Kojení s velkýma prsama. Rady, prosím?

14. led 2022

Dobrý den maminky. Prosim vas vsechny co máte zkusenosti s kojenim s velkýma prsama o rady. Dceru jsem kojila rok, ted cekam druhou. Mam obavy z kojeni. S prvni to byl celkem problem. Hlavne na verejnosti. Nejsem z tech, co by se rady nekde vystavovaly, takze jsem se pokousela skryvat, ale bylo to pro me docela narocne. Mam prsa D a po porodu očekávám opet zvetseni. Jak jste to delaly? Mit ditko polozene vylozene na kline? Protože to kolikrat tak dopadlo, ze musela byt az na kline. Navic s vetsima prsama mam i vetsi bradavky a tak byl problem, kdyz byla mala, ze se hned nechytla. Takze jsme bojovaly uz od zacatku. Muzete mi prosim rict treba nejaly figl, jak si to zjednodusit? Diky

madbetka
14. led 2022

Naučila jsem se kojit v šátku a na veřejnosti kojila v něm, nebylo vidět vůbec nic a bylo to pro mě i pro děti nejpohodlnější.
A nebo prostě dítě na klíně, přes prso a nějaký šátek nebo plenka.
V dnešní době navíc existuje velký výběr kojicího oblečení, tím se to dá taky značně usnadnit 🙂

hojda
14. led 2022

Kamarádka si vždy za ramínko podprsenky zachytla bavlněnou plenku a kojila dítě pod ní.

emamaira
14. led 2022

Existují i speciální šátky na kojení, kam miminko "schovas". Ale osobní zkušenost nemám.

andelka
14. led 2022

Mám D/E a kojím normálně všude, už třetí dítko (teď teda už jen doma, už to dávno není miminko). Ráda jsem nosila tílko a rozepínací halenku, a samozřejmě kojící podprsenku. Přes rameno plínku. Tím se kryla hlavička, tílko se vyhrnulo spodem a halenka kryla nějaký ten odkrytý bok, kousek hrudníku..Jde kojit velmi diskrétně. Nejlepší je, natrénovat kojení v klidu, doma, a venku kojit spíš až se to miminko pořádně naučí (někdy je potřeba trochu mléka odstříknout, aby se dítko chytilo, a to venku moc nejde).

slecnami
14. led 2022

Ahoj, já mívala vel. F, teď mám I a kojím normálně - kojící podprsenka a kojící tričko/šaty, přehodit přes rameno plínku, mimčo na klín a už si sosá... 🙂

lenulacek
14. led 2022

Já mám po augmentaci větší čtyřky a kojim s nima už druhy mimco a v pohodě 🙂 cecky mám teda obrovský teď 🤣

lenulacek
14. led 2022

@lenulacek kojim s kojo polstarem zatím jen doma. V zimě venku nekojim

kapii
14. led 2022

Po porodu jsem měla F a kojila jsem venku nejradši v nosítku, mimčo jsem si posunula tak nízko, jak mi bylo pohodlné, kojící tričko a pohoda. Nešlo vidět nic a mohla jsem kojit i na výletě za chůze 😀

mirkam06
17. led 2022

Ja mam take hooodne velka prsa😏, ale netouzim po kojeni na verejnosti🙂, takze jsem toto nikdy neresila😏

kamino
17. led 2022

Mě naučila sestřička polohu na fotbalistu, https://www.greencherry.cz/kojeni/spravna-techn... . A na veřejnosti jsem nekojila, vždy šlo někam poodejít.. ale hodně jsem nosila košile a různá rozepínací trika