Zdá se mi, že miminko nepřibírá. Máte zkušenost?

hanussenka
7. bře 2020

Dobrý den, potřebuju radu. Mám měsíční miminko, na začátku co jsme přišli z porodnice papala a nabírala nádherně. Teď se mi ale zdá že se nějak už skoro týden zasekla a nepřibírá. Kojim jak si řekne malokdy ji budím a v noci nekojim vůbec naposledy kolem 00:00 a pak spí až do 6-7 hodin ráno... Bojím se o ji hlavně z důvodu že už v porodnici jsme měli problémy a strašně během jednoho dne zhubla... Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuju

olga_
7. bře 2020

@hanussenka Napiš váhy - porodní, váha teď. Jinak úbytek v prvních dnech po porodu do 10 % je zcela normální. Pokud kojíš na požádání, nemůžeš v podstatě udělat chybu, protože se řídíš potřebami miminka, které ví nejlépe, kdy se chce kojit. Jinak kojené děti přibírají také skokově, takže se nestresuj a přestaň vážit, pokud tak nedejbože děláš při každém kojení apod. To je zbytečný stres...

hanussenka
autor
7. bře 2020

@olga_ porodní váha byla 2670 pak zhubla na 2500 to prej bylo normální a třetí den zhubla na 2250 a to už bylo hodně. Jinak jsem si půjčila váhu a vážím po 3 dnech ale za poslední týden se to ani nehlo, mě přijde že si říká strašně málo protože nemáme víc jak 5-6 kojení za 24 hodin... Plíny má pocurane ale jen tak napůl... Mám jen obavy jestli třeba z hladu není ještě víc unavená a proto spí dlouho jak v noci tak i přes den, to si řekne tak za 3-4 hodiny 😁 takže do 8-13 kojení se nemáme šanci dostat 😁 jak mi říkali v porodnici 😁

lenatko91
7. bře 2020

Fakt se nestresuj. Teď jsem s tříměsíční řešila to samé, je plně kojená na požádání a od porodu přibrala jen kilo. Moje matka mě vystresovala, že já jsem v jejím věku měla už o 2kg víc. Tak mě akorát rozhodila. Ale i doktorka mi řekla, že je malá ok, že je v normě a přibírá si svým pomalým tempem. Nakonec já jsem tehdy byla na sunaru a na noc do mě valila řídkou krupici, tak není divu, že jsem přibírala víc, než teď moje dcera. Kdyby to mimču nestačilo, dá ti to najevo a i doktorka by si měla všimnout 🙂 Tak v klidu dál koj a nenech se rozhodit 👍

zuzita15
7. bře 2020

@hanussenka kojene dite pribira skokove, takze tyden nemusi pribrat vubec nic a dalsi tyden klidne 300g. Jinak 5-6 kojeni je opravdu malo pro tak male mimco, melo by jich opravdu byt 8-10, my stihaly 7-8 a bylo to tak tak. To, ze spi 6-7h v kuse je v pohode, moje dcerka spala 20-2(3) bez kojeni. Zkus se dostat aspon na tech 7 kojeni, 5 je fakt malo, zvlast, kdyz nepribira. Neco jineho je, kdyz dite pribira... co laktacni poradkyne, mela jsi?

hezz17
7. bře 2020

5-6 kojení za 24 hodin mě osobně přijde málo teda. Obzvlášť když měla tak malou porodní váhu.

jjasmina
7. bře 2020

Mě dr říkála, že přibírá ukázkově, ale že je i obvyklé, že bude mít období , kdy zase přibírat nebude. Ale my sme v poněkud jine vahove kategorii, malá měla při porodu 3910g, pak zhubla na cca 3.6kg a když jí bylo 16 dni, tak měla 4150g. Spíš bych se teda poradila s laktační poradkyní nebo dr at nemáte zbytečné obavy.

janule1940
7. bře 2020

@hanussenka nabizejte přes den častěji,třeba co 2 hodiny,na začátku pomáhejte stlacovanim prsa,než se mlicko spustí a u kojení pijte teplý nápoj,ať to lépe teče.frekvenci kojení mate podle mě nízkou.mam 4 měsíčního syna s kojime tak 10-12x denně.

veronikav31
7. bře 2020

@hanussenka mě přijde 5-6 kojení za 24 hodin málo.Já dávala UM a takovou frekvenci jsme měli,spíš víc...a vím, že UM víc zasytí, proto se mi to zdá málo.Syn měl porodní váhu 2800,v porodnici spadl na 2600,ale vzhledem k tomu,že s kojením byl problém už v porodnici, měla jsem těžký porod, tak jsem doma bojovala jak se dalo s odsáváním,ale pořád váha klesala, až doktorka řekla,že pokud nezačne přibírat tak pojedeme na kapačky do nemocnice.A to už jsem věděla,že je zle.Nebojím se napsat, že už jsem pak na to psychicky neměla,místo hraní se starší dcerkou jsou odsávala,v noci taky,abych podpořila tvorbu MM,takže unavená,nevyspalá,ale to už jsem dávala UM 2xdenně,pak jsme přešli na UM úplně a ulevilo se mi, syn spokojený,starší dcerka taky. Takže i když jsem dávala UM dcerce i synovi, tak doporučuji zkusit budit a nabízet prso i přes den častěji.Zkusit LP z okolí. U syna s váhou bojujeme pořád, byl i hodně blicí,málo jedl i příkrmy, ale jinak je zdravý.Teď má 2 roky a necelých 10kg,je i menší.

olga_
7. bře 2020

@hanussenka Jako jo, to už je pod těch 10 %, ale řídila bych se dítětem, případně kojení nabízet aktivně i častěji. Váhu bych zahodila.

zuzita15
7. bře 2020

@olga_ souhlasim, vaha akorat stresuje, ale opravdu by to chtelo navysit frekvenci kojeni...

lajla
7. bře 2020

@hanussenka kojené děti přibírají skokové, nemusí nic přibrat a pak během pár dní skok, pokud pije je spokojené, čůrá..zahodte váhu, kojte na přání ..klidně každou hodinu i častěji... malá mimi.to většinou vyzaduji

lajla
7. bře 2020

@hanussenka frekvence kojení je žalostně malá, pokud nejste dojna..je nutné kojit v noci

hanussenka
autor
8. bře 2020

Já jí právě davam na přání jak si říká což je právě tak 5-6 kojení někdy 7 ale na jedno nakojeni si vezme kolem té 60-80 ml ani nepláče jen spinká...navíc mi přijde že už nemám tak nalitá prsa jako na začátku a kojim ji skoro 40 minut... Prsa teda střídám ale stejně... Laktační poradkyně mi rekla že malou nemám budit a mám ji nechat ať si sama říká o jídlo... Proto nebudim jinak jsem ji hned po odchodu z porodnice pořád každý 2-3 hodiny budila teď taky pije po 3-4 hodinách ale v noci vůbec čímž se nedostaneme na častější kojeni... Probírala jsem to i s dětskou doktorkou a ta mi řekla že ji mám nechávat spát že když bude mít hlad tak si řekne...

hezz17
8. bře 2020

@hanussenka tomhle stylem miminko spinká a neříká si častěji skončily sestřenice a švagrová ve špitále na infuzich

hezz17
8. bře 2020

Obě už měly děti tak dehydratovany a unavený, že už ani neplakaly hlady. Takže já bych byla obezretna.