Výlety. Kde se vám libilo a kde vás naopak už nikdo nedostane?

klokanka31
12. bře 2021

Je asi ve hvězdách, kdy budeme moct zas jezdit na výlety, a navštěvovat památky. Ale pojďte aspoň zavzpomínat. Kde se vám moc líbilo, a chtěly byste se tam určitě vrátit, a kam vás zas naopak už nikdo nedotáhne ani párem volů? ☺

klokanka31
autor
12. bře 2021

@dandaa Že píšeš o skanzenu, je skvělý Veselý kopec 🙂

nekiaxy
12. bře 2021

@dandaa ja mam pocit, ze uz bych jela.kamkoliv. nejde to vyjmenovat, to je pravda...
@klokanka31 ja uz bych snad jela i do tech Ratiboric:D

klokanka31
autor
12. bře 2021

@nekiaxy To já spíš do minizoo v Častolovicích. Byla jsem tam snad stokrát, ale už by to chtělo nějak vypadnout.

klokanka31
autor
12. bře 2021

*někam, ne nějak ☺

nekiaxy
12. bře 2021

@klokanka31 tam mam babicku a nemame to daleko, je tam hezky. Ale na beznou prochazku s detmi s min lidma mam rada i Kostelecky zamecky park. Je tam paradni kavarna hned u pekneho detskeho hriste. Park neni velky, ale s kocarkem nebo batoletem super. Pripadne jde dojit do Castolovic (ne podle silnice, zadem). No a pak mam strasne rada Potstejn. Vse v dochozi vzdalenosti, hrad, zamek, reka, obchod, cukrarna, les.... mame ho 15km a nemuzeme tam, protoze okres....u nas na samote je jen bahno a z lesa ted tezi klady, takze i v lese jen extremni bahno:(

klokanka31
autor
12. bře 2021

@nekiaxy Já do Potštejna jezdím od narození každý rok na pouť 🙂 loni teda poprvé ne, když nebyla 😒 a letos asi taky nebude 😣

antoinet
12. bře 2021

Naše poslední dovolena byla v Praze, vesničani se vydali do města 🙂 A šlo to i s malými dětmi, top byly Žluté lázně (koupání, občerstvení, koukání na různé sporty, zapůjčení člunu) a hřiště na Výtoni, ale bavil je i Petřín nebo Pražský hrad, akorát Karlův most nezaujal, nějak čekali, že na něm něco bude nebo tak něco 😀

zelenaesmolda
12. bře 2021

@elencze ostravska zoo je celkem o nicem,strasne osekali pocty zvirat

elencze
12. bře 2021

@dandaa ano na Fajn park jsem zapomněla, tam jsme si to náramně užili s dvouletým synem i šestiletým synovcem.

elencze
12. bře 2021

@zelenaesmolda je pravda, že zmizely některé velké druhy, ale zase přibyly nové. Hlavně nové výběhy jsou skutečně moderní a pro zvířata vhodné. I když tedy část návštěvníků reptá, že jsou až moc velké a nevidí kvůli nim medvědy himalájské. Až se podaří realizovat i další plánované expozice, třeba pro levharty a tygry, bude to zase o něčem jiném. Jen po covidu půjdou asi dlouho peníze jinam, než do investic v zoo.

barulina
13. bře 2021

Jeste je fajn Pulcin, taky skanzen v Chotebuzi a rybi dum. Strasnevrada se vracim do svehobrodbeho mesta Karvine, znam mista, ktera jsou velmi krasna, ale nejhezsi je tam zanecky park. Celoodpoledni zalezitost. Libi se mi jeste Buchlov, Landek,

barulina
13. bře 2021

Jo a super je pout ve Stitne nad Vlari a krasny je Slavicin

dandaa
13. bře 2021

@klokanka31 ano tam je taky krásně, brala jsem jen co máme nejblíž. Celkově mám skanzeny ráda.

aneta15
13. bře 2021

@klokanka31 tak pro malé děti asi ok. Ty první 2 km jsou hezky udělaný, pak už za nás tragédie. My to šli s minimem v kočáru a dětmi 8 a 10 a to asi už není úplně cilovka. Ale rozhodně nejít tu dlouhou trasu

drzticka81
13. bře 2021

Tak my jezdime vzdy do nejake oblasti a ja se snazim najit v te oblasti zajimave vylety pro deti - interiery hradu a zamku nechavam na pozdejsi vek. Ted u nas frci zriceniny, nadvori, ZOO, lanovky, interaktivni galerie a hlavne koupaliste -nejvic jsou ta retro 🙂) apod. Minuly rok jsme byli na Bataku -pobyt na lodi - na jizni Morave jsme byli snad uz poctvrte a libilo se nam tam vse - Lesna, Luhacovice, Kovozoo, Kunovice -muzeum letadel, Aquac v Uh.Hradisti, Buchlov a Buchlovice, Ziva voda, Kromeriz a bludiste v zahradach. Milujeme Roznov a okoli - Beskydy, skanzem, herna, Frenstat a jejich kemp, vedle koupaliste, Olesna, Hukvaldy. Taky jsme minuly rok zavitali do jiznich Cech - sice dal, ale stihli jsme toho dost a vsude super - Zoo Jihlava i Hluboka, zamek Hluboka, Krumlov - grafitove doly, Pisek a jeji galerie pro deti, Tabor a sklepni prohlidka -super to tam bylo. Ale u nas kolem Opavy je toho taky moc k vyletum - Hradec n. Moravici, Radun, Uvalno s rozhlednou, zrcadlovym bludistem a super biotop koupalistem, rozhledny v okoli, primo v Opave plno atrakci pro deti, v Ostrave Zoo, landek, Vitkovice, hvezdarna, dinopark, v Hlucine ranc a starkac. Proste vsude je krasne a nam se libi. Letos bychom chteli znovu na Dolni Moravu, ale uz s vylety po okoli (nejen lakadla v resortu) - v Kralikach je krasne retro koupaliste s nejlepsim langosem .-)) A pak bych chtela jet do kempu pobliz Olomouce - tam je pevnost poznani pro deti, Hranicka propast, jeskyne v Teple, Helfstyn, Bouzov, pumlovka prehrada.
Uz se na to moc tesim -radi poznavame CR-je tady tolik moznosti k poznavani. uaaaaa

veramala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elencze
22. dub 2021

o víkendu jsme navštívili zoopark Stěžery a za mě příjemné překvapení a směšně nízké vstupné, určitě doporučuju

pamal
22. dub 2021

Vloni jsme byli v Karlových Varech - moc se mi tam nechtělo, ale pak jsme byli nadšeni, a to hlavně díky tomu, že jsme si na informačce koupili rodinnou regionální kartu na čtyři dny za cca 450 Kč a v rámci ní byli tak obrovské slevy po celém Karlovarském kraji (např. aqupark ve Františkových Lázních, plavečák v KV) a některé aktivity úplně zdarma (např. exkurze v návštěvnickém centru Becherovky i s ochutnávkou 🙂, zdarma MHD v KV). Takže týdenní pobyt v Karlových Varech byl nakonec doslova nabitý zajímavostmi, které nás vyšly za pár korun + relativně málo turistů. Nicméně kromě přímého dotazu v informačce na tu kartu, nikde jsme na ni neviděli reklamu, informaci o ní. Dokonce dvě známé, které tam byli v jinou dobu, o této super výhodné kartě se vůbec v informačce nedozvěděli. Jsem si říkala, že to snad musí být nějaký tunel, že nechtějí, aby to lidé využívali, protože ty slevy byly neskutečné. Takže pokud se tam někdo chystáte, zeptejte se na kartu v informačce, zda ji ještě mají.

pamal
22. dub 2021

Jinak nám přijde, že je hezky všude, že všude je něco zajímavého. Hodně mě okouzlilo české středohoří , které neznám, ale úplně mě uchvátilo při pohledu z hory Říp a tak jsme si tam další rok při návštěvě Prahy udělali krásný výlet na hrad Hazmburk, líbilo se mi u vodního hradu v Budyni nad Ohří - bohužel jsme tam byli v zavírací den. Tento rok máme v plánu Milešovku a další "kopečky" sopečného původu. A před lety jsme byli hodně okouzleni samotným Chebem a okolím.

loylii
22. dub 2021

@klokanka31 máme moc radi a vracíme se - Lipno, Frymburk, Česky Krumlov, Bučicky mlýn, Barešuv Ranč, Kuks, minizoo Doksy.. Všeobecně Rakousko, Chorvatsko s polopenzi, Vysoké Tatry.
Už nikdy bych nejela do Šťastné země a Zoo Dvůr králové. Obojí dost zanedbané. Co se tyče zvířat a atmosféry pro deti pražská Zoo mi přijde nejlepší. A já jako gastromil si užívám jidlo a piti na vyletech, tak mě vždy zajímá jak tam jsou po tehle stránce vybavení..😆 vaření si ostatní dny doma uziju dost.

potaplice
16. kvě 2021

@jaja01k vidím, že máš v tipech i vyhlídková místa 👍, tak tě chci pozvat do nové skupiny Rájem rozhlednovým s dětmi.

jaja01k
16. kvě 2021

@potaplice Bezva, díky, rozhledny milujeme 🙂

malanoha
16. kvě 2021

Me ted naposledy nadchlo na kole okoli Hradce Králové - městské lesy a obora. Prijemne prekvapeni. Pak mam taky rada zamek Častolovice a Kostelec nad Orlicí. K tomu mistu mam jeste ale také jiny, speciální vztah 😁Loni se mi libilo v Karlových Varech. Milujeme Velké Losiny, hlavně termální lázně a Jeseníky celkově. Můžu taky Jižní Čechy a Lipno..
. Pěkných míst bych asi mohla vyjmenovat dalsich milion. Kam uz bych nemusela je Jižní Morava. Ne, ze by tam bylo špatně, ale uz mi to asi dvakrat stacilo... Nelíbilo se mi v zoo Dvur Králové. A jako nejvetsi propadák byl pro nas hrad Grabstejn u Hrádku nad Nisou. Sam o sobe neni k zahozeni, ale sluzby sileny od hospody az po pruvodkyni. Smejeme se tomu výletu i po nekolika letech😁

drep
16. kvě 2021

Dost záleží na tom, co chce člověk vidět/zažít. My jsme turisti, sportovci a asociálové a gurmáni. Za mě klenoty jsou Potštejn (nádherný kemp na břehu divoké orlice, krásné procházky okolo, pivovarská hospoda pivovaru oclock s vynikající škvarkovou pomazánkou). Bečov nad teplou, mužovi se líbila prohlídka, mně místní botanická a na náměstí famozní palačinky. Svatošské skály, krásná a nenáročná procházka. Jeseníky: parádní tura z karlovy studanky na praděd, z koutů na dlouhé stráně (pěšky obojí), červenohorské sedlo. Kokořínsko (kdekoliv a cokoliv, zakončit obědem v drákulově krčmě). Největší zklamání je za mě šumava.

potaplice
17. kvě 2021

@jaja01k Super, tak až na nějakou vyrazíte, dej fotku. Nebo můžeš dát už teď, třeba z loňska, ať nám to tam přibývá 😉