Dvouletý syn nechce spát po obědě

kulihrasekzeleny
10. dub 2019

Už si nevím rady. Nic nepomáhá. Zadělané žaluzie, pohádka, mobil, slibování, přemlouvání, vyhrožování. Ani po zlém to nejde. Řekne, že spát nechce. Utíká z pokoje a dělá scény. A prostě spát nebude. Když uz si třeba po hodine přemlouvání lehne a já si myslím, že už usne. Vyleze z postele a uteče. Je to čím dál horší. Někdy to trvá i 2hodiny než usne. Pokud je to délé, už to vzdávám a nechám ho tak ☹️ Dělají vám to taky vaše děti???

leniczka23
10. dub 2019

Syn mi.po obede nespal od roka a pul..Odmenou mi bylo ze usnul v 7 vecer a vstaval v 9 rano😊
Vubec bych to nelamala pres koleno a spat ho nedavala.. Skoda 2 hodin casu nervu😉

jaja01k
10. dub 2019

A jak to zvládá, když ten odpolední spánek nemá, vydrží pak v pohodě do večera? My jsme s odpoledním spaním taky tak od těch 2 let takhle bojovali, ve 2,5 jsem to vzdala a už jsem je spát nedávala. Pak ve 3,5 a 4,5 letech nastoupili do školky a tam po obědě pokaždé usnou, ale doma je nedonutím jít si lehnout, ani odpočívat u pohádky, nic.

linbrno
10. dub 2019

Malá nespí od roku a půl. Pokud by mi dítě uslo až po 2h přemlouvání, to bych se na to vykašlala. Ano, večer je prudnější, ale zas zalehne v osm a spí do 6:30 do rána,

neomenia
10. dub 2019

Tak ho nenut, ne?

vashti
10. dub 2019

Máš-li ještě kočárek, neusne ti tam? Jinak žádné moje dítě v tomhle věku dávno po obědě nespalo, nechtěly. Není to povinnost.

tervi
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny Mám dvouletou dceru, také spát po obede nechce ani za zlaté prase. Ale v pět je hotová a usíná v židličce u večeře. To je teprv průšvih. Když jí dám 20 min, usně pak až po 22.h.

malenka3
10. dub 2019

Naslouchej jeho potřebám. Vydrží do večera? Pokud jo, asi už ten spánek nepotřebuje.
Malá ve 20 měsících začala po obědě dělat virvál a uspat jí byl očistec. Strávit hodinu a víc jsem odmítla, nervy mám jen jedny. Místo spaní jsme začali chodit ven. Já se vykašlala na kecy lidí, jak tak malé dítě potřebuje spát a co budu jako dělat, až bude ve školce. Po týdnu mého vnitřního boje a smíření se s tím, že přijdu o svůj klid po obědě, jsem jí spánek zrušila. Od té doby spí nerušeně od 20 do 8 celou noc, uspávání už netrvá hodinu a jsem fakt happy. Mému dítěti to jenom prospělo a mně ve výsledku taky. První dny bylo těžší ji udržet do těch cca 7, kdy se začalo chystat spaní, ale brzy si to sedlo.

monika76301
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny ja bych ho spát nedávala... Mala mi od 2 let nespala po. Obědě a vážně chodila spat v 8 vstavala v 8 ráno pohoda 🙂 hlavně když uz odpoledne usla spala 4 hodiny a večer spát nechtěla... Nyní ji je 5 a ve školce spi skoro každý den stane se ze neusne ale jednou dvakrát do. Měsíce...

lida9
10. dub 2019

kdyz nechce, tak ho nedavej, zadna veda ne? treba po par dnech otoci a bude chtit a rekne si sam ze chce spinkat po obede...

leilinka1234
10. dub 2019

To přeci není žádnej problémy, ne? Některé děti spát chtějí, některé ne 🤷‍♀️ dcera mi teda většinou po o spí i ve třech letech, ale když řekne, že nechce spinkat, tak nejde a jen odpočívá. Stejně u toho odpočívání většinou ale vytuhne :D nicméně bych dítě nenutila. Stejně to evidentně nemá cenu 🙂

nikolavod
10. dub 2019

Malá měla 2roky, ale nespí mi od roku a půl. Nikdy jsem ji nenutila spát🤷 pokud v poho vydrží do večera, nelámala bych přes koleno. Sice jedu celý den v kuse, ale dcera usíná v 19:30 a mám klidný večer👍

kulihrasekzeleny
autor
10. dub 2019

Holky dekuji! Od zitra uz ho nebudu nutit. Kdyz ja kolem sebe nemam zadne nespici deti po obede. A jeste kdyz, pak nastoupi do skolky a tam se spi po obede, ze nebude zvykly. Tak jsem myslela, ze to je spatne. Jinak nekdy vydrzi do vecera. Ale zorvna v nedeli mi usl v kocaru venku v 5hodin. Tak jsem na nej zvedava. Dekuji za utechu, ze to je normalni 🙂

malenka3
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny dej tomu čas - my měli období týdne, kdy to nešlo, spát nechtěla. Pak se ke spánku vrátila a po měsíci si ho zrušila nadobro. Já jsem taky v okolí průkopník, nikdo takový dítě nemá, ale taky se nikdo nechlubí, že mu od dvou let spí dítě celou noc 😂
Ke školce - netrap se tím, co bude, děti se mění a za rok může mít úplně jiné potřeby. Navíc ve školce jsou děti často vyčerpané a spí i nespavci. Kvůli této obavě přeci nebudeš několik měsíců trpět a trápit dítě 😉

normalnimatka
10. dub 2019

a proč je to problém? pokud vydrží do večera v pohodě..? mně dítě nespalo asi od roka ap ůl. mně se takhle funguje mnohem líp. spíš mě "štvou" děti a mámy, který prostě maj ten odpolední spánek do bůhví kdy, a nedá se s nima randit, protože bobeček prostě spinká. nedejbože ještě třeba 2-3 hodiny...😃 uznávám, je to trochu závist, protože tohle jsem nezažila. ale obecně je to fajn, že mě ten spánek nemusí omezovat v plánování, co přes den a tak. prostě spí se v noci. dítěti to stačí, no tak proč ne. nutit ho fakt nebudu.
a vždycky je dobrý si napočítat, kolik hodin spí. protože v noci třeba ty děti spěj klidně 12 hodin, a pak bych je fakt nenutila přes den spát. to prostě fakt stačí.

ela90
10. dub 2019

Dcera tak prestala spat v cca roce a pul. Ale zvladla od 18 do 6. Jenze ted ma 2.5r a funguje "s prirodou". Takze kdyz je vecer svetlo, spat nejde. A rano samozrejme se svetlem vstavat. Takze se ji to zacalo zkracovat a to nemluvim o tom debilnim posunu casu. Kdyz se stalo, ze byla pres den nejaka akce a ona se vecer proste pretahla, usnula o to pozdeji a v noci ze spani plac, hazeni sebou. Proste bylo toho pres den. Moc. Od minuleho tydne jsme najeli na rezim spanku i po obede. Kupodivu si to nechala vysvetlit. Moc se ji nechce, s jasotem nejde. Ale zatim to nikdy netrvalo dyl nez pul hodiny. Tak treba taky dospeje k tomu, ze si to proste necha vysvetlit....
Mimochodem se mi taky libil ten rezim 18-6. Vecer jeste 4h pro sebe. Ale za ty noci s jejim zoufalym placem ze spani to nestoji.

normalnimatka
10. dub 2019

@ela90 tyjo v 6 hodin?? to je strašně brzo. pro mě by to bylo pak 6 hodin pohody večer:D ale jinak jsem chtěla napsat, že to mám s dítětem podobně..:( přes zimu spí prostě víc hodin, dřív usíná a pozdějc vstává (i když to pořád nedá víc jak 11,5-12hodin), ale v létě je to dost blbý, no. a to máme okna zatemněný žaluziema a dalšíma dvěma tmavejma závěsama:D dítě to prostě cejtí. a ten přesun času, to už vůbec nechápu. já to sama nesnášim, takže se vždycky posunujem jen o půl hodiny, aby to nebyl takovej šok. no, v zimě usínalo dítě kolem 20, vstávalo 7-8, ale jakmile jsme ho začali chodit uspávat o půl hodiny "dýl" v letním čase, tzn. o půl hodiny dřív reálně, tak usíná sice docela dobře, o tu půlhodinu dřív akorát, zato vstává najednou klidně o 2 hodiny dřív, než vstával reálně v tý zimě:D..nechápu.

kittyy17
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny chodíš s ním dopoledne ven? Já chodím na hřiště od půl deváté do desíti, pak jdeme rychle ohřát oběd, v jedenáct už to do sebe souka v polospanku, a pak vytuhne do půl druhé... Bude mít 2,5

zelenaesmolda
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny a proc by mel spat kdyz nechce?jaky to ma smysl ho nutit?

lnk84
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny Náš malý nespí po obědě asi od 2,5, jenom někdy usne odpoledne, když přijdeme z venku.. Nenutim ho spát..

pavla555
10. dub 2019

taky nenutím.... a u nás ve školce se nahlásí kdo spí a kdo ne a tak pokud nechodí spát, tak nemusí ani ve školce 🙂

kaja2016
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny To je normalni. Nepotrebuje to. Dcera taky ne. Kdyby chtel spat, tak usne. Ona ze zacatku kdyz nespala po obede tak to normalne zalomila v pet a spala az do rana a pak usinala pozdeji a pozdeji a aktualne chodi v deset a vstava v sedm. Kazdy clovel ma ne spankove potreby. Ona je hodne zdrava a pomerne bystra a tihle jedinci casto maji mensi spankove potreby.

kaja2016
10. dub 2019

@kulihrasekzeleny Jo ve skolce to problem byt muze. V nasi se spat nemusi, ale.musi se lezet a poslouchat pohadku hodinu a pul. To moje ditko urcite neda. Kdyby jim treba povolili knizku, tak si bude klidne dve hodinky prohlizet, ale toto ne. A pokud tam zacne spat, tak me bude skakat do dvanacti po hlave a rano me vzbudi v sedm a me odvezou rovnou do bohnic:D hledam jinou skolku🙂

linbrno
10. dub 2019

SE školkou, starší mi nespal od dvou let, ale jak nastoupil do školky, tak se dopoledne tak unavil, že vždycky po obědě aspoň půl hodinky dal /usnul při čtení pohádek ve školce). Jen se s tím pak musí počítat a protáhnout ho ještě na hřišti nebo unavit doma, aby nešel spat v deset večer.

azanka
11. dub 2019

@normalnimatka to jsme přesně my 😂. Mladej spí i dvě tři hodiny a ve čtyři už s námi nikdo ven nechce.

kulihrasekzeleny
autor
11. dub 2019

Ven snim chodim kazdy den. Mame vedle baraku hriste. Od 9ti do 11. I presto nechce spat. Ted pro me bude spis horsi si zvyknout, kde vezmu svoji chvilku klidu, kdyz dite po obede spi :D

malenka3
11. dub 2019

@kulihrasekzeleny já to v sobě schroustávala týden 🙂 ale za klid večer a spánek celou noc to byl dobrý obchod 😀

jipe
11. dub 2019

já to vzdala definitivně ve 2,5, večer chodí spát poměrně brzy, což třeba přes léto je trošku handicap, ale zas lepší, než když mi ještě po 22. hod. skákal po posteli. ze školky zatím chodí po o, ale asi by tam občas i usnul, přece jen ráno dřív vstává, tam se unaví. Ted ve 3,5 neusne už vždycky ani v autě, takže to prostě zjevně nepotřebuje

kulihrasekzeleny
autor
3. kvě 2019

Holky tak mam novinky! Od te doby co maleho nepremlouvam at jde spat, nervu po nem, chodi spat sam😂 kazdy den! Akorat je to pokazde v jiny cas. Vzdala jsem to, nechala jsem ho tak, jak jste mi radily a jde to samo 🙂 tak vam dekuji

kuliseks
3. kvě 2019

Nam pomaha to, ze spi syn doted (jsou mu 3 a ctvrt) v detske postylce -ohradce.. to mam klid, i kdyz nespi 🙂 proste je zvykly tam byt, tak si tam hraje, povida, nekdy usne, nekdy ne, ale je tam ty dve hodiny. Co bududelat, az mu brzy poridime konecne velkou postel, to fakt netusim 😃 ted jsem soupla oba kluky do svych pokoju do postylek a byl klid chvili 😂

kaja2016
3. kvě 2019

@kuliseks Proste si zvyknes. Dcera nespi asi od dvou. V noci od 22 do 7, vyjmecne do 9. Tak to spim s ni🙂 Proste zero cas o samote, prechod byl narocnej, ale uz me to ani neprijde. Spis se desim az pujde do ms a nejak ji donutej tam spat, ze v noci bude spat mene nez ja. Ale preziju😀 musim:D