Dcera odmítá chodit v botách

marketka5
16. únor 2016

Ahoj maminky, prosím o radu, malé jsme koupili její první botičky, jakmile je malé dáme tak brečí a nechce je mít na noze a nechce vůbec chodit zřejmě se bojí co to má na noze., za jak dlouho si vaše dětičky zvykly na to že mají boty a začaly v nich chodit bez pláče, nějaké tipy aby si zvykla a neplakala. děkuji

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
blahova_andrea
16. únor 2016

@marketka5 a kupovali jste ty botičky s ní nebo u toho ani nebyla?

evulina77
16. únor 2016

@marketka5 třeba ji nesedí a tlačí ji, zkuste jiné botky. Jinak boty na chození doma nejsou nutné a raději ji nechtě běhat doma na boso...

helen_h
16. únor 2016

@marketka5 Ideálně zvolit nějaké capáčky jako první botky, hodně ohebné, pohodlné... "Klasické" botičky jí opravdu jako šok vadit mohou.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
kajalka
16. únor 2016

Pokud je to klasická bota s pevnou, neohebnou podrážkou, zkus si vzít lyžáky a uvidíš, jak dlouho v nich vydržíš.. počáteční obutí má být lehké, měkké, ohebné, neomezující.

konidana
16. únor 2016

Zkoušet , případně jiné boty. Znám to. Holce jsem vybrala ty nejlepší dle svého vědomí a svědomí a trvalo mi nejméně 14 dní než se mi jí vůbec podařilo obout. Začala chodit v 9. měsíci v září a naštěstí bylo teplé babí léto, tak chodila do konce října převážně bosa. Mnohokrát jsem boty po pár minutách marného obouvání zahodila do kouta:D Pak si už zvykla. V listopadu by to bez bot nešlo. Dnes bych pořídila asi nějaké barefood nebo spíš zateplené capáčky. Ono ty kotníčkové botky pro dítě, které botu zatím nezná, jsou asi fakt divný...

marketka5
autor
16. únor 2016

Boty jsme kupovali na ven, doma je zvyklá v ponožkách s protiskluzem, máme ještě doma capáčky kožené od Capiki a ty když jí dám tak také řev, přijde mi že není zvyklá mít něco na noze nebo nevím, mohu dyžtak dát obrázek jaké boty jsme koupili.
malá už nelozí je od rána do večera na nohách 😀

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
konidana
16. únor 2016

@marketka5 tak asi bude muset s chozením venku ještě nějaký měsíc počkat , až se trochu oteplí 😀

barakara
16. únor 2016

@marketka5 ahoj. Prave by mely byt prvni boty ohebne obouma smerama, mekka podrazka, siroke, aby to netlacilo. Zadny podpatek a vystylani klenby. Zkus Little Blue Lamb radu Baby, neni draha aco vim, deti tyto boticky milujou.

barakara
16. únor 2016

@marketka5 hmm tak mas doma bosochodce😀
Tak ji doma davej jen ty fusekle a na ven zkus jiny boticky.

miky
16. únor 2016

Tomášek na noze také nechtěl mít botičky, jediné co snesl byly bačkorky, tak i venku chodil v bačkorkách. Bylo to, ale v létě, takže sucho a teplo. T

anulis
16. únor 2016

@marketka5 uklidnim te...vubnec to nemusi byt vyberem bot..ja si necim podobnym take prosla.dcera mela absolutni averzi nosit boty....cca 2 mesice...nikdo. to nechapal...porad. jsem to zkousela a kdyz nechtela,boty jsem sundala. Davala jsem boty do kocarku a porad na vsech ukazovala,ze vsichni boticky nosi....Ja bych tomu proste dala cas

ladkakohoutkova
16. únor 2016

Jo, takhle tohle měla přesně moje malá neteřinka ... samozřejmě jako malou stále nosily, vozily v kočárku a tak podobně, takže boty nepotřebovala. Ale když ji pak v 9 měsících navlékly do bot, jakože začne chodit, tak děsně plakala. Jde teda prostě jen čistě o zvyk no, takže doporučuju prostě vytrvat, malá si časem zvykne 😉

marketka5
autor
16. únor 2016

@olga_ tady jsou 😉

ladkakohoutkova
16. únor 2016

@marketka5 tak to se asi nedivím, že pláče. kor jestli to jsou její první botičky. Kolem kotníku jí to musí tlačit a dřív a na to určitě předtím nebyla zvyklá ...

kajalka
16. únor 2016

@marketka5 No vůbec, podpatek, neohebná podrážka, těsné kolem kotníku. Fakt jak lyžáky.

barakara
16. únor 2016

@marketka5 tak to se nedivim, ze place. Vypada to tvrde, kopyta no🙂 Podivej se na nejakou barefoot obuv.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketka5
autor
16. únor 2016

Holky všem děkuji za názory, večer jsem zkusila dát malé zase capáčky a světe div se najednou bez řevu a mohla je mít na noze takže to bude botama co jsme koupili.
Můžete mi prosím někdo doporučit, jaké máme koupit? zkusím tyto vrátit zda si je vezmou zpět a příště budu chytřejší.

katyxq
16. únor 2016

@marketka5 tad máš rady, jak botky vybírat (ale na doma je nepotřebuje nejspíš vůbec) - https://www.modrykonik.cz/detske-boty

barakara
16. únor 2016

@marketka5 Zkus ty Little Blue Lamb, co jsem Ti psala vyse. Radu Baby. Ta cena je dobra a design pekny, ta rada Baby je navic 100%barefoot a co vim, tak vetsina deti je ma rada.
Pak se podivej treba na botynaboso.cz, lesniskritek.cz, barefootboty.cz, bosonozka.cz.

marketka5
autor
17. únor 2016

@barakara moc děkuji, snad nějaké vyberu a vyberu dobře protože takhle přes net abych trefila velikost a šířku, mám z toho strach.

kajalka
17. únor 2016

@marketka5 Nožičku jí obkresli na papír a přeměř.

marketka5
autor
17. únor 2016

@kajalka to se sice pěkně napíše, ale praxe je boj už jsme to zkoušeli a ta naše cácora nespolupracuje 😅 nechce bejt chvíli v klidu přitom by to blo za minutku hotový. 😉

eficenka
17. únor 2016

@marketka5
takové botky nejsou na první chůzi vhodné,
bohužel prodavačky v prodejně radí z 99% šptně a doporučují tyto " lyžáky...
jak by bylo asi tobě, kdybys musela chodit v lyžácích.. 🙂

na doma kup jen kožené capáčky . dadoos,liliputi, capiki,afelo
a na ven botky třeba kidofit, littlebluelamb, livie&Luca atd...

barakara
17. únor 2016

@marketka5 jdi do obchodu s detskou obuvi a tam maji ty plastove posuvne meraky a nozicku ji premer, plus pripocti nadmerek.

marketka5
autor
21. únor 2016

Ahoj, všem děkuji za rady. ,,kopyta" jsme vrátili zpátky do obchody a koupili malé jiné bezkotníčkové měkké ohebné botičky a malá je spokojená a já také, všem moc děkuji