Výlety. Kde se vám libilo a kde vás naopak už nikdo nedostane?

klokanka31
12. bře 2021

Je asi ve hvězdách, kdy budeme moct zas jezdit na výlety, a navštěvovat památky. Ale pojďte aspoň zavzpomínat. Kde se vám moc líbilo, a chtěly byste se tam určitě vrátit, a kam vás zas naopak už nikdo nedotáhne ani párem volů? ☺

rnika
12. bře 2021

Nás celkem zklamala krokodýlí zoo. Za tu cenu příště raději do klasické zoo na celý den.

klokanka31
autor
12. bře 2021

@rnika A to je kde? Nás zklamala nebo spíš vyděsila ZOO v Hluboké. Dodnes říkáme že tam jsme nikdy snad nebyli 😂

rnika
12. bře 2021

@klokanka31 Protivín. Za prvné je to maličké, ale s tím člověk tak nějak počítá, na vedro také upozroní, ale faktem je, že v tom horku tam hlavně děti vydrží tak maximálně hodinu. Děti se samozřejmě chtěli vyfotit se zvířátkem, ok... nefotáí oni, ale lidi sami na dvůj foťák nebo mobil a platilo se za každé dítě... ne za fotku, ale počet dětí. Jako odjížděli jsme s tím, že fajn, ale vracet se určitě nebudeme...

gracinka7
12. bře 2021

Mě se líbilo na spoustě mít. Jezdíme často. Třeba Mumlavské vodopády, Drábské světničky, Znojmo, historické centrum Prahy, Křivoklát, Šumava, skalní bludiště Mšeno.
Chystáme se navštívit letohrádek Belveder, naučnou stezku Olšina, Adršpach.
@rnika stejně tak farmapark Soběhrdy. Zvířat 5 a půl, ceny dražší než zoo v Praze.

klokanka31
autor
12. bře 2021

@gracinka7 Historické centrum Prahy, to miluju 🙂 Adršpach doporučuju, je to tam moc hezký. Jen tam je blbý že je to hóódně dlouhá procházka, a když člověk potřebuje na WC tak smůla. Jediný WC je před pokladnou.

majena39
12. bře 2021

@rnika souhlasím. Krokodýlí zoo dost drahá a v podstatě to za to fakt nestojí. Ale krásná zoo je ve Zlíně. I s možností nakrmit si rejnoky ❤️

rnika
12. bře 2021

@majena39 JO, nad rejnokama uvažujeme, kluci si je moc užili v zahraničí a pořád na to vzpomínají 🙂 ale Zlín je od nás lán cesty... tak bychom to museli spojit ještě s něčím , prostě klasickou dovolenou

rnika
12. bře 2021

Jinak kam se naopak rádi vracíme je Kamencové jezero v Chomutově, hned u něj je Zoopark. Pak i Zoo v Plzni, samotná zoo ani tak ne, ale jak je spojená s dinoparkem, tak je to super...

gramar
12. bře 2021

@gracinka7 Adršpach je super 🤩 Jinak Skryjské vodopády, Týřov, od té doby co tam vede stezka a neskáče se po skalách, to není až tak atraktivní, ale pomník kamaráda Acetona tam stále je a když se člověk rozhledne, tak i ví proč a s dětmi stezku vysoce ocení 😉 Super na procházku je Srbsko, zážitek je párou na Karlštejn a je to asi jediný vlak ČD co nemívá zpoždění 🤣 Komu nevadí mraky lidí tak průvod Karla IV. Výlet na Ameriku, odvážní (a s dostatečnou finanční hotovostí) můžou slézt i dolů, co vyměnili obroušené ocelové lano to už není takový horor 🙈 "vesnička" Peklo - záleží na osazenstvu, ale u dětí které mají strach z čertů je to je zvážení, chytli jsme "drsnou" osádku, ale bylo to fajn. Lanové centrum a rozhledna na Libíně (Prachatice), stezka v korunách stromů na Lipně, ale ještě lepší (a levnější) je ta za hranicemi (pokud nás tam ještě někdy pustí). Lanovkou na komáři výšku... Božeeee já chci zase normální svět 😭😂

elencze
12. bře 2021

Co se nám moc líbilo Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště, Živá voda v Modré, Dětský letní park Bílá v Beskydech, Exotika na ranči Býtovany, zoo Zlín, Ostrava, Olomouc, Vyškov, Praha, Safaripark Dvůr Králové nad Labem, Dinopark Ostrava a Vyškov (nikdy už mě neuvidí v Praze, za ty peníze je to spíš reklama na ostatní dinoparky), skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Hobby park v Bohumíně s Mauglího stezkou, Kočičí hrádek a muzeum Švýcárna v Slatiňanech, minizoo a zámek Častolovice, celé nádherné s úžasně dovolenkovou atmosférou je Nové Město nad Metují (tedy kromě tamní obůrky, neviděli jsme jediné zvíře). No jako polonofil se moc těším na zoo ve Wroclawi (hlavně pavilon Afrikaneum s podmořským tunelem, kapusťnáky, ti mají zrovna malé, obřími akvárii, hrochy, tučňáky, lachtany), výlet do Gdaňsku, kde z historického centra pojedeme na pláž tramvají (což je pro mě strašně exotické), do Poznaně, což je jedno z mála měst co má hned dvě zoo.... A na spoustu dalších míst, abych si zase plnila Turistický deník vizitkami.

jaja01k
12. bře 2021

Nikdo už mě nedostane na stezku korunami stromů.
Míst, kam se určitě chceme vrátit, je víc: Ještěd, Drábské světničky, Hruboskalsko, Hazmburk, Landštejn, Týřov, Blaník, rozhledna Máminka, Svatojánské proudy, Moravský kras, Adršpach, Hřensko a Pravčická brána, Království železnice v Praze, iq park v Liberci, Mirákulum.

klokanka31
autor
12. bře 2021

@jaja01k Na tu stezku mě chce už dlouho vytáhnout manžel, není to dobrý?

klokanka31
autor
12. bře 2021

Jinak já bych chtěla jet znova na Hlubokou, Staré Hrady, Karlštejn, Loket, do Draxmooru... A už nikdy do Karlových Varů, na zříceninu Potštejn, na Kunětickou horu, a do Hrusic.

klokanka31
autor
12. bře 2021

A ještě Kuks bych chtěla znova, ale tam už asi manžela nikdy nedostanu, zdá se mu to tam morbidní 🤔

elencze
12. bře 2021

@klokanka31 vidíš a my máme Potštejn a Kuňku moc rádi, 100 lidí, 100 názorů 🙂. Jinak Kuks bych si taky dala líbit.

ekou
12. bře 2021

Za mě už nikdy nepůjdu na hrad Veveří, pro urbex maniaky dobrý :D.

klokanka31
autor
12. bře 2021

@ekou Jakto? 😮

andelka
12. bře 2021

Tak mně se moc líbilo na jižní Moravě, Pálava, Znojmo, Mikulov..pak jižní Čechy, Nové Hrady, Třeboň, Krumlov, taky Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Vrchlabí..pak níž, Jičín a okolí, Sobotka, Humprecht, Vesec..Líbilo se mi i v západních Čechách, Bečov, Teplá, Loket, Mariánské lázně..východní Čechy, Nové Město nad Metují, Náchod, Orlické hory..vloni jsme byli na pomezí Čech a Moravy, takže Telč, Jindřichův Hradec s parním vlakem, Slavonice, Obludiště u obce Horní Pěna, kousek malé ZOO..A u nás na Moravě Rožnov pod Radhoštěm, Nový Jičín, Kopřivnice pro kluky, Ostrava samotná a okolí je na x dní. Znovu bych chtěla do Jeseníků, tam jsem byla jako dítě, Jeseník, Praděd, Karlova Studánka, Zlaté Hory a zlatorudné mlýny..
Na Kuksu jsem nebyla, ale chtěla bych. A láká mě Liberecko, kamarádka tam bydlí a hodně výletují a vypadá to velmi zajímavě.

daasqua
12. bře 2021

Manžel hodně miluje Kladskou a západočeské lázně (ML). Mě víc pro děti zaujaly Františkovy Lázně - klid, obří parky, kde se dá procházet s kočárkem nebo jezdit na kole/odrážedle, rybník Amerika+minizoo+hřiště. Klidně bych se tam na měsíc přestěhovala 😀
Pak Kokořínsko, tam máme chalupu - Bludiště, Prolezovačky, Pokličky... dcera ve dvou letech hrozně ráda lezla po skalách. Já mám taky ráda skály, takže Hruboskalsko a Český Ráj klasika, to počkám, až děti vyrostou 🙂
Na hodně míst, co zmiňujete, jsme taky jako bezdětní byli a super (třeba ta Morava či Valašsko). Uvidíme, kdy se to uklidní. Teď jsou ještě děti malinké, takže vyžijeme na chalupách apod, ale za dva roky to snad už bude v pohodě. ČR má plno krásných míst.

ekou
12. bře 2021

@klokanka31 v každé místnosti člověk poslouchal: je to v dezolátním stavu a možná někdy se to podaří opravit. A pak člověk viděl jak nesmyslně opravují v předhradí nějakou budovu (asi kastelán měl jiné priority). Ale kolem Veveří je pěkná plavba na lodi :D. Ať nejsem úplně negativní

klokanka31
autor
12. bře 2021

@ekou ☺ tak to je blbý když člověk má takhle blbou zkušenost. My zase z toho Potštejna... Strmý kopec jak něco, no vyšlápli jsme to. Pak jsme dobu čekali na průvodkyni. Když si nás vzala, dobu jsme jen stáli,zírali do dálky a poslouchali vyprávění o kopcích okolo. Pak fofrem vzít zříceninu, odkud nás fofrovali pryč, protože tam měla být zrovna svatba. Lidi si tam dělali srandu že to bylo nejdelší a nejdražší povídání o jedné zdi ☺

terezia10
12. bře 2021

@ekou svatá pravda vnitřek je pořád stejný snad od té doby co to převzaly hrůza ale parník je fajn

barulina
12. bře 2021

Uz nemam potrebu se vracet do Modre. Bratislavska zoo je tragedie. Miluju Ostravskou zoo, Luhacovice, Sloup v Cechach.

aneta15
12. bře 2021

@klokanka31 za mě je šílenost Sobehrdy. Máme to kousek a říkala jsem už nikdy a pak jsme v práci dostali vstupenky zdarma, tak jsem tomu dala ještě jednu šanci a už fakt nikdy a pak jsme byli strašně zklamání z Božího daru - Jeziskova cesta. Šli jsme tu delší a manžel má dodnes trauma😁 víceméně jdeš celou dobu po asfaltu mezi smrkama, čekali jsme nějaká panoramata a tak.

klokanka31
autor
12. bře 2021

@aneta15 A to jsme tam chtěli někdy vzít malou, na tu Ježíškovu cestu 🤔 tak asi ne ☺

nekiaxy
12. bře 2021

Mam rada Luhacovice, Zdarske Vrchy, Kralicky Sneznik a Rychlebske hory. Serlich, Serak... velke zklamani Dolni Morava, jak znam ten krwj od detstvi, tak ted je to pro me jen komercni utrpeni. A Babiccino udoli. Tam nic neni. Kdyz tsm nejsou ty prodejni stanky, tak tam neni vubec nic...

klokanka31
autor
12. bře 2021

@nekiaxy To máš pravdu. V Ratibořicích je to nuda když tam není žádná akce... My tam jezdili docela často na procházky, ale už se mi tam moc nechce.

nekiaxy
12. bře 2021

@klokanka31 my jsme naivne mysleli, ze se tam nekde i najime:D nakonec jsme sli bazantnici do Svetle, ale ani tam nemeli v zari o vik3ndu nikde otevreno:D

klokanka31
autor
12. bře 2021

@nekiaxy Já tam zas poprvé naivně čekala nějaké pořádné IC se suvenýry, taky nic 😒

dandaa
12. bře 2021

Vezmu to co máme blízko. Mirakulum Milovice, Botanicus v Ostré, skanzen Přerov nad Labem , zámek Loučeň ,Zoo Chleby, Český Ráj, Fajn Park v Chlumci ,Průhonicky park a zámek, skanzen Kouřim, Sazavsky Klášter, les království, Kuks, Babiččino údolí, pramen Labe, sněžné jámy, Dvoračky, Mumlavske vodopády. Krásných míst máme v ČR neskutečně mnoho.