Dovolená s malými dětmi - jsem na ně sama, zvládnu to?

1eso1
30. čer 2019

Ahoj.
Mám téměř dvouletou dceru a devítiměsíčního syna. Jsem s nimi sama.
Je vůbec reálná nějaká dovolená? Nechce se mi celé léto prosedet doma. Někoho kdo by jel s námi bohužel nemám.

bayt
1. črc 2019

@radecka1 No jasně že jo. Jezdívám třeba na chalupu nebo s kamarádkou. Můj muž hodně pracuje, tak jsem často sama. Nebudu to lakovat jako pohádku. Jak jsem psala, každý přesun je náročný, syn není totiž moc spavý. Ale zase změna prostředí mu nevadí, naopak ji vítá. Když už jsme na místě, je obvykle spokojenější jak doma. Děláme to samý, co doma - koupání, na hřiště, na procházku, na jídlo. S tím, že přes oběd se spí doma, nechce se mi ho už moc tahat v nosítku a v kočáru nespí.

Už jsme s ním letěli celý den pryč, ale to bylo i s manželem. Ale 90 % práce bylo na mě - krmit, kojit, nosit (spinkal průběžně jen v nosítku). Byla jsem strašně vyfluslá, ale samotná dovolená bezvadná.

radecka1
1. črc 2019

@bayt Moje děti taky rádi cestují, ale i tak je to dost náročně. Já právě pochopila, že zakladatelka chce jet úplně sama a do neznámého prostředí. Přijde mi, že chalupa, kde je to tvoje prostředí, nebo aspoň s kamarádkou, tak jak jezdím občas já, je o dost jednodušší. Jako největší problém vidím to, že např. starší dítě chce na záchod a musíš tam vzít i mimino, když nemáš někoho k ruce nebo usadit děti u stolu, nechat je tam a přinést sama jídlo. Doma už jsi na tohle zařízená. S manželem tohle vůbec neřešíš/neřeším. A i když se o dítě staráš z 90% jen ty/já, tak ho/je aspoň pohlídá, když si odběhneš na záchod.

bayt
1. črc 2019

@radecka1 Tak uznávám, že mám jen jedno dítě, je to lehčí. Ale na každém ubytku jsme měli postýlku, takže když jsem si musela odběhnout, dávala jsem syna tam. Nebo jsem si ho vzala na záchod - popravdě chodíme na záchod v podstatě furt spolu, děsně ho to baví. K jídlu jsem šla tak, že syn byl v kočáru/nosítku, vzala jsem jídlo, pak usadila a nakrmila....

bayt
1. črc 2019

@radecka1 Jen vysvětlení - muž měl i na dovolené vlastní aktivity a já taky, tak ne vždy jsme byli spolu.

radecka1
1. črc 2019

@bayt Když máš jedno dítě, tak to ještě jde, ale zakladatelka má dvě. Když jsme na pokoji, tak odběhnutí neřeším, horší je to, když jsi třeba v herně (což už s dvouletou nejspíš bude). Když jsem sama, tak taky beru děti na záchod (ne přímo do kabinky, protože tam už se, pokud není pro invalidy, nevejdeme), ale na veřejných záchodech to fakt dělám nerada (pořád něco osahávají). Proto raději upozorňuju na ta úskalí, ať si to nepředstavuje jako dovolenou. A věk 2r a 9m je vražedná kombinace, protože dvouletá už chce všechno dělat a ještě si toho moc vysvětlit nenechá a 9m většinou začíná lézt, všechno ocucává a v kočáru celý den nevydrží. Určitě se najdou holky, kteří si to i při této kombinaci + 1 dospělí užijí, ale já tedy ne.

bayt
1. črc 2019

@radecka1 To syn taky, proste mu umyju ruce. Prece nechodi do herny, kdyz je doma, s manzelem? Jako zalezi asi fakt na diteti i na matce no. Mne by spis hrabalo byt furt jen doma.

20190418
1. črc 2019

Tak já mám teda jen jedno dítě, ale sama s ním jezdím kamkoliv a často. Když mu byly necelé dva roky, tak jsme byli na pět dnů na Mallorce. Letenky Ryanair, ubytko přes airbnb. Měla jsem sebou golfky. Dali jsme vždycky výlet, on si tapkal, pak vytuhl v golfkach a já si dala v klidu víno 🙂 nicméně se dvemi to musí být o něčem jiném, to uznavam. Já bych se ale třeba nebála kempu, pokud chcete lowcost. Je tam srumec, hodně se miminka zábavi koukáním. Se stanem atd vždycky někdo pomůže, ale chce to pohodare, kterým nevadí změna prostředí. A auto no. Jinak nějaký penzion. Vyrazila bych s nositkem a sportakem. V obou se můžou podle potřeby střídat. Hraček z mé zkušenosti není nutné tahat hodně, spíš promyslet, aby s málem bylo co nejvíc muziky. A nebát se tabletu, na chvíli k němu dítě upichnout není od věci. Taky jsem brala vždycky rychlovarnou konvici, abych mohla kdykoliv udělat Sunar, když už jsem nekojila. Musíte to holt vyzkoušet. Může se stát, že to bude peklo, ale spíš si to užijete, vychytate si svůj způsob cestování a příště už to bude paráda. My jak cestujeme pořád, tak si troufám říct, že už zvládneme cokoliv a jsme v tom fakt dobří 😜. Karty jsou nějak rozdane a nezbývá než s nimi hrát.

fandysek_1
1. črc 2019

Byla jsem sama se 2 detma( půl roční a 18 měsíců) na zkoušku 5 dní na jedné chatě s kamoskama. Neviděla jsem.zasadni rozdíl v tom být doma nebo být tam. Chce to mít vybavení chaty jako máte doma, možnost uvareni, hračky,.atd. Chodili jsme na procházky, starší si hrál na hřišti a prostě klídek. Přiznám se, že do hotelu by se mi teď nechtělo. Akorát jsme nedávno přespávali na hotelu a kdyz se vám děti vzbudí v 6 a do 8 čekáte na snídani je to otrava. Ne pro děti, ale pro mě. Pro ně jsem jídlo měla.

78marcela
1. črc 2019

@radecka1 souhlasím s každým slovem.
Ono to není nemožný. Ale je to fakt dost náročný. S dovolenou, jak jsem ji znala před dětma, to nemá nic společného.
Se starší jsem jezdila. S ní to fakt ještě šlo. Většinou prodloužené víkendy. Za ty dva roky jsme spolu minimálně 8* někde byly. Na sraz s terminovkama, do Čech za kámoškou. Když byla měsíční miminko, jela jsem na víkend do Hradce a vzápětí do Jihlavy..
Ale teď jsou dva a mladší je vážně dost neposeda. S ním jsem byla jen loni na jednu noc v Pasohlavkach. A to ještě nechodil. Teď už bych nejela. Doufám, že příští rok už to půjde, že už bude trošku rozumnější.