Syn se po přechodu na příkrmy nechce kojit, lze to ještě zachránit?

akmeja
11. led 2019

Čau mamky,mám skoro 10měsíčního chlapečka,už pár měsíců papá příkrmy (masozeleninové i ovocné) a k tomu pije vodu. Náš problém se týká kojení-začalo to asi před 14dny, přes den se nechce kojit. Kojím už jen v noci a když se podaří ho přesvědčit, tak max 2krát přes den. Je straně zvědavý, stačí jen kolem něj projít a už se pouští aby se mohl kouknout co se kolem děje. Když ho chci přiložit,tak se sápe pryč,začne plakat a cucat palec. Podotýkám,že flašku sem mu nikdy nedala,nepoužíváme ani dudlík. Nevím si s tím vůbec rady, chci kojit co nejdýl,ale jak už pije čím dál míň,tak se bojím že mě za chvilku odstřihne úplně. Kojení po probuzení praktikovat nemůžu-chodí spát každé 3hod,to ho musím dát jen do kočárku-v postýlce nespí vůbec.
Moc mě to trápí... Myslíte že existuje nějaký fígl? Vím že kojit do puberty ho nebudu,ale takhle brzo se mi taky skončit ještě nechce

makronka222
11. led 2019

Tak kdyz uz nechce, tak ho nenut. A v 10m to rozhodne neni brzo. Kdyz mliko odejde tak mu dej um jako doplnek, kdyz mu mliko bude schazet

urtica
11. led 2019

@akmeja Co laktační poradkyně? Nezkoušela jsi?

akmeja
autor
11. led 2019

@makronka222 po pravdě si totiž vůbec nedovedu představit jak to pak bude, usíná díky kojení

akmeja
autor
11. led 2019

@urtica ještě ne... Ale asi to zkusím

urtica
11. led 2019

@akmeja Podle mě je to nejlepší řešení, doporučuji. Mně hodně pomohla v začátcích.

akmeja
autor
11. led 2019

@urtica teď sem jí napsala, tak uvidíme. Stejně si ale myslím že jestli prcek už nechce, tak je už hotovo

pavlinar
11. led 2019

Ahoj, já to mám stejně, mimino 9 a půl měsíce. Teď si trochu dá i přes den... ale slabota. A jako bonus děsně kouše. V noci pije celkem dost bez kousání. Budu moc ráda, když napíšeš, co ti LP na to řekla..

kittyy17
11. led 2019

@akmeja jedné kamarádce se dcerka odstavila sama v roce, UM odmítla. Přežila to.

akmeja
autor
11. led 2019

@pavlinar taky sem zvědavá jestliže na to něco existuje

calvac
11. led 2019

@akmeja Klidne zkus tu LP, ale tak jako tak se netrap. Je velky,kdyz nechce,tak co... Spousta deti se takto samy odstavi. On taky vi,kdy je jeho cas.

evytra
11. led 2019

Ahoj dcera jr taky hrozne zvedava a porad koukala jinam a proste pila ve stylu ze si lizla nekdo sel kolem tak hned se musela podivat nebo tam jit a nekdy fakt si jen lizne odejde pryc a za chvili zase prijde. Ja bych to nevzdavala jestli pije aspon v noci tak ti mliko nezmizi jen se ho bude delat mene a kdyz by se pak zase rozpil tak se ti mlicko zase udela, neves hlavu a nevzdavej to chce to obri trpelivost a urcite zkus tu laktacni ✊

akmeja
autor
11. led 2019

@calvac máš pravdu. Z mé strany je to i to, že prvního syna sem mohla kojit jen na střídačku s umělou. Tady u toho sem nadšená že kojení není vůbec problém, tak si to trochu vynahrazuji i za toho prvního,proto to tak špatně snáším

olga_
11. led 2019

@akmeja A jak jste zaváděli příkrmy? Pokud nahrazováním kojení přes den , je to ta nejpravděpodobnější příčina.

akmeja
autor
11. led 2019

@evytra takhle je to u nás. Jen zavrzají parkety, tak u toho musí být. mám ještě staršího syna,a když chci kojit, tak musím jít do jiné místnosti kde je klid a to se stejně napije jen v rychlosti aby se neřeklo

akmeja
autor
11. led 2019

@olga_ že začátku sem dala příkrm a dokoupila sem. Teď už jí 3krát denně cca 120g (bez kojení)

kajalka
11. led 2019

Tímhle zkoumacím obdobím si prošly i moje děti. Doháněly to v noci. Až když měly dokonale zmapovaný domácí prostředí, tak se začly zas víc kojit i přes den.

calvac
11. led 2019

@akmeja Tak to chapu. Me u prvniho zase strasili,ze vzhledem k memu onemocneni stitne zlazy kojit nebudu. Nakonec byl kojeny dva roky,tak jsem si to taky uzivala. Chapu te,ale obcas si ty deti holt udelaji podle sebe.

akmeja
autor
11. led 2019

@kajalka doufám že to zase přejde. Protože v noci pije tak 3 až 4krát (až má mokrý bodyčko od pročurané plínky)

alesiaps
11. led 2019

@akmeja tak za me, staci opravdu vydrzet. Dcera mi kolem osmeho mesice na kojeni taky prdela, presne jak pises. Tez jsem byla dost nestastna, chtela jsem kojit dlouho. A taky kojila, vydrzelo nam to do 2,5 let a klidne by se kojila dal. O mleko neprijdes, pokud se hodne koji v noci. Zkus nabizet casteji. Pred spanim, kdyz se vzbudi, behem dne. Prd na nejaky intervaly. Koj klidne po hodince. Ono to za chvili prejde. Je videt, ze o mleko zajem ma, kdyz v noci dohani. Jen v noci ho nic nerusi, ma klid. Zkus si pres den najit chvilku, lehnout si s nim a nechat ho na prsu dlouho, dokud bude chtit. Mne se mala (5,5 mesice) taky napije lepe, kdyz lezi, proste stejna postel, stejna stena, nema se cim rozptylit. 😉

olga_
11. led 2019

@akmeja Zkus kojení nabízet i před příkrmem. Nahrazování může právě vést k takovému i nechtěnému odbourání kojení přes den. Mléko očividně chce a díky kojení v noci ho určitě neztratíš, jen to chce přes den opravdu hodně aktivně nabízet právě i před jídlem. Ta absence klidu přes den je jasná, to mají všichni. Kojím teď 7měsíční dvojčata, staršího jsem kojila 3 a 1/4 roku. Dvojčata kojím přes den často na gauči vleže a teď tam vidí vánoční stromek a je to teda kumšt... Držím pěsti.

lueur
11. led 2019

@akmeja ahoj, jsem na tom stejne. Dcera ma 8m a je to jak kdy. Jsou dny, kdy pije jen dvakrat, pak dny kdy pije vic, zalezi na nalade. Dost jsem odpozorovala, ze kdyz hodne pije vodu, nechce ode me tolik. Tak ji davam hlavne po kojeni a po prikrmu zapit, aby mela takovou tu “zdravou zizen” na kojeni a ne plny bricho vody. V noci se taky koji dost, tak snad nam to mliko vydrzi....

lucinka_16
11. led 2019

Malý má 9 měsíců,přes den kojím tak dvakrát. Tak 1x za 14 dní odmítá úplně a pak se stane,ze chce i 5x za den 😊. Kojím před spaním a tak 4x v noci. Bylo mi řečeno,že je to v pohodě. Nestresuju se,dám kdy chce 😊

akmeja
autor
12. led 2019

Snažím se být trpělivá, ale je to fakt těžké. Když si ho odnesu do ložnice kde je klid,položím ho na postel a vyhrnu si triko, tak se okamžitě sápe pryč nebo se aspoň prohýbá. Dám mi prso na pisu a stejně nic, hned jde na kolínka a kouká kolem. Ani nechce když ho v rychlosti po spánku vysvleču (uspím ho totiž jen ve verandě v kočárku) a nabízím. Před příkrmem je to úplně to stejně...prohýbá se a sápe se pryč. V podstatě je to asi už v háji

gruyerre
12. led 2019

@akmeja Měli jsme podobný problém a pomohlo nám zachumlat ho při kojení do hebké deky, dokud se nepricucnul, tak i hlavičku 😁 pak, když už sál, tak jsem opatrně poodkryla, aby se nezpotil 😀, nevím, jestli to může zabrat i na nějaké jiné dítě, ale třeba to zrovna to tvoje ocení 😀

akmeja
autor
12. led 2019

@gruyerre trochu zvláštní metoda, skle můžu ji taky zkusit 😀😉

vladienka
12. led 2019

To je uplne normalne, vydrzat, ponukat prso casto, nielen vtedy ked ma jest, ale aj mimo, v noci sa budi tiez predpokladam.. to su take bojkoty, pretoze je prilis vela zaujimavych veci naokolo ale pokial chces kojit, vydrz, este je maly na odstavenie a preco davat UM ked mas mliecko

no_title
13. led 2019

Zkusila bych tu LP. Pokud se dítě "odstaví" do 2 let, tak se nejedná o samoodstav, ale bojkot. U vás by mohla být příčina v příkrmech, pokud se zařazovaly rychle nebo jich má hodně. Můžeš ho zkusit kojit před příkrmy a pak teprve dávat příkrm. LP bych doporučila ideálně z Mamily. Uspávání kojením je taky super, minimálně na udržení laktace.
Můžeš zkusit taky kojit v nosítku, v něm chce nakojit skoro každé dítě 🙂