4měsíční miminko se pořád budí, máte zkušenost?

jge
6. čer 2015

Ahoj vsem.

Mame doma 4 mesicni miminko, uzasneho mileho hodneho chlapecka. Prvni mesic v noci vstaval 2 za noc, pak jednou za noc (ulozila jsem ho v 19, vzbudil se ve 3-4 a pak az v 7 - opravdovy luxus). Jenze posledni tyden, mozna i dele je to v noci nerad. Ulozim jako tradicne kolem 19, pak se probudi kolem 22/23, 1, 3, 5 a pak uz vstavame. Proste nespime, porad se budi. Hlady to neni a ani pri kazdem vstavani nekojim, jen pohladim, uklidnim a odchazim. Pres den toho moc nenaspi (aby se reklo, ze je prespan, dava max 3 hodiny - a to ne v celku), je plne kojene miminko, prdiky netrapi.

Vzhledem k tomu, ze mam doma jeste 2 letou mysku, neni mozne si pres den nejak odpocinout a po vice jak tydnu skoro nespani citim, ze uz je toho na me moc. Prosim poradte, co s tim, mate podobne zkusenosti?

Dekuji

ladyhacek
6. čer 2015

podobnou zkušenost nemám, ale pokud to trvá až teď posledních pár dní může to být tím teplem.Zkus méně oblékat nebo méně přikrývat.
Když je vzhůru brečí? Nemůžou to být už zuby?

jge
autor
6. čer 2015

@ladyhacek Diky, teplo i zuby me napadli. Breci. V mistnosti ma 25 stupnu kdyz jde spat, v noci oteviram okno aklesne to na 21. Uvidime, snad s ochlazenim prijde i vysvobozeni.

melodygirl
6. čer 2015

@jge jednak ve 4 měsícíci, dochází k výraznější změně v dozrávání nervové soustavy a tím i lehčí spánek při stridajicich se fázích spánku. Nebo může mít vliv i očkování, pokud jste na něm v poslední době byli. Moje dcera začala spát od 4 měsíce šíleně, první dvě hodiny po usnuti vzhůru po 15 min a pak po dvou hodinách, to ustalo v 9 měsících a s obmenama buzení po2-1 hodině až do dvou let. Tak přeji pevné nervy

polasmartina
6. čer 2015

Dcera mě spí přes den 3x po půl hodině a v noci k ní vstávám snad 10x za noc a to má 10 měs.Je to jen o dítěti,první dcera byla to samé a to jsem si tak přála konečně spací miminko 😀

milmic
6. čer 2015

@jge Píšeš, že odcházíš... nechce být s Tebou?
Radu nemám, ale soucitítím. Já měla děti bud u sebe v posteli nebo hned vedle v postýlce na balkonku, ale tak, jak píšeš, mi vstávaly úplně běžně. 😅
Dceka mi vstávala na kojení každé 2 hodiny do 8m, usínala pozdě v noci, klidně v deset, v jedenáct. Synek mi ještě lepší, ten sice usnul okolo sedmé, ale budil se kažýdou 1,5hodinu a vstával v 4:30, v kombinaci s dcerčiným pozdním usínáním - katastrofa. 😔
a třetí dcerka zatím nevybočuje nijak, spát chodí pozdě a vstává každé 2 hodiny. 😅

Fakt mě napadá, jestli chce být nějak blíž k Tobě podle toho, jak jste rozmístění...

scruffy
6. čer 2015

Já mám doma půlroční a mám to stejně, ale už tak zhruba od narození, nepřijde mi, že by se poslední měsíce budila hladem, prostě mi přijde, že se budí už jen tak ze zvyku, někdy jí pochovám a spí, jindy jí uklidní až prso. Ale co tak slýchám, je to celkem běžné. Je kojená a zatím na jednom příkrmu denně, všichni říkají, že až začne dostávat kaši nebo Sunar, že se to zlepší, ale to tak nějak není zrovna cesta, kterou bych chtěla jít.

verca222
6. čer 2015

Taky jsem to tak mela. Musela jsem vydrzat. Pak, kolem 8-9mes se budil cca 8-9 krát za noc az v 11 měsíci jsem ho odstavila a spí SKORO celu noc (budí se na piti nebo když rostou zuby) . já myslim ze každé miminko a každá matka jsou jiný a musíš sama vědět co je pro vas oba nejlepší ( u nás to bylo odstavení, bohužel) ale už jsem byla jak ziva mrtvola a to mám jenom jedno dítě 😀 držím pesti

zo_ja
6. čer 2015

Naše děti v tomto věku spí se mnou... mimino rozhodně spí líp u své jistoty, nakonec i jedno z dětí mi v pozdějším věku spává na hrudníku nejraději tak, aby slyšelo tlukot srdce.
A při tomto věkovém rozdílu spím na letišti s oběma, cítí se nejbezpečněji, mají to tak nejradši, takže spí nejlíp a vyspíme se všichni.

patrusa
7. čer 2015

Ahoj, mam to stejne deti cca 18 mesicu od sebe. Mladsi dcera taky spatne spaka a porad se budila, tak jsem si ji v noci vzala k sobe a pak jen vytahovala prso, zadne vstavani. Syn se k nam do postele obcas presouva taky. Jinak ted v 7 mesicich uz chce svuj prostor a budi se jen 1x za noc. Zacatky byly fajt narocne. Bude lip. Vydrz

jge
autor
7. čer 2015

Dekuji vsem za rady - moc jste me nepotesily - tim, ze je to normalni 😒 . Spise me zarazilo, ze spal krasne sam a to pres 2 mesice a najednou toto. Asi se obrnim a zacnu shanet kyble s trpelivosti a spankem....
😉

sarkar
7. čer 2015

@jge nečetla jsem příspěvky výše, ale ze zkušenosti - zkus se smířit s aktuálním stavem a vycházet děťátku co nejvíc vstříc, ono se to pak kolikrát během chviličky spraví samo. Děcka prostě vycítí, že maminka není s danou situací v pořádku a ještě víc se to zhorší. Dcera to takhle měla na podzim, taky z ničeho nic problémy se spaním atd., chvíli jsem s ní "bojovala", přemlouvala, zkoušela co se dalo. Pak jsem se s tím v hlavě prostě nějak smířila a ono se to najednou upravilo 😉

kristyna90
19. črc 2015

@jge ahojky, mam to same... syn ma ted 4 mesice.. prvni 2 mesice se budil 2x za noc.. pak jednou pak se zase vratilo 2x za noc.. a ted posledni 3 dny se mi budi v 10 a to ho musim pochovat nema hlad nic.. proste se chce cca 5 minut chovat a pak se budi na dudlik asi si v te slabsi fazi spanku uvedomi ze ho nema tak zacne plakat no a 2x na jidlo.. muzu se zeptat uz se ti to nejak upravilo nebo se ti budi stale takhle?? dnes v noci jaem k nemu vstavala a uz se mi podlamovali kolena... zkousela jsem si ho vzit k nam do postele ale bez ucinku navic maly se strasne vrti a ja pri kazdem jeho pohybu jsem vzhuru..

klara_cako
19. únor 2016

@kristyna90 ahoj, můžu se zeptat jak jste dopadli? Jsem na tom teď hodně podobné. Chovat nemusím, zatim zabírá dudlik, ale budi se teď snad kažkou hodinu.

kristyna90
27. únor 2016

@klara_cako ahojky, no casem se to upravilo, ze dokonce spinkal celou noc... v 8. mesici ale nanovo trvalo to asi 2 tydny a ted posledni mesic zase.. ale ted uz jsem prisla na to ze to ma spanim pres den.. kdyz spi min nez hodinu..tak se mi budi co pul hodiny a kdyz se zadari tak co hodinu.. a kdyz spi pres den vic nez hodku tak spi krasne i v noci

verun88
27. únor 2016

Ahoj holky. Mame to same. Mala usne v 7 a poprve basti v 6 nebo v 7 rano. Ale mezitim asi 5x poplace. Dam ji dudan a spi. Kolikrat ani oci neotevre.....

klara_cako
22. dub 2016

Ahoj holky, tak jen chci napsat jak to je teď u nás. V těch 4 měsících jsem se jednoho večera naštvala a nevím proč a tak nějak instinktivně jsem ho položila na bříško a ejhle 😉 spal o moc klidněji. Nicméně zůstalo stejně 2x kojení s tím že uz se mi pak budil třeba i 3 hodiny po usnutí. Tak jsem s prvními zeleninovymi příkrmy nasadila i večer kaši a malej spí jako první tři měsíce krásně celou noc bez jídla, max mu vypadne dudel, ale ve většině případů uz si ho nahmata a nasadí sám 😉 Takže holky nezoufejte třeba si to taky vychytate! Já pořád četla jak kaše nepomůže, že je to k ničemu, tak jsem to stále oddalovala a u nás tedy zabrala perfektně!

kristyna90
22. dub 2016

@klara_cako kasicky vetsinou zaberou ale pry nejsou dobre na spinkani.. je to zatez pro brisko a obsahuji hodne sacharidu...
jinak v ostatnich zemich se kasicky na noc vubec nedavaji jen v cesku ano:D kasicky jsou spis urcene na snidane🙂 ale taky jsem davala... bylo to pohodlnejsi kdyz spinkal celou noc.. ted bez kasicky se mi budi max. 1 za noc.. ale uz mame jeden rocek..