Už chápu proč nic neodsaju a přitom mám mléka dost

5. říj 2023

holky možná se mi některá vysmějete že je to přece jasné a že jsem blbá nicméně jestli tohle někomu pomůže tak tady to je… Kojím plně už půl roku na požádání malý roste jako z vody, teda z mléka 😅 Ale odsávačkou vytáhnu velký kulový takže sbírám po troškách. dlouho mi to vrtalo hlavou proč. Pořád si dávám za příklad ženské třeba z Ameriky které se po 6 týdnech vrací do práce a odsávají bez problému plné láhve mléka... no a najednou mi to zničehonic došlo. Důvod proč oni odsávají velké množství a ja ne je úplně jednoduchý, je to proto že my, teda já, kojím na požádání a oni na čas. při kojení na požádání se totiž v prsou nevytváří žádná velká zásoba mléka a miminko si to mléko spouští podle potřeby. když někdo odsává na čas tak jsou na to ta připravená a to mléko tam je nachystané a tudíž jde odsát. Problém totiž je v tom že ta odsávačka nespouští ten vypuzovací reflex tak efektivně jako miminko a tudíž nic moc nevytáhne. Když odsávám po noci kdy mám prsa fakt hodně nalitá tak vytáhnu taky hodně protože to tam prostě je nachystané.... Takže tady to je, pokud kojíte na požádání a často a odsávačku nevytáhnete nic a potřebujete tak zkuste v noci nebo nad ránem a nedělejte si hlavu jako já že normálně nejde nic odsát a to ani s nejdražší odsávačkou na obě prsa 🤦🏻‍♀️ Paradoxně nejlépe odsaju obyčejnou ruční Avent s haakou na druhé straně, protože u ruční mohu napodobovat intervaly sání jako má mimčo 😁 třeba to někomu pomůže 🌸

andelka
5. říj 2023

Potvrzuji. Odkojené tři děti, dohromady 5,5 roku kojení, a odsávačka velký špatný. Ono totiž když kojite furt, i v noci několikrát,tak to prostě nejde. Anebo je to taková zdlouhavá drbacka,že vás to brzy přejde. U třetího jsem odsávačku ani neměla. Prostě jsem byla pořád s mimcem. Ten půlrok až rok se to vydržet dá.

drep
5. říj 2023

Já taky chtěla odsávat, přišlo, že mám prsa až k uším a že budu nosit do mléčné banky. Houby, neodsála jsem ani prd.

zzuzinda
5. říj 2023

I já kojila hodně obě děti a dohromady za celou dobu kojení jsem odsála tak 5 ml 🙂 A obě děti pily jako o život a byly mírně řečeno buclaté 🙂

lenerka1
5. říj 2023

Ano, taky jsem odsála kulové, když jsem výjimečně potřebovala být pryč déle a to mlíko fakt potřebovala, zjistila jsem, že nejlepší je mít na jednom prsu dítě a z druhého odsávat, to to pak teklo samo 🙂 U dalších dvou jsem odsávačku ani nevytáhla.

autor
5. říj 2023

@lenerka1 tohle bych chtěla taky dělat ale nějak nevím jak to všechno poskládat 😂 malý leží na kojicim polštáři a prostě tam na odsávání není místo 😂 pak umíme ještě vleže na boku a to je to samy, nic jiného neumíme 😂

daasqua
5. říj 2023

Já první dceru krmila jen odsatym MM do 1,5 roku (v maximech tak 1,5 litru za den), ale je fakt, že jsem odsavala v podobné časy a prsa byla vždy nalitá, takže to bylo takové "vypouštění bazénu". Další je, že ta odsávačka musi opravdu hodně tahat, ne jen takové jemné lechtání.

martinka_33
5. říj 2023

Taky se řadím k neodsávacím mámám 😀 A miminum se dařilo vždy dobře, prostřednímu az moc, to byl pořádný kus mimina 😅 a u třetího se mi dokonce ani nenalila prsa kdyz jsem byla déle pryč od mimina 🤔