Jako v pekle - žiju s dcerou u rodičů

kristypetrusevska
9. črc 2017

Ani nevím,jak začít a ani vlastně nevím, proč to píšu zrovna sem. Asi potřebuju vědět, že byl někdo v podobné situaci a nakonec bylo dobře... Žiju s dcerou u rodičů, protože nám to s jejím otcem nevyšlo. Nestará se, neplatí alimenty a mě při pohledu na malou ubíjí to, že musí být bez táty a nemá fungující rodinu. Vím, že svobodných matek je spousta a zvládají to, protože prostě musí, ale já už melu z posledního... Doma je to peklo na zemi, hádky, křik, stres... Malou nemůžu vychovávat podle sebe a vlastně skoro nic není podle mě. Jasně, můžu být přece ráda, že máme kde být, ale kolikrát si říkám, jestli by nebylo líp v azylovém domě... Na pronájem rozhodně nemáme, takže by to byla jediná možnost. Randění už jsem asi vzdala... Jsem sice mladá, ale lidem moc nedůvěřuju a zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by se choval opravdu jako chlap a byl alespoň trochu čestnej... Po psychické stránce je to horší a horší... Vím, že kvůli malé musím fungovat, ale mám pocit, že jí nikdy nebudu moct dát to, co bych taky chtěla... Tátu, fungující rodinu, pohodu a náš domov... Asi tenhle román nikdo nepřečte až dokonce... Ale kdyby náhodou, budu ráda za jakýkoliv pokec nebo zkušenost... Jsem bez přátel a s rodiči nemůžu mluvit o tom, jak to cítím já, tak alespoň takhle. Díky..

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@japona nikdy nebyl problem, az do doby, kdy jsem se odstehovala k priteli. Telefonaty 4xkrat denne, neohlasene navstevy, vyhruzky, at se vratim domu apod. Moje detstvi bylo fajn jen diky mame, ale otec? Dam priklad. 3leta holcicka, mama mela nocni, otec opilej, dala me tedy k tete na hlidani (bydli o dva domy dal) nekdy v noci, kdyz se otec probral, prisel k tete, a vyhrozoval, ze pokud mu nedaji me, podpali ji dum. Ja nevim, jestli Ti to staci, az do takovych detailu se mi zachazet asi nechtelo, ale Tvuj komentar me popravde trochu nastval, protoze jsem sem nepsala z duvodu, aby me tu holky litovaly, ale proto, ze nikoho nemam, tim myslim komu bych se mohla sverit. Uz to vic komentovat nebudu, napsala jsem toho az az.

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@kvakuska Díky... Kazdopadne, o tom vztahu otec ani nevedel, jen mama, se kterou jsem to napred chtela jenom probrat. Ukoncila jsem to, protoze jsem tady nechtela delat jeste vetsi dusno. K tomu psychickemu tyrani... To by spis sedelo na moji mamu, ktera otci celych 33 let trpi urazky, vyhruzky, opilecky vylevy a tak dale... Byli situace, kdy jsem ji ve svych 13letech zachranovala, aby ji neublizil. A proc od nej neodesla? Sama nevim, asi strach, ona vydela minimum, on by uzivil dve rodiny. S mamou se jeste snazim vychazet, ale s otcem uz vztah nemam, jen se bojim, aby moje mala neprozivala v detstvi to, co tenkrat ja, pokud tady zustaneme

journals
9. črc 2017

@kristypetrusevska neboj, bude lip! 😉 pro zacatek zkus najit nejakou maminku ve tvem veku a zkusit navazat nejake nove kontakty,popovidat si a prijit na lepsi myslenky. Klidne zkus nejakou online baby seznamku. Budu drzet palce!

zuzurox
9. črc 2017

Chápu, že jsi jim vděčná, ale obdivuji tě, že jsi to vydržela tak dlouho a vlastně ještě stále. Myslím, že je na čase aby ses postavila na vlastní nohy, kvůli sobě, ale hlavně dceři. Jako dobrý nápad se mi jeví dát si inzerát a hledat maminku na společné bydlení. I když ti rodiče budou vyhrožovat že jste pro ně skončily, nebála bych se toho. Nějaký čas to asi bude bez kontaktu, ale myslím že jim, hlavně mámě, bude malá chybět. A i kdyby ne... Maličké to vysvětlís. A určitě i na tebe někde čeká muž, který vás bude milovat a zabezpečí vás. Takto jak žiješ, se žít nedá. Moc přeji ať najdeš dostatek sil a ať to zvládnete holky 😘

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@journals Ale ja vim ze bude, akorat si ted tady pripadam jak nejvetsi hlupka. Ja to prece vidim stejne jako Vy, nasim jsem vdecna, a vim, ze pro ne to taky neni lehke, uz jen z toho duvodu chci najit reseni a odejit. Vzduch se potom treba vycisti a najdeme si k sobe cestu, doufam... Jinak diky 😉😊

blahova_andrea
9. črc 2017

@kristypetrusevska a pokud teda odejdeš...vstřebá to časem, že jsi šla vlastní cestou a jím vysněnou? nebo je u vás fakt tradiční, že se pálí mosty? trošku tuším o čem mluvíš. přítel nebyl s rodinou v pořádném kontaktu docela dlouho. naše první dítě a mě byli ochotni poznat až v synově 8m. trvalo jim se smířit s tím, jakou cestu si syn vybral. taky se jim z jedné strany nedivím. v mládí ho od špatných rozhodnutí odrazovali co to šlo, on si šel za svým a dopadlo to pak nevalně pro něj i pro ně. já se snažím chápat i rodiče, jde to líp, když už jsem taky rodič, ale i tak. já jsem z jiné rodiny, kde se věci braly a řešily trošku jinak. já beru, že čí chléb jím, toho píseň mám zpívat, ale vše má své meze. jedna věc je, že respektuju, co má kdo doma zavedené, v mnoha věcech držím hubu a krok, jak se říká. ale jsou věci, které jsou prostě moje věc, moje rozhodnutí, moje zodpovědnost a ničím rodičům skládat účty nehodlám.

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@zuzurox Dekujeme 😊 No, pocitam s tim, ze to lehky nebude a nejspis budou delat maximum proto, aby jsme neodesly,teda spis ta mala... A taky pocitam s tim, ze se nejakou dobu neozvou, ale nechci, aby o ne mala prisla. Udelaly pro ni hodne a ma je moc rada a tak to ma byt. Takze verim, ze casem bude dobre

kristypetrusevska
autor
9. črc 2017

@blahova_andrea Vidim to podobne, jako Ty, hlavne tech par poslednich vet. Ja nevim, co bude, az odejdeme, mam z toho strach, nadruhou stranu je ale v mym zajmu se postavit na vlastni nohy a starat se o me i o malou bez neci pomoci. A myslim, ze je ten pravej cas, jinak se to vyhroti do extremu

panickatlamicka
9. črc 2017

@kristypetrusevska hlavne si pamatuj, ze nejsi povinna byt zavisla na „dobre vuli" tvych rodicu. Takze pokud chces zacit novy zivot, nedavej na misku vah to, ze maji radi malou, ze vam poskytli pristresi a pod. Nikdo nema pravo se k tobe takto chovat.

makronka222
9. črc 2017

Co najit holku na spolubydleni, take s ditetem. Makaly byste kratky/dlouhy tyden a vydelaly si penize.... navzajem byste si hlidaly prcky. Jinak jdi dokud si za tim stojis a jsi odhodlana. Skoc si hned do tech domu to vyridit nebo to obvolat

anatanka
13. říj 2017

@kristypetrusevska Neves hlavu, zen, co prozivaji neco podobneho jako ty, je spousta. Je to jen obdobi a i kdyz bdue treba dlouhe, tak je jen prechodne. Ja se s manzelem rozesla, kdyz male byly cerstve 2 a sla jsem taky k rodicum (s tatou vztah dost krize). Prisly dost hnusne soudy o dite, ex na dceru enpaltil neplatil (a neplati dodnes), delal problemy, ja byla na materske, do toho na me spadly silene exekuce za nej, ze mi zabavovali i tu hloupou materskou az na uplne miminimum, uraz patere, silene bolesti, vecne hadky s mym tatou - zila jsem zly sen a trvalo to opravdu dlouho. Vzdycky ale ma vsechno svuj zacatek i konec... Drzim palce 🙂