Nový začátek po odchodu od partnera

1eso1
12. dub 2019

Ahojte. Některé si zřejmě pamatujete. Už to nebudu více rozvádět. Jen bych potřebovala nějakou podporu. Budu s dětmi sama. Syn půl roku a dcera 18 měsíců. Vůbec nevím jak začít znovu, kde bydlet... Mam strach, že je sama správně nevychovam, že jim nebudu moct dát vše... Že ja zůstanu na pořad sama. Kterej chlap by přijal cizí děti... Jsem úplně na dně...

zelenaesmolda
14. dub 2019

@sudylichozrout
tak porad lepsi pobirat prispevky na bydleni nez byt s manzelem,ktery ji zahyba z hlediska hrdosti.ono zenska na materske jinou moznost ani nema,ja bych to jako zadne ponizeni nebrala.nakonec cely zivot odvadime dane tak je v poradku,ze v pripade nouze ji zase stat pomuze.

1eso1
autor
14. dub 2019

@sudylichozrout Já už sama nevím... Placam se v tom denně a už nemám ani sílu. Mít dostatek peněz, tak opravdu asi zmizím. Časem by se to nějak vyresilo

treasurka
14. dub 2019

@1eso1 To je strašný... Já bych ho požádala, aby odešel. Zkusilas to? Proč bys měla někam jít ty s dětmi, když on způsobil tuhle krizi?

sudylichozrout
14. dub 2019

@zelenaesmolda ja tohle nastesti resit nemusim, ale kamaradka ano a vim, jak silene pro ni bylo, kdyz si na ten urad sla zadat. Docvaklo ji to vsechno v ten jeden moment. Ze nema penize, partnera, ze se ji to cele rozpadlo.

1eso1
autor
14. dub 2019

@treasurka To jsem zkoušela. Ale i tak se nic moc nevyřeší. Bydlíme v bytě na hypotéku a sama to stejně neutahnu

sudylichozrout
14. dub 2019

@1eso1 tak to jeste zkuste nejak opravit. Rekla jsi mu, jak silene tezke to ted pro tebe je? Zna tve pocity? Pokud nechce, abys odesla, mel by s tebou chodit na parova sezeni, abyste se dali do kupy.

1eso1
autor
14. dub 2019

@sudylichozrout Všechno jsem se mu snažila vysvětlit. Seděli jsme u vína asi dvě hodiny, ale mám pocit, že jsme stejně k ničemu kloudnemu nedosli. On mě tak nějak chápe, ale má vidinu rodiny a prostě chce bojovat hlava nehlava.

treasurka
14. dub 2019

@1eso1 Obecně se v těhle situacích doporučuje nedělat hned radikální řez, ale zajistit si odstup. Tzn. být nějakou dobu od sebe, nechat emoce trochu opadnout a pak řešit. Tzn. jít třeba spolu do poradny. Zkusila bych se s ním domluvit (pokud by to nešlo dala bych sama) nějaký termín, do kdy se odstahuje. Pokud by to neudělal, asi bych mu fakt dala kufry za dveře a vyměnila zámek. Snažila bych se nehysterřit, nechat si emoce zatím prosebe a argumentovat dobrem dětí a tím, že je to on, kdo je do téhle situace dostal. Musíš myslet na sebe a na děti, vy musíte být k klidu. Sám chlap si vždycky najde nějaký nocleh, třeba by mohl zatím spát u kamaráda? Samozřejmě by ti měl přispívat na domácnost a na děti. Myslíš, že bude?

1eso1
autor
14. dub 2019

@treasurka To by přispíval. O to ani strach nemám, ze by nas nechal bez peněz... Ale kamarády ma takovy vecny studenty, co ještě bydlí s rodičema. Máma bydlí v 1+1... Mám pocit, ze je to neřešitelný

treasurka
14. dub 2019

@1eso1 Hele, neřeš jeho, on je dospělej, za tuhle situaci zoodpovědnej, ať si to zařídí. Řeš sebe a děti. Pokud chce "bojovat", měl by pochopit, že to neznamená prosazovat svojí vůli nasílu, ale respektovat tu tvojí a tvoje potřeby. Mmch. v 1+1 u mámy na podlaze by mohl být ne? Třeba by mu něco došlo...

zelenaesmolda
14. dub 2019

@1eso1 tak jestli v byte zustane on tak at plati hypku

zelenaesmolda
14. dub 2019

@sudylichozrout no prijemne to neni ale nekdy to proste jinak nejde.bohuzel se nas stat o matky s detmi nestara tak jak by mel ale to neni ostuda tech zadatelu co jsou docasne v nouzi.stydet by se melo nase neprizpusobive nepracujici etnikum.a stydi se?nestydi

1eso1
autor
14. dub 2019

@treasurka No nebo se budu divit, jak rychle se nastěhuje k milence

zelenaesmolda
14. dub 2019

@1eso1 to tezko.proc by se stehoval k milence kdyz ma vlastni byt?navic vetsina chlapu to bere jako porazku stehovat se k zenske

treasurka
14. dub 2019

@1eso1 A kdyby? Alespoň už bys věděla, na čem jsi. Ach jo, já vím, že by sis přála, aby se to celý dalo do pořádku a vlastně to byl omyl a byli jste rodina... Jenže pokud je ti opravdu nevěrný, a nenechal toho, tak váš vztah půjde stejně dřív či později do kopru. Pokud to bude teď, budeš mít to trápení už zasebou a za dva, tři roky třeba i novou rodinu. No a pokud s ní opravdu není a být nechce, tak to poznáš a budete spolu. ALe myslím, že bez toho odstupu se v tom budete akorát plácat. Co by řekl na tu poradnu?

1eso1
autor
14. dub 2019

@treasurka Já bych byla možná nejraději kdyby za ní šel. Nemusela bych už nic řešit. I když bych se trápila, časem by zase bylo dobře. Ale tohle... Poradnu jsem zkoušela. Odmítl. Takže fakt nevím, jak na tom chce pracovat

treasurka
14. dub 2019

@1eso1 No... Možná se ho na to zkus zeptat. Oni obecně chlapi do soukromých věcí neradi tahají cizí lidi, a umím si představit, že se mu nechce někde před cizím člověkam řešit, že se šel někam pelešit. Já bych na tom ale trvala, jelikož sami se z toho lidi vyhrabou zřídka, nebo je to tak, že jedna strana si myslí, že je vše ok a druhá tiše trpí. Taky je důležitý, aby přijal zodpovědnost za to, co udělal a nebylo to jenom takový to, že nevěděl, neuvědomil si, byl do toho dotlačen "okolnostmi", atd. atd. Ale záleží na tobě, co potřebuješ, co jsi schopná snést a td...

1eso1
autor
14. dub 2019

@treasurka To je pravda. Problémy neřešil skoro ani se mnou, takže před někým cizím to už vůbec nepřipadá v úvahu. Já bych hlavně potřebovala vědět, co doopravdy chci já.

treasurka
14. dub 2019

@1eso1 A měla bys možnost zajít někam sama? Mohl by se aspoň postarat o děti, abys mohla jít? Mmch. poslala jsem ti pozvánku do jedné fajn skupiny, kde se dá vypsat míň veřejně a je to tam takové mírumilovné, kdybys chtěla...

urtica
14. dub 2019

@1eso1 Vím, že už tu diskuze byla a už jsem to psala, ale též bych se ještě jednou přimlouvala za "nedělat okamžité rozhodnutí" a dát tomu (i sobě) čas. Z toho, co píšeš, je jasné, že mu nevěříš, což je zcela přirozená reakce...on Ti ale teď není schopen a nemůže dát okamžitý důkaz toho, že už se to nestane. Jsi v silných emocích, souhlasím s tím, co tu padlo - získat si odstup...

sudylichozrout
14. dub 2019

@treasurka ju, mohla bych se k vam pridat i v te skupine? Moc rada bych byla s @1eso1 v kontaktu i tam (nebo jenom tam, podle toho, co zvoli). Kdyz tak moc dik.

1eso1
autor
15. dub 2019

Ahoj holky. Tak jsem se přidala do skupiny a trochu to rozvedla, tak jestli chcete, můžete si pocist

sudylichozrout
15. dub 2019

@1eso1 ja bych hrozne rada, ale nemam tam zatim pristup... Tak pokud me holky adoptuji... 🙂

1eso1
autor
15. dub 2019

Ahojte. Tak jsme se domluvili, že se zítra odstěhuje. Zatím bude platit hypotéku, dokud nevymyslim, co dál...

sudylichozrout
15. dub 2019

@1eso1 Takze rozchod, nebo jen cas na rozmyslenou?

1eso1
autor
15. dub 2019

@sudylichozrout Já to beru jako rozchod. Ale nikdy neříkej nikdy

sudylichozrout
15. dub 2019

@1eso1 Hm, tak to je mi lito. Vubec nevim proc, ale nejak jsi mi tady prirostla k srdci, asi je to tim, ze mas hezky a kultivovany projev. Tak jsem na tebe myslela. Mrzi me, ze se vam to rakhle nepovedlo. A on uz nebojuje?

1eso1
autor
15. dub 2019

@sudylichozrout Bojuje. Oba jsme brečeli, kam jsme se to dostali... Ale já už takhle nemůžu

codal
15. dub 2019

@1eso1 jsi hrozně statečná, žes našla sílu a opravdu ho poslala pryč. Podle mne je to teď nejlepší řešení a i kdyby jste spolu měli zůstat,tak je teď potřeba,aby jste si dali odstup od toho všechno. Ty si odpočineš od jeho přítomnosti a uvidíš, jak bude fungovat. Držím pěsti!

1eso1
autor
15. dub 2019

@codal Našla. A bylo to neskutečně těžký. Ale ulevilo se mi