Bazální teplota-vysoká teplota po ms

annanoskova
2. led 2019

Ahoj, prosím o radu, holky co máte zkušenost s měřením bazální teploty... Já už jsem z toho
totiž úplný jelen... Pro ilustraci graf z minulého měsíce a teď.. Myslíte že by mohlo jít o anovulacni cyklus..? Nebo je možný že jsou každý měsíc takhle jiné před ovulační teploty..? Minulý cyklus jsem měla slabe pozitivní test čtyři dny zpoždění a pak jen tři dny krvácení a teď takhle relativně vysoké teploty.. Díky za případné reakce 🙂

hermij
2. led 2019

@annanoskova Ani, sice je to oproti předchozímu záznamu rozdíl, ale je to naprosto v pořádku. Minulý cyklus jsem měla taky nezvykle vysoké teploty, ale ovulace nakonec dorazila a byla dostatečně poznat. Neměříte později, než předtím? Nějaká změna? Okolnost? Stresy? Ono ty Vánoce mohly ledacos změnit, jak je člověk mimo normální režim. Určitě nestresujte anovulačním cyklem, to zatím opravdu vidět nebude 🙂 V předchozím cyklu byla ovulka kolem 19.DC (6.12.), takže nyní 15.DC je na dohady o ovulaci třeba ještě brzy. Opravdu se nestresujte. Obraťte pozornost ke svým vaječníkům, pohlaďte si bříško, poděkujte jim, že minulý cyklus odvedly skvělou práci a krásně uvolnily vajíčko a že i ten progesteron očividně funguje, jak má, že je luteální fáze 13 dní, takže má miminko dost času, aby si ustlalo v přichystané peřince... proč hned stresovat. Početí je hodně o tom, co si nosíme v hlavě. Vidíte to tu dnes a denně v diskuzích ;)

annanoskova
autor
2. led 2019

@hermij Děkuji, to co jste napsala, mě nezvykle pohladilo na duši... Čekáme už dlouho, a tak každá změna je důvod k otázkám...

annanoskova
autor
7. led 2019

@hermij Dobrý den, mohla bych Vás s odstupem pár dní poprosit o názor na vývoj té mé teploty.? Přikládám graf

hermij
7. led 2019

@annanoskova Potřebovala bych vidět přesné hodnoty teplot od 1. ledna a vědět, zda jste měřila zhruba ve stejnou hodinu po probuzení (na Nový rok mohla být změna) anebo byly nějaké okolnosti (alkohol, nemoc apod.).

annanoskova
autor
7. led 2019

@hermij Alkohol byl pouze o silvestrovské noci takže teplota 1.1 by mohla být ovlivněna, jinak žádná nemoc ani alkohol v dalších dnech. Měřím vždy po 7h maximálně po 8h spánku. Teplota od 1.1 - 36,86 ; 36,73 ; 36,71 ; 36,87 ; 36,85 ; 36,93 ; dnes 36,81

hermij
7. led 2019

@annanoskova A děložní sekret jste nějaký pozorovala? Bolesti podbřišku, citlivá prsa... jako známky ovulace 🙂 Já bych tu teplotu 1.1. škrtla a tím pádem by se ovulace "konala" někdy 3.1., 4.1. (16.DC) je již první vzestup bazální teploty. Raději měřte dál a sledujte si i hlen (na kalhotkách, intince, toaleťáku při utření na WC), ale mohlo by to být takto, jak píšu, že vyskočila teplota vlivem trochy alkoholu. V předchozím cyklu byla ovulace 19.DC, takže můžete dál pokoušet štěstí, kdyby ovulace teprve teď v těchot dnech probíhala 🙂

annanoskova
autor
7. led 2019

@hermij Tento měsíc právě skoro vůbec, jediný trochu "ovu"hlen byl toho 1.1, ale 4.1. mám poznamenáno- bolest v podbřišku, citlivá prsa, návaly horka a trocha krémového hlenu... v případě že byla ovu 3.1 nebo 4.1 tak myslím že tento měsíc máme smůlu:( sex byl 1.1. a pak až 5.1, plán byl 4.1 ale oba jsme s manželem vytuhli...

hermij
7. led 2019

@annanoskova Nevěšte hlavu, i kdyby už proběhla. Spermie mohou v děložních kryptách přežít několik dní, pokud mají dostatek hlenové výživy uvnitř ženského těla. Proto se někdy doporučuje používat speciální lubrikační gely, které zeslabují pH pochvy, aby spermie měly větší šanci déle přežít a dostat se na své cestě dál.

annanoskova
autor
7. led 2019

@hermij Jenže ty chudinky které by tam museli přežít by byli ty co zažili silvestrovskou noc :D a to bohužel úplně nadějně nevidím, leda že by vajíčko vydrželo ze čtvrtého na pátého.. Ale co už, co se má stát stane se a jestli to mělo vyjít teď tak to vyjde, i když naděje si nedělám. Občas si přijdu zakletá nebo tak že ostatní ženy znají nějaké tajné heslo jako, sezame otevři se nebo abrakadabra...