Mám přejít na Sunar? Kojit moc nechce

manuela23
29. lis 2010

Mám přejít na sunar? Náš František se narodil o 9 dní později než měl termín porodu. V porodnici jsem se nejprve nemohla rozkojit, ale po šesti dnech se to ustálilo a já mohla domů. Ze začátku nám kojení zabíralo asi hodinu, po třech týdnech ale nastal problém a malý u kojení začal plakat, někdy plakal třeba až po 5 minutách někdy už při přiložení k prsu. Po šestinedělí přibral 1,300g., ale problém s kojením přetrvával.
Začala jsem mléko odstříkavat, jelikož večer to bývalo nejhorší a nechtěla jsem aby usínal hladový, tak jsem mu dávala své mlléko do lahve a v noci i přes denjsem nadále kojila. Teď mu jsou již dva měsíce a týden, pláč stále neustává, teď malý pláče skoro pořád, nevím čím to je. Snažím se mu odsávat mléko, ale odsaju tak max 100ml. spíš méně,myslím že mu to nestačí. Poraďte prosím co mám dělat, začínám přemýšlet o Sunaru. Děkuji za radu.

katka_21
29. lis 2010

Ahoj, zkusila bych čaje na podporu tvorby mateřského mléka a nápoje jako je Gravimilk apod. Také je dobré si před kojením dát na chvilku teplý obklad na prsa a napít se teplého nápoje. Pokud Ti malý přibírá na váze, tak bych s tím Sunarem prozatím počkala...až půjdete do poradny, poraď se s doktorkou 😉

jaru30
29. lis 2010

Maleeej, to je jasný, má hlad....Gravimilk je moc dobrej! Jako chuťově. Jestli ale skutečně pomůže k mlíčku, nevim 😕 Podle mě dělá hodně spíš psychika. Když budeš na nervy z toho, jak malej neustále naříká, tak ti podle mě nepomůžou žádné čaje ani nápoje.
Já osobně bych se UM nebála. Kojila bych normálně dál a pak mu na dodlábnutí dala Sunar........
Možná bude někdo namítat, že jakmile si ho naučíš na lahvičku, nebude chtít prso, ale to je dítě od dítěte. Nejde házet všechny do jednoho pytle. Náš Mates byl naučenej na obojí a nedělalo mu to problém 🙂

Pro mě je třeba důležitější, když má mimčo spokojený bříško a je v pohodě, byť za cenu toho, že mu dám cucnout i Sunaru...než abych se zatvrzele držela jen kojení a denně se trápila při pohledu na ten uplakanej uzlíček.

Hele, dřív se kojení nepodporovalo, naše generace vyrostla na Sunaru...a jsme taky zdraví! 😉

weri1
29. lis 2010

prvne,se,omlouvam,za,styl,psani,ale,jaru,rikas,nesmylsi.moje,mamka,rikala,ze,doktori,nechteli,nic,slyset,o,dokrmovani,ze,podporovali,prave,kojeni.jsme,zdravi?kolik,je,alergiků,a,ruznych,nemoci.je,jasny,ze,umrit,hlady,dite,samozrejme,nenechat

lukza
29. lis 2010

určitě mu zkus dát a uvidíš pokud je hladný tak se ti nas to vrhne a pak nebude plakat tak má hlad a ber nemusí být jen na UM furt mu mužeš apson dávat cucnout s prsa aby měl aspon trošku MM a pokud to nepujde tak svět nekončí hlavně at nemá hkad a je spokojený.🙂)

dana3262
29. lis 2010

Odstrikas 100ml? To je hodne.. Jak casto kojis? Zkus kojit casteji. A zkus mu dat kapky na prdy. Biogaia a pak jsou jeste nejaky primo na prdy. Sama pij kojici caj a zkus espumisan. Pokud zacnes dlouhodobe s UM, tak pocitej s ubytkem MM, takze opatrne. Jak dlouho to trva? Pises do sestinedeli a ted jsou mu 2m a tyden, takze zhruba 3 tydny? To muze byt prechodne. Vubec nemusi plakat hlady. Vydrz! Je to narocne a vysilujici, ale bude to ok, uvidis!! 😅