Dlouhé kojení. Co s tím?

kapecko22
10. črc 2023

Dobrý den. Malá má 14 týdnů a kojí se hrozně dlouho. Dokáže na prsu vydržet i déle jak hodinu. Sama se neodpojí, musím ji odpojit sama. Občas se i vzteká, když ji prso seberu. Doktorka tvrdí, že do půl hodiny musí mít vypito. Aktivně pije tak prvních 15 min. Pak u toho dost spí, cumlá. Občas polkne. Takhle dlouhé kojení už me fakt dost vyčerpává. Kor když ona přes den skoro nespí. Takže si nemůžu ani odpočinout. Je to normální? Dá se s tím něco dělat? Děkuji

konidana
10. črc 2023

@kapecko22 kdyz prestava sat, vystridat prsa. Klidne nekolikrat. A pak odpojit. Aspon tak jsem to delala ja. Zatim je malinka, za mesic ci za dva, se to kojeni uz zkrati... pockej 14 dnu, nebo 14 tydnu-to jsou ji uz 3mesice?

kristyn86
10. črc 2023

@kapecko22 To uz spis vypada,ze proste jen dudla a ma z tebe dudlik...Deti se mi nekdy kojily taky dlouho,ale takhle ne. Cca max tu pul hodinku. Mozna mam nepopularni nazor,ale ja pak dceri dala do pusy dudlik. Kdyz to slo,nechala jsem si ji i pak u sebe...Ovsem ja k tomu mela dvouleteho starsiho,nemohla bych ji hodinu proste kojit...

kosi_cek
10. črc 2023

Tak vypito za ten čas asi má, ale některé děti prostě rádi dumlají, říká se, že si z maminky dělají dudlík, jenže pravdou je, že je to přirozené a dudlík někdo vymyslel asi právě proto, aby se takovéhoto dítěte spokojeného jen věčně na prsu zbavil, což ale může kojení poškodit.. Tak spíše záleží, jestli je přisátí dobré a prsa netrpí. S prvorozeným mě vystrašili už v porodnici, že nesmím kojit víc jak 20min, že jinak budu mít ragády a kdesi co si, ale ragády jsem nikdy neměla, za to jsem se trápila, že je asi se mnou (mým mlékem) něco špatně, když své dítě musím kojit hodiny, jinak je nespokojené...Jenže faktem je, že některé děti jsou právě takové, jelikož kojení není jen o výživě..Kojívala jsem běžně přes hodinu, k večeru třeba i 3 hodiny v kuse, protože jinak dítko bylo neklidné, ale pak mi spalo třeba 8hodin bez kojení..Ono se to časem samo upraví, protože dítko přestane mít jednoduše čas na tak dlouhé kojení..tedy alespoň přes den. U kojení jsem si hodně četla a nebo jsem prostě kojila v šátku, však při kojení se člověk naodpočívá až až, problém spíš je, že ho vytáčí, že mu stojí nějaká činnost, práce nebo ho potřebují i další děti...

laxesis
10. črc 2023

@kapecko22 Miminka se tím dudláním a občasným potáhnutím uklidňují, mají rádi blízkost a prsa nejsou jen na mlíko 🙂 pokud už to nesneseš, tak zkusit vyměnit prso za dudlík, u toho mazlit. Když spal syn vedle mě, tak se v noci dost často přisál sám bez mé pomoci a začal tahat, pak už jen dudlal a kolikrát jsme takto prostě usnuli😅 a to byl mrňous🙂

fandysek_1
10. črc 2023

@kapecko22 to je jasné, že vydrží u prsa dlouho. Oni cítí to bezpečí a celkově je to o kontaktu. Zkus vyměnit prsa a třeba zkus nosit v šátku. Ten kontakt zůstane a ty můžeš jít třeba něco dělat. Časem se to upraví a nebude to tak časově náročné.

jana_zofie
10. črc 2023

Kojila jsem v satku/nositku. Da se s tim delat spousta veci, treba lovit starsi dite z prolizacky 🙈. A jak byl o neco starsi, kojila jsem v leze na boku a kolikrat usnula s nim.

kapecko22
autor
10. črc 2023

@konidana ano, 14 týdnů má
@kristyn86 dudlík bohužel razantně odmítá
@kosi_cek kojení v šátku jsem zkoušela, ale moc mi to nejde. Malá je hrozný neposeda a hrozně se vrtí. Takže ji v šátku naštelovat na kojení, je velký oříšek
@laxesis dudlík nechce. Kojení v leže jsme zkoušely, ale u toho se nedokážu absolutně uvolnit. A malá jak se furt u toho vrtí, tak pouští prso
@fandysek_1 v šátku nosím. Ale malá trpí na reflux. Takze dost blinká. Po kojení ji tak půl hodinu musím nosit, aby si mlíčko sedlo. Pak zkouším šátek, ale dost často se stane, že nás obě poblinká. A zpočátku v šátku není ani úplně šťastná

fandysek_1
10. črc 2023

@kapecko22 tak tomu dej čas. Povyroste a zlepší se I reflux. Je to prostě miminko a chce kontakt.

kosi_cek
10. črc 2023

@kapecko22 jestli má reflux, tak by mohlo zrovna kojení nasvislo v tom šátku pomoci, i když na druhou stranu, mě osobně se takto staré dítko nasvislo v šátku taky nekojilo dobře (převazovala jsem do kolébkové polohy), ale už brzy se malá celkově zpevní a bude to zase jiné, tak bych to nevzdávala a prostě zkoušela, mění se to rychle...Děti taky dost blinkaly, ale reflux neměly, ale hádám, že asi i proto je to takto u vás náročnější a je i dobře pochopitelné, proč ji vyhovuje být tak dlouho u prsu a nevyhovuje vám třeba ta poloha vleže, protože ta při refluxu není zrovna ideální, ale i tak by měl pomoci čas, určitě to dáte a brzy bude líp 😉

kapecko22
autor
10. črc 2023

@kosi_cek malá je narozená o 3 týdny dříve s nízkou porodní váhou. 2 tydny byla v inkubatoru, celkem 3 týdny v porodnici. Připisuji si to i tomu... Myslela jsem, že se to bude časem lepšit. Ale zatim nic

jana_zofie
11. črc 2023

Ja jen ke kojeni v satku. Nechci tu delat reklamu, ale mne se moc dobre kojilo v Manduce Twist, polovazaci nositko. A to hned takove mrne. Ale zas na druhou stranu uz to bylo me druhe dite a na polovazaci nositka jsem zvykla (vic nez na satky, v tom to neumim, nakojit uz vubec). A ac je Twist zrovna docela levny, vydrzi fakt kratce. Ctyri az pet mesicu (velikostne by vydrzel vic, ale jak se dite zacne vic hybat, dokaze si shrnout zadovku pod ramena az k zadku, protoze neni napevno, ale jen vytahovaci nahoru...). To spis kdybys mela kde vyzkouset.