ella95
autor
16. únor 2021

@amazonkajanik 😃😃 Úplně stejně, když můj na mě sáhne tak rovnou měří pulz ze srandy😃 no tak pokud se ve čtvrtek prokáže že nic, poradím se s doktorkou a uvidím, jen se bojím, že zas dostanu vyvolavacku a smitec.. Nejsem zastáncem tablet a injekci a tělo to ne a ne pochopit 😐😃

amazonkajanik
16. únor 2021

@ella95 ty jo,já vyvolávací injekci nikdy nedostala a kdyby byla nabídnuta s díky odmítnu. Kdysi,ještě u před předchozího mudr jsem měla zpoždění 2měsíce,chtěl bez testů rvát hormony a nakonec se ukázalo u obvodaka,že lítala štítná žláza. Pak jsem otěhotněla a potratila v 8tt. Tvl,když si na to vzpomenu,tak jsem během roka vyměnila 3 doktory 😣 mít toho,co jsem měla v 16,tak jsem maminkou už min 7let,ale odešel mi do důchodu

fyii
16. únor 2021

@ella95 dobry den, duphaston se ma brat mac 4 mesice, tak se na to poptejte. Je to peknej sajrat. Ja otehotnela po dobrani 4 serie, ze uz jako konec...doktor rikal, ze zna takove pripady, ze behem uzivani nic a po vysazeni, ze otehotni..

ella95
autor
17. únor 2021

@fyii pěkný den přeji 🙂 já ho neberu na otěhotnění ale na úpravu cyklu, před 6lety jsem přestala užívat HA a od té doby s tím mám problémy, prvně jsem sáhla na kontryhel(čaj) a bylinkové kapky estrozin, všechno mi pomohlo tak 2 měsíce po sobě a pak zase zpoždění, nebo se vůbec nedostavila... Právě se snažím řešit problém než bychom případně chtěli dítě a duphaston pomáhal, vím že to není o dost lepší než HA ale už nevím jak to řešit... První doktor mi dokonce řekl, že nemít MS je v pořádku, že cyklus probíhá jak má jen jsou prostě tak slabe, že to ani nezaznamenam (jak to může být v pořádku, když se tělo pořádně neocisti?). Nová doktorka mi doporučila kapky, cvičení a duphaston a musela vědět, že to budu brát déle jak 4měsice - věděla, že jsem měla 4 balení a další 4 mi předepsala😐. Tak asi budu zjišťovat jaké názory na to mají další lékaři, děkuji moc 🙂

fyii
17. únor 2021

@ella95 no na upraveni cyklu jsem brala estofern nebo tak nejak, jsou to vsechno mega sajrajty. Stejne mi to nikdy nijak extra nepomohlo. Co minpomohlo bylo cviceni a odblokovani kostrce dle Mojzisove a upravil se mi cyklus, vse a otehotnela jsem do dvou mesicu.. od te doby uz do sebe necpu zadne hormony, je mi tak lip

ella95
autor
17. únor 2021

@fyii jojo to cvičení je podle Mojzisove, když nad tím tak přemýšlím, bylo by nejspíš nejlepší se věnovat hlavně tomu... Tento měsíc jsem to flakala, měla jsem toho hodně, není od věci si najít čas na sebe samou, než furt lítat kolem ostatního, každopádně děkuji za zkušenosti 🙂