Šestinedělí a kojení každou hodinu. Je to normální?

optimistic
3. zář 2022

Dobrý den, je normální kojit v šestinedělí skoro každou hod? Nějdy kojím 20min, někdy déle...vlastně nedělám skoro nic jiného...

vineta
4. zář 2022

@optimistic Je to naprosto normální 😚

kubesovaadelka
4. zář 2022

@optimistic může to být normální pokud miminko prospívá a je v klidu, můj případ byl, že malá neustále řvala, byla neklidná a dožadovala se prsa, ale já měla hladne mlíčko, takže jsme začali dávat um neboť měla hlad a tak se prsa furt dožadovala ❤️

optimistic
autor
4. zář 2022

@kubesovaadelka a jak jste to poznala. Podle place po kojeni?

optimistic
autor
4. zář 2022

@vineta kdy myslíte, že se to trochu ustálí a četnost kojení se sníží?

kafr
4. zář 2022

20min jedno prso, 20min druhé prso, 20min pauza🤦🏻‍♀️.
Nechápu, jak jsem to přežila. S koncem sestitinedeli jako když utne a kojení začalo být pohoda.

codal
4. zář 2022

Je to normální, pak už jsem kojila třeba jen pět minut, ale to kojení co hodinu u nás trvalo fakt dlouho a to i přes noc. Prostě jedla málo, ale často. Je to náročný, ale přežila jsem to🤣.

kubesovaadelka
4. zář 2022

@optimistic podle odsateho mléka, když jsem dala do lednice, tak by mělo být nahoře bílé dole průhledné, no já měla jen jakoby vodu,jako když dáte čerstvé mléko nebo smetanu do Lednice, tak šlehačka má přece nahoře hustý, dole vodnatý. Takže mlíko bylo v podstatě u nás na žízeň jen, no jinak se to zjišťuje ještě vážením před kojením a po kojení.☺️❤️ Nebujte, buď se rozkojite, nebo dáte um, teď je tolik možností a není nad to spokojený miminko. Ono si to sedne časem, ono se to mluví mě teď, když dcera má 7mesicu a už tak nějak má člověk režim, ale všechny jsme si prošli tady tímto❤️❤️nebo minimálně my měli taky první 3mesice divočinu doma

zmrzlinka
4. zář 2022

@optimistic to je normální.Časem se to ustálí.

kafr
4. zář 2022

@kubesovaadelka tak tuto lednickovou metodou bych moc nepropagovala, je to nesmysl. Dítě si vytáhne úplně jine složení, než odsávačka nebo ruční odstříkávání. Podle tebe bych já kojila vodou.

Prsa nejsou kohoutky na mlíko, někomu třeba teče mlíko hned, ale spoustě žen to trvá, než se mléko vytvoří, dítě má na první dny zásobu ještě z těhotenství. Navíc i dítě se to musí naučit. Ano, sací reflex je vrozený, ale správné přisátí ne. Moje dcera měla malou pusinku a já jí ji musela otevírat zatlačením na bradičku. Měli jsme doma i váhu, taky to vypadalo že +/- nic moc (většinu co vypila, zase vyčůrala) ty první dny přibírala opravdu po gramech, ale nehubla a dehydrovaná taky nebyla!
Jakmile trošku povyrostla, naučila se používat svaly, úplně jsem při kojení cítila, jak to mléko proudí. Nakonec jsem kojila 20 měsíců, ušetřilo nám spoustu starostí, nervů a peněz.
A jen pro uklidnění, koukni na ten rozdíl mezi 6 a 14dny,:
Narození 2900g, propuštění 2710g, 6dni 2840g, 14dni 2900g, 6 týdnů 3810g (to mají některé děti jako porodní, co? Tak to je jasné, že mají i víc síly a větší spotřebu.)

ajja87
4. zář 2022

@kubesovaadelka tohle mi radila moje mamka, a byla to největší blbost, v šestinedělí jsem taky myslela, ze mam slabe mliko, ale ono ejhle, nás drobek jen potřeboval vic pít a byla pěkný otesanek, takže naopak me všichni říkali, ze kojím smetanu, a podle toho testu jsem taky mela slabé mléko... Pro autorku.. Neboj ustali se to, treba budes kojit co hodinu celou dobu(muj pripad u druhe), ale doba kojení se zkrátí, zbytečně necpi um, to az podle toho, ze by nepribiralo, případně si porid vahy a zkus kolik ti vytáhne z prsa

ivivi
4. zář 2022

Teda ja myslela, ze spojeni “hladove mleko” bylo uz vyvraceno. Tak ocividne ne.🙈 Holt nektere deti potrebuji jist casteji. Maly synovec se taky kojil skoro furt ze zacatku. A jeste v pul roku jedl co 2,5 hodiny cca. Na nejaky limit bych se vykaslala a kojila, jak potrebuje.

optimistic
autor
4. zář 2022

Moc děkuji za uklidnění. To víte, dostávám samé nevyžádané rady a už mi to leze krkem. Ještě mě napadlo, jestli třeba ze mě to mléko neteče jakoby málo, protože když si odstříknu, tak neteče proud, ale jakoby odkapává. No a když kojím z jednoho prsu, tak z druhého mléko samovolně nevytéká, což jsem se dočetla, že by mělo...prsní vložky jsem za celou dobu nepotřebovala...ale jinak miminko přibírá pěkně a větší sílu má taky. V jednom prsu jsem měla asi retenci mlékovodu, tak to se i vztekal, ze mu asi nešlo moc odsát, teď už je to snad ok...

atraps
4. zář 2022

@optimistic dceru sem taky takhle kojila, mleko nevytekalo samovolne, jen kdyz sem prsni dvorec zmackla. s odstupem casu (dcera bude mit 7) sem zistila, ze pila z prsa pomalu... nebyla dite, ktere mleko hltalo a hltalo. u ni to bylo vicekrat, mensie davky.... tot nas pripad, a vtipne je I to, ze doted pije mleko velmi pomalu....🙂

journals
4. zář 2022

@kubesovaadelka hladove mliko neexistuje 🤦🏻‍♀️

codal
4. zář 2022

@optimistic nikdy jsem nepotřebovala prsní vložky, nikdy se mi prsa nenalilado obřích rozměrů (měla jsem stále stejnou velikost) a nikdy nic samovolně nevytékalo, asi dvakrát za celou dobu se mi v noci udělal flek od mléka na košili jinak nic... a kojila jsem do dvou let. Ze začátku jsem měla stejné obavy ze stejných důvodu jako ty, malá usínala u jídla, přibírala jen málo, ale hlady neplakala, jen chtěla často a jedla po chvilkách a já měla pocit, že jí to nemůže stačit. Až když jsem se uklidnila a nechala to na ní a přizpůsobila jsem se, tak se všechno hodilo tak nějak do pohody...

jjasmina
4. zář 2022

@optimistic Měla jsem to stejně, je to normální. Na hladové mléko moc nevěřím, kojení není jen o hladu, ale také je to pro děti uklidnění, že je tu prostě máma. A kdy se to zlomí a nebude se kojit co hodinu. Ja kojila v noci i 3x do hodiny i roční dítě, Jinak ja jsem měla mléko jako vy , max při zmáčknutí kapka, nikdy nevyytekalo proudem a ničemu to nevadilo, dokonce i odsavačka odsala pár kapek, neřešila jsem a kojila.

jjasmina
4. zář 2022

@kubesovaadelka hladové mléko 😀

kafr
4. zář 2022

Já jsem mohla prsa masírovat, mačkat jak jsem chtěla a prd. Elektrická odsávačka madela, vytáhla taky trochu, co když jsem pak chtěla dát ohřáté, tak malá nechtěla už vůbec. (Ano, uchovávala jsem v lednici, takže hlásím: dcera vyrostla na naprosto hladovém mléku 🤣) přitom prsa nalitá byla. Jediné, kdy mi teklo samovolně, bylo, když jsem se predklonila těsně před kojením.

A když jsem pak kojení ukončovala, prsa jak šutry, stejně jsem nic neodstříkala, musela jsem do sprchy a pořádně nahřát teplou vodou.

lizzie02
4. zář 2022

Je to normální, oba syny jsem mela ze začátku pořád u prsu ❤️ ono se to ustálí, prsní vložky jsem nikdy nepotřebovala a přibírali tak, že doktorka říkala, že snad kojim smetanu 😁

krisstina93
4. zář 2022

Jo je to normální, tak první 3 měsíce sem kojila skoro non stop. Super na to je šátek, uvázala sem si dítě na sebe, dala mi prso a nechala samoobsluhu a mohla sem si přitom něco dělat :D

kubesovaadelka
4. zář 2022

@jjasmina
@journals
@ajja87 No tak pardon, mamku mi umřela loni a babička je stará škola, za ní asi nějaký fámy o hladovém mlíku kolovaly. Ikdyž jsem nekojila delší dobu2-3hod tak po odsátí z obou prs ikdyz jsem nahřála, pila všelijaké čaje, tak jsem i po 2 měsících kojení odstrikala max 60ml takže u nás um bylo tak či tak nezbytné
Autorce se omlouvám za mylné info.😔❤️

jjasmina
4. zář 2022

@kubesovaadelka já jsem neodatrikala prakticky nic, takže to o ničem opravdu nevypovídá.

ajja87
4. zář 2022

@kubesovaadelka v pohodě, vetsina z nás dostává rady starsich, ja treba taky ze začátku chodila raději na rady za mamkoj nez abch hledala na netu, jen me pak přišlo, ze mamka uz povazuje pomalu vnučku za svou dceru, tim jak mi furt ze vsim pomáhala, až jsem raději zacala hledat a řešit po svém

20190418
4. zář 2022

Já jsem první dva týdny taky vymýšlela jestli nekojim dlouho nebo casto, hlava plna příruček. Ale pak jsem se na všechno vykašlala a zacala kojit na požádání (=skoro pořád, 40min kojení, hodina vytuh a pak zas na novo) a vnitřně se smirila s tím, že ty první měsíce prostě prokojim. Takže jsem jakykoliv brek řešila nejprve tak, že jsem nabídla prso a když to nezabralo, tak pak jsem teprve řešila dal. Ale ono na 90% zabralo. Nějaká miminka jsou prostě zrouti. Syn byl od mala festovni mimi, nikdy nebyl nemocný, nemusela jsem řešit citlivost na určité materialy nebo zimu atd ale zato jsem prvního pul roku měla kozy pořád venku. Takže ano, je to naprosto normální kojit pořád a nemusí to ani s šestinedělím přestat. Ja pak kojila stejně částo, i když jak rostl, tak už ne desitky minut, ale co potřebovat si vytáhl za chvíli. Jo a neodstrikala jsem nikdo skoro nic, přičemž mlika pro syna jsem mela vzdy dost. Je to peklo mít malého zrouta, ale nezbývá než se utesovat tím, že to je známka správného vývoje a že to za pár měsíců skončí. A udělat si to co nejpohodlnější, takže žádné harakiri když má dítě hlad, prostě vyndam prso a krmím svoje dítě, nikoho kolem neřešit. Když matka krmí z lahve, tak se taky nikam neschovává.

nezadanejmilda
5. zář 2022

Taky mne napdlo, jestli teče dostatek, zkusit odsávačku, změřit mililitry - za jeden den by mělo dítě pomočit 6 – 8 plen a v prvních šesti týdnech by mělo mít stolici 3 – 6krát denně. Novorozenci za jeden týden přibírají 150 až 250 gramů - jestli je to zřetelně pod, má mléka málo. Překrmování taky není dobré, ať nemá sklon k obezitě.

marge_s
5. zář 2022

@nezadanejmilda hele, ty mildo, to jsou zase rady. Jako vedle 🤦🏻‍♀️ Odsavacka neodsaje to, co dite. Dite vi nejlip co ma delat. Tohle, co radite JE cesta do pekel, protoze muze tu zenskou totalne znejistit. Dite v sestineseli na prsu skoro nonstop JE uplne normalni, tak nehledej problem tam, kde neni

jjasmina
5. zář 2022

@nezadanejmilda odsavačka nevypovídá o ničem, hlavně ne o tom jestli máte dostatek mléka, ja neodsala mikdy nic a kojila jsem . to je dost mylná informace

miia90
5. zář 2022

Mě 3 týdny po porodu taky plakala hlady. 3 dny jsem zkoušela všechno, ale hlad mě nenapadl. Dávala jsem ji prso pořád. Jenomže se mi mléko nespouštělo tak rychle a někdy dudala na sucho i 20 minut, ale mléka bylo málo. To jsem, ale nevěděla, vždyť přece pila každou chvíli. Z mého pohledu a nezkušenosti byla najezená. Pak jsem jí ze zoufalství dala 60ml UM po kojení, vypila to všechno a najednou bylo dobře. Prostě najel růstový spurt. Musela jsem ji pak 5 týdnů dokrmovat a já dělala všechno možné i nemožné, abych rozjela laktaci a měla víc mléka. Denně jsem jí musela dát 2x 60ml někdy vypila i 90ml najednou. Nakonec mi jednou flašku úplně odmítla a už stačilo jen kojení. ALE, kojím pořád co hodinu až hodinu a půl. Najednou jsem schopna jí dát max. 150ml, takže musím kojit často. Na nás nějaké tabulky a kojící brožury neplatily. 3 hodiny bez mléka vydržela jen párkrát a to až teď jak už je větší. Dceři je teď 7 měsíců a už ji dávám svačinku a oběd na přilepšenou ke kojení, ale občas jsou i dny kdy je jenom na mléku. Růstový spurt nás od té doby nepotkal, vyžrala jsem si ho hned ze startu.

optimistic
autor
5. zář 2022

@nezadanejmilda doktor mi řekl, že po mateřském mléku se netloustne, jen po umělém...

rencinka87
5. zář 2022

@kubesovaadelka to ze nic neodstrikas absolutne nerika nic o tom, kolik si dite dokaze vytahnout. I kdyz neodstrikas ani kapku, tak se dite muze kojit roky. Mliko se tvori na pozadani.
Samozrejme ze kdyz zacnes davat UM, logicky dite tolik z prsa netaha a produkce mleka se postupne snizuje.
Ale staci kojit na pozadani (coz je presne to, ze kojis ze zacatku v podstate porad) a vydrzet. Nenechat si namluvit reci o hladovym mliku, prednim a zadnim mliku, michani mlika v brise, trihodinovych intervalech a rozmazleni chovanim a kojenim.