Za jak dlouho po vysazení HA jste otěhotněly?

di7
30. led 2015

Zdravím dámy 🙂
Tak i já s přítelem se snažíme, nebo spíš necháváme volný průběh. 25.1, sem zobla poslední pilulku. Za jak dlouho po HA, ste otěhotněli? Ve fóru, se radí spočítat plodné dny, měřit teplotu apod.ale tohle téma jde úplně mimo mě, byla bych ráda, za každou radu, či zkušenost jak se na to vrhnout, a nebo to nechat tak, a buď to přijde nebo ne 🙂 hrozně mě straší, čekání třeba půl roku nebo rok.. 😖

jitavm
30. led 2015

@di7 ahojky, já jsem poslední pilulku slupla 18.12. takže od tý doby se "snažíme". Co jsou plodné dny nebo ovulace šlo taky mimo mě.. hihi ale začínám se do toho dostávat. Ovulace by měla být 10.-16 den od začáítku MS. Pokud ji máš pravidelně, tak by ses mohla trefit 🙂 Jinak beru kyselinu listovou a doufám, že se nám co nejdříve zadaří. Tak hodně štěstíčka 😉

di7
autor
30. led 2015

@jitavm
Děkuji 🙂 při HA, sem měla vždy pravidelně, tak doufám že se tělo srovná, a ms, bude i nadále pravidelná.
Taky budu držet palečky, ať Vám to co nejdříve výjde 😉

blauen
30. led 2015

Ahoj holky, ta u mě došlo k vysazení 30.8. 2012 a od té duby ani náznak těhu......spoléhala jsem na první tři měsíce vysazení HA, to je největší šance na početí miminka (cca kolem 60%), pak to padá dolu (%). Momentálně je se mě maniak testovaní ovulace. Sice už mám za sebou pár návštěv u gyndařky a pomalu se připravuji jak se nezadaří do cca 3 měsíců na laparoskopii, aby se podívali do mě a případně odeslání na IUI. Ale pořád věříme. Jinak piju čajík Kontryhel, NOSIFOL a ted Clostík. Tak Vám držím pěstičky, ať jste na tom líp než já. 😉

jitavm
30. led 2015

@di7 I já děkuji, doufám, že se zadaří.
Mně přišla MS přesně, tak doufám že nebudou nějaké problémy. 🙂

di7
autor
30. led 2015

@blauen
To koukám.. i tady na fóru, je většina co pp HA otěhotněla první mesic. Tak mi to dalo velkou naději.. 😒

blauen
30. led 2015

@di7 jj s gynekoložkou jsem to konzultovala k vůli mýtům, které občas na koníkovi panují, jako "čistění těla" od HA, což je největší blbost..tělo je vyčištěno do cca pár dnů od HA. A říkala, že nejlepší šance je hned na to vlítnout a zkoušet, že je největší šance právě po vysazení HA, tělo je doslova jakoby "zblázněno" 🙂

di7
autor
30. led 2015

@blauen taky sem to tady četla no..mě má doktorka řekla zase, že při brání HA, ovulace není, a že po vysazení, může i pár měsíců trvat, než začne tělo správně ovulovat. Mám tři dny po MS, tak sme na to vletěl 😀 ale zase prý hned po MS je možnost velmi nízká. Vážně nevím 😀 abych pravdu řekla, nikdy sem se o tyto věci nezajímala, až teď, tak toho moc taky nevím 😒

jitavm
30. led 2015

@blauen Ahojky, to je mi opravdu upřímně líto! Doufám, že při té laparoskopii všechno dobře dopadne. Hlavně se nesmí ztrácet naděje! 😉 Určitě se to podaří.
Já doufám, že budeme mít do těch 3 měsíců štěstí, ale abych to nezakřikla, uvidíme! 😉

michalinka89
30. led 2015

Holky prosim o radu..jsem dnes 13 den po et 3 bunecneho embrijka.delala jsem si dneska testy a takhle mi vysly..myslite ze to muze znamenat tehu? 🙂 predem dekuji 😉

di7
autor
30. led 2015

Já tam rozhodne vidím //! Muslim, že si můžete gratulovat 🙂. A taky gratuluji 🙂

jitavm
30. led 2015

Holky, ještě se chci zeptat. Dnes jsem 11DC a cítím že mě píchá občas v podbříšku a lehce mě bolí záda v kříži. Znamená to, že přijde OVU? Začínám se v tom trochu pomalu orientovat, ale furt si připadám jako neználek... 😕

blauen
30. led 2015

@jitavm nás s manželem ani po cca 18 měsících neopustila naděje, že se to podaří přirozenou cestou...uvidíme, každopádně děkuji za přáničko a pevně držím pěstičky, ať se tebe to čekání vyhne a brzy jsi maminka v očekávání ! 🙂

blauen
30. led 2015

@jitavm myslím, že se blíží OVU, ale radši bych si to pojistila OV testami....mě přišla OV až 16 den.....hrozná bolest vaječníků a byl i před OV ten správný hlen, ale ne každý ho má 😉

jitavm
30. led 2015

@blauen Moc Ti děkuji, za milá slovíčka. Doufám, že to povede nám všem! 🙂
Nezkoušela jsi ještě cvičit Mojžíšovu metodu? Má sestra má syna přirozenou cestou a pak chtěli druhé a prostě se nedařilo. Potom začala cvičit mojžíšovu metodu a ejhle? 🙂

jitavm
30. led 2015

@blauen a ten OVU test se dá koupit normálně v lékárně. Já jsem si ho ještě nikdy nekupovala 😕 Tak to je možné, že přijde asi co nevidět OVu. Já jak jsem brala HA, tak jsem své tělo vůbec nepozorovala... až od teď co neberu HA 🙂

blauen
30. led 2015

@jitavm to jsem ještě nezkoušela to je fakt....ale hodně se tady na koníkovi o tom píše, o té mojžíšově metodě...

jitavm
30. led 2015

@blauen Určitě. Zkus se někde poptat, nebo pokud ve Tvém městě je nějaká fyzioterapeutka, tak bych zkusila kontaktovat ji. Setra k ní taky docházela, naučily se cvičit cviky, které ona pak sama doma cvičila. A jednou do měsíce jezdila jakoby na kontroly. Buď nové cviky přibyly nebo některé už odpadly a také jí uviolňovala dno pánevní. A celkově se i cítila líp, co se týče bolesti zad. 😉

blauen
30. led 2015

@jitavm....jj v lékarně - já kupovala minulý týden testy po 3 ks za cca 49 kč. Já právě vždycky začnu testovat od toho cca 10 DC dne do 16 DC ...to já při braní HA taky vůbec neřešila svoje tělo....až ted poslední roky co se snažíme.....a dokonce se mi už i stalo že jsem měla anovulační cyklus, resp. žádná ovulka v měsíci nepřišla... 😒

blauen
30. led 2015

@jitavm asi nad tím začnu opravdu uvažovat...kamarádka byla ted na wellnes víkendu kde se učili mojžíšové cviky....akorád mě zarazila ta cena toho víkendu cca 5 tisíc....

jitavm
30. led 2015

@blauen Díky za radu. 😉 Tak to já se dnes v lékárně stavím, kor když jsou za hubičku 😉 S s nima se zachází úplně stejně jako s těhotenskýma... jen počůrat... omlouvám se, že se takhle vyptávám. A když tam budou dvě čárky, tak toznamená že je OVU? 🙂

jitavm
30. led 2015

@blauen Je pravda, že to není levná záležitost. Ale ségra jak chodila k tý fyzio, tak platila za návštěvu 350 Kč.. a to bylo 1x do měsíce, takže to není zas tak hrozný a za tu zkoušku to určitě stojí 🙂

blauen
30. led 2015

@jitavm....lepší je se vyčůrat do kelímku a test namočit na cca 5 vteřin...dvě hodiny před testem nepít nic, hodně to ovlivňuje...testovací proužek by měl být silnější...než ten první.....no mě se to ještě nestalo, ale každý to má jinak

libricka
31. led 2015

Ahojky 🙂 pozor nekdy totiz uz ovulace mate a testy ukazuji negativni vysledek a az ke konci zacnou byt pozitivni a to vam treba zbyva uz jen 12 hodin do poceti. Lepsi je si hlidat hlen na deloznim cipkiu.Krasne rozeznate jsk se memi a presne urcite kdy zacina a ze mate na tuleni cca 3 dny nez ovulka zkonci 😉. Ja to takhle treba mam.
Vcera mi zacala dopoledne ovulka a mezi 5-6h na vecir ovu test stale negativni sice mi zacala ta carka silit ale porad byla slabsi nez ta kontrolni, takze podle navodu negativni. Ted v prosinci jsem ovulku nemela a nikdy nijak nepozorovala na sobe nejake zmeny. Koupila jsem si teda testy A nic. Pak jsem si poridila kapky gynex a muzu rict ze vim naprosto presne kdy mam ovulku a co to je, tak doufam, ze uz nam to taky vyjde . Vsem drzim palecky a preju krasne snazeni 😉

di7
autor
31. led 2015

@libricka asi blbá otázka ale... 😀 jak si hlídat čípek? 😕 já sem si řekla, že tulit se budem ob den, když sem tak nemožná, a nedokážu si spočítat plodné dny.. 🤐

libricka
31. led 2015

@di7 vubec neni blba 😀
Umyj si rucky sedni si do drepu a prostrednicek prave ruky si strc dovnitř a prstik strkej co nejvic dozadu a az ucitis takovou boulicku a na jejim vrcholu takovy zarez tak to je cipek a jeho vchod. Staci dvakrat denne a zabere ti to par vterinek. Tim prstikem ho objet jemne jako pohlad a vyndej.
Na prste budes mit hlen a ten je dulezity. Podle toho poznas plodne a neplodne dny. 🙂 dale uz budes vedet jak se ti meni. Me se zacal zmensovat a meknout a hned na to po par hodinek prichazel plodny hlen.myslim ze obden bych to nezvladla se milovsat😀

libricka
31. led 2015

@di7 poslu ti odkaz kde je fotografie hlenu jak se meni , aby jsi uz od zacatku vedela jak to vypada a ma vypadat 🙂 jestli teda chces

di7
autor
31. led 2015

@libricka jé, snad to zvládnu 😀 Mockrát děkuji, a odkaz určitě chci, děkuji 🙂

libricka
31. led 2015

@di7 taky jsem nevedela ale jak jsem ho nahmatla byla jsem rada ze ho mam 😀

sabinkak2
31. led 2015

Holky poradte,už 3 mesíce beru utrogestan na srovnání ms,vždy 17 den po a na 10dní,Předposlední ms jsem to dostala asi 8 den a ted naposled 5den a cyklus jsem měla jen 19 dní.MS byla 4dny pak den nic a pak den špinění.......jsem zoufalá sestra mi po tel moc nepomohla a jsem objednaná až 10.února tak nevím co jestli jít k jiný nebo na pohotovost se ujistit☹ poradte prosím díky moc🙂

maru84
31. led 2015

@jitavm K tomu jak píšeš, že při HA jsi své tělo nepozorovala. Já jsem HA po skoro 11 letech přestala brát ve 30ti a najednou jsem zjistila, že vlastně existuje ovulace, hlen, tělo se během měsíce mění atd. S HA nic člověk nepozoruje, jelikož při HA nic není a každý den je stejný jako jiný, jen pak teda při týdenní pauze přijde "MS" 🙂
HA byla super na ty roky, kdy jsem studovala a začala kariéru. Ale teď po tom, co jsem zjistila, jak tělo utlumuje, už bych jí nikdy nebrala...
Já se snažím první měsíc (po půl roce srovnávání těla po HA) a doufám, že se v týdnu zadařilo 🙂