Bojkot. Jak dlouho to trvalo?

petronilla84
13. bře 2021

Ahoj, už tři týdny řeším s malou bojkot kojení, na důvod jsem stále nepřišla, zkoušela jsem všechno možné. Už mi I poklesla laktace, takže osciluju mezi tím, že se mi 3 dny bolestivě nalévají prsa a pak 3 dny odstrikavam, abych měla více mléka...No nebudu popisovat, jakým zoufalství si procházím, kdo zažil, ví...Malé jsou teď 4 měsíce, naštěstí má zásoby, váží 7 600 g...prosím vás, kdo si tím prošel, jak dlouho to trvalo?Skončilo to ze dne na den, nebo jste vyřešily příčinu a bylo vše zase v pohodě?

zelenaesmolda
13. bře 2021

@petronilla84 zkusila jsi kontaktvat laktacni poradkyni?

emillyhk
13. bře 2021

@petronilla84 Ahoj, nevím jestli to pomůže, malému je teprve šest týdnů, ale před pár dny taky totální bojkot kojení, řev jak na lesy, vyzkoušela jsem "všechno" a nic nepomohlo 😟 Včera jsem zjistila, že má zadní rýmu, začali jsme to řešit a kojení najednou mnohem lepší 👍 Myslím, že se mu prostě na prsu blbě dýchalo...

petronilla84
autor
13. bře 2021

@zelenaesmolda Ano, jsme v kontaktu, i když tedy jen po telefonu, mám prý vydržet, že to přejde.

petronilla84
autor
13. bře 2021

@emillyhk A jak jste zjistila, ze ma zadní rýmu? V polospánku nebo spánku mi pije...tak nevím

emillyhk
13. bře 2021

@petronilla84 Začal po krmení blinkat táhlý čirý hlen. No a Google všechno ví 😉 Teď proplachujeme Sterimarem a odsáváme.
Ano, v polospánku taky chvilku pil, ale asi jak se mu ta rýma dostala někam, tak konec...

veronikacv
13. bře 2021

Malej mi v podobnem veku taky bojkotoval, nakonec pomohlo u kojeni chodit a houpat. 😊
@petronilla84

pexi
13. bře 2021

Měli jsme cca 2 týdny... uf. Pomohlo vytrvat, konzultovat s laktační poradkyní a hodit se trochu víc do klidu s tím, že to prostě půjde. Ale vzhledem k tomu, že jsem byla ještě v šestinedělí (na začátku se mi kojilo báječně), tak ta poslední část šla opravdu nejhůř...

levandule_k
13. bře 2021

@petronilla84 Konzultovala bych to s jinou laktační poradkyní. Nezměnila jste stravu? Nebo nemůže mít malá nějakou potravinovou intoleranci na něco a tak bojkotuje kojení?

petronilla84
autor
13. bře 2021

@veronikacv To už jsem zkoušela...a nic. Ale je pravda, že mi to moc nešlo. Ani já sama jsem se u toho moc dobře necítila...

petronilla84
autor
13. bře 2021

@pexi Ja to mám nahoru dolů, jsou dny, kdy věřím, že to dáme a jsou dny, kdy už jsem fakt unavená a cítím beznaděj...Hlavně mám pocit, že to má nějaký důvod, jen na to přijít...a přijdu si fakt neschopná, ze na to po dvou odkojených dětech nemůžu přijít...

petronilla84
autor
13. bře 2021

@levandule_k Konzultovala jsem ještě se dvěma, samozřejmě jsem to s nimi probírala detailněji, než uvádím zde, a i jejich odpovědi byly podrobnější, ale když to shrnu, tak se shodly na tom, že vytrvat, že každé miminko je jiné. Ta potravinová intolerance mě také napadla, ale v i nejširší rodině nic takového nemáme a já jsem fakt opatrná. Lepek teď nejím vůbec, mohlo by to být jedině mléko, ale to jím jen platkové sýry a máslo třeba...a ne v nějakém závratné množství. A dokonce jedna z těch poradkyň mi řekla, že si můžu dát i wasabi, že mléko se tvoří z krve a strava ns to nemá vliv, to byla laktační z Mamilly. Další s ní nesouhlasila. Prostě jsou to taky jen lidé, akorát jsem z toho měla zmatek..

levandule_k
13. bře 2021

@petronilla84 To byl jen typ. Proč nejíš lepek? Problém může dělat vejce, kuřecí maso, hovězí maso. No ono některá miminka jsou v pohodě ať sníš cokoliv a u některých se musíš hlídat. S těma potravinami, já se přikláním k tomu, že potraviny mají vliv na chuť mléka. Intuitivně, když začnu jíst hodně česneku, tak česnek je velmi aromatický, tak se to projeví i na potu "voní" jinak. Stejné je to podle mě s mlékem, to co sníme, se vstřebává do krve, pak to má vliv i na mléko. Ale jestli tě něco stresuje nedělej to.

jjasmina
13. bře 2021

Musíte vydržet, přejde to. Někdy pomuze odstranit dudel, láhev jestli má a přikládat a přikládat i přes řev

palja
13. bře 2021

@petronilla84 já jsem měla bojkot kojení u dcery asi 4 měsíce vkuse. Odeznelo to tak postupně, rozhodně ne ze dne na den. Příčina byla prostě bojkot kojení, laktační krize, pro mě hotový ocistec. Ve zkratce dcera měla hlad, furt se odtahovala a rvala, ale kojit se chtěla. Vymyslela jsem na to fígl, kterému jsem říkala "výměna". Podle laktačních poradkyň samozřejmě to bylo špatně, ale nám to kojení nehrozilo, nikdy jsem dceři nedala umělé mléko a odstavila jsem jí teprve teď, měsíc před třetími narozeninami. Takže teď napíšu, co nám pomohlo. Prostě jsem dceru chovala v náručí, dala jsem jí dudlík do pusy (s anatomickou savickou jiný nechtěla), takhle jsem s ní chodila po bytě a když se uklidnila, tak jsem jí rychle vytáhla dudlík a vyměnila ho ta prso, pak jsem ještě chvíli chodila a pak jsem si sedla a nakojila jsem jí. Tuhle šílenost jsem dělala asi 4 měsíce, než se uklidnila a přestala mít záchvaty vzteku a zuřivosti. Pro někoho nepochopitelné, ale já jsem jí kojit chtěla, takže jsem to dělala takto. Držím palce ať se to u vás brzy zlepší 💞🍀

ivis_b
13. bře 2021

Vitej v klubu, dcera 5m a tez bojujeme uz asi mesic. Predtim par tydnu dobre, pak spatne, strida se to. U prvniho ditete to bylo jak pres kopirak, nikdy jsem neprisla na to, v cem je problem. Bojkotoval mi kojeni asi do roka, pak uz jsem kojila jen na noc a to bylo ok. Laktacni mi rikala, ze nektere deti to tak proste maji. Syn teda mel na spani dudlik, ale dcera nema, lahev taky nezna a je to stejny. Nezbyva nez vydrzet. Jsem na bezmlecne diete, takze prechod na um by byl problematicky. I kdyz nekdy bych se na to nejradsi vybodla, kojeni je pro me proste za trest, bohuzel.

kuttu
13. bře 2021

@petronilla84 U nás to trvalo zhruba tři týdny a pak to najednou přešlo...taky jsem byla zoufalá...nechtěla pít pres den treba i 8 hodin a pak najednou se napila...v noci hsem skákala na míči a tammi zabrala a napila se

cikitkapb
13. bře 2021

@petronilla84 Nikde jsem se nedočetla jestli používáte dudlík?

malytlustyhroch
13. bře 2021

Bojkot jsem zazila u obou deti, u prvniho asi tri dny (a i to mi stacilo) u druheho s kratkymi prestavkami 5 mesicu, ale u nas bylo jasne, ze je to (tichym) refluxem, rozvinul se mu na konci prvniho mesice a kojeni haprovalo podle toho, jak se zhorsoval nebo zlepsoval. Rikala jsem si, ze UM reflux nevyresi a ja padnu z neustalyho vyvarovani a miti a michani, tak jsme to nejak preklepaly s bilym sumem a kojenim v polospanku, a od 6m pije ukazkove, uf. Syn ma od narozeni dost cholerickou povahu a kdyz se to secetlo s refluxem rozhodilo ho u kojeni uplne vsechno. Jestli to u vas trva tri tydny, tak bych pri hledani pricin premejslela nad kolikama, zubama, refluxem a palenim zahy, nebo treba blokadou krcni patere - ale to nevim, jestli se netyka jen novorozencu. Ale je to fakt mazec, jak muze byt kojeni ruzne, u nas u prvniho super, a u druheho jak pisu.

petronilla84
autor
14. bře 2021

@malytlustyhroch Děkuji za zkušenost, mě to opravdu překvapilo. Ne že bych u prvních dvou dětí měla kojení za hubičku, ale vždy jsem se během šestinedělí parádně rozkojila a pak jsme už nic neřešili...Na ten tichý reflux se kouknu, to slyším poprvé. Díky

petronilla84
autor
14. bře 2021

@cikitkapb Ne, vůbec, ale shodně při začátku bojkotu, si malá začala cucat palec a ano, myslím, že ho má v podstatě jako dudlík.

petronilla84
autor
14. bře 2021

@palja Tak takhle to teď přesně dělám... Chodím s ní po bytě, uklidní jí, ona si cucá ten palec, je už taková udyndaná, sednu si a šup - palec vyměním za prso a ona jede. Ale jsem už teda uplně vyřízená. Ani kvůli tomu nechodíme ven, protože nakojit ji můžu jen takto. 4 měsíce - no uff teda

petronilla84
autor
14. bře 2021

@ivis_b Taky jsem se setkala s názorem, respektive mi zo říkala má doktorka, že některé děti jsou zkrátka osobnosti už od narození, že to v některých případech žádnou psychologickou ani fyziologickou příčinu mít nemusí...

petronilla84
autor
14. bře 2021

@kuttu Ja chci taky....Díky za pozitivní zkušenost, třeba už se blíží konec...

petronilla84
autor
14. bře 2021

@malytlustyhroch Jo a taky spoléhá na ten 6. měsíc. Mám ho v hlavě jako takovou metu, že tam to prostě musíme doklepat, ze tam se to určitě zlomí.

ivis_b
14. bře 2021

@petronilla84 ja mela jako metu zacatek prikrmu. Zacala jsem ted po 5.mesici a jako totalni nezajem😀Takze se modlim, at aspon ta prsa prestane bojkotovat.