Zkušenosti s kojením a dokrmováním zároveň. Poradíte?

jasminy
22. led 2011

Kojím asi půl hodiny a pak dávám příkrm. V poslední době i po půlhodině teče mlíčko z prsu, ale já mám pocit, že malá není dost najedená. Přitom saje (i když někdy usíná, ale není to pravidlem). Visela by na mě klidně i hodinu a pak si ještě dá Nutrilon. Mám zkusit krmení bez Nutrilonu? Poradíte mi, jak to děláte vy nebo někdo v okolí?

pattie
22. led 2011

O tom se raději zkus poradit s pediatrem, záleží na tom, jestli Ti malá přibírá nebo ne. Proč dokrmuješ Nutrilonem, myslíš, že jí to nestačí? Je ještě hodně malinká, MM by jí mělo stačit.... jestli po kojení přibírá, tak bych jí zbytečně Nutrilon nedávala....
Naší Bětce MM přestalo stačit mezi 9-10 měsícem, kdy jsem jí začala po večerním kojení ještě dávat UM, ale to už je )úplně jinej případ

werunka21
22. led 2011

Taky mi připadá zbytečné dokrmovat pokud vám kojení nedělá problém. Malý taky klidně saje dokud třeba neusne, nebo neusnul když byl menší. A klidně to byla i hodina. Dneska už si kolikrát spíše hraje než jí. Navíc když byl malý, snažila jsem se dodržovat nějaký odstup (ty doporučené 3hodiny). Dneska to neřeším, když řve, klidně ho přiložím a měla jsem to tak dělat už od mala. Když jsem doma není co řešit a venku mi stejně většinou spí.

boruuvka
22. led 2011

Podle mě by sis měla zkusit malou převážit před a po nakojení a podle toho kolik vypije se rozhodnout jestli dát UM nebo ne. Na nutrilonu máš napsanou dávku mlíčka kolik by měla vypít, takže když bys zjistila, že nakojíš za tu půl hodinu plnou dávku, tak bych UM nedala. A když ti teče mlíčko, tak bys ho mohla zkusit odstříkat a použít na příští papání. Já jsem kojila a dokrmovala 6 týdnů a pak mi malá začala odmítat prso, takže jsme pak už byly plně na UM. Byla jsem tak rozhozená po příchodu z porodnice, že jsem si to všechno způsobila stresem a blbýma radama (kojit každé 3 hodiny nejdéle 20 minut) - už vím, že na rozkojení to nestačí. U druhého budu chytřejší 🙂

mkr
22. led 2011

pokud chceš pro jistotu dokrmit, tak si dej práci a odstříkej si mléko, mnohem lepší než jí dávat UM, my to takhle dělali, když ještě měla hlad, tak jsem jí dokrmila svým ještě a byl klid 🙂

marecek4
22. led 2011

zkus jen kojit-třeba týden,i když bude chtít po hodině-ono se to srovná-a za ten týden si ji nechej v poradně převážit a pak se případně poraď s dr,pokud přibere nebo zůstane nastejno,tak bych UM vynechala, a třeba za čtrnáct dní nechala převážit znovu-to už se ukáže jestli přibírá,nebo ne,chce to jen vydržet a hlavně se hodit do klidu,z toho,že nevidíš kolik si vypije,ono bych řekla že od Tebe jen dudlá a z flašky se napije,protože je to pro ni jednodušší a rpoto Ti mlíčko i po kojení teče

hojda
22. led 2011

Ano, 4 měsíce jsem jen kojila a pak odstříkávala a dokrmovala svým, pak už jsem to odstříkávání vynechala, už se to časově nedalo, trvalo to moc dlouho, tak jsem dokrmovala umělým, ale měla jsem doma váhu a průběžně vážila, abych věděla kolik dokromovat. Náš ňunoch na to mlíko prostě nebyl, když dostal normální jídlo, tak baštil, jak o závod. Asi jsem mu měla dát hned svíčkovou🙂))

panimama
22. led 2011

Jestli můžu poradit tak pokud ti přibírá tak bych nedokrmovala,páč já jsem tak začala a hrozně rychle skončilo moje kojení.Měla jsem problém v porodnice s tvorbou mléka,jednu bradavku mám rozpůlenou a malé se nechtělo tahat,protože z toho druhýho to šlo samo,tak jsem odtříkávala,ale tím se my tvorba mléka dost omezila,tak jsem jí kojila jenom z jednoho,malá přibírala hezky,ale já měla pocit,že má jěště hlad tek jsem jí sem tam šupla Nutrilon a do měsíce bylo po kojení.Takže pokud můžu radit tak první pozjišťovat vše o tvém mléku a po dokrmu sáhnout až pokud to nepujde.

sunea
23. led 2011

skus napisat do temy "Dakujeme Annag", podla mna by stacilo zefektivnit kojenie (stlacanie prsnika). Tam ti erudovane poradia. Vela stastia.

pucik
24. led 2011

Ahojky, souhlasím s holkama, pokud mimčo pibírá není teba dokrmovat,ale nejlépe je se poradit s pediatrem. Já jsem chtěla kojit co nejdéle,ale i kdy jsem kojila snad porád, tak prestali pribírat a museli jsme dokrmovat UM oba kluci to tak měli a pišlo se na to u pediatra, ze prestali pribírat, Míša do konce ubyl a tak dokrmujeme,ale kojím k tomu,jak je treba,ale je to spíš na zízen, ale ze by nechteli ani jeden ani druhej kojit, to bych nerekla,kazdy mimco to ma jinak, tak drzim palce, at to kojeni jde co nejdele bez UM 🙂 😉