Jméno pro holčičku - Lada?

miccap
2. pro 2015

Zdravím všechny maminky,
chtěla bych se vás zeptat jak se vám líbí jméno pro holčičku Lada? Já ho pořád nemůžu vyhnat z hlavy, ale reakce v okolí nic moc :D
Říkala bych jí Laduško, Ladi, Ladu.. K příjmení se nám hodí. Už dlouuuuho jsem chtěla Emičku, ale nebaví mě pořád poslouchat - to má teď každej. Mně je to jedno, ale nechci po každým představení slyšet - jé těch je teď hodně. Tak sem si vzpomněla na Ladu, ta se mi taky vždy moc líbila. 🙂 Díky za vaše názory!

no_title
2. pro 2015

neptej se na názory ostatních. Ptej se jen partnera. Prostě okolí už přijde k hotovému 🙂 To už si nedovolí remcat 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
papalinka
2. pro 2015

@miccap jméno Lada jsme hodně zvažovali, v základním tvaru se mi moc líbí. Pak jsem si ale řekla, jak jí budeme říkat a vyšlo mi Laďko, Ladičko 🙂 No to se mi už vůbec nelíbilo, tak vyhrálo jiné jméno. Je fakt, že tvoje Laduška, Ladi je mnohem lepší.

veraga
2. pro 2015

Kašli na okolí. Nikdy nenastane situace, kdy by se vybrané jméno líbilo všem. Na pitomé kecy lidí třeba odpovídejte, že jste ještě zvažovali Krasomilu. Však ono je to přejde. 😅
Vybrali jste krásné české jméno, kterým malou rozhodně nepotrestáte!
Já se s největší pravděpodobností zařadím do stáda Emiček. Jestli se na UTZ neobjeví pindík, má to holka spočítané. Ta četnost mě trochu štve, ale jméno máme vybrané už dlooouho a nezvykli bychom si na jiné.

miccap
autor
2. pro 2015

@olga_
@veraga Já na názory okolí nikdy moc nedám, nejde mi o reakce, které snáším já, ale spíše mi šlo o to, aby až vyroste neměla se jménem problém. Tak zkoumám jestli se jméno líbí v širším okruhu, než ve kterém se pohybuji, nebo jestli se to opravdu nelíbí nikomu a bude to s ním mít v životě těžké. To bych nechtěla. Tak moc děkuji za reakce! 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
verka4d
2. pro 2015

Mi se Lada líbí moc!! Laděnka,Ladunka... Taky jsem ji chtěla,ale manžel moc nebyl pro,sice nebyl zásadně proti,ale tak chtěla jsem mu udělat radost a Ladu jsem teda nedala. Máme v okolí dvě Lady,obě už dospělé,obě jsou to fakt moc pěkné holky a k tomu chytré,vzdělané a moc hodné. Já mám Ladu zafixovanou jako moc krásné vznešené jméno 🙂

lv
2. pro 2015

Lada je super, vznešené

alpakovo
2. pro 2015

Znám Ladu osobně a ta si nic nedělala ani z toho, že ji každý přirovnál k autě LADA, bo byly na světě ve stejnou dobu 😀 Ale jméno je to pěkné, originální a nemá s ním žádý problém. takže směle do toho, pokud se líbí i partnerovi

gosa22
2. pro 2015

nejlepší prevenci proti tomu je...nikomu nic předem neříkat!!! my jsme si nechali pro sebe nejen jména, ale i pohlaví...co je komu do toho...zvolte takové jméno, které se líbí tobě a tatínkovi 😉 navíc zastávám názor, že proč má vědět milion lidí okolo, jak se to maličké bude jmenovat? první své jméno má znát to drobátko, až se na tebe poprvé podívá...ne teta, babička, kamoška, děda, strýc...atd...
btw..Lada je fajn, mám kamošku Ladušku 🙂

vashti
2. pro 2015

Je krásný, já bych chtěla Ladu. jestli budeme mít ještě holčičku, bude to Lada.

majkoz
2. pro 2015

Mám Ladu sestřenici. Strejc je Láďa a strašně chtěl kluka,tak teta zvolila takto🙂 Je to krásné jméno. Říkàme jí Laduško,Laděnko...Taky jsem si na to jméno myslela;)teď máme jednu Laděnku ve školce...

ilona87
2. pro 2015

Na střední jsem měla kamarádku Ladu, říkali jsme ji vždy Laděnko. Nikdo z nás se nad tím nepozastavil.
Řikala nám, že na zš ji říkali žigulík 🙂

shenara
3. pro 2015

Já bych se toho nebála. Je to pěkné a zajímavé jméno.

alevela
3. pro 2015

Krásné jméno! Rozhodně neváhej, hlavně se domluvte s partnerem a na okolí se vykašlete. Nakonec jak ji prarodiče a ostatní budou držet v náručí, tak už si ani nevzpomenou, že se jim to jméno někdy nelíbilo 🙂

slunicko78
16. bře 2020

@miccap ahoj, jsem Lada cely zivot. Kdyz jsem byla mladsi, kazdy rikal “princezna” a me to lichotilo. Dnes mi je 42 a cekam, ze me uz budou prirovnavat spis k tomu autu (spis k tanku)
Lada je kratke a super se mi vzdy psalo. Moc nas nikde nebylo, tak jsem byla take “vyjimecna”
Takze suma sumarum-zije se mi s timto jmenem dobre. Doporucuji 😀

majina89
16. bře 2020

@miccap moc krásné jméno! Jdete do toho 😊