Střídavka, aneb nechci být jen matka

janaamax
24. zář 2017

Ahoj vsichni,citim se desne.....Nejsem běžna mama a chci mit i svuj zivot...Je nas vic?

xmele004
28. zář 2017

My stridavku mame, ale na to ty se asi neptas...ja jsem porad nepochopila co by se pro tebe stridavkou zmenilo co se tyka prace? Ok chapu, odpovines si, budes mit cas pro sebe, ale pak budes mit kluka na "svych" 14 dni a co? Prace 40 km daleko a najem 14 tis bude porad ☹

janaamax
autor
28. zář 2017

A ještě jedna věc.....co říkáte na změnu ze 100% otce na nulu? Vždy jsem říkala, že jako chlap stojí za prd, ale otec je nejlepší na světě. Já byla servis a on se mazlil a dneska, se to ve mě má všechno otočit a mám se tvářit, že já chodila na pískoviště? že já ochodila s kočárkem? Mě to prostě štvalo už od narození malého....kecy o plenách, jídle atd...prostě nula, raději jsem se takovým místům vyhýbala a dnes je to vše na mě a mám se tvářít jako zasloužilá matka? já to prostě nedávám

pavca1982
28. zář 2017

Mám střídavou péči 5 let a dává mi od začátku zabrat!Vyhověla jsem ex a děti to taky berou dobře, ale já ne.Chtěla bych je mít u sebe pořád a to i teď i když mám třetí dítě.Proto to nechápu.

zmrzlinka
28. zář 2017

@janaamax nechapu..... je normální že je dítě závislé na matce.....jak Te to může zrazat na dno.... většinu ženských v krizi deti drzi nad vodou a Tebe to zrazi.... proč si si dítě porizovala???Ja mela šílený těhotenství a taky porod kteri skoncil sekcí v celkové narkóze ale syn je pro mne vším.Neni to tak že se Ti kluk už nehodí do kramu když se chlap na Tebe vykaslal a Ty nevis co s tím?

janaamax
autor
28. zář 2017

@xmele004 Určitě mě zajímá, jak funguje střídavka a jak na to reagují děti. Je chlap schopný to vůbec dát? Jak žijete od sebe daleko? Chodí do jedné školky/ly? Pokud se podělíš o své zkušenosti, budu moc ráda.
Já střídavku chci s tím, že oba se budeme polovinou podílet na nájemnem v bytě, kde se budeme u kluka střídat. Dalších 14dní mám možnost (otec také) ubytování zdarma. Takže pro rozpočet ok. Budu chodit do práce na poloviční úvazek a 14 dní v měsíci se plně starat o malého (odpočatá a finančně nezavíslá)Takže získám tak možnost se nadechnout, vydělat si peníze a v neposlední řadě mít dost energie na to být 200%tní matkou a ne jen zoufalou zničenou ženskou, která sedí s depkama doma a čeká na sociálku 🙂

sunflowerr
28. zář 2017

@janaamax
Jak jsem psala, tohle mi vyzniva z toho dlouheho prispevku od vas, nechci vas soudit..
Nemuzu si ale pomoct, z nekterych vet mi pripadne, jak vas to dite snad obtezuje uz jen tim, ze je na svete, a proto ho strkate otci, ktery ho ale take nechce... Na druhou stranu se mu snazite dat vse a rikate ze mu nic nechybi...no rekla bych ze diteti prece jen neco chybi, a to je materska uprimna laska, kterou mu muzete dat jen vy a ne jeho otec...

Kazdopadne verim, ze se snazite vse napravit a to je dobre. Drzim palce, at vse dopadne dobre.

berenika39
28. zář 2017

@janaamax ale hele, bud svá, nemusíš být zasloužilá matka a chodit na pískoviště a bavit se o plenách...taky jsem to nikdy nedávala , ani s prvním, ani po 19ti letech s druhý, nesnáším to.
Bud svá. Dělej si to podle sebe. Hele, mám taková moto:
děti není třeba přehnaně vychovávat, stačí jen pěkně žít a děti se přidají.

Netlač se do něčeho, co ti není přirozený, prostě žij na plný plyn a toho amlého nech žít s tebou. To je celé. On to jednou moc ocení. To mi věř. Mám to za sebou.

Dneska mám výčitky, že starší neměl takové dětství , jako druhorozený. A řekla jsem mu to. A on? Odpověděl, že ví, že jsem dělala, co jsem mohla. A to jsem se rozbrečela.

zmrzlinka
28. zář 2017

@janaamax myslíš že všechny zeny co mají děti sedí u pískoviště a hackuji???A kecaji o plinkach? Trochu omezení nazor.Nezlob se na mně....

pavca1982
28. zář 2017

My máme týden a týden, bydlíme od sebe 4km, děti chodí do stejné školy a ex?Řeknu to tak jako ty z nuly na otce!

janaamax
autor
28. zář 2017

@berenika39 Děkuju!!! Opravdu moc děkuju za tvá slova.

Holky, pokud to máte jinak a lepší, buďte štastné, závidím vám to. A není to o tom, že se mi kluk nehodí do krámu, protože jak jsem už psala, není to změna způsobená odchodem muže, ale od narození. Nějak se mi prostě do "krámu " ještě nestihl hodit. Takt to jen pro vyjasnění. Tatínka malého respektuji a jeho život je mi úplně volný. Jen potřebuji pomoc s výchovou malého. Tot vše. Děkuji a přeji vám pro dnešek krásný večer, jdu do postele, zítra mě čekají fyzické prověrky, které když nedám, možná už ani práci nebudu muset řešit 😀

pavca1982
28. zář 2017

@janaamax aaaale ty se dají vždycky nějak ošulit😅 tak zdar a sílu a lepší myšlenky😉

janaamax
autor
28. zář 2017

@pavca1982 😀DD prý bejváválo...jsou tam nová košťata, tak se snaží....Díky a snad přístě

petrasipkova1
28. zář 2017

myslím, že máš prostě jinak nastavené priority, a nechceš se snad hnout z místa, pořád jen opakuješ, že potřebuješ jít do práce a zbavit se syna, abys měla volno na své věci, ale to nejde, to jsi si měla rozmyslet dřív, ted to prostě pár let vydrž, než bude moci cestovat do školy ze školy sám, bude samostatnější, přece pár tisícovek otec dá, pokud nechce syna k sobě, a to bude pro nějakou důchodkyni stačit a ty budeš moct vydělávat peníze. Hele, nevím taky co si představuješ, ale děti jsou zkrátka někdy omezující faktor, mám fungujícího milujícího manžela, ale je hodně v práci, když je doma, dělá okolo nedodělaného baráku, takže jsem s dcerou pořád sama ! hlídání nemám žádné, prostě je to fakt a s tím se člověk naučil žít, navíc je dost náročná, nemůžu jít ke kadeřnici, nemůžu jít na kafe, když tam není dětský koutek, nemůžu jít ani koupit tričko, protože to je o nervy 😀 navíc všude chytne nějaký bacil, takže nonstop nemocná. Do práce jít taky nemůžu, ani kdybych se stavěla na hlavu, musela by do jeslí. Prostě to ted tak je, a hotovo, za chvilku bude zase všechno jinak. Ale je fakt, že jí miluju už od okamžiku kdy se mrskala v břiše, a po narození to byla úplná nirvána, proto ti nerozumím, nechápu, nechci tě odsuzovat, jen bych si kvuli malému přála, aby se vše vyřešilo hlavně v jeho prospěch, protože zažívá nejdůležitější roky, kdy ho formujete a dáváte mu nejvíc. Nejsnaž se ho mermomocí někomu udat, ze slova Klokánek, se mi s prominutím zvedá žaludek, ale snaž se pracovat co to jde na sobě, srovnat si priority, mluvit o tom s někým fundovaným, o tvém dětství, o pocitech, a třeba se vše srovná. Moc vám všem přeji.

berenika39
28. zář 2017

@janaamax hele. já porodila tak, že jsem byla s chlapem na procházce, uklouzla jsem a sedal si na vlastní kotník - kostní salát. osteosynteza, celá nemocnice auf a rodila jsem císařem, současně mi ortopedi rovnali nohu a osmý den šestinedělí mi šroubovali kosti ve spinální anestezii. To, co jsem si prožila při porodu, těsně po něm a v šestinedělí se objevilo po desmi letech panickou úzkostnou poruchou a nebý včasné péče psycholožky a mojí snahy (a peněz, do toho investovaných). byla jsem někde za plotem. a pramenilo to z toho šoku - z poorodu.
Může se to řešit - ale jdi do toho a zkus to.

mariti
28. zář 2017

@janaamax hm, máš to s tou střídavkou sice pěkně vymyšlené, ale vzhledem k postoji otce z toho asi nic nebude, zůstane to snem. Chování otce mi přijde fakt zvláštní, svědčí to o jeho stabilitě a "charakteru". Ale bohužel, když on od toho utíká, neznamená to, že ty můžeš taky. Aby kluk nakonec neskončil v děcáku! Dokážu pochopit touhu po seberealizaci (byť já osobně to mám jinak, teď). A ocenuju tvou snahu řešit to. Rozhodně to nemáš lehké. Ale jiné řešení než bojovat nevidím. A taky si myslím, že by Ti peníze (rovná se možnost dovolit si chůvu ) pomohly v tom, že by Ti trochu uvolnily ruce.

https://mkczasmodrykonik.vshcdn.net/img/photobl...

berenika39
28. zář 2017

Jinak pokud tě to uklidní - manžel s prvním synem vypadal jako otec, skoro. Snažil se. Po rozvodu v letech malého si ho bral každý víkend, pak co dní, pak jednou v měsíci a v deseti letech syna na Vánoce a jednou v létě.
Dneska je synovi 28 a neví, kdo je otec -neviděli se tak 15 let a za tátu se stydí.
Máma je víc.

verusky
28. zář 2017

@janaamax ja sve deti miluju, jsou chtene, jsem stastna, ze je mam. ale to, ze si taky ani v klidu neutru zadek, me dostava do frustrace. takze samostatna zena, ktera si poradi se zivotem, ma zajmy, miluje svou praci, muze byt na materske omezena... nema-li muze, ktery ji taky dopreje cas, ktery potrebuje sama pro sebe. takze Ty ted- jsi frustrovana... ex ma ted jinou, do stridavky se nepozene. ale neni vsem dnum konec. ten vztah mu muze padnout a pak najednou se o syna zase bude "rvat". pak- za tri roky uz se syn pohlida pripadne sam, takze jde opravdu jen o obdobi ted a tady. ktere jednou skonci. tak si to rikam ja... ted jsem pretizena, ale za cas bude lepe (jsem na deti sama). ze neprisel ten pocit po porodu- nevadi, stejne jsi bezvadna, ze jsi dala synovi maximum a je spokojeny. ale myslim, ze otec syna se nemel tak stoprocentne o nej starat, mel se starat i o Tebe. a mozna by vsechno bylo jinak. moc Ti drzim palce.

pincola
28. zář 2017

@janaamax
Tohle není dobré. Chodí už do školky? Pomohlo ti to? napadá mě. ještě, co Rodinné konstalace? Kdybys chtěla typ, pošlu do IP.
Myslím, že se na to budeš muset zaměřit. Až bude malý ve školce, tak přece pracovat můžeš🙂 V jakém děláš oboru?

Jinak s tou střídavku, že by jí nařídil soud, když ani jeden nechcete výlučnou péči a chlap nechce střídavku? Může jí nařídit, podle mne ano. Ale může ti taky udělat zlo, že nechceš syna do výlučné péče. Já bych se asi bála odebrání. Nevíš, jakého soudce budeš mít, aby syna neumístil do nějakého zařízení. Určitě bych nešla k soudu s tím, že nechci syna do plné péče. Řekal bych, že preferuji střídavou péči, aby syn byl i s otcem a abys ty mohla vydělávat, když jsi na syna sama, ale že i výlučná péče padá v úvahu. Jen to nepovažuješ za správné.

Bohužel si myslím, že i dkyž se hodně snažíš, aby syn nepocítitl tvé rozporuplné pocity, že je vnímá. Děláš to nejlepší, snažíš se k němu chovat láskyplnně. Ale chtělo by to tam ty emoce opravdovosti dostat. S pychologem vydrž, je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že se to podaří. Držím palce.

aktakd
29. zář 2017

Ja bych dodala jen k tomu OSPODu - neprijde mi zase tak divne, ze kolem Vas ten OSPOD krouzi. Prece jen by mel hajit nejlepsi zajem ditete, ktery mi tady prijde ponekud ohrozeny. Pokud by nikdo nechtel dite do sve pece, klidne by mohlo byt v pestounske peci s kontaktem s biol. rodinou - mozna je to jen hypoteticka varianta, detaily neznam, ale jsou takove pripady.

ilonne
29. zář 2017

@janaamax Ahoj, prosim te, nemam sice zkusenosti se stridavkou, ale take delam u PCR, muzu ti poradit ohledne upravy pracovni doby. Sama ji mam. A co dat zadost o prelozeni, nebo si najit nejake vyberove rizen na misto, ktere by ti vyhovovalo vic?

ilonne
29. zář 2017

@janaamax To bydleni je podle me resitelne, myslim financne. Nemusis bydlet v najemnim byte za 14tis, ale muzes si pozadat o ubytovnu rodinneho typu Na Petrinach. Za byt 2+kk zaplatis tusim 7,5tis.

ilonne
29. zář 2017

@janaamax Tak fyzicke das a kdyz ne, pujdes na nahradni termin. Prosim te zkusila jsi nase psychology? Jsou mezi nimi vyborni.

ilonne
29. zář 2017

@janaamax Jeste me napada, ze nemusis mit takhle maly uvazek. Maly ti chodi do skolky, tak si jen upravit dobu, tak aby jsi ho stihla pohodlne do skolky davat a vyzvedavat. A hned na tom budes financne lepe a navic se budes moci realizovat v praci. Zacala bych malymi kroky a postupne si sama zivot upravis do koleji, ktere budou vyhovovat tobe a malemu. Nebala bych se ani docasne medikamentozni lecbe. Prijde mi, ze zacinas padat do deprese a to neprospiva nikomu.

dominikaromanova
29. zář 2017

@janaamax,

fakt se mi líbí, jak Tě zde některé odsuzují a zdůrazňují, že TY JSI MATKA, ano, jsi, ale jsi také jen člověk, který se potřebuje občas vykecat a s malým pomoci. Nemyslím si na rozdíl od jiných zde, že je to jen na Tobě, má i tátu (bohužel momentálně nefunkčního).

Já střídavou péči s bývalým mám, týden a týden, ale žijeme ve stejném městě, takže to problém není co se týče škol dětí, kroužků atd.. Sice on není táta na 100%, ale když nemůže on, pomůže mu jeho mamka, která je k nezaplacení.
Chápu proč chceš střídavou péči, týden co bys malého neměla bys v práci jela na 200% a další týden jen na 60%, ale je otázkou, zda by Ti zaměstnavatel vyšel vstříc. Bohužel na střídavou péči musíte být dva, a musíte být schopni spolu normálně komunikovat a domluvit se, aby to mělo co nejmenší dopad na dítě. Což jak to dle Tvých příspěvku vypadá, nepřichází v úvahu, alespoň zatím.

Upřímně řečeno, vůbec nevím co bych v Tvé situaci dělala, nemyslím si, že k malému nemáš vztah, spíše veškerým Tvým zápřahem si ani neuvědomuješ jak moc malého miluješ.
Jsi máma, která se snaží dělat první poslední.
Myslím si, že vám soud ve střídavé péči asi nevyhoví, když s tím otec nesouhlasí a nejeví zájem. Určitě bych zažádala o výživné na dítě a to dosti vysoké, sepsala bych si veškeré náklady a předložila je soudu, ať soud má vše na papíru, včetně příloh co kolik stojí, dále bych žádala i o výživné na sebe. V 90% soud matkám v tíživé finanční situaci vyhoví. U něj bude důležité, co má uvedeno na výplatních páskách. Sice píšeš, že mu na peníze kašleš, ale to rozhodně nedělej, okrádáš tím jak sebe tak malého. Jen ať platí, když se již nechce starat. I kdybys ty peníze měla malému spořit.

Otec otočil, protože si našel novou ženskou, bohužel spousta chlapů přemýšlí rozkrokem, snad se brzy vzpamatuje.

mr_falko
29. zář 2017

vy, kdo mate stridavku - jak daleko od sebe s ex bydlite?

jinak pocity autorky chapu, proste ma za syna 24/7 zodpovednost a neodpocine si a nevim jak vy, ale ja tohle potrebuju jako sul, vypadnout, vydechnout, byt chvili sama....

michza
29. zář 2017

@mr_falko My bydlíme 7km od sebe.Stehovala jsem se s přítelem blíž,aby syn mohl chodit do stejné školy.Mame týden a týden,ale když je potřeba a nebo chce já u nás kdykoli si řekne.

Jinak @janaamax já tě neodsuzuji,každý to hold má jinak a třeba se to časem z lepší,ale chápu že to teď není jednoduché,ale vždy se dá vše řešit 🙂

ivular
29. zář 2017

@janaamax Jakkoliv chápu Tvé psychické vyčerpání, chtěla jsem jen napsat, že je dost nebezpečné u soudu zdůrazňovat, že chceš střídavku, resp. že nechceš dítě do výhradní péče. Soud totiž nesmí nařídit střídavku tam, kde o ni jeden z rodičů nestojí. A pokud by o výhradní péči o syna nestál ani otec, byl by soudce nucen uvažovat o ústavní výchově Vašeho syna.

dufalik
29. zář 2017

ahoj... já mám holčičku, 5 let... mám taky střídavou péči... má právo na oba rodiče a musím říct, že když malá není doma, žiju naplno 🙂 jsme matky, ano... ale taky js,e ženy, lidi jako každý jiný 🙂 ttak žij taky, pokud to jde, žijeme jen jednou 🙂

dufalik
29. zář 2017

@mr_falko my cca Km.... 🙂 a v příštím roce, oba plánujeme stěhování, ale opět v dostupné vzdálenosti, kvůli škole 🙂

konik_mischel
29. zář 2017

@janaamax
ahoj, četla jsem jen první stranu příspěvků, ale pokud máš úvazek 44h/měsíčně, neměl by být problém je oddělat ne? Je to 11h týdně, to se přece se školkou dá docela v pohodě zvládnout. Pokud máš místo, které je svojí povahou jedinečné a k současnému místu bydliště tě nepojí vazby - otec, rodina.... tak se přestěhuj do města, kde pracuješ, najdi si garsonku, to pro maminku s malým dítětem stačí, nebo nějakou 1+1, a´t máš nižší náklady na žití, zkus si dát inzerát na seznámení s nějakou maminkou, která je taky sama a nebo není, ale má třeba zaměstnaného muže a můžete si vzájemně vypomoci - jednou pohlídáš ty jí, když bude u kadeřnice, podruhé ona tobě, můžete se domluvit i na vodění dětí do školky - pokud by mohla (nebo oslovit nějakou šikovnou sousedku, klidně seniorku, co má ráda děti) - zase může ti tam ráno malého dát a ty můžeš vyzvedávat. Nevím, chápu, že chceš mít čas i na sebe, ale nutit otci střídavou péči, když on o ni nestojí zavání pouze tím, že tvůj chlapeček bude někde sedět v koutě a trpět než si ho zase vyzvedneš. Kašli na chlapa, pokud o malého nestojí, rozhodně bych mu ho nedávala a šla spíše cestou stěhování za prací, aby odpadlo dlouhé dojíždění, oslovení maminek či šikovných paní v okolí, případně se poptej na mateřská centra - tam si malý pohraje s dětmi a ty můžeš poklábosit s ostatními maminkami a třeba tě i tam někdo přivede na dobrou myšlenku, jak si ten život udělat snazší. Držím ti palce😉 A ještě jedna věc- pokud se necítíš jako máma, možná by sis o tom měla s někým popovídat, zkusit se na vztah k synovi podívat s odborníkem, aby se vše vyřešilo pro vás oba.