Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

janinkapet
13. led 2014

@krausule to je super, že se má "bublinka" čile k světu! počkej, až budeš cítit pohyby! já nikdy nezapomenu, jak jsem se poprvé ucítila..strašně mě to dojalo 😨 náš malý měl právě včera rok, tak byla oslava - bylo to celkem náročné, ale malý byl hodný, takže dobré. Ještě budem dělat jednu oslavu na konci ledna, protože pozvat všechny naráz by bylo moc 😎 a k Dr. Bry už půjdeš na Tomášov?

krausule
autor
13. led 2014

@janinkapet jee ty máš taky lednáčka?Ja jsem 9.ledna 😀 ..no ted mam počkat do příštího týdne..jak dopadnou ty testy..pak ji zavolam a objednam se u ni..ja ješte pořad nemám prukazku 😀 no na to se teším mooc..až se bude mimi hybat..i když pak už to i bolí..jak ma vetčí sílu..to si pamatuju,jak mne najednou třeba stvrdlo břicho jako kamen..a pak kop-kop-- 😀 v noci mne malej budil ze spaní..často..ale je to už davno..to je pravda..takže v utery na mne mysli a drž palec 🙂 tak to musite byt hodne velka rodina..ja mam velikou ale na Slovensku ☹ ..hodne často mne tady chybí..hlavne maminka-tatínek.. 😝 není nad to-mit je u sebe..hlavne když už jsou vnoučatka.. 🙂

janinkapet
15. led 2014

@krausule to neva, že ještě nemáš průkazku, ale na příští kontrole ti ji určo nechá vystavit 😉 mě malý kopal celkem dost, ale v noci byl hodný a vůbec mě tím nebudil - za to teď si to rok vynahradil 😖 už týden praktikujem s manželem to, že je s ním v ložnici sám a já spím v obýváku, aby se už konečně naučil spat celou noc - to se nám ještě nepodařilo, ale pomalu se to zlepšuje, tak doufám, že do 14 dní se už vzbudí max 1x za noc 😝 Je to dobré, když ti babičky můžou pomoct. A co maminka tvého přítele? Opatruj se a těším se na dobré zprávy z genet. testů! 😎

krausule
autor
15. led 2014

@janinkapet Dneska je mne konečne trochu líp!!Žeby už ty nevolnosti ustupovali?Kéž by..dokonce jsem mela hlad jak pes.. 😀 no musim opatrne-menší porci,protože se mne žaludek trochu po jídle bouří..Maminka od přítele bydlí 30 km..od Zlína ale mnela mojeho docela pozde..takže ma už přes 70..tam hlídaní moc neklapne..hold chteli sme mimi-tak si ho budem muset "vypiplat"..sami.. 😀 na ty testy se bojím,ale na druhe strane i teším..že uvidím "bublinku"..ja myslela že na Oscaru v Batovce maji ten ultrazvuk 3D,ale kamoška mne vyvedla z omylu..pry je to klasicky ultrazvuk,ne 3D..to jsem nevedela..tak snad vše dopadne o.k..jdu tam na 8h..naštestí takže vysledky budu vedet brzo..určite dam vedet..no vidíš to,třeba vas necha malošek konečne oba vyspat.. 😅

janinkapet
16. led 2014

@krausule ty nevolnosti by ti už mohly ustupovat...co si pamatuju, tak jsem měla úplný klid asi od 16tt., ale pár týdnů před tím to už bylo lepší, než na začátku 😉 Tak to se bude muset přítel fakt zapojit, když nemáte na pohlídání ani jednu babičku 😒 ale vyjet s kočárkem, když má mimi spinkat může i tvůj syn, ne? testy dopadnou dobře, neboj! a ten UZ mají na 100% 3D - pamatuju si, že tam měli i ceny fotek 3D...to máš dobré, že jdeš hned ráno - stejně by tě to nenechalo dlouho dospávat a pak budeš mít celý krásný den...zajdi třeba do cukrárny 🙂

krausule
autor
16. led 2014

@janinkapet no mne se to taky zdalo divne..vím že jak jsem tam byla posledne,tak se mne zdalo že to bylo ve 3D,ale kamoška mne zmatla..že tam byla před 3 lety a určite tam mneli klasicky ne ve 3D..ja citim jak to pomalu ustupuje..rano a dopoledne tedy blivno..ale odpoledne už lip,no a večer chodim spat se slepicema-protože to už mne taky začne byt blivno..tak ja ti dam vedet ten příští tyden ju?Hezky vikend přeji..

janinkapet
17. led 2014

@krausule no jo, před 3 lety 😀 taky je možné, že ten UZ už i tehdy měli 3D, jen to Dr. na to 3D nepřepla a nechala to jen ve 2D 😵 to je dobře, že chodíš brzy spát, protože nejkvalitnější spánek je do půlnoci 😔 Krásný víkend i tobě! 😎

krausule
autor
17. led 2014

@janinkapet Tak jsem to asi zakřikla,dneska jsem čumela opet do zachodove mísy..a večer v obchode se mne tak zvedl žaludek,že jsem myslela,že neco "hodím " i do regálu.. 😀 musela jsem ven na čerstvy vzduch..ty nevolnosti umí tedy potrapit..tak zatím 🙂

janinkapet
20. led 2014

@krausule tak snad to bylo výjimečně a brzo už budeš mít klid 😨 na tu genetiku jdeš zítra, že? tak ať je vše v pořádku!

krausule
autor
20. led 2014

@janinkapet dekuju moooc...ja snad ani nedospím..

krausule
autor
21. led 2014

@janinkapet ahooj,tak to mam za sebou..zatím vše v norme..prcek je dost veliky,už ma 13,5 cm! 😀 Vysledky zatím v pořadku..no a na 60% to pry bude kluk 😀 zustala jsem v šoku..my na sto pro počitali s holčičkou..ale jsem moc ráda,že je to zatim v klidu..a to je nejpodstatnejší!!Ja ti pořad musím koukat na tu fotku..to je tak kjáásny.. 😅

janinkapet
21. led 2014

@krausule tak to je supééééér! 😀 víš co, já bych chtěla taky holku, ale myslím, že budeme mít taky druhého kluka...koncem týdne mi dorazí MS, tak se pak objednám k Dr. Bry, ať na mě koukne a pohnou se ledy 🙂 a máš tu fotečku 3D, že jo?

krausule
autor
21. led 2014

@janinkapet jojo dam si ji na profil,snad už mužu..pořad jsem si říkala,že je brzo..ale snad to nejhorší už mam za sebou(myslím kuli potratum a tak,je to nejrizikovejší ten první třrimestr že jo)..akorat mne ted pobolíva podbříšek..docela mne ho mačkala,..a štuchala aby se otočil a tak..no ja ve čtvrtek ji musím zavolat..aby sme se domluvili co a jak..popřípade konečne abych dostala i tu prukazku 😀

janinkapet
22. led 2014

@krausule na potrat je to nejrizikovější asi do 10tt, takže ty jsi už za vodou 🙂 já myslím, že tě Dr. Bry pozve nejdýl za 14 dní, protože už bude potřeba pozapisovat do průkazky všechny možné odběry a tak, ať to máš v pořádku. Jenom si ty fotky z UZ potom schovej někam jinam, než za obal průkazky, protože já tam ty fotky zapomněla a vzpomněla jsem si na ně, až když mě propustili z porodnice, takže je nemám 😒 nechtělo se mi kvůli tomu vracet a otravovat sestřičku...říkala jsem si, že je důležitější, že je malý zdravý 🙂

krausule
autor
23. led 2014

@janinkapet Moc si mne potešila,snad už je to nejhorší opravdu za mnou..tím nemyslím porod 😀 to bude samozrejme hruza..ale tak všeobecne..taším se až ucítím první pohyby..a až mne hlavne přestane být zle..koupila jsem si jakejsi přípravek Emesin-poradili holky-je to na nevolnosti v tehu..tak jsem si říkala,že když bude nejhuř skusim si dat prašek..chtela bych si tehu už začit i trochu vychutnavat.ale mam v sobe blok..nevim proč..nejak tomu pořad nemužu uveřit..že sme se posunuli pomalu do druheho trimestru.. 😝 dneska odpo zavolam na Tomašov a uvidím .

krausule
autor
23. led 2014

@janinkapet Takže 30.1..na pul druhe jdu k Brychtove..doufam,že zas vidím "bublinku" 🙂

janinkapet
24. led 2014

@krausule tak u mě byl porod víc než dobrý 😀 pohyby jsem poprvé pořádně ucítila ve 20tt. ale ty čekáš už druhé mimi, tak je můžeš ucítit klidně už v 18tt, což je za měsíc 😉 dost by mě zajímalo, jestli ti ten Emesin pomůže, protože mám obavy co bude, když by mi bývalo hodně špatně a já se u toho musela starat o malého, kterému to nevysvětlím ☹ já myslím, že si to začneš užívat, až budeš chodit na nějaké to cvičení a uvidíš tam další těhulky a seznámíš se s nima 😉 držím pěstičky na tu další kontrolu 😎

krausule
autor
25. led 2014

@janinkapet Dekuju-no musím říct,že ten Emesin jsem si vzala druhy den..a včera v ramci možnosti tedy lepší..akorat rano nevolnost no a pak klasika večer..dnes jsem si ho vzala už dopoloedne..a zatím fakt dobry..dokonce jsem "sežrala" mojemu snídani-opečenej špekaček 😀 a zatím nic..takže neco to ma do sebe..asi..akorat to nechci nejak přehanet s lekama..i když je to psane..že je to na přírodní bazy..vícemene zázvor..a je tam přímo psané na nevolnost v tehotenství..tak snad tam nebude moc te chemie..ale smí se jenom jedna denne..tak uvidím.. 🙂 dnes jsem zrovna mojemu říkala,by sme mohli chodit aspon jednou tydnne jako rodina plavat na bazen..v pondelí budu 14tt..takže začnu druhy trimestr(uff..snad to bude už dobry).. 😅 tak bych uvítala to plavaní..akorat se ve čtvrtek poradím s Brychtovou jak to vidí...a jestli mne to schvalí..tak budem rodinne povinne plavat aspon jednou tydne hodinku 😝 ..no a na nejake to cvičení začnu chodit kolem toho pateho mesice..když bude vše o.k..rada bych nejake to relaxačne-nebo tehu jogu na uvolnení..muj už to všude vytrubuje..do ted nikomu nic..a po tom screeningu každemu na "potkaní"..tak snad to nepřinese nejakou smulu..pořad mam divny pocit..ale snad je to v tehu i normalní.. 🙂 přeji krasny víkend..

janinkapet
25. led 2014

@krausule já myslím, že v tom Emesinu nemůže být žádná chemie, když se to může v 1. trimestru těhu (kdy jsou největší nevolnosti). Jinak se v tom 1.trim. nemůže skoro nic, protože se miminku vytváří orgány. To plavání je fakt dobré - voda ti nadnáší bříško, takže se můžeš krásně protáhnout. Jestli budeš chodit na tu těhu jogu, tak by mě zajímalo, jak se tam budeš cítit a tak - určitě to bude dobré. Většina lidí to svoje těhu vytrubuje i dřív, než má hotový screening. Ty už jsi 14tt., takže to je úplně v poho. Máš nějakou výbavičku ještě po synovi? 😝

janinkapet
29. led 2014

@krausule ahoj...jak ti je? vše v pohodě?

krausule
autor
31. led 2014

@janinkapet ahoj včera jsem byla u Brychtové-zatím vše v klidu..pry tam mam už "pekného obra" 😀 ..dostala jsem Torecan na nevolnost čípky..ješte jsem je neskoušela..snažím se abych se nemusela cpat vecma navyše..jako lekama a tak..jinak ten Duphaston ty hormony už nemam taky brat..pry se to bere jenom v prvním trimestru..takže krome listovky a heparinu každe rano už nemam brat nic..ve středu mam za ní přijít do porodnice-a juknem pry na srdíčko,abych byla v klidu..jinak mam přijít nahoru až 20 unora..no a dneska jsem byla na odberech-pry mame spoždení meli byt hotove do 12 tydne 😠 ..takže mne vzali krev..jinak poad blivno,pobolívaní v podbříšku..ale takove jine takove napínaní,tvrdnutí..spíš nepřijemne..to je pry normalní 😕 ..no a hadříky to nemam vubec žadne..vše nanovo..ja už totiž dítko nechtela puvodne tak jsem všechno dobracky rozdala.. 😀

janinkapet
31. led 2014

@krausule tak to jsem ráda, že mimi pěkně roste 🙂 jj, duphaston se brává do 12tt, takže to už fakt nepotřebuješ 😉 já bych teda kromě listovky brala i další vitamíny - taky to DHA, co je v těch kapslích - je to na dobrý vývoj mozku miminka. No tak máš ty odběry trochu později, ale hlavně, že dopadly dobře ty odběry na genetiku. Krevní obraz snad budeš mít dobrý a cukr taky 😝 Myslela jsem, že ten podbřišek ti už dá pokoj - možná si na to citlivější, protože tohle si já fakt nepamatuju, že bych měla - až pak ke konci mi tvrdlo břicho 😒

janinkapet
4. únor 2014

@krausule ahojky! jak je? co bříško-už snad nepobolívá a nevolnosti taky ustupují 😉 já jsem byla včera na Klinice na UZ, protože jsem byla 12.DC. Dopadlo to tak, jak jsem očekávala. Nebyl tam žádný výrazně větší folikul, který by se chystal k ovulaci, takže jsem vyfasovala recept na Clostík a od příštího cyklu začnu zobkat. Pak už se snad pohnou ledy a na jaro se připojím do tvého klubu těhotných 😎 Držím pěstičky na zítřejší UZ! 🙂

krausule
autor
5. únor 2014

@janinkapet Ahojky..prosím te,nevolnosti pořad..akorat když si dam čípek Torecan je to mnohem lepší..jenomže si ho nechci davat každy den..tak se snažím to nejak přežít..dneskajsem mnela moc vyřozovani tak jsem si rano dala..a musím zaklepat do ted dobry..dneska jsem vlitla do porodnice za Brychtovou..koukli sme na srdíčko..krasne tlouklo 😀 a navic když se ptala na pohlavi a ja ji řekla,že mne na Oscaru tvrdili na 60% kluk..tak koukala-koukala..a říkala,no nevim..mne to vypada spíš na tu holčičku 😀 strašne mne potešila!jako budu samozřejme rada za chlapečka i holčičku..ale když bych si mohla vybrat.. 😀 ..dneska jsem tam vzala sebou synatora..byl duležity 😝 no vidíš to..duležite je,že už víš kde j problem..za chvilku budeš psat ty mne..tak šup-šup..at to mame kousek po sobe 😀 ..na písek..

janinkapet
6. únor 2014

@krausule ono na tom první UZ je to pohlaví ještě opravdu nejisté. Navíc kluk se určuje líp - prostě jde o to, jestli tak uvidí pinďu, ale u holčiček je to těžší. Na to druhém UZ ve 20tt to už bude mnohem jistější - to asi rozhodne. No jo, na písek - to ještě nechodím ani s naším prvním 😀

krausule
autor
19. únor 2014

@janinkapet Ahojky jak je??Ja zatím pořad nic moc..i když už nezvracím-nevolnosti mám pořad..hlavne po jídle..chjoo..to je parada co??si to tak užívat..co vy??Zítra jdu na kontrolu tak snad bude vše v pořadku..dost mne pořad pobolíva i v podbříšku..hlavne večer..pak se ozvu jak jsem dopadla..hezky den 🙂

krausule
autor
20. únor 2014

@janinkapet Ahoj tak jsem jzde..ultrazvuk rychlovka-jenom sme jukli na srdíčko..mnela napilno..a když jsem chtela vedet pohlaví-tak "bublinka" stahla nožičky k sobe-kolínka..a nic..ale pani doktroka skušenym okem tipovala holku..no nevím..ted tři tydny čekaní..ale jsem moc rada,že srdíčko tukalo-a pekne se tam šmrdolila..už bych taky chtela cítit pohyby..abych vedela že je v pořadku..co vy??jak "pokračujete ve snažení"?

janinkapet
20. únor 2014

@krausule ahoooj...to je moc príma, že se "bublince" dobře daří. No já začnu brát ten Clostík a pak si zajdu na UZ - doufám, že tam bude jeden krásný folík. Potom UZ ve 20tt. už bude vědět na jisto, jestli to bude ta holčička. Tak se opatruj! 😉

krausule
autor
21. únor 2014

@janinkapet na ten screening jdu až za mesic..20.března..to bude dlouhé čekání.. 😀

janinkapet
22. únor 2014

@krausule aspoň víš, kdy uvidíš svoje mimi...to já zatím fakt nevím 😕